FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
  StarCraft II
Wersja do druku
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-01-2009, 16:42   StarCraft II

Jedno z najmłodszych dzieł sławnego studia Blizzard Entertainment. Obecnie jeszcze trochę zajmie, nim doczekamy się go na sklepowych półkach, ale gra prezentuję się już niesamowicie. Będzie sporo nawiązań do poprzedniej części, która cieszy się wciąż olbrzymią popularnością. Gameplay teraz będzie łatwiejszy w obsłudze, a nowe jednostki i zdolności otworzą nowe, unikatowe taktyki, które były niespotykane w poprzedniej odsłonie.
Pierwszy raz SC II wyszło na światło dzienne 19.V.2007r. podczas Worldwide Invitational w Seulu. Zaprezentowane wtedy pierwszy trailer, który można pobrać tutaj. Następnego dnia, czyli 20.V.2007r. pojawił się pierwszy gamplay, który można objerzeć podzielony na 3 części: 1, 2, 3. Filmik w wyższej jakości i w całości pobrać można z oficjalnej strony StarCrafta II.
Po oficjalnej zapowiedzi kontynuacji sławnego RTS, wybuchła globalna dyskusja na temat oprawy wizualnej i nowym kierunku rozwoju gry.
Jedni chcieli, by SC II jak najlepiej odwzorowywał swoją poprzedniczkę, a inni nalegali na zmiany, twierdząc, że nowa odsłona będzie tylko "odgrzewanym kotletem". Blizzard chcąc sprostać wymaganiom swoich fanów, postanowił pozostawić część rozwiązań z poprzedniej odsłony, dodając przy tym całkiem nowe i unikatowe zdolności.
Po opadnięciu pierwszej fali plotek i gorących dyskusji, przyszła pora na następne. Tym razem pod ostrzał oddana została oprawa graficzna StarCrafta II. Wiele ludzi narzekało na sztuczność i "cukierkowatość" samej grafiki twierdząc, że jest to wina wzorowania się na na poprzednich grach blizarda: WarCrafta III, WoW. W odpowiedzi Blizzard podkreślił, że jest to dopiero Pre-Alfa oraz jakość grafik i tekstur jest w ciągłym udoskonalaniu, podkreślając jednak, że obecna oprawa graficzna spełnia wymagania twórców.
Po tym występie przyszedł czas na kolorystykę jednostek i budowli. Ludzie znów powołując się na przesłodzoną grafikę, wyrażali swoją niechęć względem kolorystyki jednostek. Jak wiadomo w SC kolor jednostek zależny był od koloru gracza. W SC II również jest podobnie, jednak fani nie mogli znieść zbyt głębokiego nasycenia kolorów. Wtedy to jeden z grafików Blizzarda przedstawił proste, ale i skuteczne rozwiązanie tego problemu. Części odpowiedzialne za kolorystykę danego gracza zostały zredukowane do 1/3 podstawowej wartości. W taki o to sposób, grafika zyskała na atmosferze, a kolorystyka gracza dalej była bezproblemowo rozróżniana.
Po pewnym czasie, a dokładnie 13.IX.2007r. Blizzard uraczył swoich fanów kolejnym gameplay'em. Tym razem była to rozgrywka Terrana, którą oglądnąć można w 2 częściach: 1, 2, a całość pobrać można z oficjalnej strony SC II.
Kolejny trailer, tym razem przedstawiający rasę zergów. Tak jak wcześniej, można go pobrać z oficjalnej strony, a oglądnąć można go tutaj.
Od nie tak dawno oglądać można najnowszy gameplay Alpha StarCrafta II. Tym razem jest to Battle Report, przedstawiający rozgrywkę dwóch osób z ekpiy Blizzarada (Czerwony Protoss - Matt Cooper vs. Niebieski Terran - David Kim). Mecz komentują: Dustin Browder i Robert Simpson. Rozgrywkę składającą się z 2 części: 1, 2, a całość w wysokiej jakości tym razem pobrać można tutaj.
Rok po oficjalnej zapowiedzi Blizzarda, przyszedł czas na kolejny WWI i nowe, zaskakujące informację. Okazało się, że StarCraft II będzie trylogią, a każda kolejna część dotyczyć będzie jednej z trzech ras. Na pierwszy ogień idzie kampania Terrana, nosząca tytuł "Wing of Liberty", kolejną kampanią opowiadać będzie o wydarzenia Królowej Ostrzy i Zergów, a będzie nazywać się "Heart of the swarm", ostatni addon do SC II należeć będzie do Protossów, a zwać sie będzie "Legacy of the void". Podział gry na 3 części pozwoli przyśpieszyć wydanie pierwszej z nich, przy tym pozwalając stworzyć dobrze rozbudowaną fabułę. Skoro przeciętnie gry dzieliły się na podstawową część i rozszerzenie, to taki trójpodział może nie być aż taki zły. W szczególności, że każda kolejna część ma zawierać nowe, unikalne jednostki, zdolności no i oczywiście rozbudowane kampanie.
W międzyczasie, od czasu do czasu udostępniano również BlizzCast. Jest to przeważnie około godzinne nagranie na temat prac Blizzarda od strony technicznej. Wśród informacji przekazanych w nagraniach, usłyszeć również można komentarze na temat uniwersum Diablo, jak i World of Warcrafta, a całość w wersji tekstowej przedstawiona jest poniżej odtwarzacza.

