FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Pratchett
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2004, 22:31   

offtop: Satsuki: Vampire Hunter mogę spróbować zorganizować, może się do niedzieli ściągnie, to tylko film. Daj znać na GG.

ontop: Który podcykl... To trudne. Przeczytałam wszystko, co wyszło w Polsce, plus kilka tomów po angielsku. Jako całość chyba najrówniejszy i najwyższy poziom trzyma ten o straży miejskiej. Cykl o czarownicach jest nierówny, ale ma kilka rewelacyjnych pomysłów... Cykl o Śmierci też jest nierówny, a na przykład bardzo słaba "Muzyka duszy" wprowadza Susan Śmierć, która jest zdecydowanie moją ulubioną postacią... Natomiast najmniej podoba mi się cykl o Rincewindzie, i to pomimo Bagażu.

Więc chyba tak napiszmy: za najlepsze jak do tej pory uważam: Pomniejsze bóstwa, Straż! Straż!, Panowie i Damy, Zbrojni. Ale chyba najlepsza książka z tego cyklu jeszcze się nie ukazała po polsku. Nosi tytuł Hogfather, należy do cyklu Śmierci i będzie wydana Po Feet of Clay (które są następne po Maskaradzie).

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 03-08-2004, 14:11   

a ja mam takie pytanie, bo niedawno sobie kupiłem chyba najnowszy tom "na glinianych nogach" jestem gdzieś w około 1/10 całości i ciekaw jestem czy treścią (i polskim tłumaczeniem i literówkami) ksiązka dalej ciągnie ten sam poziom chumoryczny?(znaczy jak dla mnie fajny poziom?:P)
kto czytał i jakie wrażenia?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-08-2004, 15:11   

Na Glinianych Nogach nie czytałem, ale wyrywkowo zgłębiłem kilka tomów... Świata dysku wyszło (i wyjdzie) już okropnie dużo, z tym, że cykl ma pewną ciekawą właściwość: kolejne tomy wcale nie są gorsze... Wręcz przeciwnie...

Znaczy się: niektóre dalsze tomy są gorsze od tych pierwszych, niektóre lepsze, ale generalnie nawet najsłabszy przecztany przezemnie Discworld o nieba bił najleprze płody wielu autorów. Seria trzyma zadziwiająco wysoki, równy poziom.

Jeśli chodzi o literówki i tłumaczenie to Discworld - jak na wydaną w Polsce fantastykę - zasadniczo jest wolny od większej ilości błędów w tej dziedzinie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 03-08-2004, 21:48   

"Na glinianych nogach" nie jest aż tak mocno humorystyczne (ale i tak nieźle się parę razy uśmiałem), ale i tak bardzo ciekawe- fajna zagadka kryminalna. Mi się podobało, warto czytać. Cykl o straży rzeczywiście bardzo trzyma poziom...

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Noire Płeć:Kobieta
Pomniejszy Inżynier


Dołączyła: 14 Maj 2003
Skąd: From down below
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2004, 16:07   

Pratchett jest świetny, przeczytałam wszystko co wyszło w polsce z Discworld prócz tej najnowszej, a Pratchettowska Śmierć wymiata XD. Czytał ktoś "Zadziwiającego Maurycego"? Mam nadzieje ze bedzie w mojej bibliotece szkolnej, chetnie bym przeczytała, bo podobno swietna

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2120255
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-10-2004, 13:51   

Jestem po lekturze ,,Wiedźmikołaja"... Tak właśnie (zgodnie z obawami Ave) przetłumaczyli ten tytuł. Książka jest jednym z leprzych ,,Discwordów", przerasta chyba nawet ,,Pomniejsze bóstwa". Jak łatwo się domyślić traktuje o świętach - począwszy od ich genezy, na ich komercjalizacji i nastroju kończąc. Jest niesamowicie śmieszna, momentami aż naprawdę tarzałem się ze śmiechu. Pod względem humoru Pratchet przeszedł sam siebie, podobnie jak w wielu poprzednich tytułach nie uczynił jej jedynie farsom. Lektura jak zwykle zmusza do przemyśleń.

