FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Salvatore
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 01-10-2006, 15:40   

Serika napisał/a:
"- Przybędziemy je."

To z dialogu. Na widok zbliżających się orków. Przybędziemy do nich?!


Baaaardzo ecchi pomysł, co to mogło być...

Spoiler: pokaż / ukryj
- We will make them cum.

;3

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
PrinceVejita Płeć:Mężczyzna
I'm only one...


Dołączył: 30 Wrz 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2006, 10:05   

Ej drewniaki Coście sie tak tego Salvatora uczepili?? Jak jesteście takie mądre to sprubujcie sami coś takiego napisać. I żeby się jeszcze wszystkim podobało!
A pozatym jak by ktoś zauważył powieść Salvatora nie kręci się wokuł Drizzta. Haha zatkało? Sprubujćie mi odpowiedzieć kto tam jest głównym bochaterem - bo napewno to nie jest Do,Urden :)

_________________
Polując na demony uważaj by nie stać się jednym z nich....
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2676985
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-10-2006, 11:37   

Cytat:
Jak jesteście takie mądre to sprubujcie sami coś takiego napisać.


By udowodnić coś komuś, kto nie tylko nie szanuje języka ojczystego, ale też ma w tytule "jestem tylko jednym!!"? Mam lepsze rzeczy do roboty, niż zniżanie się do poziomu Boba, postoję.

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 16-10-2006, 11:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-10-2006, 11:52   

PrinceVejita napisał/a:
Ej drewniaki Coście sie tak tego Salvatora uczepili?? Jak jesteście takie mądre to sprubujcie sami coś takiego napisać.


Ośmiele się twierdzić, że połowie tego forum pisanie czegoś takiego wychodzi lepiej. Patrz: Tanuki-Czytelnia.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
PrinceVejita Płeć:Mężczyzna
I'm only one...


Dołączył: 30 Wrz 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2006, 16:44   

Ysengrinn napisał/a:
By udowodnić coś komuś, kto nie tylko nie szanuje języka ojczystego, ale też ma w tytule "jestem tylko jednym!!"?


Ysengrinn ty sie chyba na języku nie znasz. Po pierwsze ja nie nieszanuje polskiego języka, ale sie nim bawię, bo w przeciwieństwie do Ciebie mam duże poczucie humoru. Np. Wg. Ciebie jak jest ciekawiej. Jak powiem marchewka czy może marfefka? Człowieku to jedno i to samo! tylko ta druga forma jest o wiele zabawniejsza. :)
A i po drugie. Mój tytuł "Jestem tylko jeden". Co ci w nim nie pasuje? Jak byś oglądał uważnie Dragon Balla to byś usłyszał że Vejita często tak gadał. A pozatym znajdz mi drugiego takiego jak Ja! Nieda sie? dziwne co nie?
No i wkońcu ja do Twojego opisu nic nie mam Wieczny krzyżowcu (Eternal Crusader). Chociaż mi to zalatuje paladynem, których akurat nie trawie.
No i bym zapomniał. Ty już zniżyłeś siędo poziomu Boba! Wystarczy że przeczytałeś jego książkę.

A teraz sprawa do Zegarmiszcza!
Skoro mówisz że książki Salvatore to gnioty, to podaj mi jakiś leprzy tytuł.

Ha i nikt nie odpowiedział na moje pytanie.

A pozatym jak by ktoś zauważył powieść Salvatora nie kręci się wokuł Drizzta. Haha zatkało? Sprubujćie mi odpowiedzieć kto tam jest głównym bochaterem - bo napewno to nie jest Do,Urden :)
Ciekawe kto zgadnie.

_________________
Polując na demony uważaj by nie stać się jednym z nich....
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2676985
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-10-2006, 16:49   

A tuś mi ciekawostko...z jednej strony, z treści powyższego postu można by wywnioskować, że toto czyta jednak książki. Z drugiej zaś strony, patrząc na stylistykę i ortografię, odrzuciłbym taką możliwość.

Konkluzja: lektura FG nie służy nauce poprawnej polszczyzny (co zresztą dziwnym nie jest, pisałem gdzieś tu o koszmarnym polskim przekładzie).