Obecnie nieznana jest premiera StarCraft II. Niektóre portale o grach przypisują premierę na czerwiec, ale zważywszy na to, że Blizzard zadeklarował się, że Beta testy rozpoczną się może w tym roku, jest to raczej nieprawdopodobna data. No cóż trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż "gra wyjdzie jak będzie gotowa".

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-01-2009, 15:18   

Ja czekam na dwójeczkę. Mam nadzieję że się na niej nie zawiodę. Starcraft 2 nie musi jakoś rewelacyjnie dla mnie wyglądać. Przede wszystkim chciałbym by miał to coś co miała jego poprzedniczka. Czyli super fabułę, grywalność, klimacik.
Na razie wszystko zapowiada się dobrze. Mam nadzieje że blizzard da rade.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2009, 15:40   

Blizzard jest firmą do której jak na razie mam dość duże zaufanie. Nie oczekuję, że S2 powtórzy sukces części pierwszej, ale mam nadzieję na solidną grę z dobrą fabułą, w znanych i lubianych klimatach. Jeśli Blizzard się z tego wywiąże (a na razie nie mam powodów sądzić, że im się nie uda) to będę zadowolony.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-01-2009, 22:20   

Jeżeli chodzi o sukces komercyjny, to pewnie powtórzenie go nie będzie takie znowu trudne. A porównując Warcrafta 2 i 3 (2 była świetna, ale 3 była moim (i nie tylko moim) zdaniem lepsza) Starcraft 2 ma szanse pobić jedynkę ;) Oczywiście znajdą się na pewno wyznawcy jedynki którym dwójka będzie wydawać się niewystarczająca, ale wierzę, że Blizzardowi uda się przekonać do dwójki sporą część fanów zarówno jedynki, Blizzarda jak i RTSów ogólnie ;) Czy będzie lepsza? Zależy, jak to zmierzymy. Bo zapewniać rozrywkę na podobnym (kto wie, czy nie nawet nieco bardziej wciągającym) poziomie przez porównywalny (dłuższy?) czas ma jak najbardziej szanse ;)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-01-2009, 22:43   

Mam nadzieję że o tym, jaki będzie Starcraft 2, przekonamy się już niedługo.
Nie musi być wcale lepszy od jedynki, chciałbym żeby po prostu dobrze kampanie dla jednego gracza zrobili. Na online się nie nastawiam. No i najważniejsze żeby Blizzard przede wszystkim mnie przekonał do 2, a nie pozostałych fanów Starcrafta ;-)
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2009, 00:10   

