FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 54, 55, 56  Następny
  Refleksje po filmach
Wersja do druku
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-06-2013, 00:52   

V For Vendetta
Ależ to uroczo naiwne. Niemniej jednak stylistyka bardzo ładna, a pośród morza patetycznych "wolnościowych" cytatów znalazłem kilka perełek ("Revolution without dancing is a revolution not worth having." - nawet jeśli ma to tak paskudne źródła to jest piękne ^^). Najbardziej rozpoznawalne sceny eksplozji mocno mnie zawiodły, bo miast dział w uwerturze Piotrowej brzmiały kotły, co jest naturalnie dopuszczalne, ale bynajmniej nie satysfakcjonujące, choć to pewnie tylko moje skrzywione gusta muzyczne.

Jeśli dobrze się zorientowałem, to oryginał Moore'a nie jest w warstwie fabularnej tak propagandowy i jednostronny, zatem chyba obiorę go za następny cel.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 22-06-2013, 18:51   

"Człowiek ze stali" okazał się taki se. Nie powiem, aktorzy zostali dobrani świetnie, świetnie też zagrali - Henry Cavill to najlepszy Superman, jakiego widziałam, a Amy Adams, w roli Lois Lane wypadła naprawdę uroczo. Ale i tak przedstawienie ukradł hologram Jor-Ela, czyli Russell Crow. Niestety scenariusz okazał się średni, pierwsza połowa filmu jest ckliwa, nudna i zdecydowanie za długa. Fajnie, że chcieli pokazać dlaczego Clark został superbohaterem, ale mogli się bardziej streścić i darować sobie połowę sentymentalizmu. Druga połowa wymiata - wszystko wybucha, a ilość zniszczonych wieżowców zadowoli najwybredniejszych wielbicieli filomwego zniszczenia. Generał Zod i Superman obrzucają się samochodami, wielkimi dwuteownikami i czym popadnie, aż miło popatrzeć.

Ogromną zaletą Henry'ego Cavilla jest to, że wygląda jedwabiście nawet w worku na kartofle, także drobiazgi w stylu wyjątkowo lamerskiego kostiumu Supermana i żelu na włosach, zupełnie nie pozbawiają go epickości. Ale, twórcy postanowili się zabezpieczyć i kostium jest bardziej stalowy niż niebieski i co najistotniejsze, zrezygnowano z czerwonych majtek! Zwracam honor pelerynie, generał Zod jest pokazany w analogicznym stroju bez peleryny i wygląda źle...

No i standardowe czepianie się - między Clarkiem, a Lois nie iskrzy, zupełnie. Są fajni, sympatyczni, dają się lubić, ale taki z nich pairing, jak z koziej d... trąbka. Poza tym, jak jest bitwa, w centrum małego amerykańskiego miasteczka, gdzie jest jedna główna ulica i trochę domków po bokach. I w takich warunkach strzelają samoloty (również rakietami), zostaje wysadzona stacja benzynowa, jakieś cysterny, spadające helikoptery, panowie przebijają ściany itd., to jakim cholernym cudem, wszystkim udaje się celować tak, że wszystko ZAWSZE leci środkiem tejże głównej ulicy, a domki tracą w sumie tylko szyby?! Toć same podmuchy powinny rozwalić te sklejkowe konstrukcje w trzy diabły! Ale największą porażką filmu jest brak humoru. Nie liczyłam na komedię, ale niektóre kwestie wypowiadane zupełnie serio, załamują. W sumie pamiętam JEDEN naprawdę dobry dialog między Zodem i hologramem Jor-Ela, i jeden niezły, głównie poprzez skojarzenie z czymś innym, Clarka i pewnego wojskowego na końcu. Robienie takiego filmu na serio to kiepski pomysł, bardzo. Ogólnie film oglądalny, ale na tle innych superprodukcji o superbohaterach wypada mocno przeciętnie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-06-2013, 17:58   

