FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Dead Space
Wersja do druku
Jareks Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Sty 2009
Skąd: Czeladź
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2009, 17:15   Dead Space

Zastanawiam się nad kupnem gry - Dead Space, ale nie jestem do końca przekonany czy warto wydać 119,00 PLN.

Czy Ktoś grał i czy warto zagrać w tą grę?

_________________
You should have stuffed it down quietly and told her it was good. That's your duty. As a human being!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Joker Płeć:Mężczyzna
Kaze no Tsubasa


Dołączył: 24 Lut 2009
Skąd: Sairento Hiru
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2009, 17:25   

Nie grałem, ale sporo słyszałem. Nietypowy horror, ma być podobno lepszy od serii Silent Hill, w co trochę wierzę. Ma chyba duże wymagania, więc jak wydawać te 120 zł, to już mieć odpowiedniego kompa, by nie było zdziwienia. No, i trzeba chcieć grać w horrory.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 24-02-2009, 20:31   

Kiedy patrzyłem jak kumpel gra, dziwiłem się jak można się tak bać, uznając że nie jest przewrażliwiony, mogę powiedzieć że jeśli lubisz się strach to owszem, gra jest dla ciebie. Sam nie grałem więc nie wiem czy jest takie przerażające, w CDA dostało dobrą ocenę i ogólnie jest oceniane jako dobra gra, ale ja na twoim miejscu poczekałbym aż stanieje. 100zł byłem gotów poświęcić tylko na Wiedźmina i Fallouta.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2009, 21:01   

Ja gralam
i moge polecic ;]
Ja bym nie traktowala DS jako survival-horroru, bo dla mnie jest to zwykly TPP do ktorego dorzucono kilka elementow "zaskoczenia"
Nie jest to ta gra, przy ktorej "wypada" sie bac xP

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2009, 21:07   

Moim zdaniem:
1. Beznadziejne sterowanie (przepraszam bardzo, ale mam gdzieś że w iksboksie nie ma myszki!)
2. Dużo denerwującego hałasu. Dźwięk taki sobie, ale za to hałasu dużo.
3. Horror to to nie jest, co najwyżej denerwujące "nie mam amunicji", ale może nie łapię gatunku survival horror. Strzelanka też to nie jest, bo nie ma w niej jak strzelać i z czego.
4. Beznadziejne sterowanie (postać obraca się jakbym nie mial myszki tylko pada)

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2009, 21:41   

Loko napisał/a:
Sam nie grałem więc nie wiem czy jest takie przerażające

Nie jest. Przy pierwszym przechodzeniu może wywołać pewne skoki adrenaliny, ale nie bardziej niż spora część FPP shooterów (atmosfera nie jest jakaś specjalnie przerażająca, gracz stoi co najwyżej przed pytaniem, kiedy i z którego kierunku co na niego wyskoczy). Ogólnie gra jest dość przyjemna, i uważam że nie utopiłem pieniędzy, ale w obecnej sytuacji radziłbym raczej poczekać aż znajdzie się w jakiejś przecenie (co znając szybkość z jaką gry potrafią się przeterminować, powinno nastąpić niedługo).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-02-2009, 22:23   

Warto też zapoznać się z recenzją, może będzie przydatna przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Jareks Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Sty 2009
Skąd: Czeladź
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2009, 00:47   

Narazie mnie zniechęciliście :P

Potrzebuję gry, nowej najlepiej, która będzie miała takiego kopa jak stary Sillent Hill 1 czy 2, a nie TPP z elementem zaskoczenia, po komentarzach mam wrażenie, że to bardziej jest The Thing w kosmosie, czyli uwaga gonią mnie flaki :)

Co do sterowania - wychowałem się na Revilach, także przeboleje.

A odnośnie zakupu, biorąc pod uwagę komentarze poczekam do bezpiecznego poziomu 89 zł

_________________
You should have stuffed it down quietly and told her it was good. That's your duty. As a human being!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DaHaka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2009, 11:20   

Jeśli potrzebujesz gry, która ma kopa to prawie Dead Space powinien cię zadowolić. Też byłem sceptycznie nastawiony dopóki nie przeszedłem tej gry. Ba nawet drugi raz kończę bo po przejściu można zacząć wraz ze zdobytym ekwipunkiem i bonusami. No pewnie, że pierwsze Silent'y były super, ale np. najnowszy ( w którego akurat teraz gram ) szału nie robi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Havoc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-08-2009, 17:49   

Dead Spec przeszedłem dwa razy i raczej tylko na początku robi wrażenie i było się czego wystraszyć, ale w połowie to staje się nudny, przewidywalny a czasami śmieszny. A to co najbardziej denerwuje to właśnie sterowanie oraz prosta fabula :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
173630
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-08-2009, 15:20   

Ja niestety się poddałem, jeden z lepszych bossów mnie rozwalił i dałem sobie spokój z grą. Ale mimo wszystko Deed Space jest naprawdę dobry, tylko dla mnie zdecydowanie za trudny ;p
A to mi się amunicja kończyła, a to nie miałem kasy. Same problemy. Ze sterowaniem jako takich problemów nie miałem. A jak już coś się zdarzyło, to bardziej to wynikało z mojego słabego refleksu - strzelałem gdzie się da, tylko nie po obcych.
Powrót do góry
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2009, 08:13   

Gre widzimy zza pleców ale to już pewnie wiesz. Ogólnie gra trzyma w napięciu i to bardzo, jest w miarę długa i tak jak przedmówcy powiedzieli wcale nie łatwa. Jeżeli lubisz jak wokół ciemno, w pokoju ciemno, adrenalina sobie po żyłach gotowa do przepływu zadziałać a tu nagle jakieś potwory niewiadomo skąd wyłażą, to jest to gra dla Ciebie.

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-08-2009, 08:13   

Kouta90 napisał/a:
Gre widzimy zza pleców ale to już pewnie wiesz.


Taa, raczej się tego nie da nie zauważyć


Kouta90 napisał/a:
Jeżeli lubisz jak wokół ciemno, w pokoju ciemno, adrenalina sobie po żyłach gotowa do przepływu zadziałać a tu nagle jakieś potwory niewiadomo skąd wyłażą, to jest to gra dla Ciebie.



Właśnie, że ta gra nie jest straszna. Nie przeraża w ogóle. No może na samym początku gry, moment z windą jest straszny, ale potem to już nic takiego nie ma. Ta gra to bardzo ładnie zrobiona przygodówka i nic więcej. Dla mnie to żaden horror.
Powrót do góry
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2009, 08:47   

A nawet moment z winda dało się przezyc, bo to w sumie dość lubiany motyw w horrorowato-shooterowych gierkach.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2009, 09:43   

Tym mniej jest straszna, że zmiana muzyki podpowiada ci odpowiednio wcześniej gdzie coś może na ciebie wyskoczyć - praktycznie (po przejściu pierwszego etapu) dalej w grze nie przeżyłem już jakiegoś większego zaskoczenia - ot, normalny shooter.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group