FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Wspomnień czar...
Wersja do druku
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2003, 18:23   

W Angbanda i Morię niestety nie grałem, ale za to od czasu do czasu w Nethacka i kiedyś w ADOM-a. Zwłaszcza ta ostatnia była świetna. I rozbudowana (sporo czarów, artefaktów, miejsc do zwiedzenia). Udało mi się nawet ją ukończyć (z kopiowaniem sejwów, ale to szczegół ;P). Ciekawostką w tej grze było Spaczenie Chaosu, co trochę wnerwiało, bo jak się za bardzo ociągałem, to postępowało za bardzo i po zawodach. A jego efekty można było cofnąć jedynie dzięki cholernie rzadkim lekom na spaczenie, oraz mocy białego jednorożca. Swoją drogą spaczeniowe transformacje były całkiem ciekawe. Np. kopyta zamiast stóp, antena na głowie, 12 oczu, trucizna ściekająca z dłoni, kolce i sporo innych. Ogólnie ciekawa gierka, ale jeśli chce się ją skończyć bez kopiowania sejwów to trzeba być doprawdy maniakiem przez duże m, bo jest cholernie trudna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2003, 18:44   

Sat, jak grałam w Barbie u kolezanki kiedyś... Tylko że nam się coś wieszało ^^''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-09-2003, 17:13   

też mi się z deka wieszało...

A ostatnio u młodszej sis ciotecznej zobaczyłąm tą grę - geez.. jakie toto słabe było ^^'''

Kto miał do czynienia z "Lego Racers"? =)

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-09-2003, 17:25   

U mnie od początku do końca był stary, poczciwy piec. Przeszedł co prawda spore metamorfozy, ale piecem pozostał.
A pierwsze gry to takie tytuły jak: Wolfenstein 3D, Alladin, Gex, oraz GRY WSZECHCZASÓW: ZOOL i ZOOL 2

Pierwsza poważne gry:
Enemy Unknow (do dziś się zastawiam, jak taki dzieciak jak ja zdołał to przejść)
Civilization II (sześcioletnia gierka, którą i dzisiaj potrafię uruchomić i świetnie się bawić.)

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2003, 18:01   

ZOOL! Gralam w którąś część, ale nie mogłam złapac jakiegoś czegos i przejśc dalej na ktorymś poziomie...

Lego Races - było u nas na kompach w podstawówce, troszkę pogrywałam, ale zadko ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2003, 19:11   

Cytat:
Settlers 1 i 2 - trójka już nie tego...


Kwestia gustu. Jednym zmiana sposobu gry może się podobać, drugim nie. Ja osobiście jednak wolę rozwiązania z jedynki i dwójki, chociaż trójka zła nie była. W jedynkę pogrywałem jeszcze na Amidze, na dwóch graczy z tilkiem. Do dziś zastanawiam się czemu ci czerwoni mieli silniejszych rycerzy :P.

Raflik - Age of Empires był świetny. Nie ma to jak szarża paladynów :P, chociaż i Mamelukowie byli nieźli :D. W Mysteries of Sith też grałem, podobnie jak w xwinga i tie fightera. Całkiem przeyjemnie się fruwa po ciemnej stronie mocy :D. Uwielbiałem też Pirates Gold.

Cytat:
A pierwsze gry to takie tytuły jak: Wolfenstein 3D, Alladin, Gex, oraz GRY WSZECHCZASÓW: ZOOL i ZOOL 2


O tak, mrówka ninja też była niezła. I te wszędobylskie lizaki chupa chups (jeszcze bez krowy :P). Alladin to była jedna z pierwszych gier w którą grałem na pececie. Z repertuaru Disneya jeszcze grałem w Lion Kinga, Jungle Book i Tarzana. W Gexa grałem, ale wersję 3D. Pogięta jak niewiem, ale fajowa. Te aluzyjki do różnych filmów i kreskówek :P. Najbardziej mnie chyba rozbawił Gex-Bugs i Gexzilla :P.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-09-2003, 20:00   

W Lion Kinga też grałem.
Settlers 2 też lubiłem.
Age of Empires II też niezła gra... Ale Rise of Nations bije je na głowę.
A, pocinałem też w Lemmingi. To było piękne!

