FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Exalted
Wersja do druku
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-08-2009, 13:27   

Arioch - wspominałem wcześniej o Warhammerze jako przykładzie. Można oderwać się od konkretów i ogólnie sklasyfikować pewne typy zastosowanych rozwiązań ogólnie własnie bo przerzucanie się konkretami doprowadzi tylko do wyliczanki. A zmierzamy donikąd - po prostu starałem się ujaśnić mój punkt widzenia. Nic ponadto.

Generalnie - nie podoba mi się systematysowanie walki społecznej w podobny sposób jak walka normalna. Po pierwsze zabija to interakcję - zamiast gadać rzucamy kośćmi. Po drugie - prowadzi do skupienia na mechanice zamiast na fabule. Po trzecie wprowadza zbędną komplikację w rozgrywkę. To podstawowe wady IMO rozpisanej walki społecznej. Preferuję stare rozwiązania - przykładowo jak w Młotku.

Nic więcej. Tylko tyle.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2009, 14:10   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 01:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-08-2009, 14:58   

Cytat:
Odpowiadając więc na Twoje wcześniejsze pytanie - tak, mam wrażenie, że dyskutujesz o "odwłoku marynie".



I vice versa ;) Chociażby poprzez uczestniczenie w tym bezsensownym (moim zdaniem - o czym nieomieszkałem wspomnieć wyżej) przerzucaniu się postami.

End Of Story

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2009, 15:23   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 01:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-09-2009, 09:39   

Fakt, mechanika jest do pupy... W zasadzie wszystko szło gładko do momentu, aż pewna zła NPC rzuciła zaklęcie (Death of Obsidian Butterflies). Potem przez kwadrans (dokładnie: 12 minut) turlaliśmy kostkami, żeby sprawdzić czy działa i w jakim stopniu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-10-2009, 10:59   

Dość duży moim zdaniem (choć ujawniającym się dopiero po nabyciu White and Black Treasite) mankamentem systemu jest Solar Circle Sorcerry. Mechanicznie można wejść na ten poziom stosunkowo szybko (fabularnie nieco gorzej), a zawarte w nim czary są - co tu nie mówić - dość potężne. Gorzej, że nie bardzo widzę, co mogłoby się z nimi równać. Sądząc po Wiki nawet charmy wysokiej esencji nie są takie moce (nie mówiąc o tym, że są wiele trudniejsze do nauczenia się). Trochę mi się to nie podoba, bo wychodzi na to, że każda postać, zwłaszcza Solar powinien zostać czarnoksiężnikiem... Sądząc po Wiki w pierwszej edycji (w Castebookach) było więcej, ciekawszych charmów wysokiej esencji... Nie wiem, może Scroll of Monk trochę ratuje sytuację?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-10-2009, 18:47   

Scroll of Monk bardzo pomaga. Solar Hero odstaje dwa bardzo silne charmy wzmacniające ataki, także inne opisane tam style dają duże możliwości innym Exalted. Nadal jednak nie mogą się one równać z zaklęciami Solar Circle.

Inną sprawą są sztuki walki Sidereali - z lepszymi z ich charmów nie może się równać nawet Solar Circle of Sorcery, nie wiem jak z nekromancją. Ale opanowanie ich jest znacznie trudniejsze niż Sorcery - zarówno fabularnie (dla każdego Exalted poza Siderealem powinno być to w zasadzie praktycznie niemożliwe), jak i mechanicznie (większość wymaga Essence powyżej 5).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Samuel Płeć:Mężczyzna
Dinozaur


Dołączył: 17 Sty 2009
Skąd: Warszawa/Marysin
Status: offline
PostWysłany: 01-12-2009, 12:30   

Widziałem kilka dni temu podręcznik Exalted w Trafficu w Warszawie. Ładnie wydany. Szkoda, że za bardzo nie mam warunkół do gry.
A żeby nie było, że mój komentarz niczego nie wnosi do dyskusji: http://qendi.files.wordpress.com/2009/11/eaxlted2.jpg :)

_________________
ॐ भूर्भुवः स्वः । तत् सवितुर्वरेण्यं ।
भर्गो देवस्य धीमहि । धियो यो नः प्रचोदयात् ॥
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-02-2010, 20:10   

