FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Legenda 5 Kręgów
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-04-2004, 11:07   Legenda 5 Kręgów

O tym systemie trzeba było napisać wcześniej... Może ktos grał?

A dla tych, co nie grali:

Legenda 5 Kręgów jest grą RPG opowiadającą o dziejach państwa zwanego jako Rokugan, przypominającego nieco uproszczoną i zamerykanizowaną, średniowieczną Japonie z dość solidną domieszką magii. Władzę nad nim sprawuje nie kto inny jak Cesarz, a na jego dworze i na polach bitew o wpływy walczą faktyczni władcy krainy: siedem wielkich klanów i kilka pomniejszych.

Początkowo nie wygląda to zachęcająco: siedem klanów, każdy z innym charakterem, ze dwie tajne organizacje, z których o jednej wspomniano dwoma zdaniami, a o drugiej zakazano mówić bez potrzeby graczom, po dwie szkoły dla każdego klanu (bushi i shugnja - taki kapłano czarownik). Na szczęście, jeśli tylko wgłębimy się w źródła (podręczniki lub strony ineternetowe) dowiemy się, że każdy klan ma liczne rody, posiadające często diametralnie różne cele i nastawienia, oraz kilka, często skrajnie różnych szkół (od mistrzów pojedynku, przez gwardzistów i łowców demonów na dyplomatach, budowniczych i skrytobójcach kończąc). Początkowo niewielki świat staje się nagle ogromy i różnorody.

Legenda 5 Kręgów jest jednym z moich ulubionych systemów, lecz niestety trudno namówić kogośdo gry...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2004, 18:57   

Czy mógłbyś coś jeszcze o tym napisać??

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-04-2004, 19:40   

Z przyjemnością...

Jak już mówiłem o władzę nad Rokuganem walczy siedem wielkich klanów. Są to:

Feniks, Jednorożec, Krab, Lew, Skorpion, Smok, Żuraw.

Feniksy to pokojowy ród, żyjący na północy w swych górach. To ród mędrców, czarowników i magów, moim zdaniem średnio atrakcyjny. Rzadko biorą udział w walkach.

Jednorożce natomiast są inną historią. U zarania cesarstwa była to grupa ludzi pod przywództwem kamii Shinjo, którą pierwszy cesarz wysłał poza Rokugan, by sprawdzić, czy nie grozi mu z tamtej strony niebezpieczeństwo. Błakali się po świecie jakieś 800 lat i zaledwie dwa wieki temu wrócili. Nie pasują troche do innych klanów, prowadzą pół nomadyczny tryb życia, są dzicy i nieokrzesani i często wszczynają walki. Klan specjalizuje się w róznego rodzaju konnych metodach walki i posługuje się całą gamą ,,egzotycznej" broni (np. europejskie miecze dwuręczne).

Klan Kraba wieki temu przysiągł bronić Rokuganu przed Krainami Cieni, rządzonymi przez mrocznego boga Fu Lenga. Stoi na straży wielkiego muru Kaiu codziennie zmagając się z demonami. jego członkowie to głównie tempe osiłki, brutalne, brudne i nieokrzesane, lecz twarde jak kamien. Berserkerzy, Łowcy Demonów, Budowniczowie oraz... Kupcy. Wieki temu bowiem ich szeregi zasilił ród Yasuki, który zdradził klan Żurawia, co od lat jest zarzewiem konfliktu między tymi nacjami. Daimo klanu szykuje się do objęcia władzy, a jeden z jego synów zabił niedawno dziedzica Smoków.

Lew zwany prawą rękom cesarza to jego armia, niezliczone rzesze oddanych bushi gotowych na każdy jego rozkaz. Prowadzi niekończącą się wojnę z Żurawiem, który wykożystuje polityczną słabość Lwa na cesarskim dworze. Lew stoi na granicy wewnętrznego konfliktu, narastającego na lini rodzin Akodo i Matsu. Matsu chcą zrzucić prym Akodo i rozparwic się ze swym odwiecznym wrogiem: Klanem Żurawia.

Klan Skorpiona to manipulatorzy, intryganci, dworzanie, zabójcy i szantarzyści... Oraz wspaniali wojownicy. Powiadają, że gdy w Rokuganie rodzi się jakiś sekret, to skorpiony dowiadują się o nim następnego dnia. Są powszechnie znienawidzone, ale od wieków utrzymują się na powierzchni.

Smoki to kolejni mędrcy, w najlepszym, buddyjskim stylu. Żyją daleko w górach, zadko je opuszczając, mówią zagadkami, a ich ciała zdobią dziwaczne, ponoć magiczne tatuarze. Tacy trochę nierzyciowi dziwacy. Ich przywódczyni jest odrobine niezrównoważona i szykuje zemste na Krabach, za zabójstwo jej brata.

Żurawie to znów dworzanie. Lewa reka cesarstwa i najbogatrzy klan, wykorzystujący swą pozycję polityczną kosztem Lwa. Mistrzowie pojedynków, artyści i dowrzanie ceniący luksus. Kilkakrotnie w niedalekiej przeszłości walczyli z Lwem, a ród Daidoi zmaga się z Yasuki z klanu Kraba.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2004, 19:43   

Bardzo ciekawa legenda!!!! Podoba mi się, ale wątpię żebym zagrała. Jeszcze jakieś szczególiki?^_^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2004, 19:52   

Coś kojarzę że to widziałem... przeglądnąłem ale nie kupiłem bo co to za frajda grać samemu?