Tak przy okazji (pardon: okasji): ciekawe, czy z moim tytułem też będzie coś nie tak...
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-10-2006, 17:08   

Zaprawdę, drugiego takiego jak ty trudno znaleźć - bo każdy kretyn jest jedyny w swoim rodzaju, natura lubi odmianę.

Nie odpowiem na twoje pytanie, bo od Salvatore'a odpadłam po pierwszym rozdziale - napisanym tak koślawym, nieporadnym i odpychającym językiem, że to aż boli. W dodatku w tymże fragmencie brak jakiejkolwiek logiki, bohaterowie są poniżej krytyki, a zaprezentowane wątki nieciekawe i mdłe. Ponadto ludzie, na których guście literackim mogę polegać, określają to jako "mrocznego angsta nastoletniego kretyna". A jak zobaczyłam wierszydła pisane przez pewnego drowa, to spadłam z krzesła porykując ze śmiechu - śmiem twierdzić, że nie takie były zamierzenia autora.

Lepsze tytuły? Ależ oczywiście, na pęczki! Żeby nie odchodzić daleko od gatunku fantasy - dzieła mistrza Tolkiena, "Świat dysku" Pratchetta, cykl o Kedrigerrnie J. Morresy'ego, saga o Wiedźminie, twórczość Białołęckiej, Trylogia Kusziela autorstwa Jacqueline Carey, "Opowieści z Narni" Lewisa, z rzeczy lżejszych - cykl o Artemisie Fowlu czy nawet Harry Potter. A jeśli szukasz "mrrrrrrocznego angsta" - to polecam sięgnąć do klasyki i poczytać o jednym takim Werterze, też napisany lepiej niż tworki kolegi Boba.

Co do propozycji "napisz coś lepszego" - proponuję zajrzeć na Czytelnię, tam się znajdzie sporo kawałków niezłej literatury.

I przy okazji - proponuję przejrzenie takich perełek komedii jak "rozmowy trumienne" czy "Draco Malfoy, niewiarygodnie skoczny... szczur?", oba fanfiki do Harrego Pottera, znajdziesz je w spisie treści forum Mirriel - nadzwyczajnie bawią, nie potrzebując do tego tworków w postaci "marfefki" czy innych wyrazów braku poszanowania dla języka polskiego.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-10-2006, 18:46   

Cytat:
Np. Wg. Ciebie jak jest ciekawiej. Jak powiem marchewka czy może marfefka? Człowieku to jedno i to samo! tylko ta druga forma jest o wiele zabawniejsza. :)

Nie, nie jest zabawniejsza. Jest żałosna. Przykro mi to stwierdzić, ale tego typu "zabawa językiem" jest równie śmieszna jak sikanie do piaskownicy i fakt, że uprawia ją ktoś w moim wieku, jest dla mnie dość smutny.

Cytat:
A i po drugie. Mój tytuł "Jestem tylko jeden". Co ci w nim nie pasuje?


Tylko to, że pisze w nim "jestem tylko jednym", a Ty nie dość, że tego nie widzisz, to jeszcze zabawnie się pultasz.

Cytat:
A pozatym znajdz mi drugiego takiego jak Ja! Nieda sie? dziwne co nie?


Powiedziałbym, że raczej pocieszające, ale jak uważasz.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2006, 19:09   

Ysengrinn & Co. - rozumiem Wasze uczucia, ale więcej szacunku dla rozmówcy proszę... Mimo wszystko to forum, nie magiel.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 17-10-2006, 20:58   

Usunięto spam w miejsce, gdzie po wsze czasy będzie cieszył oczy Redakcji. Użytkownikom zaś przypomina się o zachowaniu kultury wypowiedzi (patrz: Regulamin Forum).

Miłego dnia
IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-10-2006, 22:16   

Grisznak napisał/a:
A tuś mi ciekawostko...z jednej strony, z treści powyższego postu można by wywnioskować, że toto czyta jednak książki. Z drugiej zaś strony, patrząc na stylistykę i ortografię, odrzuciłbym taką możliwość.


Ja chyba ze śmiechu nie wytrzymam... na tym forum są conajmniej dwie osoby, które robią gorsze orty niż PrinceVejita, a sądzę (przynajmniej z tego co sami piszą), że książki czytają. Jaki z tego wniosek? Czytanie książek ma niewielki (bo jednak jakiś tam ma) wpływ na to, jakiego języka używamy i jakie błędy popełniamy.

