FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  [SPOILER] Ulubiona postać Sagi, czyli ankiet nigdy za wiele

Którego bohatera lubisz/trawisz najbardziej
Geralt - reu(ro)ma(n)tyczna maszyna do zabijania
6%
 6%  [ 2 ]
Regis - indywidualista i abstynent
41%
 41%  [ 13 ]
Cahir - bohater tragiczny
6%
 6%  [ 2 ]
Ciri - od zera do pierwszoplanowego bohatera
9%
 9%  [ 3 ]
Yarpen - największy filozof naszych czasów
19%
 19%  [ 6 ]
Yennefer - silna i niezależna czy zimna i jędzowata?
3%
 3%  [ 1 ]
Milva - rangerka z nietypowymi problemami
9%
 9%  [ 3 ]
Dijkstra - makiawelizm stosowany
3%
 3%  [ 1 ]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 31

Wersja do druku
coyote Płeć:Kobieta
prof. zombie killer


Dołączyła: 16 Kwi 2003
Skąd: the milky way
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-12-2006, 10:59   

Gdzie Jaskier i Angouleeeemeee T_T <- tak, to były dwie moje ulubione postacie :D Bo dalej to ciężko mi wybierać, głównie dlatego, że mnie fascynowały historie grup, zbiorowisk... Czy po prostu bohaterowie w parach, trójkach itd. Ostatecznie jednak - mało oryginalnie pewnie XD w ankiecie postawiłam na Regisa.

_________________
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1918937
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 18-12-2006, 18:09   

A ja bede inna i zaznaczyłam Ciri, czesto sie zachwowywała irracjnalnie i jak dzieciuch, ale jej postac mnie zaciekawiła. Choc sage ładnych parę lat temu czytałam, wiec w sumie pamietam te postacie w zarysie. Regisa z początku nie lubiłam, ale potem sie rozkrecił i był swietny. No i krasnoludy - to wiadomo.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-12-2006, 18:17   

Co tu dużo gadać, z Sagi lubiłem praktycznie wszystkie postaci (poza Milvą która nie wiedzieć czemu nie przypadła mi do gustu). Yennefer mi podpadła (pośrednio) za opowiadanko z Essi Daven którą bardzo lubiłem, ale że była to drugoplanowa postać jednego opowiadanka to nawet nie dziwię się jej brakiem w ankiecie :P A z pozostałych miałem spory dylemat między Regisem, Geraltem a Yarpenem i ostatecznie padło na tego ostatniego, za jego zaradność, poczucie humoru i styl bycia. No i przypomnieliśvie mi, że warto się zabrać jeszcze raz za Sagę :D

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kropla Płeć:Mężczyzna
Mykoidalny tentakl


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Suchedniów city
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2006, 14:58   

Zdecydowanie Regis (chociazby za "Sa takie chwile w zyciu, kiedy nie mozna sie nie napic") i Yarpen (za caloksztalt artystyczno-tekstowy i miecz z krasnoludzkimi runami;)).
Ogolnie w Sadze jest bardzo wiele sympatycznych postaci.

_________________
Jak po nocnym niebie sunące białe obłoki nad lasem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1148869
chise Płeć:Kobieta
tyhmä tyttö


Dołączyła: 05 Gru 2005
Skąd: pimeästä
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2006, 15:21   

Ehum, podczas pierwszego czytania sagi moim ulubionym bohaterem był Cahir. Strasznie podobała mi się jego pokręcona motywacja, żeby ruszyć na ratunek Ciri i te wszystkie przypadki i zbiegi okoliczności w jego historii.
Za drugim razem Jaskier. W zasadzie, jako, że o większości postaci myślę z sympatią (nie lubię tylko tego Jarre podkochującego się w Ciri, heh;P) przez *ulubioną* rozumiem postać, fragmenty z którą najbardziej lubiłam czytać
Jako, że minęło już trochę czasu,.... ostatnio, kiedy myślę o Sadze, największą sympatią darzę Yennefer. Zwłaszcza tę z opowiadań. To też zaznaczyłam w ankiecie.

_________________
can't believe how strange is to be anything - at all
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 19-12-2006, 17:58   

...
Dijkstra!
^_^v

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-12-2006, 21:01   

Emiel Regis coś tam dalej stanowczo rządzi. A przynajmniej rządził w tym co czytałam. Takrze to jak przedstawiona była jego tragikomedia bardzo mi sie podobało. Poza tym... Ktoś mi powie jak to sie skończyło wszystko? Jakoś nie mogłam sie zmusić do przebrnięcia przez "Panią Jeziora..." Za słaba psychicznie jestem... Litości i spoilerów?

