FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  ksiazki najgorsze i najlepsze
Wersja do druku
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2005, 13:55   

O tak, "Sierotka Marysia" to był horror, pamiętam że kompletnie nikt nie chciał tego czytać. Aż w końcu pani nauczycielka zrobiła mini-sondę w klasie: "Jak ci się podobała lektura?" Ja odpowiedziałam szczerze, ale część osób próbowała się podlizać... Do tej pory wsponinam tą książkę z niechęcią. A w podstawówce rządziły "Dzieci z Bulerbyn" i "W pustyni i w puszczy"! ;)

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
wiluS Płeć:Mężczyzna
akka\Semper fidelis


Dołączył: 26 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2007, 00:52   

Dla mnie lista lektor szkolnych to czasami droga przez mękę. O ile Koziołki matołki i inne 'obrazkowe' historyjki były łatwo przyswajalne to z cegieł powieści historycznych mogę zacząć budować jakiś mały most. Pośród wymagań niewiele dziel zaciekawiło mnie na ówczesnym poziomie. Pamiętam że całkiem przyjemnie pracowało mi się z romantykami. Może dlatego że ich ideologia ma coś wspólnego z moją osobą. Może był to swego rodzaju powiew świeżości i oryginalności. W związku z tym miałem nadzieje na zajęcia w profilu raczej filozoficznym niż twarde trzymanie sie materiału. Pod tym względem po raz kolejny moja polonistka pokazała swoją przyziemność i konserwatyzm. Przyjemnie czytało się "Pana Tadeusza", "zbrodnie i kare" oraz "antygone". Zdecydowanie złe wspominam trudne a przede wszystkim nudnawe kawałki Kordiana, dziadów, nad Niemnem, chwały zwyciężonych i dżumy. Nie czuje sie tego klimatu i o ile wartości zawarte są ponadczasowe to o napojach energetycznych pomagających w doczytani ich do końca chce się jak najszybciej zapomnieć.
Lista lektor jest w pewien sposób ograniczona. Nie możemy np z przyjemnością analizować portretu psychologicznego ulubionej postaci z literatury fantasy. Dawanie dzieciom lema tez nie jest dobrym pomysłem. O ile są to utwory wartościowe to trzeba przyznać że dość specyficzne i "ciężkie". Już sie nie mogę doczekać młodej polski:D
Yumegari napisał/a:
Już się nie mogę doczekać! Tylko według mojego polonisty czyta się to o wiele gorzej od "Lalki"...
Nie tylko twojego:/ A lalka swoją drogą całkiem 'lightowa' i z ciekawym zakończeniem:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9245050
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group