FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 27, 28, 29  Następny
  Stare Seriale. Nowe Seriale. Dobre Seriale!
Wersja do druku
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-02-2012, 01:31   

Tak słyszę o tym BBCowym Sherlocku zewsząd, na tumblrze od fandomu się nie da opędzić, tu też ludzie podekscytowani, a mnie Cumberbatch po Tinker, Tailor, Soldier, Spy wylądował w szafie 'poczciwi', w szufladzie 'płaczliwi' i do roli Sherlocka tak masakrycznie nie pasuje, i tak bardzo wiele mu brakuje do poziomu Roberta Downey Juniora, że po prostu nie potrafię się zmusić do obejrzenia. Czy ktokolwiek ze zgromadzonych jest w stanie powiedzieć na jego temat w tej roli (zwłaszcza jeżeli widział wcześniej Szpiega i wie, o co mi chodzi) cokolwiek, co by było w stanie rozwiać moje możliwości?

_________________
...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-02-2012, 03:31   

Cucumberbatch aż tak dobrym aktorem nie jest, fandom trochę wszystko koloryzuje oczywiście (imho tak bardzo, jak niektórzy wywyższają RDJa), podczas gdy ja osobiście od zawsze wolałam Martina Freemana tj. Watsona. W każdym razie to nieistotne, bo akurat w roli Sherlocka Benedict sprawdził się fantastycznie, zwłaszcza jeżeli zna się oryginał albo poczyta trochę esejów i analiz postaci Holmesa, na tumblrze jest tego cała masa właśnie. Bądź też rzuci się okiem na gigantyczne HQ gify i zauważy jego, jak to moja koleżanka ujęła, "mikroekspresje". To akurat muszę przyznać, jego spojrzenie jest niesamowite. Benedykt to inteligentny facet jest i wydaje mi się, że świetnie 'pojął' książkowego Sherlocka i cudownie go oddał w serialu, tyle. A "poczciwy" to chyba ostatnie słowo jakie można użyć w tym wypadku. Jak on sam siebie ujął - "a high functioning sociopath", chociaż to nie do końca prawda, zresztą to było na początku serialu i od tego czasu wiele się zmieniło, albowiem ROZWÓJ POSTACI (tm) etc dobra kończę, bo zaraz wejdę w swój Ściana Tekstu Mode.

Nie wiem kto był odpowiedzialny za casting, ale to musiała być osoba, która doskonale zna się na ludziach, bo dosłownie każdy aktor dobrany jest perfekcyjnie. I staram się być obiektywna w tym momencie, bo hype/obsesja mi już minęła i aż głowa boli od nadmiaru Sherlocka... a ja wciąż uważam, że to najprawdopodobniej najlepszy serial, jaki w życiu oglądałam.

Zresztą erm, pamiętaj różnicę między aktorem a rolą jaką odgrywa...? Ponadto w BBC pokazany jest trochę inny aspekt postaci Sherlocka, jest nieco bardziej autystyczny niż ten w filmach WB. RDJ sprawdził się świetnie w filmie, co jak co, przepełnionym akcją, a Benedykt w serialu, w którym większy nacisk nałożony jest na dramę, relacje międzyludzkie i DEDUKCJE tu du du duuum.

Ja też długo się musiałam przekonywać do tego serialu, bo pod wieloma względami zawsze wydawał mi się... uhm, po prostu słaby, ale nie warto oceniać książki po okładce. Jest profesjonalnie zrealizowany, niemalże jak film, a nie to co doktor Who i jego tekturowi obcy, z całym szacunkiem dla tego kultowego serialu. Możesz sobie obejrzeć jeszcze ten krótki klip ze spotkania Sherlocka z Watsonem w pierwszym odcinku, bo całkiem nieźle obrazuje jak to w ogóle wygląda. Natomiast tutaj kontynuacja tej sceny, Sherlock się tłumaczy i wypluwa zylion słów na sekundę, a do tego również trzeba mieć skilla.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-02-2012, 08:54   

JJ napisał/a:
Amarth napisał/a:
badassowego, kopiącego tyłki weterana

Uważaj o co prosisz, Ama, Lucy Liu akurat w paru filmach akcji wystąpiła i kopać potrafi ;] Watson jako azjatycki karateka, to by było coś!.

