FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Harry Potter film trzeci

"Harry Potter i więzień Azkabanu" jest:
Genialny*__* Nic dodać, nic ująć
9%
 9%  [ 2 ]
Świetny, aczkolwiek ksztynkę bym zmienił/a
36%
 36%  [ 8 ]
Możet być (możet, możet) - przynajmniej lepszy od poprzednich
13%
 13%  [ 3 ]
Eee, poprzednie bardziej mi się podobały!
0%
 0%  [ 0 ]
Beznadziejny! Strasznie się zawiodłem/am
9%
 9%  [ 2 ]
Nawet się nie wybieram, mam o całym cyklu wyrobione zdanie
22%
 22%  [ 5 ]
Książka i tak zawsze będzie lepsza!
9%
 9%  [ 2 ]
Głosowań: 4
Wszystkich Głosów: 22

Wersja do druku
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 20-06-2004, 19:49   

szkodniki za bardzo sie baly, zeby odezwac ;P
JEden za mna na pewno o cos tam tatusia pytal to mu odpowiedzialam i sie zamknal ;P

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mycha Płeć:Kobieta

Dołączyła: 20 Cze 2004
Skąd: Wałbrzych
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2004, 14:24   

Filmik mi się bardzo podobał i stwierdzam że był o wiele lepszy niż poprzednie części^^
Mam tylko jedną uwagę otóż nie za bardzo przypadł mi do gustu polski dubbing który wcale nie był taki zły ale zawsze było by lepiej gdyby był w oryginalnej wersji^^

_________________
I've been shining in my heart,
My love causes so much sorrow,
I broke my glance so qulietly,
Nothing special about what you did,
and nothing special about what you said.......^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2004, 14:29   

Mycha, a nie uważasz, że druga część była o wiele bardziej nastrojowa? Tu tego nie było. Poza tym tamten był o wiele mniej okrojony!!! Efekty specjalne też działają na korzyść poprzedniej części.Tu nie było ich tyle. Oczywiście - dementorzy byli świetni(bardzo subtelnie pokazani:>Podobali mi się), jak i hipogryf. Ale mimo wszystko^^
Dubbing...no cóż...^^"" Tu chyba wszyscy mają podobne wrażenia, chociaż zaczynam się przyzwyczajać do głosu Hermiony i już mi tak w uszach nie dźwięczy:)
Szalenie podobała mi się scenka, w której bracia Rona dawali Harry'emu mapę. No genialnie wymieniali się zdaniami!^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Mycha Płeć:Kobieta

Dołączyła: 20 Cze 2004
Skąd: Wałbrzych
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2004, 15:02   

Pozwólcie że teraz opublikuję recenzję pewnej pani z USA dotyczącej trzeciej części filmu Harry Potter
Oto ona:
"Sprawcą tzreciego odcięcia Harry'ego Pottera jest meksykański reżyser Alfonso Cuaron. Nie wiem co ów reżyser miał w głowie,kiedy reżyserował trzecią część Harry'ego Pottera i nie specjalnie dociekam. Wystarczy że wiem czego na pewno nie miał-rozumu!! Żeby stworzyć tak mroczny, ponury i niebywale sugestywny horror dale widzów będących generalnie w wieku szkolnym, trzeba być pozbawionym wyobraźni, mieć ewidentny defekt mózgu albo być cynicznym, zboczonym sukinsynem. Liczne sceny grozy, a szczególnie te z dementorami-przerażającymi straznikami Azbakanu-i wilkołakiem u dorosłych widzów wywołują ciarki, a co dopiero u siedmioletniego czy ośmioletniego dzieciaka. Ten film to gwałt na dziecięcej psychice i wyobraźni. Zwrot Pottera w kierunku ostrego horroru to zły,szkodliwy i godny potępienia pomysł realizatorów filmu. Dzieciarnia na całym świecie pokochała powieści pani Rowling za ich baśniowość, tajemniczość i poczucie humoru. O tym najwyraźniej zapomniał Alfonso Curaon tworząc film, na którym dzieci zamiast zachwycać sie, śmiać i cieszyć, zgrzytają ze strachu zębami"

I co wy na to??Bo jak ja widzę takie rzezczy to mnie szlag trafia _~ _

_________________
I've been shining in my heart,
My love causes so much sorrow,
I broke my glance so qulietly,
Nothing special about what you did,
and nothing special about what you said.......^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 21-06-2004, 15:08   

Przeczytalam i spadlam z krzesla
...ze smiechu.
Bylam na sali z tlumem smarkaczy, nie slyszalam nic co przypominaloby okrzyki strachu. Pozatym teraz dzieciaki sa cholernie krwiozercze, lubia takie rzeczy. Harry Potter im bynajmniej nie bedzie mial jak zaszkodzic __^__

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mycha Płeć:Kobieta

Dołączyła: 20 Cze 2004
Skąd: Wałbrzych
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2004, 15:16   

Wiesz co siedząc w kinie także nie słyszałam okrzyków grozy ani innego zachowania które mogłoby świadczyć o strachu dzieci niestety każdy ma swoje zdanie ale czytając tą recenzję doszłam do wniosku że ta pani ma poważny defekt mózgu!!!!!!!!!