Iluzja (Now You See Me) - bardzo przyjemny film, choć sztampowy i niezbyt mądry. Akcja na tyle szybka, że nie zastanawiasz się za bardzo nad dziurami w fabule. Niestety zakończenie było już tak naciągane, że urwało hak na niewiarę, chyba zupełnie nie mieli pomysłu jak zaskoczyć widza, więc poszli w klasyczny motyw


Spoiler: pokaż / ukryj
"śledczy jest sprawcą"


Nie domyśliłem się tego zawczasu głównie dlatego, że zupełnie nie trzymało się kupy. Poza tym wątek homantyczny NAPRAWDĘ mogli sobie darować.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 30-06-2013, 18:33   

Oz Wielki i Potężny

Opowieść o tym by nie igrać z sercem kobiecym i animacją komputerową. Film zrobił solidnego susa poza granicę między "łaaa... jaka cudna, fantastyczna sceneria" a "Wszyscy śnięci, co za kicz!"

Ale, przyznaję, scenariusz nieco mnie zaskoczył. Tylko, że czarownice powinny być cztery. I gdzie do diaska są czerwone buty?!

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 12-07-2013, 18:21   

Pacific Rim - a mówili, że Amerykanom nigdy nie uda się dobrze zekranizować Evangeliona...

Mechy!
GLaDOS!
Straumowani (acz tutaj dorośli i zdecyfowanie bardziej badassowaci) piloci!
Mózg potwora pukający w szybkę!

Innymi słowy, film bardzo fajny i wywołujący banana na twarzy. Bo mechy! Na "żywo"!

Generalnie film robi dobrze wszystko, co Bayformersy zrobiły źle: maszyny wyglądają zarówno sensownie, jak i imponująco, "czuć" ich wagę i ogrom. Konflikt jest konkretny z wyraźnie przedstawionymi stawkami i wagą porażek i zwycięstw, a przede wszystkim postacie ludzkie mają osobowość i dopełniają, zamiast odwracać uwagę od reszty filmu.

I mechy!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-07-2013, 07:43   

Cytat:
Generalnie film robi dobrze wszystko, co Bayformersy zrobiły źle:


Zrezygnowali z #%^#@#&#$%#@ trzęsącej się kamery?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 13-07-2013, 07:53   

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
Generalnie film robi dobrze wszystko, co Bayformersy zrobiły źle:


Zrezygnowali z #%^#@#&#$%#@ trzęsącej się kamery?

O właśnie, to też!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2013, 17:02   

Ysengrinn napisał/a:
Iluzja (Now You See Me) - bardzo przyjemny film, choć sztampowy i niezbyt mądry. Akcja na tyle szybka, że nie zastanawiasz się za bardzo nad dziurami w fabule. Niestety zakończenie było już tak naciągane, że urwało hak na niewiarę, chyba zupełnie nie mieli pomysłu jak zaskoczyć widza, więc poszli w klasyczny motyw

Mam identyczne odczucie, film lekki i przyjemny, świetnie się go ogląda, ale końcówka zawodzi na całej linii.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-07-2013, 21:13   

Xeniph napisał/a:
GLaDOS!
Straumowani (acz tutaj dorośli i zdecyfowanie bardziej badassowaci) piloci!
Mózg potwora pukający w szybkę!

I Ron Perlman w butach ze złotą zbroją!
I te piękne mechy otoczone mgiełką sparklającej wody *_____*
I Ramin Djawadi po raz kolejny komponuje dobry soundtrack.

I dzięki ci reżyserze za BRAK obligatory kiss na końcu, ten brotp wyszedł naprawdę ładnie.


Mówiłam już, że mechy są w dechę?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-07-2013, 22:11   

Pacific Rim - Guuuupiiiii ten film strasznie, ale że przy tym zupełnie bezpretensjonalny, to bardzo przyjemnie gupi. Nieźle im wyszła żonglerka motywami z anime, momentami nawet udało im się osiągnąć coś jakby klimat. W zasadzie jedyny oryginalny wkład, o czym już wspomnieli przedmówcy, to rezygnacja z obowiązkowego kissu kissu na końcu, co się bardzo chwali.

