FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Oblivion
Wersja do druku
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-06-2009, 12:21   

Loko napisał/a:
Zresztą, zapomniałem dodać: im wyższy level, tym potężniejsze potwory. Takie które zazwyczaj wydłubią bohatera z żelaznego pancerza. To już lepszy powód. Ale fakt, sorka bo mogłem go podać od razu.

Ale jak nie awansujemy, to tych potworów nie napotkamy - i pancerz potrzebny nie będzie.

Generalnie, poprawianie wyglądu jest dla mnie pewną motywacją do awansu... Ale marną. Bardzo marną. Dużo lepiej działa na mnie wizja potęgi postaci - jak w Morrowindzie, gdzie w pewnym momencie byłem niemal wszechpotężny. W Oblivionie zaś, niezależnie od poziomu, wciąż trudności sprawiają potwory spotkane na pierwszych lepszych rozdrożach - i to mnie zniechęca do jakichkolwiek zmian.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 06-06-2009, 12:44   

Tak, to w Oblivionie może trochę zniechęcić. Ale z drugiej strony można też powiedzieć że to Morrowind jest zbyt łatwy, bo faktycznie po około tygodniu (w większości przypadków wystarczy mniej niż tydzień) jedynym wyzwaniem, i to wcale nie stwarzającym zbyt wielkiego zagrożenia jest Vivek. Dagoth Ura nie komentuje, bo zawsze, ale to zawsze gdy wykonałem kilka kroków na przód, do posągu, on wpadał do lawy... tu się jego rola kończyła.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.


Ostatnio zmieniony przez Loko dnia 06-06-2009, 22:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-06-2009, 12:54   

To cecha poziomu trudności w Morrowindzie. Niemniej, to nie jest kontrargument się do moich zarzutów - choć zgadzam się, że można było lepiej ustawić wyzwania, to moja krytyka dotyczy nadmiernej adaptacji świata gry do postaci - a nie poziomu trudności sensu stricte.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 06-06-2009, 13:10   

Ogólnie rzecz biorąc, w Morrowindzie trzeba się dostosować do świata, a Oblivion dostosowuje się do nas. Obydwu grom można zarzucić że nie robią tego w najlepszy sposób, ale i tak (wg mnie oczywiście) są świetne.

I nie to żebym jakoś specjalnie na siłę szukał kontrargumentów, po prostu komentuję co nie co i wyrażam własną opinię. To o czym ty mówisz (tj. nadmierna adaptacja świata do postaci) po prostu ci się nie podoba, u mnie jest na odwrót i chyba nie ma zbyt dużego sensu dyskutować o naszych gustach.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-06-2009, 20:19   

Morrowinda szanuję, choć nie jest w czołówce moich ulubionych gier, za klimat świata i mnogość questów. Oblivion już tego nie ma, wszystkie zalety poprzednika zamieniono na casualowatość i grafikę. W erpegach szukam przede wszystkim fabuły, postaci i klimatu. W Obku tego nie ma, bo cała para poszła w wygląd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-06-2009, 08:36   

No na pewno w Oblivione nie ma takiej ilości questów, co w Morrowindzie. Ale na pewno, nie są to też questy słabe. Uważam, że są ciekawe i dobrze zrobione. Można napisać, że są właśnie jednym z nielicznych plusów Obliviona.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 07-06-2009, 09:37   

Hm, w zasadzie, to co by tak nie gnębić tego Obliviona, to fakt faktem - wchodzenie na szczyt Gildii było z zasady ciekawe, zwłaszcza Gildia Wojowników pod tym względem zapadła mi w pamięci. Ale jakoś nie przytrzymało mnie to i tak przy ekranie :]

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 07-06-2009, 13:37   

Akurat w Gildii Wojowników nie dotarłem na szczyt Gildii, ale za to w Dark Brotherhood mi się podobało, to była pierwsza gildia w której dostałem się na szczyt. Poza tym Gildia Magów też miała ciekawe questy, oprócz ostatniego. Wielki Potężny Główny Zły Król Robactwa nie wytrzymał nawet połowy ciosów, które otrzymały również jego sługi.

Czyżby kolejny minus?

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2009, 19:45   

Mi, chyba wszystko podobało sie w Oblivionie (poza stopniowaniem poziomu trudności, ale tą wadę można zniwelować modem). Mamy niezwykła bogactwo świata gry, piękną grafikę, masę możliwości rozwoju postaci, dużo różnego śmiecia do trzymania w plecaku ;), bardzo fajne questy związane z gildiami, czy też zupełnie poboczne (wątek główny jest niestety na niższym poziomie). Ostatnią rzeczą jest niesamowity klimat który towarzyszył mi podczas zwiedzania świata gry, czy wykonywania niektórych zadań (choć widzę że w tym aspekcie jestem odosobniony).

Ogólnie rzecz ujmując, Oblivion jest jedną z moich ulubionych gier na PC.

_________________
Knights Who Say Ni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 22:52   

Jako wielka miłośniczka gier RPG grałam w Obliviona. Ba! Większym wyzwaniem było zainstalowanie go.
Uwielbiam tą grę. Jest moją ulubioną, razem z NFS (i niech tu ktoś powie, że dziewczyny grają tylko w simsy!). Choć nie przeszłam jej do końca, to i tak pozostanie w moim serduchu.
A dodatek "Shivering Isles"... Mrrrru. Kocham.

Żałuję, że nie zagram w kontynuację. Powód jest prosty... na moim komputerze nawet się nie włączy.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 06:44   

jaką kontynuację
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 09:27   

Tę, która, zgodnie z zapowiedziami Bethesdy być może pojawi się w 2010-tym (albo rok później - zapowiedzi nie są jak widać bardzo zdecydowane, wygląda to na sam początek kampanii reklamowej. Sama gra jest podobno w trakcie tworzenia już od 2006-go)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group