Podręcznik o Alchemikalach jest jedwabisty. Natknąłem się właśnie na ich charm socjal(istycz)ny:

Cytat:
PATRIOTISM-PROVOKING DISPLAY
Cost: 6m [1m]; Mins: Charisma 3, Essence 2;
Type: Supplemental
Keywords: Combo-OK, Compulsion, Internal, Obvious,
Social
Duration: Instant
Prerequisite Charms: Any Charisma Augmentation
Luminescent artificial glands are implanted beneath the
Alchemical’s skin. When this Charm is used to supplement
a social attack, the glands divert a trickle of power from his
anima to transform the way light and shadow play across his
body, producing deep shadows and bright planes. He looks
both inspiring and intimidating, like a commemorative statue
or propaganda poster. Few are able to resist the dictates of
such a starkly heroic figure.


Krótko mówiąc - wyglądasz jak strielec z plakatu "Ty zapisalsia dobrowolcem?" i Twoi pobratymcy dostają nacjonalistycznego orgazmu. A postacie z Kreacji zapewne usilnie próbują nie umrzeć ze śmiechu.

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 26-09-2010, 14:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-06-2010, 14:43   

Znalazłem informacje o Under the Rose. Jest to trzydziestodwustronnicowa przygoda do Exalted, opublikowana podczas Free RPG Day 2010. Co dla nas ważniejsze, jest to dziejący się w czasie Return of the Scarlet Empress dungeon crawl przez Imperial Manse i przez to zawiera spoilery.

Co o tym ludzie piszą, czyli MEGASPOILERY dotyczące dodatku.

Spoiler: pokaż / ukryj
Ktoś o przygodzie napisał/a:
- But why is the Empress not present in the Manse during the adventure? Because apparently it coincides with something from RotSE called the Lotus Massacre, where she attacks the Bureau of Destiny, killing every single Sidereal up to and including Mr. Carjack himself. Don't ask me how that works, I'm sure it's elaborated in the book.

Dalej napisał/a:
Yeah, first I figured that it was just a bunch of them getting killed alongside old Jumpin' Jack, but there's actually a "Using other Exalt types" sidebar where it notes that if the PCs are Sidereals, they might find that they are the last of their kind once they return from the adventure. So I guess there's some big summit or something going on at the time.

... czyli rosną szansę na uhahanego Ebon Dragona.
O Blessed Isle napisał/a:
- The Empress has returned to a Realm led by the Shogun Tepet Ejava. Yep, the civil war broke out, after a while it became Roseblack vs. Mnemon. Ejava won due to being actually, y'know, likeable. She works now as the Minister of Reconstruction under the Big Red. Mnemon leads a resistance movement, originally against Roseblack but now against mommy.

Oh, yeeeees! Znaczy, zawsze kibicowałem Roseblack.
Z przygody napisał/a:
The characters won't manage to sabotage the Manse, but will save Ejava who uses the Manse's powers to broadcast the truth about the Empress to large parts of the Blessed Isle. The number of insurgents will soar, but on the other hand, Red will start using her hell-powers and -resources openly.

Ratowanie Roseblack...? Już mi się podoba.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-06-2010, 15:31   

W zasadzie powiedzieć chciałbym dwie rzeczy - z jednej strony - wygląda epicko, oraz stanowi ciekawą wizję ciągu dalszego historii...

Z drugiej jednak... wycięcie wszystkich Sidereali? Zabicie Chejop Kejaka? Zniszczenie Thorn w jednym użyciu Imperial Manse? To są tematy na całe kampanie dla graczy, a tu zostają rozwiązane jednym wydarzeniem... trochę to za dużo jak dla mnie. No i gdzie podziała się polityka "to postacie graczy są specjalne, pomyśl nim wprowadzisz coś zupełnie dla nich niemożliwego by NPC" z Scroll of Exalts?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-06-2010, 15:49   

Daerian napisał/a:
Z drugiej jednak... wycięcie wszystkich Sidereali? Zabicie Chejop Kejaka? Zniszczenie Thorn w jednym użyciu Imperial Manse?