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-12-2006, 22:59   

Cytat:
Jako, że minęło już trochę czasu,.... ostatnio, kiedy myślę o Sadze, największą sympatią darzę Yennefer. Zwłaszcza tę z opowiadań. To też zaznaczyłam w ankiecie.


Też ją bardzo lubiłem, ale za opowiadanko z Essi Daven (tak, wiem, jestem monotematyczny, ale naprawdę ją polubiłem i było mi jej strasznie żal!!) ma dużą krechę :P


IT. napisał/a:
Ktoś mi powie jak to sie skończyło wszystko? Jakoś nie mogłam sie zmusić do przebrnięcia przez "Panią Jeziora..." Za słaba psychicznie jestem... Litości i spoilerów?


Ależ proszę bardzo (zaznaczam że sagę czytałem ostatnio z półtora roku temu więc moge się mylić w pewnych szczegółach):


Spoiler: pokaż / ukryj
Otóż generalnie większa część towarzystwa spotyka się w Kulminacyjnym Momencie (TM) w zamku niejakiego Vilgefortza by tam stoczyć walną bitwę ganiając się po komnatach. I tak:

Spoiler: pokaż / ukryj
tu będzie większy spoiler :P
Ciri zabija Bonharta, Milva ginie bodajże rażona strzałą, Regis zostaje stopiony przez Vilgefortza, Cahir też jakoś chyba ginie. Preżywają Geralt, Ciri i Yennefer (Geralt i Yenna wzpólnymi siłami zabijają Vilgefortza)
Teraz mega spoiler, największy chyba z całej sagi choć dla niektórych nie był zaskoczeniem: Emhyr var Emreis okazuje się być Jeżem z Erlenwaldu, ojcem Ciri. Okazuje łaskę całej trójeczce, po czym po pomszczeniu pamięci kompanów na tych, któryz nie zjawili się w zamczysku wywiązuje się bójka w jakiejś wsi gdzie Geralta zabija jakiś wieśniak numer pięć. "Odwozi" go pani jeziora właśnie :P Co do losów Yennefer i Ciri to wstyd się przyznać, ale nie pamiętam.

Ciekawe czy taki mega spoiler działa :D

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 20-12-2006, 17:49   

No to ja dopisze co ja tam pamietam :P


Spoiler: pokaż / ukryj
Cahir chyba zostaje zakatrupiony przez Bonharta, jak szlachetnie chciał dać Ciri czas do ucieczki, a Regis zamienia sie w kupke proszku, Milva dostaje strzałą od zwykłego kusznika z zamku. Przezywa Ciri, Geralt i Yennefer, potem pałętają sie po Rivii, w którym wybuchają rozruchy i w ich efekcie w sumie przypadkowo Geralt oberywa trójwidłówką polową czy czyms (trzy zeby z przepowiedni) i jest ciezko ranny. Ciri postanowiła go przenieść do jakiegoś innego świata, pojawila sie jakas przystań, łódka, mgła, Geralt i Yennefer wsiadli do niej i odplyneli sobie do zaświatów (domyslnie do avalonu). Potem Geralt i Yennefer leżą pod jabłonią. Geralt ma na sobie opatrunek i pyta się się Yen gdzie się znajduje, ta mu odpowiada, że to nie ważne. A Ciri sobie dalej żyje i podróżuje.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-12-2006, 17:58   

Cytat:

Spoiler: pokaż / ukryj
A Ciri sobie dalej żyje i podróżuje.


Podejrzewam, że niezbyt długo. Wedle jednego z kanonow arturiańskich Pani Jeziora (w kanonach prawdopodobnie nie występowała jedna Pani Jeziora, a kilka kobiet noszących ten tytuł) została zabita przez ktoregoś z rycerzy okrągłego stołu podczas wizyty w Kamelot.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 20-12-2006, 18:12   

Buuuu. Miałam zaglosować na Cahira - moją wielką miłość, a przez pomyłkę oddałam głos na Ciri. Fuj.
Czytałam Sagę dawno temu i pamięć mnie zawodzi. Kto to była Angouleme?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-12-2006, 18:27   

Cytat:
Czytałam Sagę dawno temu i pamięć mnie zawodzi. Kto to była Angouleme?


Nieletnia przestępczyni przygarnięta przez Geralta and Co w IV tomie, gdy przemierzali zrujnowaną Cintre.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-12-2006, 16:57   

Bardzo wesoła, gadająca o bordelach, opowiadająca Yarpenowate dowcipy i dłubiąca nożem w zębach na uroczystych bankietach :)

Też jedna z moich ulubionych postaci.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group