FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Czołgi, czyli "Gdy konstruktor ma kompleksy"
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-06-2009, 18:18   

De99ial: naprawdę nie rozumiem o co ci chodzi. Wchodzisz do tematu służącego do podśmiewania się z przefajnionych, przekombinowanych, dziwacznych i nierealistycznych modeli czołgów i narzekasz, że ludzie się z nich podśmiewają.

Ja rozumiem, że fandom hobby games w Polsce ma długą tradycję krucjat i męczeńskich śmierci w imię ulubionych tytułów, ale naprawdę wypadałoby zachować trochę dystansu i luzu.

de99ial napisał/a:
PS. Pomysł z czołgami wydaje mi się... głupi do granic absurdu. Sorki ale to dla mnie zakrawa na jakąś parodię a nie poważne sf...


Weber pisze military fiction, czyli gatunek fantastyki (trafia się w nim zarówno SF jak i Fantasy) skupiony wyłącznie na bitwach. To nie jest poważne SF. To jest młócka.

Natomiast wracając do tematu:

Trumna na gąsienicach

To jest pojazd transportowy, w środku powinna siedzieć piechota, jak w barce desantowej.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 15-06-2009, 18:24, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-06-2009, 18:22   

Cytat:
PS. Pomysł z czołgami wydaje mi się... głupi do granic absurdu. Sorki ale to dla mnie zakrawa na jakąś parodię a nie poważne sf...


... Szczerze mówiąc mi też, aż odczuwam brak polskiego odpowiednika słowa lame. Najwyraźniej gdzie jedni chcą przede wszystkim spójności, tam innych bardziej interesują ciekawe założenia, nawet jeśli niekonsekwentnie zrealizowane.

Ale Zeg ma rację - dużo mówicie o argumentach za tym, że pomysły z WH 40k nie są takie głupie, żadnego jednak nie przytaczacie. Trochę to niesprawiedliwe, by nie powiedzieć hipokrytyczne, tym bardziej, że podobnie jak Wy nie uważam twierdzeń Zega za krzywdzące - Kaczor Donald to świetny komiks (a byłby jeszcze fajniejszy, gdyby wsadzić go w power armor z gustownym 18+). Albo więc zgódźmy się, że setting jest rozkosznie absurdalno-kreskówkowy i dajcie sobie buzi na zgodę, albo przytoczcie jakieś przykłady - zawsze człowiek czegoś się nauczy.

Najmądrzejszą rzecz w całej dyskusji powiedział Bezimienny - WH 40k nie sposób zakwalifikować do sci-fi. Bliżej mu już do fantasy w oryginalnych dekoracjach.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-06-2009, 21:09   

Zegarmistrz napisał/a:
To jest pojazd transportowy, w środku powinna siedzieć piechota, jak w barce desantowej.

Zastanawiam się, jaki Ty byś opracował sposób na pokonywanie ziemi niczyjej międzi setkami kilometrów okopów. Akurat Gorgona używa głównie Death Corp of Krieg, a ich doktryna jest o tyle ciekawa, że używają czołgów jako ruchomych, wytrzymałych osłon dla piechoty, co nawet inni dowódcy potępiają, zwłaszcza, gdy do takich celów używają nieczęsto spotykane Leman Russ Annihilator czy, olaboga i profanacja, Vanquishery, które obecnie są prodykowane wyłącznie na jednym świecie po tym, jak turanidzi przetoczyli się przez układ Gryphonne.
Także Gorgon jest odpowiednikiem marinowego Land Ridera, może nieco uboższym w srodki, bo tylko Heavy Stubber i miotacze ognia, ale za to pojemniejszy i tańszy. Z resztą porównanie do łodzi desantowej jest w tym przypadku chyba najcelniejszym, ale jak wiadomo, takowe często skutkowały.

No i Gorgon na pewno nie służy jako normalny transporter opancerzony i nie zastąpi Chimery i nie ma na celu transportowania wojsk poza terenem otwartym czy ziemią niczyją.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-06-2009, 21:47   

Cytat:
Zastanawiam się, jaki Ty byś opracował sposób na pokonywanie ziemi niczyjej międzi setkami kilometrów okopów.


Zamknięty od góry. Jeden snotling z granatem załatwi cały desant na amen. Tam w środku nikt nie będzie miał najmniejszych szans przeżyć.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-06-2009, 22:19   

Snotling to może nie, bo skoszą go działka nim dobiegnie wystarczająco blisko (Gorgona jest olbrzymia, więc musiałby praktycznie podejść pod gąsienice), ale na Imperatora... Zwykły moździerz polowy anyone?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-06-2009, 22:27   

Ale z zadaszeniem nie byłoby widać tych rzędów gwardzistów podczas grania : E

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-06-2009, 10:03   

Zegarmistrz napisał/a:
De99ial: naprawdę nie rozumiem o co ci chodzi. Wchodzisz do tematu służącego do podśmiewania się z przefajnionych, przekombinowanych, dziwacznych i nierealistycznych modeli czołgów i narzekasz, że ludzie się z nich podśmiewają.