Akurat tu się odnosiłam do Piramidy Strachu i innych wersji Ciapsona. Adaptacji CBS nie skreślam na starcie, acz nie robię sobie wielkich nadziei, żeby się przypadkiem nie zawieść. Jeśli będę się spodziewać gniota, a dostanę całkiem przyzwoity serial, to przynajmniej będę mile zaskoczona.


Odnośnie Bena - zacytowałabym Crof, ale wlazłby tu cały jej post. Rzucę więc tylko, że się zgadzam. A Martin Freeman... Gość jest świetny. Jego Watson miał mnie od pierwszych minut pilota. Obaj panowie spisali się rewelacyjne w swoich rolach. A chyba najbardziej ze wszystkiego podoba mi się ich mimika twarzy. Miny, jakie ci faceci serwują - miodzio. I tak, przyznaję się, czasami siedzę nad gifami z tumblra i oglądam je w kółko po kilka razy, żeby się dokładnie przypatrzeć. Bo zarówno Freeman, jak i Cumberbatch potrafią jedną miną pokazać i wyjaśnić więcej niż dziesięciominutowym monologem. Żeby nie było - pozostali aktorzy też zostali świetnie dobrani (do moich ulubionych zalicza się Rupert Graves jako Lestrade).
A zaraz za mimiką staje w kolejce rozwój postaci, o którym można pisać i pisać i:
Crofesima napisał/a:
dobra kończę, bo zaraz wejdę w swój Ściana Tekstu Mode.

A wchodź! Ja tam chętnie poczytam (Że co? Że przecież oglądałam i sama wiem? I co z tego? Nadal chętnie poczytam. Lubię czytać.). :>

Generalnie, po tym serialu spodziewałam się wszystkiego, co najgorsze. Dostałam wszystko, co najlepsze. No, w większości. Są też minusy, które mnie kapkę irytowały, ale nigdy dość, żeby mi popsuć przyjemność oglądania.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-02-2012, 11:02   

Crofesima napisał/a:
Zresztą erm, pamiętaj różnicę między aktorem a rolą jaką odgrywa...?


Dokładnie na tym polega mój problem z Cumberbatchem, do tego żeby to były dwie kompletnie różne osoby naprawdę trzeba być piekielnie dobrym aktorem i boję się, że nie da rady. Czy raczej bałem, bo to co pisałaś mnie przekonało do spróbowania chociaż odrobiny:

Crofesima napisał/a:
Możesz sobie obejrzeć jeszcze ten krótki klip ze spotkania Sherlocka z Watsonem w pierwszym odcinku, bo całkiem nieźle obrazuje jak to w ogóle wygląda.


Sprzedane. I może trochę pochopnie, bo na podstawie tylko jednej sceny, ale wydaje mi się, że nie doceniasz Bena tam na początku postu, Crof. Wrócę do tematu z wrażeniami z właściwego seansu :3

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-07-2012, 19:31   

Ok, z wrażeniami z Sherlocka nie wróciłem, ale był świetny.


Za to teraz skończyłem prawie dwumiesięczny maraton House'a, wszystko od samego początku do końca. Bogowie, jak ja uwielbiam ten serial. Zakończenie jest świetne, a całość - bezkonkurencyjna. I długość perfekcyjna, akurat tyle żeby człowiek się nie zdążył znudzić, ale zarazem nie pozostawia niedosytu :)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Aino Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Mar 2012
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 05-07-2012, 20:52   

Vodh napisał/a:
I długość perfekcyjna, akurat tyle żeby człowiek się nie zdążył znudzić, ale zarazem nie pozostawia niedosytu :)

Moim zdaniem ostatni sezon nie był tak dobry jak poprzedni. Przyznaję, zakończenie było niezłe, ale cały sezon to strata czasu. Powinni się zatrzymać na siódmym sezonie - bez Cuddy to już nie to samo.

Coś ode mnie:
Nie wiem czy koś już o tym pisał, ale polecam serial Episodes. Pierwszy sezon ma siedem odcinków, drugi dziewięć (premiera ostatniego jutro). Jest to naprawdę dobry serial komediowy, ma mało odcinków, dzięki czemu nie ma żadnych zapychaczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-07-2012, 21:56   

Aino napisał/a:
Powinni się zatrzymać na siódmym sezonie - bez Cuddy to już nie to samo.