Vodh napisał/a:
Jeżeli chodzi o sukces komercyjny, to pewnie powtórzenie go nie będzie takie znowu trudne. A porównując Warcrafta 2 i 3 (2 była świetna, ale 3 była moim (i nie tylko moim) zdaniem lepsza) Starcraft 2 ma szanse pobić jedynkę ;)
Mówiąc o sukcesie jedynki miałem na myśli nie tyle sukces komercyjny (ilość sprzedanych egzemplarzy), ale raczej przywiązanie jakim nawet dziś fani darzą ten tytuł. mam wątpliwości czy S2 będzie w stanie utrzymać graczy przez tyle samo lat co jedynka. Co do porównania S i S2 z W2 i W3, jest ono o tyle niesprawiedliwe, że W3 był tak naprawdę grą słabszą od pierwszego Starcrafta (przynajmniej w mojej opinii).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2009, 00:54   

Przedwczoraj powstał nowy temat miesiąca. Powodem gorących dyskusji tym razem będzie wizerunek Dark Templara. Wiele fanów pierwszej części StarCrafta nie przypadł do gustu nowa wizja DT dzierżącego dwustronną, eliptyczną kosą.
Dlatego też Blizzard wyszedł na przeciw wymaganiom swoich fanów i zaproponował alternatywne rozwiązanie. Teraz ludzie mogą głosować na soją wizję DT. Aby tego dokonać trzeba udać się na tutaj, aby zapoznać się z obiema wizjami DT. Następnie przejść, dzięki przyciskowi "VOTE!" na forum w którym odbywa się owa ankieta. Jednak niestety trzeba być zalogowanym.
Propozycja Blizzarda jest prosta. Są trzy możliwości i trzy wybory w ankiecie, na temat wyglądu DT w SCII.
1. Całkowicie "nowy" model postaci, który ma być odwzorowaniem swojego pierwowzoru.
2. Znany już image DT, uzbrojonego w dość ciekawą broń.
3. Oba modele DT, wybierane losowo podczas rekrutacji.

Jaka jest wasza opinia na ten temat? Którego Dark Templara wybralibyście i dlaczego?
Ja osobiście wybrałbym 3 opcję, ponieważ oba modele wyglądają na dość ciekawie i unikatowo.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-04-2009, 22:48   

Znam ktoś może, jakieś ostatnie wieści o S2? Premiery chyba jeszcze nie ma zapowiedzianej?
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2009, 23:16   

Nieee, na razie robią dopiero nabór na betę.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-04-2009, 17:13   

Dzięki za info. No cóż widzę, że to jeszcze trochę potrwa. Ciekawi mnie jeszcze to, jakie będzie miała gra wymagania sprzętowe.
Powrót do góry
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-04-2009, 17:48   

Bezimienny napisał/a:
Nieee, na razie robią dopiero nabór na betę.

Nabór dotyczy wyłącznie osób, które zakupiły już wstęp na Blizzcon. Były oczywiście różne spekulacje, plotki i wywody, że niby wraz z otwarciem nowego battle.netu Blizzard rozda klucze do bety, że rzekomo 1 kwietniowy licznik da taką możliwość, ale nic z tego. Po za ww. sposobem i od niedawna serią konkursów ciężko będzie dostać oficjalnie klucz do bety. Ludzie plotkują miedzy sobą, mając nadzieję, że gdy zarejestruję się klucz pierwszej części SC na nowym battle.netcie, to Blizzard weźmie to pod uwagę. Jak będzie na prawdę? Trzeba czekać. Oficjalnie Blizzard nie oznajmił żadnej konkretnej daty na rozpoczęcie beta testów, ale jeden z pracowników Zamieci zapewnił, że pojawi się w najbliższym czasie.
Niedawno jeden z użytkowników Battle.netu przeglądając kod strony, natknął się na 2 "Specjalne" ikony przedstawiające Starcrafta II z dopiskiem pre-beta oraz beta.
Przygotowania ciągnął się w nieskończoność, ale beta zbliża się wielkimi krokami.