Chodzi mi o to, że zakładając temat mający nabijać się z czegoś, co wielu ludzi lubi a sam - kiedy zaczyna się ktoś nabijać z tego, co się podoba Tobie, unosisz się jakimś dziwacznym "nie wiem o co Ci chodzi".

Widzisz jakkolwiek te modele by nie były wydumane to IMO pasują do całości konwencji uniwersum. 40 słynie z groteski i przesadzania i jest to spotykane na każdym kroku - i co z tego? Myślisz, że jakiemukolwiek fanowi tejże to przeszkadza? Ty wyrywasz kawałek wyrwany z kontekstu i pod kątem współczesnych zasad wojennych nabijasz się z nich - a tymczasem nawet nie zauważasz jak wielki błąd logiczny popełniasz. ŻADEN z tych pojazdów nie ma racji bytu na współczesnym polu bitwy bo też żaden z nich nie został zaprojektowany z tą myślą. One mają funkcjonować na polach bitwe konkretnego uniwersum które od samego początku jest przerysowane i groteskowe. I takie miało być od początku - teraz pozostaje - jak pisałem wcześniej - albo to lubić albo nie.

IMO każdy z tych pojazdów, żołnierzy czy taktyk wyrwane z kontekstu wali po łbie absurdalnością ale jeśli zbierzesz to do kupy i spojrzysz na całość - ma to sens.



Co do trumny - otwarty dach ma ten plus, że kilku z transportowanych gwardzistów może wystawić łby więc i łapska z bronią i ostrzeliwać.

A moździerz jest za mało precyzyjną bronią do takiego ostrzału ;]

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-06-2009, 11:04   

czterdziecha to gra kolekcjonerska. Są tysiące identycznych figurek, ale jednak każdy gracz chce urozmaicić swoją armię, by inny zawodnik krzyczał z zachwytu. Kozackie malowanie, masa bajerów, złoto? P.I.M.P. my hero~! Tu nie chodzi o realizm, po prostu baneblade wygląda przepięknie na stole i budzi podziw.

Albo tutaj http://images.dakkadakka.com/gallery/2008/11/29/9347_md-Cloak%2C%20Conversion%2C%20Freehand%2C%20Librarian%2C%20Space%20Marines.jpg
Świetna konwersja librariana, bardzo staranne malowanie, nietuzinkowa poza, no i ta świetna peleryna! A jeszcze jumppack! Co z tego, że zapewnie ogień z dysz spaliłby ubranie, skoro on wygląda tk, że nie sposób nie kochać! (no, zasze może być peleryna z niepalnego materiału ^^).

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-06-2009, 13:14   

Mówcie co chcecie - wasze $#& należą do mojej pancernej kaczki.



Also, in b4 shoop.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-06-2009, 13:28   

Odnośnie czołgów w WH 40 000 i wszystko jasne...

A konwersje można olać, skoro każdy może samemu zmajstrować sobie Tytana.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-06-2009, 13:34   

Grisznak napisał/a:
Odnośnie czołgów w WH 40 000 i wszystko jasne...


Primo ktoś to już dawał. Duo naprawdę nie wiem czego się czepiacie, on przecież wymachuje tą szabelką dlatego, że jest dowódcą i zagrzewa swych ludzi do boju. Z tego co pamiętam niemal to samo robił jakiś generał etiopski (dopóki go nie skosili, rzecz jasna) w czasie tłumienia rebelii, więc jest to jak najbardziej realistyczne (nawet jeśli głupie).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-06-2009, 14:02   

Cytat:
Duo naprawdę nie wiem czego się czepiacie, on przecież wymachuje tą szabelką dlatego, że jest dowódcą i zagrzewa swych ludzi do boju.

Że jego ludzie siedzą w czołgach i nie widzą tego, co robi, to insza inność. Żeby choć obserwował pole bitwy, to bym rozumiał, ale machanie tym mieczem, na to by chyba nawet Budionny, gdyby go do czołgu wsadzić, nie wpadł.
Powrót do góry
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2009, 17:59   

Piechota też go nie widzi? :P


Dla mnie, ten temat nie ma większego sensu. Równie dobrze możemy założyć temat o absurdalności mechów we wszelakich animach, bezsensownie zaprojektowanej broni białej w RPG czy innego tego typu głupotkach ;). Skoro dany element uniwersum, mimo że absurdalny dobrze się w nie wpisuje, i funkcjonując w nim dobrze tam pasuje, to o co kaman?

_________________
Knights Who Say Ni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-06-2009, 18:07   

Cytat:
Dla mnie, ten temat nie ma większego sensu.


To idź sobie?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2009, 18:10   

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
Dla mnie, ten temat nie ma większego sensu.


To idź sobie?



Miałbym być nieobecny w jakimkolwiek temacie związanym z Warhammerem? Niedoczekanie :P.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group