Znaczy, owszem - to są wielkie zmiany. Niemniej, Yozi Reclamation ma być zagrożeniem dla całej Kreacji. Z kolei, jak pokazały dzieje, zagrożenia dla całej Kreacji muszą wykazywać odpowiednią widowiskowość. I tak dobrze, że nie niszczą dziewięćdziesięciu procent Kreacji.

Ja martwię się o uzasadnienie Lotus Massacre. Póki co to najbardziej naciągany element całej układanki, a nikt raczej nie zamierza pójść na wyjaśnienie typu bo Empress była merysułą! Co więcej, komiks kończący Siderealów wyraźnie pokazuje

Spoiler: pokaż / ukryj
Chejopa Kejaka, który rozmawia Mnemon w szeregach armii Roseblack. Póki co zaś, wszystko prócz Chejopa idzie w kierunku ukazanym w tej wizji - co pozwala mi domniemywać, że stary Wybraniec Gwiazd po prostu sfingował swoją śmierć. Or so I hope.


Ale największym zmartwieniem jest i tak rola postaci graczy w wydarzeniach - zważywszy na to, że czempioni Niezwyciężonego Słońca póki co do najstarszych Exaltów nie należą, widzę następujące możliwości:
1. Gracze patrzą, jak Ktoś Stary A Potężny odwala za nich robotę - co przeczy idei grania herosami w Erze Herosów.
2. Gracze strzelają z Sword of Creation - no comments. Jakoś mnie nigdy nie bawiła idea wojny pseudonuklearnej.
3. Gracze dostają nagłego buffa. Mogą - wszak Lytek umie przyspieszyć rozwój Exalta, co testowano w ciągu Primordial War. Droga ta jest chyba najrozsądniejsza - aczkolwiek jakoś nie bardzo widzę powszechną zgodę (czy to w Kreacji, czy to w Niebiańskiej Biurokracji) na takowe praktyki...

W każdym razie, wydaje mi się, że głównym celem Return of the Scarlet Empress ma być przygotowanie gruntu pod następną edycję Exalted - co wiązać się ma z wywaleniem mniej popularnych materiałów / whatever (więc - i mordem na Kejaku). Z jednej strony, może to pomóc następnej edycji w osiągnięciu sukcesu, ale z drugiej - osobiście niezbyt mi odpowiada niszczenie połowy Kreacji.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-06-2010, 16:04   

Co mnie boli, bo ja osobiście lubię Chejopa...
Natomiast u czorta... Jej Czerwoność szturmuje Yu Shan i morduje wszystkich Sidereali... miejmy nadzieję, że nie sama. Ale na litość boską (dosłownie) to jest Yu Shan. TUTAJ siedzą Incarnae... naprawdę nie chce mi się wierzyć, że gdy do Yu Shan wbije się płonąca mocą Ebon Dragona i zapewne zaopatrzona w stado demonów SE, to Słońce będzie dalej siedział przy planszy i nie reagował...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-06-2010, 16:07   

Daerian napisał/a:
Co mnie boli, bo ja osobiście lubię Chejopa...

Ja też...

Daerian napisał/a:

Natomiast u czorta... Jej Czerwoność szturmuje Yu Shan i morduje wszystkich Sidereali... miejmy nadzieję, że nie sama. Ale na litość boską (dosłownie) to jest Yu Shan. TUTAJ siedzą Incarnae... naprawdę nie chce mi się wierzyć, że gdy do Yu Shan wbije się płonąca mocą Ebon Dragona i zapewne zaopatrzona w stado demonów SE, to Słońce będzie dalej siedział przy planszy i nie reagował...

Jest gorsze wyjaśnienie - widziałeś to Locust przed Massacre...? (/me ma wizje plotholowego ataku Alchemików)

Edit: A nie, to Lotus, nie Locust. Key.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Velg dnia 20-06-2010, 16:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-06-2010, 16:18   

Ja natomiast zaczynam mieć już wizję tego, jakby historia wyglądała, gdybym to ja miał ją dalej pisać... w tym Słoneczka odrywającego się od w końcu planszy i zadowolonego z tego faktu Chejopa nad pokonaną SE ze złym uśmiechem na ustach i komentarzem: "Wszystko zgodnie z planem" ;-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group