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-04-2004, 19:57   

Zegis Black Priest napisał/a:
Coś kojarzę że to widziałem... przeglądnąłem ale nie kupiłem bo co to za frajda grać samemu?


W tym problem, ze w RPG samemu w ogole nie pograsz... Musisz grac minimum w 2 osoby, a lepiej w 3-4

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2004, 20:21   

Ja tego nigdzie nie widziałam ale teraz popatrzę^^

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-04-2004, 23:41   

Zeg, a ty jaki klan lubisz najbardziej? Bo ja smoki i skorpiony :-)
Niestety nie dane mi bylo zagrać, znam go tylko w teorii...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-04-2004, 07:33   

Smoczki, Skorpionki i Żurawinki. Wszystkie trzy mają ciekawy klimat, Smoki i Skorpiony prócz niego mają bardzo silnych bushi, a dwa ostatnie klany także bardzo ciekawych dyplomatów. Zwłaszcza Skorpioni są wyjątkowo ciekawi: kozystają z wad przeciwnika, wrabiają w spiski itd. Żurawie natomiast całkiem ładnie obchodzą to załatwiając rozmaite podarki i prezenty dla swoich rozmówców (tzw. łapownictwo). Skorpiony mają także masę innych, śmiesznych szkół (np. aktrów - szpiegów i skrytobójców).

Zresztą jak już wspominałem klany te mają swój niepowtarzalny klimat: Smoki to mistycy, tajemniczy i potężni, choć neco dziwaczni ludzie, siedzący w swoich górach, nie odzywający się do nikogo... Skorpiony i Żurawie natomiast to arystokraci. Wytworni i pełni dumy. Jedni honorowi, kutuazyjni i pełni dobrych manier, z których czynią swą główną siłę. Drudzy patrzący tylko, jak wykorzystać każde twoje uchybienie i zniszczyć cię w jakiejś intrydze dworskiej.

Najmniej lubie: tych dzikusów Jednorożców i tych całych feniksów. Jednorożce totalnie nie pasują do klimatu, a Feniksy? Lubie magów i magie ale nie w nadmiernych ilościach. Zresztą wyszli wyjątkowo nieciekawie: mądrzy, obdarzeni mocą, dobzi i nawołujący do pokoju... Bleee.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2004, 10:00   

Można chyba przyrównać Feniksy do wyidealizowanej Ameli :)
Co do klanów to wybierając (według tego co Zegarmistrz przedstawił)
najprzekonują mnie Smoki :)

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."


Ostatnio zmieniony przez Zegis Black Priest dnia 09-04-2004, 12:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2004, 10:16   

Mnie się podobają Skorpiony i mimo wszystko Feniksy, ale to ciekawe po dłuższym zastanowieniu chyba jednak już gdzieś o tym słyszałam

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-03-2005, 21:07   

Ta Skorpiony podstepne psy bez Honoru!!! moja postac predzej popełni sepuku niż z wałsnej woli bedzie podrózował czy tez wpusci do własengo domostwa Skorpiona.
Ale rozkazów daimio i stojacych wyzej o demnie trzeba słuchać


Kudrde dopiero teraz zauważyłem ten topic system wybitny bardzo fajnie sie w niego gra ale wole tradycyjny niż ten podłożony pod D&D
a co do podreczników to mysle że nie trudno o nie po empikach lub sklepach RPGowych.

Niestety już od ponad roku w to niegrałem niestety MG siedzi teraz w ieprzyjemnyem po częsci piaszczytym kraiku nad zatoka perską . A z graczy niestety został już tylko jeden reszta rozwiał się gdzies po polsce za nauką i pracą :(.

Ciekawe czy jest ktos mieszkający w promieniu 40 km od katowic co by reflektował na granie ??
Powrót do góry
Ankur Płeć:Mężczyzna
Mag Czarnych Szat


Dołączył: 22 Maj 2005
Skąd: Gdańdk
Status: offline
PostWysłany: 21-11-2005, 20:45   

To ja tu teraz z takim nieśmiałym pytaniem wyskoczę...
Podoba mi się strasznie świat i nawet mam okazję pograć, ale niestety nie mam podręcznika a z funduszami ostatnio kiepa (wszystko poszło na książki... :P). Nie wiecie może, gdzie znajdę skana do L5K? Najlepiej w formie PDF ma się rozumieć, ale podręcznik w formie worda albo cuś też przecierpię... :P
Z góry dzięki za help :).

_________________
Pozdrawiam,
Ankur :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5466475
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-11-2005, 22:10   

Nie udzielamy tego typu informacji.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Manga Ryu Płeć:Mężczyzna
Po prostu: Manga


Dołączył: 25 Sty 2006
Skąd: Mława
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2006, 10:32   

O...
*Macha łapkami na wszystkie strony* Ja grałem, ja grałem!
Z klanów najbardziej lubię Smoki jednak ^^
Przepraszam, że odkurzam ten temat, w końcu jest z listopada, ale co tam.
Może opowiedzcie, jakie przygody przeżyliście w Rokuganie itd? Przecież doświadczenie jednego gracza może być wykorzystane u mistrza gry innego ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2495244
 
Numer ICQ
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group