Grisznak napisał/a:
Konkluzja: lektura FG nie służy nauce poprawnej polszczyzny (co zresztą dziwnym nie jest, pisałem gdzieś tu o koszmarnym polskim przekładzie).


Nie mam 100% pewności, ale chyba chodziło Ci o FR. Jeżeli tak, to pozwolisz, że skomentuję - zgadzam się, większość książek z świata FR, a pisząc ogólniej - przetłumaczonych przez ISĘ - jest pod względem jakościowym koszmarna, ale z drugiej strony nie demonizujmy, każda książka w niewielkim stopniu wpływa na rozwój słownictwa, a poza tym jest z pewnością lepszą rozrywką, niż siedzenie przed kompem (lepszą w znaczeniu korzystniejszą).

Mai - Każdy ma prawo do własnego zdania, więc ja z twoim pozwolę sobie nie zgodzić xD. Książki Salvatore są bardzo łatwe w czytaniu, bohaterowie są czarno-biali (no może w dalszych jego książkach trochę to się zmienia, ale nie czytałem wszystkich jego powieści) , a treść raczej nie zmusza do przemyśleń. Krótko mówiąc Salvatore pisze książki poczytne, ale niekoniecznie złe. Jeżeli poszukujemy po prostu zajęcia na kilka godzin, lepszego niż komputer, to bęzie to świetny wybór (oczywiście nie przeczę, że są duuuuużo lepsze dzieła dzisiejszych twórców fantastyki ^_-, ale przecież nie o to się rozchodzi).
btw. wolę poczytać sobie Salvatore niż Tolkiena xP.

I to tyle chyba...
"Thats all Folks!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-10-2006, 09:51   

Cytat:
btw. wolę poczytać sobie Salvatore niż Tolkiena xP.


Współczuje.

Smoczek napisał/a:

Ja chyba ze śmiechu nie wytrzymam... na tym forum są conajmniej dwie osoby, które robią gorsze orty niż PrinceVejita


Na forum jest przynajmniej 6 dyslektyków i jeden obcokrajowiec.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-10-2006, 10:00   

Cytat:
Książki Salvatore są bardzo łatwe w czytaniu

Well, czy aby na pewno? Bez większych kłopotów przeczytałęm chyba tylko Wojny Pajęczej Królowej, reszta była śmieszna albo zwyczajnie nudna vide moja faworytna saga o Demonie Daktylu(sic!) - jedna trzecia pierwszego tomu i łeb opada.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-10-2006, 12:10   

"Wojna Pajęczej Królowej" nomen omen przez Boba jest tylko polecana, pisali ją inni i fakt, zerknąłem w Empiku, przeczytałem może ze dwie strony i było duużo lepsze od "Trylogii Mrocznego Elfa", podobno najlepszego dzieła miszcza. Zresztą parę osób mnie do "Wojny..." namawiało i nawet bym może i spróbował, gdyby nie było o tych plugawych podziemnych asfaltach...

Cytat:
btw. wolę poczytać sobie Salvatore niż Tolkiena xP.


- Są tacy - rzekł Geralt wolno - ktorzy przedkładają kompanię trędowatych nad towarzystwo wiedźmina.
- Są i tacy - zaśmiał sę Trzy Kawki - którzy przedkładają owce nad dziewczęta. Cóż, tylko im współczuć, jednym i drugim.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-10-2006, 13:11   

Ysengrinn napisał/a:
- Są tacy - rzekł Geralt wolno - ktorzy przedkładają kompanię trędowatych nad towarzystwo wiedźmina.
- Są i tacy - zaśmiał sę Trzy Kawki - którzy przedkładają owce nad dziewczęta. Cóż, tylko im współczuć, jednym i drugim.
ROFLMAO! Aaach, trzeba znów sięgnąć po Sapka... zwłaszcza starsze opowiadania, zanim zabrał się za robienie z tego Sagi, to było "to"!

Co do Salvatore... miałem kiedyś jakąś trylogię, zdziwiłem się że udało mi się to zAllegrować w diabły, bo wynudziłem się nad tym angstem przeraźliwie...

Dla mnie dobre fantasy to coś takiego jak "Ruch Generała" Dukaja, albo tegoż "Baśń" - której, skubaniec jeden, od lat nie może dokończyć =_=

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group