FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 54, 55, 56  Następny
  Refleksje po filmach
Wersja do druku
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2013, 16:30   

Drogówka

Wczoraj byłem w kinie.
Pierwsze pół godziny to świetna komedia - oczywiście trzeba brać film z przymróżeniem oka, bo stężenie patologii spokojnie wyatrczyłoby na obdarowanie kilku sąsiednich państw.
Potem wchodzi wątek kryminalny (typowo polskiej satytry nadal nie brakuje), jak dla mnie źle poprowadzony. Po pierwsze główny bohater
Spoiler: pokaż / ukryj
zbyt łatwo według mnie radzi sobie z wyciąganiem i układaniem w całość faktów,
zwłaszcza biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej się znajduje. Po drugie, w momencie, kiedy powinno nastąpic coś w stylu momentu kulminacji
Spoiler: pokaż / ukryj
ciśnienie zostaje sztucznie spuszczone, bohater wraca jakby nigdy nic do służby,
film się kończy- dziwne uczucie.

Ogólnie sporo można by te produkcji zarzucić, choćby pod względem fabularnym, ale jest naprawdę konkretnie zrealizowana - ciekawa mieszanka patologii społecznych, komedii i kryminału okraszona mroczną, choć nieco monotonną ścieżką dźwiekową. Nie ma też takiego kaca jak po filmie Wesele - OK, bylo śmiesznie, ale mocno przesadzone i jak za granicą ktoś to oglądał to zgroza. Tutaj mimo wszystko nie przekroczono moim zdaniem tej granicy totalnego przesadyzmu. Mimo wad - rozrywka niezła. W życiu nie wpadłbym na pomysł, żeby wybrać się na ten film, ale skoro druga połówka już zaplanowała wyjście, myślę sobie: OK, pójdziemy. I nie żałuję.

Generalnie polecam skoczyć do kina na ten film - nie jest idealny, ale utrzymany w tym specyficznym "polskim" klimacie i na pewno bardziej wart uwagi niż standardowe amerychamskie gnioty akcji :D

Film oceniam pozytywnie. Ktoś widział? Jak wrażenia?

_________________
http://kapplakksounds.wordpress.com/
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-03-2013, 00:00   

Treasure Planet
Pod wpływem głupiego kaprysu obejrzałem sobie film z dzieciństwa - tym razem w oryginale. I muszę przyznać, że jestem rozdarty - w wersji zdubbingowanej jest Gajos, ale oryginał ma Emmę... I chyba jednak moja wielka miłość to wszystkiego, co mruczy i miauczy przeważa.

Ale, co mnie jeszcze ujęło, to jak zręcznie ten film łączy klasyczną i do bólu kompjutrową animację (czego najlepszym przykładem jest sam John Silver). Kiedyś widać nie byłem tak zrażony wieloma negatywnymi doświadczeniami z różniastych anime.
Postaci też są niczego sobie - Hawkins i Doppler, mimo, że teoretycznie mają lecieć na utartych schematach, potrafią zachowywać się nietuzinkowo, a może zwyczajnie nie są zbyt przerysowani, jak to się często zdarza. Amelia i Arrow mają wspaniałe dialogi, ale prawdziwą gwiazdą i tak pozostaje Silver ^^

Obym wpadał na więcej takich pomysłów, bo jedyne, co mogę zarzucić tej przyjemności to to, że trwała tak krótko.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-04-2013, 22:06   

Cristiada - jakkolwiek arcydziełem na pewno nie jest, to technicznie jest to co najmniej bardzo dobry film. Z czysto rozrywkowego punktu widzenia ma wszystko, co powinno być w dobrym hollywoodzkim kinie, poza sceną dzikiego seksu - żywe postaci, dramat, patos i dużo dynamicznych bitew. Przy okazji jest też filmem religijnym o jasno zdefiniowanej ideologii, ale jak się okazuje to wcale nie musi umniejszać inne walory, a wręcz może świetnie ze sobą współgrać.

Podsumowując mamy western religijno-wojenny, umowny i kiczowaty jak filmy Disneya. What more could you want?

Viva Christo Rey!

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 26-05-2013, 22:38   

Maraton Star Trek (Star Trek i Star Trek into Darkness). Nie jestem jakąś wielką fanką cyklu, ale ubawiłam się - było lekko, przyjemnie, dynamicznie i z humorem. Trochę obawiałam się aktorstwa, zupełnie niepotrzebnie, bo młoda ekipa zagrała z dystansem i na poziomie (pan Spock wymiata). Naturalnie nikt nie przebije Benedicta Cumberbatcha w roli czarnego charketru, ale cóż... Generalnie boski był i powiewał płaszczem, poza tym fajnie zobaczyć go w roli, gdzie więcej kopie niż dedukuje. W sumie mam tylko małe zastrzeżenia do końcówki into Darkness, bo serio, ja rozumiem, że Kirk to taki wyluzowany superbohater, zbawienie Floty i w ogóle, ale
Spoiler: pokaż / ukryj
zmartwychwstanie? Bez jaj! I ta dhamatyczna scena ze Spockiem (acz Spock napieprzający się z Khanem był fajny), trochę jak słynna rączka w Titanicu.
Kwiknęłam, serio. Dobrze chociaż, że zakończyli efektownym rozwaleniem połowy miasta i mordobiciem.