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-09-2003, 20:05   

Zool gralem w jedynke, teraz juz takich gier nie robiom (Tak, tez dawno nie widzialem zadnej platformowki - dop. Szept Rozsadku)

Setlersi: jedynka byla najlepsza z calej serii, moja 5 gra na amidze, grywam w nia do dzis.

Lemingi: ulubiona gra mojej siostry.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2003, 06:12   

Settlers - tiaa, podzielony ekran na amidze to było to - na dwie myszki się grało :P

Lemmingi - do dziś pamiętam te odgłosy : "Oh no!", rozplaskujące się lemingi, albo te muzyczki w tle...

Od Zoola wolałem Superfroga chocia

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-09-2003, 07:33   

Ano, Lemmingi... na wyższych poziomach ta gierka była dla mnie zbyt inteligentna ^_^

Powspominałam trochę i znowu ściągnęłam sobie z netu Angband (poprzednią wersję szlag trafił przy ostatnim formacie). Oto zrzut ekranu na najwyższym poziomie - w mieście (tu się łazi po podziemiach). Dodam, że wszystkie komendy to skróty klawiaturowe (fragment instrukcji:

a Aim a wand A Activate an artifact
b Browse a book B Bash a door
c Close a door C Character description
d Drop an item D Disarm a trap
e Equipment list E Eat some food
f Fire an item F Fuel your lantern/torch
g Stay still (flip pickup) G Gain new spells/prayers

i tak dalej, aż do z i Z ^__^)


_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2003, 14:22   

No no... półelf paladyn :P.

W roguelikach skrótów klawiszowych jest od cholery i z powrotem. Całe szczęście, że przy dobrym interfejsie (takim jak np. w ADOM'ie) korzysta się tylko z niewielkiej części.

A Lemmingi rządzą. Chociaż późniejsze poziomy są ostro przegięte. Swoją drogą zatanawia mnie, czy exploder (ten który wybucha po 5 sekundach) został zainspirowany romantykami wysadzającymi się z rozpaczy, czy terrorystami :P. Chyba raczej to drugie, bo poświęcają się w imię wyższej idei :P.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-09-2003, 15:17   

A romantycy to w imię niższej, co? Miłość, wierność i posłusze... e, to nie ta bajka ^_^

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2003, 16:11   

Terroryści walczą w imię Allacha, a w imię boga to chyba najwyższa idea :P. Poza tym zabijanie się z powodu, że kobieta go olała i poleciała na faceta z kasą to ostatni debilizm. Chociaż raczej jej rodzice ubogich romantyków olewali, bo w tamtych czasach córka nie miała nic do powiedzenia :P. Zresztą teraz jest podobnie, tylko kobiety same wybierają sobie facetów z kasą. Ostatecznie jeden pies :P. Oczywiście mam na myśli większość płci przeciwnej, jak wszędzie są wyjątki potwierdzające regułę. Trudno się sprzeczać, czy terrorysta czy romantyk ginął w imię wyższej tudzież niższej idei. A może to Lemmingi ich pogodzą, wszak giną w imię społeczeństwa :P.

Rany, ale dywagacje na temat życia i śmierci :P.

A wracając do tematu. Turricany były też świetne. Z tego co pamiętam, są trochę "mangowate". Poza tym lubiłem pinballe. System Shock był również genialny, chyba pierwsza gra 3D z porządnym klimatem i fabułą ^^.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 24-09-2003, 06:13   

Cytat:
Age of Empires był świetny. Nie ma to jak szarża paladynów :P


heh... to była gra... budowałem oddział ciężkich łuczników na koniach z wszystkimi upgrademi i budynki wytrzymywały ich ostrzał tylko kilka sekund :P

Ze starych CRPGów polecam Obitus - naprawdę wciąga...


_________________
Multiworld Project


Ostatnio zmieniony przez g_v_s dnia 10-10-2003, 05:56, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 09-10-2003, 22:52   

GvS - obrazek nie działa :(.

Hmm w obitusa nie grałem. Za to mogę polecić M&M 3, 4 i 5 (te dwie ostatnie połączone w World of Xeen), Dungeon Mastery 1 i 2, oczywiście Beholdery, Black Crypt, Stonekeep, Daggerfall i Fallouty. Ravenloft i Menzoberanzan są momentami ciężkie, ale grać się da.

Swoją drogą będę musiał policzyć ilość tytułów, w które grałem. Ale się trochę boję tej ilości ;P.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group