_________________
I've been shining in my heart,
My love causes so much sorrow,
I broke my glance so qulietly,
Nothing special about what you did,
and nothing special about what you said.......^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2004, 16:17   

Zgadzam się Mycha.T_T Spotkałam się nawet z sytuacją gdy dzieciaki śmiały się widząc dementora. Nie było to takie straszne, ludzie!!!
Trzeba to przyznać, ale dzieci z pokolenia, na pokolenie stają się coraz mniej wrażliwe na takie "straszne" sceny. Jak już Sat napisała - są krwiożercze^^ Moja siostra nawet się lekko nudziła patrząc jak latali wokół Harry'ego.
Zgrzytają zębami ze strachu??? = =""" Ta pani powinna trochę pomyśleć, zanim objedzie naprawdę dobry film. Mycha, a z jakiej to gazety?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Mycha Płeć:Kobieta

Dołączyła: 20 Cze 2004
Skąd: Wałbrzych
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2004, 16:24   

Z gazetki która zwie się Angora właśnie w niej znajdują się recenzje najnowszych filmów i książek i muszę przyznać że niektóre są żałosne!!!!Przykład parę postów wyżej...... No Comment

_________________
I've been shining in my heart,
My love causes so much sorrow,
I broke my glance so qulietly,
Nothing special about what you did,
and nothing special about what you said.......^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Inai Nerse Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Wrz 2003
Skąd: Cytadela
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 01-07-2004, 12:54   

Chimeria napisał/a:
druga część była o wiele bardziej nastrojowa

według mnie dużo lepszy był nastrój 3, ładnie to wszystko skomponowali i dawało sie wyczuć napięcie >)
Chimeria napisał/a:
Poza tym tamten był o wiele mniej okrojony!!!

bo w tym działo sie dużo więcej i było trudniej to wrzucić w 3-godzinny film...
Chimeria napisał/a:
Efekty specjalne też działają na korzyść poprzedniej części.

jak dla kogo... według mnie w 2 spokojnie mogli sobie darować ten pościg w rurach... węże i tak słuchu nie mają, wiec ten rzucony kamień by go i tak nie uratował ;P za to mogli dodać te rozmowe Riddle'a z Harrym, ona by dużo nie zajęła a tłumaczyła bardzo dużo :/ (a w 3 "chyba" zapomnieli o wytłumaczeniu kto to Łapa itd... ==')
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-08-2004, 13:35   

Mały offtop, bo nie oglądałem w dalszym ciągu filmu, ale za to czytałem książkę. I raczej mnie nie zauroczyła:>. IMHO ta część jest dalej dla młodszych ode mnie czytelników, za wiele nielogiczności i infantylizmów

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2005, 10:53   

Mnie szczerze mówiąc zauroczyła tak naprawdę dopiero część piąta. Większość ludzi narzeka, że za długa, że za dużo omechanizmach działania Ministerstwa i takie tam, a mnie się to właśnie podobało. Dodawało realizmu. No i brawa dla pani Rowling za postać Dolores Umbridge - jedna z niewielu w zamierzeniu złych bohaterek/ów, którzy nie okazują się bardziej lubiani od głównego bohatera pozytywnego :)

A co do samego filmu - może być.
Plusy:
-Dumbledore - wersja hippisowska bardziej mi się podoba od poprzedniej
-Dementorzy i Hardodziób - fajnie zrobieni i ci pierwsi zdołali nie być li i jedynie kopiami Upiorów z LOTRa
-scena z Knight Busem - wiem, że w książce było odwrotnie, ale mi się podobała i tak. Breloczki też.
-zmienili "imidż" Malfoya. Ten żel połyskujący na włosach był taki trochę nie tego. :) I nie przeszkadza mi, że zachowuje się jak kretyn - dla mnie to on jest kretynem i w książce
-Lupin. Z wyglądu mi nie pasuje, ale grał tak, że mu całkowicie wybaczam. I to małe zachęcające "hello" do Neville'a przd lekcją z boggartem... urocze :)
-Scena z boggartem. I wszystko jasne :D

Minusy
-wilkołak. Zgadzam się z opinią "zmutowany doberman" Straszny, ale nie w tym sensie, co powinien być.
-ZA. DUŻO. WYCIĘLI. Żeby nie wytłumaczyć, o co z mapą chodziło?!
-scena Lupin i Harry na moście, z której możnaby wysnuć wniosek, że Lupin się bujał w Lily. Hęęę???
-Peter. To, że zamienia się w szczura nie musi oznaczać, że jak szczur wygląda.
-scena we Wrzeszczącej Chacie. ZA KRÓTKA, DO CHOLERY!!!

Podsumowując:
Bardziej mi się podobał niż dwie poprzednie części, ale do książki to mu daleko. Generalnie ja filmy HP oglądam głównie z powodu starszej obsady. (Rickman, Smith, Oldman...)

Dubbingowi mówimy stanowcze nie. Dubbingowanie Rickmana jest zbrodnią i kropka. ^_^

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group