Altruista napisał/a:
Ciekawi mnie jeszcze to, jakie będzie miała gra wymagania sprzętowe.

wymagania sprzętowe:
- Core 2 Duo 2.3 GHz
- 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
- Windows XP SP2/Vista

Z okazji ostatniego święta Prima Aprilis, Blizzard na łamach oficjalnej strony StarCrafta II zaprezentował nową jednostkę Terranów.
Terra-Tron, bo tak nazywa się nowa jednostka jest zlepkiem kilku głównych budynków. Nowa broń wygląda potężnie, a zobaczyć ją w akcji można pod tym adresem.

Skoro już jestem przy tym temacie, to przypomnę zeszłoroczny "dodatek" dla Terranów. Tauren Marine ma zapewne coś wspólnego z Warcraftem. Zresztą zobaczcie sami.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 09-04-2009, 17:56   

kic napisał/a:
wymagania sprzętowe:
- Core 2 Duo 2.3 GHz
- 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
- Windows XP SP2/Vista
Z tym, że te "wymagania" nie są oficjalnie potwierdzone, a dopóki nie będzie oficjalnej deklaracji ze strony Blizzarda, to wycieków nie przyjmuję do wiadomości... Zwłaszcza "wymagań" graficznych. Niech się ugryzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2009, 17:59   

BTW.
Mają w sumie wyjść jakby 3 SC2.
Każdy mający tylko jedną kampanię.
Czyli jeśli chcesz pograć sobie w kampanie Terranami to kupujesz 1część SC2, jeśli Protosami to 3.
Multi ma być dostępne ze wszystkimi rasami z dowolnej części.
Wygląda to mi na bezczelne wyciąganie kasy.
Zobaczymy.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-04-2009, 18:24   

Tak, te wymagania nie są oficjalne, jednak dość wiarygodne, zważywszy na to, że hiszpański magazyn "Micromania" ponoć uzyskał je podczas wywiadu z twórcami gry.
Oczywiście są to ubiegłoroczne informację i jeszcze wszystko może się zmienić. Jednak te wymagania mogą być pewnym punktem odniesienia do tych ostatecznych.

OverLord_Zenon:
1. Mają wyjść 3 Starcraft II. Każdy z nich ma nosić oddzielny podtytuł i opowiadać historię jednej z trzech ras. Gry będą wychodzić w następującej kolejności:
a) StarCraft II: Wings of Liberty - Terran
b) StarCraft II: Heart of the Swarm - Zeg
c) StarCraft II: Legacy of the Void - Protoss

2. Aby zagrać w drugą część, to trzeba będzie posiadać pierwszą, a żeby zagrać w 3 część, to zakupić będzie trzeba wcześniejsze gry.

3. Ogólnie ta zmiana nie przeszkadza mi aż tak bardzo. Jeżeli każda część będzie dobrze rozbudowana, oryginalna i ciekawa, to jestem nawet za. W końcu do tej pory gry Blizzarda miały przeważnie tylko jeden dodatek. Jak wiadomo dodatki nie wnoszą aż takich nowości do gier, a z tego co zapowiada Blizzard, każda część z trylogii Starcrafta ma być dopracowana i unikatowa. Jeżeli Zamieć dotrzyma swojej obietnicy, to ja mogę wydać więcej pieniędzy za dłuższą zabawę.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-04-2009, 22:15   

Kolejna gra, którą wszyscy się podniecają, wszyscy ją sobie kupią/ukradną, wszyscy będą mdleli podczas oglądania pryszczatych koreańczyków, a która na mnie nie wywrze żadnego wrażenia, której nie kupię, a zobaczę może dwa razy w życiu na żywo.

Nie wiem, co w tym takiego dobrego, ale to zapewne przez to, że jestem ignorantem.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 14 Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group