Poza tym, aboslutnie uroczy Chekov, którego rosyjski akcent rozbroił całą salę. Serio, pierwszy raz widziałam, żeby wszyscy widzowie w kinie rechotali, kiedy tylko bohater otworzy usta. I Scotty pędzący przez cały hangar! Porządne kino rozrywkowe z kilkoma cudownie epickimi scenami -
Spoiler: pokaż / ukryj
wynurzający się z chmur Enterprise.
Cóż, Abrams zgrabnie poradził sobie z legendą.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 27-05-2013, 22:32   

moshi_moshi napisał/a:
Naturalnie nikt nie przebije Benedicta Cumberbatcha w roli czarnego charketru, ale cóż...


Ten Khan zdecydowanie nie jest czarnym charakterem, imo. Zdecydowanym, bezlitosnym skurczybykiem tak. Ale nie czarnym charakterem. W zasadzie, nawet Nero w ramach motywacji ma DHRAMĘ a nie zło, so yeah.

Ciekawe co Abrams zrobi z Gwiezdnym Warsem, po obu gwałtach na konkurencji...


żeby nie było, NuTrek mi się bardzo podoba.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2013, 17:17   

moshi_moshi, a co Ci się bardziej podobało Star Trek czy Star Trek into Darkness?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 29-05-2013, 22:16   

Into Darkness, niby pomysł na fabułę podobny, ale jednak lepiej zrealizowany. No i Cumberbatch wypadł dużo ciekawiej niż Romulanie. Poza tym - więcej wybuchów, mordobicia i akcji ogólnie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2013, 18:57   

moshi_moshi napisał/a:
No i Cumberbatch wypadł dużo ciekawiej niż Romulanie.

Po nazwisku tego aktora nie skojarzyłem, więc sobie sprawdziłem i widzę, że to jest ten co grał tego nowego Sherlocka... Na samo Into Darkness muszę się w końcu wybrać, wszyscy znajomi mi tą cześć zachwalają.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 31-05-2013, 20:04   

O, zapomniałam o jednej rzeczy - 3D. Nie ma go tak dużo, mogłoby być więcej, ale jest naprawdę porządnie zrobione. Zazwyczaj po filmach w 3D wychodzę z kina ślepa i z bolącym łbem, który to stan trwa do dnia następnego. Tym razem, chociaż zaliczyłam maraton, czułam się świetnie i to raczej nie dzięki popcornowi.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 02-06-2013, 22:07   

moshi_moshi napisał/a:
Zazwyczaj po filmach w 3D wychodzę z kina ślepa i z bolącym łbem

A ja wychodzę przeważnie rozczarowany(pewnie mój portfel też). Poza Avatarem nie trafiłem później dobrego filmu wykorzystującego nieźle efekty 3D.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-06-2013, 12:01   

1. Avatar nie był dobrym filmem.
2. Życie Pi.
3. Kupiłam Mai ostatnio okulary 2D, zobaczymy jak się sprawdzą. :D

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 03-06-2013, 12:35   

Oczywiście masz racje, bo Avatar był zarąbiście dobrym filmem!

Irian napisał/a:
2. Życie Pi.

Podobno, ja bym go z chęcią na pewno obejrzał. Czas tylko muszę na to znaleźć.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 04-06-2013, 17:17   

Był bardzo ładnym filmem.
I wiesz Iri że te okulary da się zrobić z gratisów kinowych ...?

W temacie, Atlas Chmur.
Wow, just wow. Fabularnie jest to typowe, klasyczne S-F. Przewidywalne i może nieco nudne. Natomiast prezentacja, cudo. I za pierwszym razem konfudujące jak diabli.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2013, 12:04   

Irian napisał/a:

3. Kupiłam Mai ostatnio okulary 2D, zobaczymy jak się sprawdzą. :D
Dajcie znać jak wyjdzie, bo z filmami 2d jest coraz gorzej ostatnimi czasy.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shiori Płeć:Kobieta


Dołączyła: 25 Lut 2007
Skąd: Piekary Śląskie
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2013, 21:20   

Smk napisał/a:
W temacie, Atlas Chmur.
Wow, just wow. Fabularnie jest to typowe, klasyczne S-F. Przewidywalne i może nieco nudne. Natomiast prezentacja, cudo. I za pierwszym razem konfudujące jak diabli.

Szczerze nie zgodziłabym się co do przewidywalności tego filmu. Jestem bardzo zadowolona, choć przyznam, że musiałam podzielić sobie go na dwa razy bo trochę przydługi a akcja nie rozgrywa się szybko. W każdym razie polecam tym, którzy mają trochę cierpliwości.

_________________
Tutaj staram się być zabawna: http://altefcztery.blogspot.com/
Moja galeria: http://orenei.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 43 z 56 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 54, 55, 56  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group