FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Czy ja naprawde
Wersja do druku
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 11-05-2007, 23:05   Czy ja naprawde

Oto pewien moj rysunek. Ostatnio kolega zarzucil mi, ze nie umiem kolorowac wlasnych obrazkuw. Czy to prawda ? Powiedzcie mi ludzie ;(

http://img168.imageshack.us/img168/8743/scan00021km5.jpg

PS:
Skan na zywca, tylko poprawione smugi w tle od olowka. Pokolorowany kredkami szkicowymi i obrysowany ciekopisem :P

Brzydko rysuje, wiem !

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kusoku Płeć:Mężczyzna
Zaatakowany pierunem!


Dołączył: 14 Kwi 2007
Skąd: z zaskoczenia
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2007, 09:33   

mnie sie tam podoba
nie wszystkim musi sie podobac akurat styl rysowania jakiego uzywasz
na moje rysunki moj brat mowi ze sa tragiczne a na rysunki w podobnym stylu
ze sa fajne, wszystko to styl jaki odpowiada naszemu gustowi :3
(jesli ty brzydko rysujesz to moje rysunki to katastrofa)

_________________
If you want to know the truth,
you got to have the courage to accept it.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11500019
herok Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 14 Sty 2007
Skąd: z Guild Wars
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2007, 10:35   

Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości dziwne... ofcorse musze przypomnieć że sam mam z tym kłopot ale dla mnie jest ok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8940630
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 12-05-2007, 10:51   

Lila, rysunek ładny, chociaż mogłabyś różnicować grubość konturów, co do kolorowania, wybrałaś odważny zestaw kolorostyczny :) kiedy używasz kredek spróbuj nie dociskać tak mocno, ponieważ tworzą Ci się ciemne plamy w miejscach, w których nie powinno ich być. Staraj się żeby kolor był jednakowy na całej powierzchni rysunku i dopiero na taką "równą bazę" nakładaj sobie cieniowanie, poza tym fajniej by wyglądało gdyby w niektórych miejscach kolor łagodniej przechodził w ciemniejszy odcień, nie wszędzie kontrast musi być tak duży :)

Możesz zainwestować w lepsze kredki, ja lubię kredki akwarelowe czeskiej firmy Koh - i - Noor, można nimi rysować jak normalnymi kredkami, lub po narysowaniu przejechać po nich mokrym pędzelkiem, wtedy uzyskujesz efekt akwarelki :)

Strasznie namieszałam w tym poście, mam nadzieję że coś zrozumiałaś, w każdym razie nie zniechęcaj się i rysuj dalej bo całkiem dobrze Ci to wychodzi, a odrobina krytyki jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 12-05-2007, 12:08   

Lila napisał/a:
Oto pewien moj rysunek
Nie jest najgorzej, mnie się podoba, choć ja nie konturowałbym tak silnie, i pewnie poprzepuszaczał wszystko przez filtry w kompie - bo tak lubię ;D

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 12-05-2007, 12:23   

moshi_moshi napisał/a:
Strasznie namieszałam w tym poście, mam nadzieję że coś zrozumiałaś, w każdym razie nie zniechęcaj się i rysuj dalej bo całkiem dobrze Ci to wychodzi, a odrobina krytyki jeszcze nikomu nie zaszkodziła.


Nie nie, fajnie, ze ktos mi cos poradzil :P Bardzo chetnie zonwestuje w kredki, mialam zamiar kupic porzadne, ale narazie kieszonka nie pozwala :P

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shiori Płeć:Kobieta


Dołączyła: 25 Lut 2007
Skąd: Piekary Śląskie
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2007, 12:59   

moshi_moshi napisał/a:
Możesz zainwestować w lepsze kredki, ja lubię kredki akwarelowe czeskiej firmy Koh - i - Noor, można nimi rysować jak normalnymi kredkami, lub po narysowaniu przejechać po nich mokrym pędzelkiem, wtedy uzyskujesz efekt akwarelki :)

I w tej oto chwili doradziłaś również mi!^^ Dziękuję.

