FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  W.I.T.C.H.
Wersja do druku
Illuminari Płeć:Kobieta
Dark lady


Dołączyła: 27 Paź 2005
Skąd: Krynn, serio Wa-wa
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2005, 16:00   W.I.T.C.H.

Miałabym ochote dowiedziec się co fani M & A sadzą o tym durnym "komiksie". Dla mnie jest on kompletnie bez sensu, do d***, itp. Ostatnio nawet kilku fanów tego badziewia pisało do mnie. Powiedzieli, że znaleźli mnie na generacji gg i ich ulubioną mangą jest Witch. Głupie niedoedukowane dzieciaki. Co wy o tym myślicie?

_________________
http://www.dragonlance.pl/forum - zapraszam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6845935
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-10-2005, 16:13   

slowem kluczowym jest tu "dzieciaki" - prawda jest taka ze jest to zjawisko pop-kultury dla 8-12 latkow.... i jako takie nie nadaje sie do czytelnikow starszych, a i w ogolnosci dla czytelnikow, poniewaz nie ma niesc w sobie tresci
Powrót do góry
Nomikyo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Sty 2005
Skąd: z lasu
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2005, 16:21   

hm...kilka numerów tego komiksu wpadło mi w łapki...nie jest tak źle, ale mangą tego nazwać nie można... Cóż..anime po tym samym tytułem jest o wiele gorsze..obejrzałam jeden odcinek z Inai..jedyne co nam się podobało to piosenka goblina XD'

_________________

"Nie oszukuj siebie i mnie. Nie oszukuj siebie, nie oszukuj mnie..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5744051
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2005, 16:32   

Witamy na forum, temat przerzuciłam do odpowiedniejszego działu.

A nad dzieciakami się zlituj - mignęła mi ostatnio wersja animowana i to wyraźnie udaje mangową kreskę, a z tych 5 minut, które obejrzałam, wynikało, że nawet pozoruje ciągłą fabułę. I wyraźnie podszywa się pod typowo japońskie magical girls, razem z transformacjami i w ogóle. Trudno się dziwić, że mniej wyrobiona dzieciarnia się w tym gubi, naprawdę.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-10-2005, 16:52   

Protestuję!

Po pierwsze - ILE numerów/odcinków widzieliście?
Po drugie - czy to, że nie jest to japońskie od razu musi oznaczać, że to badziew?

Kreska wyraźnie zainspirowana mangą jest ładna. Naturalnie, nie w pełni mangowa, bo w końcu nie w Japonii komiks powstał. Wyraźnie widać elementy charakterystyczne dla komiksu europejskiego. I moim skromnym zdaniem połączenie to wyszło naprawdę dobrze.

Dalej... Bohaterki komiksu mają po 12 lat - i do takiej grupy wiekowej komiks jest skierowany. I ta grupa wiekowa komiks sobie chwali. A ja, jako stara baba (czyt. nie należąca do tej grupy wiekowej) komiks również lubię. Ciekawa fabuła (i mało przewidywalna), sensowne bohaterki...

I to jest zdecydowanie lepsza "shoujo manga" niż powiedzmy Tokyo Mew Mew =='

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Illuminari Płeć:Kobieta
Dark lady


Dołączyła: 27 Paź 2005
Skąd: Krynn, serio Wa-wa
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2005, 17:05   

Tokyo Mew Mew nie czytałam, ale powiem szczerze, Witch to kompletny chłam.

_________________
http://www.dragonlance.pl/forum - zapraszam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6845935
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2005, 17:08   

Podepne się pod wypowiedź Mai.
Czytałam siostrze, lat 7, do 42 odcinka, potem jakos wyszło że przestałam jej kupować i dziewczynka sama zaczęła pilnować by kupować pisemko.
Może fabuła nie jest nadzwyczajna, ale pamiętajmy że to nie jest skierowane do czytelników poszukujących porywającej akcji, oryginalnych postaci. Zwyczajnie mamy już wysokie wymagania dotyczące tego co czytamy.
Osoby młodsze nie mają takich wymogów i cieszą się tym co mają coraz to poznając nowe smaczki w czytaniu owych dzieł.
Odpowiedni poziom dla wieku, wyrobionego zdania i doświadczenia.
Mai napisał/a:
I to jest zdecydowanie lepsza "shoujo manga" niż powiedzmy Tokyo Mew Mew =='

E...dzwoneczek truskaweczek?
Litości... moja siostra nie chce tego czytać, chociaż podobają się jej rysunki...


Illuminiari, uważam że zbyt surowo oceniasz Witch. Teraz podchodzi to nieco pod komerchę, ale było sympatycznym pismem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-10-2005, 17:13   

Jeżeli nie czytałaś, to CO daje ci podstawy do wypowiadania JAKIEJKOLWIEK opinii o tym komiksie??

"Uważam, że nie byłoby to coś, co mogłoby mnie zainteresować" - o, tak mogłaby wyglądać twoja wypowiedź.

