FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  To, co zmalowałam
Wersja do druku
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 13-09-2009, 08:51   

W Tytani nie siedzę, ale jak porównałam z kadrami w recenzji to rzeczywiście kreska podobna. Brawo!

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2009, 12:04   

Panie z ostatnich portretów pochodzą akurat z "Legend of the Galactic Heroes", czyli anime tych samych twórców, tyle że dłuższego, starszego, lepszego, ale i trudniej dostępnego niż "Tytania" (która dużo by zyskała, gdyby pewien rudy dureń wpadł w czarną dziurę ok. piątego odcinka, dzięki czemu rodzina książęca dostałaby więcej czasu antenowego na swoje rozgrywki - co nie zmienia faktu, że dalej lubię to anime).

Ale i tak dziękuję.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2009, 17:25   

Zalazłam chwilę wolnego czasu i skończyłam dawno zaczęty rysunek.
Echo z "Pandora Hearts"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Mayissa Płeć:Kobieta
zła wieszczka


Dołączyła: 12 Lis 2009
Skąd: z morza i marzeń
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2009, 17:34   

Powinnaś połorzyć jakiś cień na oczach misia nadając im tym wypukłość ( jak i na samym misiu też by się przydało). Poza tym śliczna praca :)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-11-2009, 13:01   

Bardzo dziękuję za komentarz.

Portret pewnej wrednej baby: Beatrice - Złota Wiedźma z "Umineko no Naku Koro Ni".
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Sędziwojka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 13 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2009, 23:04   

Cytat:
tyle że dłuższego, starszego, lepszego, ale i trudniej dostępnego niż "Tytania" (która dużo by zyskała, gdyby pewien rudy dureń wpadł w czarną dziurę ok. piątego odcinka, dzięki czemu rodzina książęca dostałaby więcej czasu antenowego na swoje rozgrywki - co nie zmienia faktu, że dalej lubię to anime).
Świetne! Popieram. Zresztą gdzieś w sieci natknęłam się na ciekawy obrazek, w którym Miranda & company kłócili się z Hyulickiem, czy aby na pewno ten ostatni jest postacią peiwrszoplanową serii. Jak znajdę, to załączę.

Teraz ad rem, fajnie, że rysujesz arty do Tytanii. Widać, że starasz się dochować wierności designowi postaci. Aryabatha z herbatą w czerni i bieli Ci dobrze wyszedł (nie ma to jak pyszna herbata, nieprawdaż, też uwielbiam ten boski napój ;)). Niemniej wybacz, wydaje mi się, że kolory, jakich używasz, są za jaskrawe. Postaci by się lepiej prezentowały w bardziej stonowanych barwach, i gdyby dodać do nich troszkę więcej cieniowania.

_________________
A smile happens in a flash, but the memory of it lasts forever.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
5203224
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2009, 00:37   

Sędziwojka napisał/a:
Zresztą gdzieś w sieci natknęłam się na ciekawy obrazek, w którym Miranda & company kłócili się z Hyulickiem, czy aby na pewno ten ostatni jest postacią peiwrszoplanową serii.

Jeśli myślimy o tym samym to nie musisz szukać, bo jest już podlinkowany w temacie, chyba około 10 strony (w sumie to jest tam wrzucone większość ilustracji/fanartów do serii). Niestety ww. obrazek raczej odnosił się do wydarzeń z oryginału, gdzie Fan odgrywa znacznie mniejszą rolę niż w anime i niepotrzebnie narobił mi nadzieje.
Cytat:
Niemniej wybacz, wydaje mi się, że kolory, jakich używasz, są za jaskrawe. Postaci by się lepiej prezentowały w bardziej stonowanych barwach, i gdyby dodać do nich troszkę więcej cieniowania.

Jeśli chodzi o kolory, to mnie właśnie jaskrawe, mocne barwy bardziej się podobają. Co do cieniowania to niestety masz rację - jestem świadoma tego braku w warsztacie i staram się to wyćwiczyć, ale jeszcze sporo pracy przede mną.
Niemniej dziękuję za komentarz, wszystkie uwagi są dla mnie bardzo cenne.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2010, 22:42   

Efekty przerwy świątecznej, czyli cztery waleczne panny w kolorach pomarańczu, różu i fioletu.

Utena - chyba wiadomo z czego.
Juri - j.w.
Cornelia - Code Geass
Katerose - LOGH

Niestety miałam tutaj trochę problemów technicznych z kolorami i wykadrowaniem obrazków - papier, którego używam jest ok. 2 centymetrów na szerokość i długość większy niż płyta skanera i nie zawsze da się go docisnąć odpowiednio mocno do szyby, co niestety odbija się na jakości barw.
Mimo to, mam nadzieję że da się obejrzeć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-01-2010, 23:43   

Da się? Da się! Można? Można! - mówiąc fandomowo. W przypadku pierwszych dwóch pań zaskoczyły mnie wyrazy twarzy - spokojne, rozespane lub rozmarzone, w każdym razie nieco "poza sobą", jakże odmienne od tego, co zwykle dominuje u tych postaci. Ciekawe, nie powiem, choć na początku zastanawiałem się, czy to nie wina jakiegoś błędu. Chyba jednak nie.

