FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Do czego może prowadzić RPG
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-11-2005, 12:28   

Bezimienny napisał/a:
I to tyle, jeśli chodzi o storytelling

święte słowa....Czekam, aż fampiury zrobią cos podobnego.
Przejdź na dół
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-11-2005, 16:40   

Cytat:
święte słowa....Czekam, aż fampiury zrobią cos podobnego.


Fandomowa legenda twierdzi, że parę lat temu podczas LARP-u Świat Mroku: Mroczne Wieki grupa uczestników na krakowskiej starówce (wedle innych było to w Lublinie, Warszawie i w innych miejscach, co podwarza autentyczność tej plotki) przechodzących w okolicy spokojnie dresiarzy uznała za chłopów i zaczęła tak określać...

Wszystko było dobrze, dopuki "książę" głośno nie wyraził - dość przy tym ektrawagancko gestykulując - swej opini okolicznych wieśniakach.

Wtedy okazało się, że nie byli to zwykli dresiarze, ale watacha Tubylców Betonu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 21-11-2005, 13:04   

mam coraz większy ubaw :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-11-2005, 12:45   

I były krawawe łowy, co ?
Powrót do góry
Dośka Płeć:Kobieta
Lon's Priestess


Dołączyła: 31 Lip 2002
Skąd: Wolf Pack Island
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2005, 22:48   

Eeee... ja znam... mój kumpel, Gizmo, jest rycerzem.
I niby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że jeździ konno w pełnej zbroi płytowej po mieście i latem wygonił pielgrzymkę sprzed kościoła.
Brak słów.
To jest po prostu Gizmo

_________________
From where has that darkness come...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2005, 08:30   

Czy ci wszyscy LARPowcy mają takie same poczucie rzeczywistości, jak Largo z MT? XD
(jak tutaj - http://www.megatokyo.com/index.php?strip_id=115)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-11-2005, 15:07   

korsarz napisał/a:
Czy ci wszyscy LARPowcy mają takie same poczucie rzeczywistości, jak Largo z MT? XD
(jak tutaj - http://www.megatokyo.com/index.php?strip_id=115)


To niestety choroba zawodowa...

Dobrze to podkreśla cytat z Dragonu sprzed 3 lat.
(poprzebierani LARP-owcy wychodzą z konwentu na miasto)
Synek przechodnia: Tato! Kto To?
Przechodzień: Dziwaki dziecko, dziwaki!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2006, 17:32   

Nie oglądałem, ale z tego co powiedział IKa wnioskuję, że jak najbardziej jest to możliwe i to nie tylko w Ameryce, ale prawie w każdym kraju. Skąd się biorą tacy ludzie? Cóż, przede wszystkim wychowanie i mentalność danej osoby, jeżeli rodzice odpowiednio zjamują się dzieckiem to naprawe nikłe szanse są by taka sytuacja się zdażyła, a czym końcy się zaniedbanie dziecka przez rodziców? Cóż, można przytoczyć dla przykładu ostatnią historię z WoWa (jakiś dzieciak siedział kilkadziesiąt godzin przed kompem i zmarł), co gorsza ta sytuacja nie jest jedyną, o czym zresztą już pisano w tym topicu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Szarodziej Płeć:Mężczyzna
adept magii


Dołączył: 06 Lip 2006
Skąd: wieża z kości słoniowej
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2006, 22:39   

Ech, nie brońcie Amerykan! Chociaż to oni wymyślili większość fajnych rzeczy na świecie, to poziom "Yntelygyncyy" ichniej młodzieży (przynajmniej jej części) pozostawia wiele do życzenia. Może przemawia przeze mnie ksenofobia, rasizm, szowinizm, antyamerykanizm (i wymyślcie coś jeszcze), ale....(trzęsie się, myśląc o przyszłości biednych Stanów)...współczucie biednym rodzicom takich dzieci

PS: Autor tego postu ma świadomość, że nie wszystkie dzieci, młodzież i obywatele amerykańscy są skrajnymi tępakami bez krzty wyobraźni. Autor po prostu wyraził swe zdanie na temat tej gorzej częsi społeczeństwa Stanów Zjednoczonych

PPS: Nie pytajcie o mojego kuzyna! Nigdy! Zaklinam was! Albo użyję Masowej Postępującej Entropii Chaosu i wszystkie polskie Mazoki będą miały wam to za złe! A na poważnie, nie chcę o nim rozmawiać. Powiem tylko, że jest czarną owcą rodziny.

_________________
"Errare humanum est, in errore perservare stultum"

Yeah! Dorobiłem się Avka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2006, 19:57   

Szarodziej napisał/a:
Nie pytajcie o mojego kuzyna!

A czemu o nim wspominasz? :>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Szarodziej Płeć:Mężczyzna
adept magii


Dołączył: 06 Lip 2006
Skąd: wieża z kości słoniowej
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2006, 13:27   

Żebyście później nie pytali ^^. Ale to trochę głupie uciekać się do szantażu terrorystycznego (nie mówiłem tego serio, niemniej jednak...), powiem krótko: mój kuzyn= moja sprawa

_________________
"Errare humanum est, in errore perservare stultum"

Yeah! Dorobiłem się Avka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2006, 18:41   

według mnie to jest niemożliwe. a jeżeli ktoś ma takie fazy po RPG to psychiatryk dla niego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-08-2006, 20:27   

Badzmy szczezy. Ludzka głupota jest bezgraniczna.
Tak, aleo statnio "głupota" zaczela by towarem na sprzedaż, do pokazania. A co i komu pokazują LARPowcy który neraz dlugie miesiące "dziergają" sobie kolczugę tylko po to zeby się aldnie pokazac nasesji i wbi w klimat? Przed innymi, w większości prezentującymi identyczny poziom LARPowcami?
Nie rouzmiem tego.

Swoją droga czy to ważne zeby tgra byla "autentyczna" skoro dzieje się w wymyslonym świecie? [pyta dziecko ktore absolutnie nie umie się dstosowac do zasad ktore mu się nie podobają]

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2006, 23:19   

A nie pomyślisz, że samo dzierganie kolczugi, czy szycie togi maga może sprawić takiemu przyjemność? Ja np. swego czasu jak bawiliśmy się (bo graniem tego nazwać nie można :> Ach to morderstwo balcerowicza by zostać wampirem XD) w WoD to strasznie cieszyłem się, gdy znalazłęm byle jaką nawet 1 minutową mp3 na sesje.

Że nie wspomne o sektach fanów anime, którzy przebierają się na konwenty. Też głupota prawda? Szyć np. przykrótkie kimono z białego płutna tylko po to by pokazać się przez 24 godziny obcym ludzią, którzy wezmą nas za "Miyu"?
Rozumiem, że można tego nielubieć, ale uważać za głupotę?
To może odrazu rozszeszmy to i głupotą będzie przebranie dziecka w garnitur na 1wsza komunię, albo przebranie siebie na ślub swój bądź czyjś?
Owszem, pierwsze jest dla zabawy, drugie z obowiązku. Ale... obowiązek jest dlatego, że ludzie tego OCZEKUJĄ od nas. Na LARPie też oczekują, że nie przyjdziesz np. w dresie do lasu pokonać smoka.
Różnica jest tylko taka, że na ślub idziesz bo musisz(zwłaszcza jak Twój XD), a na LARPa nie chcesz - nie musisz iść, bo ma sprawiać RADOŚĆ, jak chociażby zbieranie monet.

Owszem zdarzają się przegięcia, ale to było nie było hobby... czy człowiek, który zbiera lampy naftowe, albo widokówki jest głupi?

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group