Ale jeśli NIE czytałaś, to nie masz ŻADNEGO prawa do krytyki!

Na tej samej zasadzie ja nie podejmowałam niczyjej strony w dyskusji na temat Evangeliona dopóki go nie obejrzałam - efekt można widać w moim komentarzu do tej serii.

Tak, posiadam 66 numerów Witcha plus kilka specjalnych. Serii TV nie oglądam, bo o pogańskiej porze ją nadają... I jestem z tego do diabła DUMNA!

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Illuminari Płeć:Kobieta
Dark lady


Dołączyła: 27 Paź 2005
Skąd: Krynn, serio Wa-wa
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2005, 17:32   

A ja dalej uważam, że Witch to kompletny, niewarty czytania chłam. I stoję w takim przekonaniu od niepamiętnych czasow. Cóż, mnie się nie da przekonac do zmiany zdania :P

A co do Tokyo Mew Mew. Cóż nie czytałam i nie mam zamiaru. I czy przypadkiem ja porównywałam Tokyo Mew Mew do Witcha? Nie. Napisałam tylko

Cytat:
Tokyo Mew Mew nie czytałam, ale powiem szczerze, Witch to kompletny chłam.


Czy ja tu coś porównywałam ?? :)

_________________
http://www.dragonlance.pl/forum - zapraszam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6845935
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-10-2005, 17:37   

Przepraszam, to faktycznie ja krzywo spojrzałam.

Ponawiam jednak pytanie - Czy czytałaś cokolwiek Witchowego? Bo jeśli nie - to faktycznie nie masz żadnych podstaw do krytyki...

Bo póki co nie widzę żadnych argumentów przeciwko :P

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-10-2005, 18:04   

JAko Komiks i kreskówka do 12 latek With nie wypada nawet tak źle , ba o ile komiks miałem w łapach tylko raz , to akulet kreskówke pare razy widzialem i jeden odcinke był nawet jak dla mnie do strawienia ( a jesli ja cos trawie to tu nie jest takie badziewne, bo ponoc jak ktos ostanio mnie okreslił jestem starym strepiałem od wojska zgredem :P wic skoro strepiałego zgreda cos w tym minimalnie przykuło uwage ? ) .

A Tokyo Mew Mew omija szerokim łukiem
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 27-10-2005, 18:23   

A czy mozna wiedzieć, cóż takiego jest w WITCH, co powoduje obrzucanie przez Ciebie inwektywami zarówno jego fanów jak i sam komiks oraz serię animowaną, skoro go nie oglądałaś/nie czytałaś/nie miałaś w ręce?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-10-2005, 18:30   

Panie proszę, by zbytnio się nie zacietrzewiały. Względnie roztrzygnęły spór starodawnym zwyczajem - w baseniku z kisielem;P.

Cytat:
I moim skromnym zdaniem połączenie to wyszło naprawdę dobrze.


Święta racja, fuzja zachodniego i japońskiego komiksu bywa genialna. Witch arcydziełem nie jest, ale okładki ma bardzo ładne. Wewnątrz nie wiem, głupio mi było brać toto do rękiXD.

Cytat:

A ja dalej uważam, że Witch to kompletny, niewarty czytania chłam.

Pozwolę sobie zacytować klasyka*:

Cytat:
Uwagi: ty, stary, powiedzieli mi, że ma zachwycać a nie zachwyca, odrzucam jako niezorganizowane. Jakbym wiedział w jaki sposób wszystkim zrobić dobrze, to bym w tej chwili kochał się z Sandrą Bullock, Nastasją Kinsky, Winoną Ryder i Piper Perabo (wszystkie naraz) na wielkiej stercie dolarów (zarobionych na robieniu wszystkim dobrze) w mojej rezydencji w jakimś chłodnym kraju (nie lubię żaru tropików) obstawiony kaszanką, golonką, tequillą, whisky i browarem.


* - Teklak, autor streszczeń serialu Wiedźmin. I dla mnie to owszem jest klasyk;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Illuminari Płeć:Kobieta
Dark lady


Dołączyła: 27 Paź 2005
Skąd: Krynn, serio Wa-wa
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2005, 18:31   

Oczywiście, że znam Witch. Inaczej nie krytykowałabym tego. Opoaiwda o przygodach pięciu dziewczyn o imieniu Will Irma, Taranne Cornelia i Hai Lin, które ratują inny świat (Meridian czy jakoś tak). Nudne, nie warte czytania. Tyle powiem. Komiks da się jeszcze zniesc ale ta kreskówka jest do kitu.

_________________
http://www.dragonlance.pl/forum - zapraszam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6845935
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-10-2005, 18:59   

Illuminari napisał/a:
Opoaiwda o przygodach pięciu dziewczyn o imieniu Will Irma, Taranne Cornelia i Hai Lin, które ratują inny świat (Meridian czy jakoś tak).

Przypuszczam, że tyle "wiedzy" to można z tylnej okładki or sth zaczerpnąć XD

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 9 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group