U Cornelii już tego nie ma, jest za to jakby lekkie zagubienie - znowu nie do końca typowa rzecz dla bohaterki, którą najczęściej obserwować można było z zaciętym, marsowym obliczem (i co tu kryć, za to właśnie była moją ulubioną żeńską postacią w CG). Cornelia zwykle bardzo dosadnie wyrażała uczucia, tu jest jakby ciut subtelniejsza. Miłe.

Katka z kolei wyszła najbardziej pogodnie, wesoło i beztrosko, co dość kontrastuje z jej zwyczajowym, dość bojowym image. Sympatyczna odmiana, trzeba przyznać.
Powrót do góry
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 21:22   

Utena... Przesadziłaś z oczami. Zdecydowanie za duże. Rozumiem, że w anime niby są duże oczy... ale tu to się nie sprawdza.

W drugim rysunku nos jest zbyt przesunięty w lewo. I oczka za duże.

Cornelia... Troszku nieproporcjonalna. Powinna mieć więcej włosów.

Ale za to ostatni bardzo mi się podoba. Nie mam zastrzeżeń.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2010, 00:08   

Cytat:
Da się? Da się! Można? Można! - mówiąc fandomowo.

Odpowiadając po harcersku - wiem, że się da. Wszystko się da. Ale ja nie umiem. ;)

Szczerze mówiąc faktycznie na początku miałam narysować panie bardziej charakternymi, ale jakoś w czasie tworzenia zmieniła mi się koncepcja. Podejrzewam, że miała na to wpływ magia świąt i nadchodzącego egzaminu z anatomii.

Mirror, przypadku Cornelii wystąpił właśnie wspomniany przeze mnie problem z kadrowaniem. W papierowej wersji jest jeszcze z każdej strony po ok. centymetrze dodatkowego obrazka, co oznacza więcej włosów, a i całość wygląda harmonijniej. Jeśli kiedyś będę miała cyfrówkę, która robi lepsze zdjęcia niż moja komórka, to wrzucę dla porównania.

Co do oczu - w większości wypadków oczywiście przyznałabym ci rację, bo sama dużo bardziej preferuję bardziej realistyczny sposób rysowania (np. LOGHowy). Jednak akurat SKU jest dla mnie wyjątkiem, gdzie dla skrajnie shoujowaty wygląd postaci pasuje do stylistyki utworu i nie razi. Moim zdaniem oczy są takie, jakie być powinny, choć gwoli ścisłości i tak je trochę zmniejszyłam w stosunku do oryginału.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2010, 15:27   

No dobra. Widzę, że na forum nastąpił ostatnio niespotykany wysyp rysunków, więc nie będę gorsza.
Tym razem wyjątkowo twórczość własna. Kolorowanie może nie wyszło dokładnie tak jak chciałam, ale to moja pierwsza przygoda z inktensami i jeszcze do końca nie wiedziałam, czego się po nich spodziewać.

Tak sobie myślę, że może przed końcem ferii skończę wreszcie Jacka z Pandory, bo mi beta już od prawie pół roku zalega w biurku i smętnie oczekuje na przerysowanie. Ale to potem, bo chwilowo nie mogę patrzeć na ołówek (nienawidzę was, cegiełki!).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 11-02-2010, 19:30   

Ponieważ byłam kiedyś dręczona przez pewną malarkę o to jak rysuję drzewa i mam teraz angst i traumę troszeczkę się nad tobą poznęcam. Drzewo nie powinno rozczapierzać się nagle w jednym punkcie, pień powinien się ciągnąć, a gałęzie powinny być grubsze. I wydaje mi się że trochę przesadziłaś z ich wykręcaniem, są też jakby przycięte, ale może o to chodziło...

Poza tym rysunek całkiem ładny. Podoba mi się zwłaszcza balustrada i gorset jej sukienki (spódnica marszczy się troszkę za bardzo). Niebo też mi się podoba, czerwono-żółte chmury ciekawie kontrastują z niebem i ogólnie fajnie to wygląda zza tej... em... pergoli? Tak to się chyba nazywa... w każdym bądź razie chodzi mi o to-takie-po-czym-się-pną-kwiaty-co-to-nie znam-tego-nazwy, co również wygląda ślicznie ;]

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2010, 22:06   

Cytat:
Ponieważ byłam kiedyś dręczona przez pewną malarkę o to jak rysuję drzewa i mam teraz angst i traumę troszeczkę się nad tobą poznęcam.

Ależ bardzo proszę.

W kwestii drzewa na swoją obronę tyle, że zawsze lubiłam wijące się, powykręcane linie i rysując gałęzie dałam temu upust. Mam jeszcze zresztą gdzieś schowany starszy rysunek pt. "Magiczny ogród" (rysowany dla mojej siostry na plastykę), gdzie drzewa miały tak powywijane gałęzie, że te tutaj są proste niczym linijka. Poza tym sceneria miała być taka trochę fantastyczna (a że nie do końca wyszło, to już inna sprawa).

I, jak zwykle, bardzo dziękuję za wypowiedzenie się na temat moich wytworów. To zawsze poprawia humor.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2010, 22:09   

Wyrobiłam się przed końcem ferii, tyle że nie zimowych, a wielkanocnych.
To jest Jack, oczywiście z "Pandora Hearts". Trochę eksperymentowałam z kolorowaniem (tym razem więcej nakładania pasteli na akwarelę), ale sądzę, że wyszło znośnie.
Ciąg dalszy (chyba) wkrótce.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group