Postacie nie zapadają specjalnie w pamięć, poza dwoma fenomenalnie stukniętymi "naukowcami" oraz mafiozem granym przez Rona Perlmana, który jest... o matko, jaki schiz.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 28-07-2013, 22:36   

Logan 2.0

Pierwszy film o naszym ulubionym zarośniętym mutancie był niezły, lecz po Thorze wolałem iść z niskimi oczekiwaniami. Fakt iż to część "japońska" nie pomagał, obawiałem się weaboo everywhere.

Dostałem naprawdę fajne kino akcji samo w sobie i genialną kontynuację cyklu wogóle.


Spoiler: pokaż / ukryj
Phoenix skradła film
, stinger okazał się najlepszą częścią całego widowiska, jak to u Marvela, a scenki rodzajowe z Nipponu wyszły na poziomie co najmniej Ostatniego Samuraja.

W ramach ciekawostki, następny film z serii zawiera i Kitty Pride i Rogue.
Spoiler: pokaż / ukryj
Nie ma natomiast na liście płac Famke Janssen, co uważam za wredny sadyzm.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 31-07-2013, 10:00   

Pacyfic Rim
Fajny film z prostym scenariuszem. Trochę za dużo nas męczyli traumami pilotki, ale przynajmniej sceny z wspomnień były ładne. Zabawny, świetne roboty, świetne potwory, świetne walki. Jedynie finałowa misja była mało emocjonująca, środkowa walka była duuuuużo lepsza. Ta Klasa 5 rozczarowała, jedynie co była w stanie zrobić co zrobić to
Spoiler: pokaż / ukryj
przetrwać nuka.


Swoją drogą, odpalanie ładunku nuklearnego na dnie Pacyfiku to chyba nie najmądrzejszy pomysł jest, nawet jeżeli chodzi o ratowanie ludzkości.
7/10, zadowolony z seansu.

Cytat:
Jeśli dobrze się zorientowałem, to oryginał Moore'a nie jest w warstwie fabularnej tak propagandowy i jednostronny, zatem chyba obiorę go za następny cel.

Bo nie był. W filmie dyktator był jednowymiarowym krzykaczem z telewizji, w komiksie była to zupełnie inna postać.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 31-07-2013, 18:03   

Lone Ranger.


Spoiler: pokaż / ukryj
Krwiożercze króliki.
Nuff said.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 11-08-2013, 14:09   

Pacific Rim

Ja chcę jeszcze raz! Tylko więcej.


Spoiler: pokaż / ukryj
Scena z padającym na plażę Mechem była piękna.


btw, ktoś chce własnego Jaegera?
Pacific Rim - Jaeger Designer

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-09-2013, 23:52   

Dary Anioła: Miasto kości - nawet nie zamierzam udawać, że poszedłem do kina z powodu innego niż śliczna Lily Collins. Film głupi niemożebnie, wtórny niesamowicie, w którymś momencie faktycznie człowiek zaczyna się gubić w fabule, do tego strasznie fanficzarski - oj widać, że autorką książki była panna od "Very Secret Diaries", widać. Yaoi pairingi, nice guye, incesty, wypindrzeni Azjaci, czego tu nie ma.

Żeby nie było, że totalna bida - podobały mi się relacje między główną bohaterką a bohaterem. Były mocno fikowe, czyli Dramat, Dylematy i Wojgle, ale w sumie zdrowe, żadne nie "wisiało" na drugim, nie szantażowało emocjonalnie, ani nie próbowało psychicznie zdominować i zapędzić do garów. Podobały mi się niektóre dialogi - książka musi być całkiem niezła, bo ponoć to tylko niewielki posmak. Wreszcie podobały mi się wilkołaki, które zwykle są albo karykaturalne, albo wyglądają jak zmutowane pitbule, a te tutaj naprawdę przypominały wilki.

A pod każdym ołtarzem w każdym kościele


Spoiler: pokaż / ukryj
jest awaryjny składzik broni dla Nocnych Łowców... Bo tak.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 44 z 56 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 54, 55, 56  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group