Lila, rysujesz bardzo ładnie, podoba mi się wykonanie. Co do kolorowania to ja mam podobnie, pracuje nad tym i coraz lepiej mi wychodzi ^^ niestety nie mam żadnego rysunku na komputerze, a skaner cierpi więc nie mam jak się pochwalić T.T

_________________
Tutaj staram się być zabawna: http://altefcztery.blogspot.com/
Moja galeria: http://orenei.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
Athi Płeć:Kobieta
Apple Girl


Dołączyła: 21 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 12-05-2007, 14:06   

moshi_moshi napisał/a:
Możesz zainwestować w lepsze kredki, ja lubię kredki akwarelowe czeskiej firmy Koh - i - Noor, można nimi rysować jak normalnymi kredkami, lub po narysowaniu przejechać po nich mokrym pędzelkiem, wtedy uzyskujesz efekt akwarelki :)


Moshi ile takie kredki mogą kosztować ^^ bo ja chyba też zainwestuje w lepsze narzędzie xD

Lila rysunek bardzo ładny. Widzisz co do kolorowania to nie jesteś sama, Shiori i ja tez mamy podobny problem... ale to można wyćwiczyć, właśnie mniej przyciskać kredkę podczas kolorowania, co do cieniowania to ja mam z tym bardzo duże problemy wiec się nie wypowiadam ^^"

_________________
I looked at the world through apple eyes
And cut myself a slice of sunshine pie
I danced with the peanut butterflies
Till time went and told me to say hello but wave goodbye

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3568587
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 12-05-2007, 15:16   

KOH-I-NOOR
Mondeluz - kredki akwarelowe
pudełko metalowe

Komplet 12 szt. 25.36 zł
Komplet 24 szt. 39.09 zł
Komplet 36 szt. 49.26 zł
Komplet 48 szt. 75.18 zł
Komplet 72 szt. 123.14 zł

Takie ceny znalazłam w necie, w jakimś sklepie internetowym, swoje kupowałam dosyć dawno w normalnym zaopatrzeniu dla plastyków, radzę sprawdzić właśnie w takim sklepie lub zwykłym papierniczym. O ile dobrze pamiętam są (a przynajmniej były) dostępne też w normalnym tekturowym opakowaniu, być może w ten sposób taniej wyjdzie, przy okazji może wypatrzycie jakieś inne ciekawe "narzędzia". Jeżeli nie jesteście dobrze zorientowane w temacie kredek (w takim zaopatrzeniu dla plastyków będzie ich od groma) zapytajcie sprzedawcę o radę, sama często tak robię :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 12-05-2007, 16:55   

Midori napisał/a:
Widzisz co do kolorowania to nie jesteś sama, Shiori i ja tez mamy podobny problem... ale to można wyćwiczyć, właśnie mniej przyciskać kredkę podczas kolorowania, co do cieniowania to ja mam z tym bardzo duże problemy wiec się nie wypowiadam ^^

A czasem to mam ochote komus nawalic :/ nie widzialas moich prac, ten obrazek powstal na szybko w celach forumowych, w jakies 5 minut :/ wiec, czego sie spodziewasz. Do tego, moj aktualny zesaw kredek slada sie z... Uwaga, 9 kredek !

Na przyszlosc, sproboj cieniowac 9 kredkami... Mialam zestaw Castela, ale ktos mi ukradl :/ Moze zostal w polsce ?

moshi_moshi napisał/a:
KOH-I-NOOR
Mondeluz - kredki akwarelowe
pudełko metalowe

Komplet 12 szt. 25.36 zł
Komplet 24 szt. 39.09 zł
Komplet 36 szt. 49.26 zł
Komplet 48 szt. 75.18 zł
Komplet 72 szt. 123.14 zł

Gdybym kiedys chciala kupic, a wiem, ze w angli sa one bardzo drogie :/ 72 ea. kosztuje 49 Funtow !! to toroche nie przeliczone ! Dalo by rade, ze wyslala bym ci forse, a ty kupila i przeslala kredki ?

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-05-2007, 17:19   

Połamią się w transporcie... Chyba, żeby zapakować w większy kartonik i obkręcić siankiem, bo ja wiem.

Anyway, cieniować można i jedną kredką, tylko nie przyciskając, a kolorując warstwowo - im więcej warstw nałożysz, tym ciemniejszy kolor. Właśnie to mówiła moshi_moshi.

A kohinoory są the best, widziałam kiedyś w Czechach 72sztuki w takiej kasetce drewnianej dwu- czy trzypoziomowej i do tej pory się do tego ślinię.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-05-2007, 17:20   

Lila napisał/a:
A czasem to mam ochote komus nawalic :/ nie widzialas moich prac, ten obrazek powstal na szybko w celach forumowych, w jakies 5 minut :/ wiec, czego sie spodziewasz. Do tego, moj aktualny zesaw kredek slada sie z... Uwaga, 9 kredek !

Na przyszlosc, sproboj cieniowac 9 kredkami... Mialam zestaw Castela, ale ktos mi ukradl :/ Moze zostal w polsce ?