Świetna żecz, warto ją dostać niekoniecznie pod choinkę... Nie mniej jednak życze wszystkim, by przyniósł ją mniej makabryczny Mikołaj.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 10-10-2004, 14:43   

A takie pytanie, jak "Wiedźmikołaj" nazywa się w oryginale?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-10-2004, 18:07   

Nazywa się Hogfather - Wieprzmikołaj natomiast Wiedźmikołaj to byłob raczej Hagfather. Nie wiem dlaczego tak zmieniono tłumaczenie... Nie mniej jednak taka straszna ta różnica nie jest.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-10-2004, 17:27   

jeszcze jedno pytanie, Zeg, za ile nabyłeś? Latam po księgarniach za tym od tygodnia ale poki co ani widu ani słychu =='. Przynajmniej się w cenie zorientuję =)

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 15-10-2004, 19:12   

Nie pamietam ceny (poniżej 30 złotych w każdym razie), ale w warszawskim empiku jest na pewno. Jeśli będziesz w niedzielę w Wa-wie, możesz nabyć :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-10-2004, 20:33   

29,90 chyba... W Empiku w Lublinie, cena wydawnicza (potrafią tam zmieniać cenę na własną).

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-10-2004, 20:38   

Nie będę =)
Pozatym jak mowilam tydzien temu - nie wiem gdzie ciotka w tej Wawie była ale kosztowało ponad 30zł, coś mi w tym nie gralo ale rybka __^__.
Ja chcę to w Radomiu =='

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2005, 09:07   

Ja się chyba obrażę na warszawski empik, nie dość, że cena Pratchetta w oryginale podskoczyla z 32 do 39, to jeszcze nic po "Jingo" nie chcą sprowadzić...
Ahhh, Świat Dysku... Zamieściłam o nim wzmiankę w pracy maturalnej, ze szczególnym uwzględnieniem wiedźm :) Cykl kocham za to, że mimo że jest w założeniu fantastyczną komedyjką (cholernie śmieszną komedyjką, "Wyrd Sisters" spodobały się nawet facetowi od anglika, który fantastyki nie lubi, za to lubi nawiązania do Szekspira i gry słowne po angielsku), to zmusza do myślenia nad sprawami poważniejszymi. Taki jeden cytat z "Small Gods" - "Men should die for lies. The truth is too precious to die for." - utkwił mi w pamięci tak, że chyba go sobie wyhaftuję i powieszę nad łóżkiem
A Śmierć jest po prostu uroczy. Pamiętacie, jak w "Kosiarzu" kupował "prezent dla damy"? :D

Są takie dwa filmy animowane na podstawie "Wyrd Sisters" i "Soul Music", z tego kawałka pierwszego, który zdążyłam obejrzeć - bardzo wierne ksiązkom (w końcu Terry miał stały nadzór i pilnował, żeby "żaden Amerykanin z tego Disney'a nie zrobił" :)) Głos pod Śmierć podkłada Christopher Lee. Na razie miał tylko 2 kwestie, ale i tak jest świetny :)

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-05-2005, 08:13   

Doreen -> stoi w trafficu na bank, i jeszcze booklanda sprawdz
Powrót do góry
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2005, 22:55   

Te dwa seriale oglądałam - fajne są. Kreska trochę dziwna - jedyne, co mi na myśl przychodziło, to Ostatni Jednorożec, ale ogląda się niezwykle przyjemnie. Ładna muzyka, Śmierć wyszedł wspaniale ( zwłaszcza w porównaniu z tymi kawałkami z Kosiarza), bardzo polubiłam po tym Susan i Magrat. A, zadbali nawet o takie drobiazgi jak odgłos przy mruganiu żółwia czy słoń podnoszący nogę, by przepuścić słoneczko. Choć Nobby był zdecydowanie za wysoki. ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group