A ta agresja to po co?
Może jednak powstrzymaj się od takiej postawy, bo czytanie tego rodzaju postów jest dość irytujące. Skoro założyłaś temat z prośbami o opinię, to licz się z konsekwencjami tego. Pomijając już nawet fakt, że tamta opinia praktycznie nie była negatywna...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Magenta Płeć:Kobieta
atnegam


Dołączyła: 12 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2007, 17:26   

bardzo fajnie rysujesz- super kreska, zagniecenia na ubraniach- mniam: ). może z deczka proporcje...ale to już jak kto lubi. A kolorowanie- taki fajny rysunek zasługuje na coś lepszego! Ten typ ''kolorowania" jest charakterystyczny dla dzieci bo tak je w szkołach uczą robić kontrasty ; ) (ale sie nie obrażaj!). Poeksperymentuj ze światłocieniem, ciemniejsza barwa może być nie tylko w zagięciach materiału i po obwodzie kreski ale także np. między łydką a pośladkiem, lub tam gdzie poduszka styka się z brzuchem (koło paska)- dzięki temu rysunek przestanie być ''płaski" a Ty zmuszona będziesz zastosować mniej kontrastowe przejście z jednego odcienia do drugiego, co wyjdzie tylko na plus. A próbowałaś farbami? Bardzo delikatnie akwarelą polecam lub nawet plakatówką. no. kończę. i jeszcze raz mówię (dla jasności)- super rysujesz, widać lekkość i nie ma takich typowych ''zgrzytów" w linii policzków czy włosów. :)

_________________
everything is clear now, life is just a dream, you know?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2007, 19:49   

Lila napisał/a:
Na przyszlosc, sproboj cieniowac 9 kredkami... Mialam zestaw Castela, ale ktos mi ukradl :/ Moze zostal w polsce ?


Hmm, przez dłuższy czas używałam standardowego zestawu kredek bambino, 12 kolorów. Ludzie widzący moje prace na żywo (skaner na moją kieszeń zjada kolory, więc skany się nie liczą) autentycznie pytali, ile ja tych kredek mam, że to wszystko takie barwne. Więc się nie rzucaj, bo się da, trzeba tylko pokombinować. I pamiętaj, że kolory uzyskane przez kombinacje są ciekawsze niż te fabryczne, więc eksperymentować naprawdę warto i każdy to doceni.


Co do wyżej wspomnianych akwarelowych KOH-I-NOORów - na allegro 18 kolorów w tekturze kosztuje 18 zł, 24 kolory - 24 zł, a 36 adekwatnie 36 zł. Plus przesyłka, więc pewnie w papierniczych/plastycznych sklepach ceny zaczynają się od jakichś 25 zł. Można też trafić na takie 72 kolory w drewnianej kasecie, nie pamiętam ceny, ale chyba powyżej 200, metalowe pudełko to wydatek rzędu jakichś 120 zł... Przymierzam się do 24 lub 36 od pół roku, ale za każdym razem jak mam kasę, to mi jej szkoda. I ciągle wierzę, że ktoś mi kiedyś zrobi niespodziankę i jakimś cudem kupi takie 72 kolory XD

<żale mode>Raz widziałam na allegro wyprzedaż z likwidacji jakiegoś sklepu, 24 kolory w metalowym pudełku za 14 złotych... Z przesyłką 20, no ale niewielkie szanse, żeby w metalu się połamały... I nie kupiłam, bu.</żale mode>


*idzie pokolorować kolejny rysunek uniwersalnymi kredkami bambino. Dobrze chociaż, że dorwała wersję 24-kolorową ;P*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 14-05-2007, 14:48   

Cytat:
Gdybym kiedys chciala kupic, a wiem, ze w angli sa one bardzo drogie :/ 72 ea. kosztuje 49 Funtow !! to toroche nie przeliczone ! Dalo by rade, ze wyslala bym ci forse, a ty kupila i przeslala kredki ?


Hm, zasadniczo to nie jest jakiś ogromny problem, ale tak jak napisała wcześniej Irian, jest bardzo duże prawdopodobieństwo że diabli je wezmą podczas transportu, poza tym nie mam zufania do poczty polskiej, swego czasu wysyłałam bratu paczki na drugi koniec Polski i mimo że były pięknie zapakowane to otrzymywał je w częściach. Lila jak napisałam wcześniej to są ceny ze sklepu internetowego, może lepiej byłoby zamówić je bezpośrednio w sklepie lub w ogóle poszukać w necie, wydaje mi się że to bezpieczniejsza opcja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group