A mi się właśnie podobało, że ostatni sezon był bez Cuddy. Im dalej w serię, tym bardziej nie pasowała do reszty - House i spółka coraz bardziej odchodzili w absurdy, a ona miała swoje problemy, ale w ogólnym rozrachunku była całkiem normalna i w zestawieniu z pozostałymi mogła wydawać się histeryczką, która tylko sabotuje genialne plany Housa i nie daje mu się rozwijać blabla.

Przez całość jej występów w serii bardzo ją lubiłam, także naprawdę cieszę się, że nie próbowali jej wciskać w sezon czystego zjazdu na haju.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 20-07-2012, 18:16   

Supernatural, sezon... to już chyba... czwarty:
Zaczęłam oglądać, bo sądząc po przeróżnych artach to tu to tam, rzecz wydawała się ciekawa... no i miały się tam pojawić
Spoiler: pokaż / ukryj
anioły! I pojawiły się, chociaż czekałam okropnie długo... Teraz niech pokażą, czy było warto!

Rzecz okazała się fajna i to bardzo. W dodatku, po tej całej literaturze, którą ostatnio przeorałam, mogę powiedzieć, że scenarzyści faktycznie się przykładają (przynajmniej mogę to powiedzieć o tej części, w której ja się orientuję).
Co do bohaterów... nie mam zdania. Są sobie po prostu, żadnego w szczególności nie lubię, no może poza Bobbym i moim "wyczekanym", choć o nim niewiele mogę na razie powiedzieć. Dean trochę mnie irytuje, nie lubię takich typów. Poza tym, człowieku ile jeszcze razy będziesz
Spoiler: pokaż / ukryj
umierał?! Jak jeszcze raz ożyjesz (w przenośni i dosłownie) to chyba coś mnie trafi...


Aha i muzyka jest świetna. Rockowe What a wonderful world rządzi!

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-07-2012, 18:35   

Sasayaki napisał/a:
Poza tym, człowieku ile jeszcze razy będziesz
Spoiler: pokaż / ukryj
umierał?! Jak jeszcze raz ożyjesz (w przenośni i dosłownie) to chyba coś mnie trafi...

BUAHAHAHAHA.

<odchodzi w stronę zachodzącego słońca spazmatycznie się śmiejąc>

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 20-07-2012, 19:09   

Buahahaha indeed.


Spoiler: pokaż / ukryj
Dla braci Winchester w piekle zamontowano drzwi obrotowe...

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 20-07-2012, 19:39   

Bu :< Cóż, chyba będę to musiała jakoś... przeżyć.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 21-07-2012, 13:18   

BUAHAHAHAHAHHA dobre.
Sas, pisz jak wrażenia z kolejnych sezonów, bo ciekawa jestem :>

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 22-07-2012, 14:34   

Gra o tron. Olać fabułę, jakie to ładne!

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Silla Płeć:Kobieta
małe i wredne


Dołączyła: 22 Cze 2012
Status: offline
PostWysłany: 23-07-2012, 12:05   

Przypadkiem natknęłam się na The Walking Dead. Obejrzałam 2 epy pierwszego sezonu i całkiem fajne to to, niezły klimacik ma. Tylko muszę zapamiętać o 2 rzeczach:

a) nie oglądać tego po nocy; przestraszyć to nie przestraszy, ale kilka razy miałam ciary. Gorsze są idiotyczne sny, które po tym mam xD
b) NIE JEŚĆ przy oglądaniu. O ile wygląd zombiaków jest zaiste różnorodny - od bardzo nadgniłych po całkiem dobrze zakonserwowane - i nie wywołują u mnie jakichś większych reakcji, o tyle przez sceny, jak np.
Spoiler: pokaż / ukryj
wysmarowywanie się flaczkami ubitego truposza, co by śmierdzieć jak oni i wkręcić, ze też się jest truposzem
, powodują, że mam ochotę puścić tęczę. Ble.

_________________
Dziwactwo rzecz względna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6409692
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-07-2012, 20:13   

Oglądam sławnego Sherlocka od BBC. Po trzech odcinkach wrażenia pozytywne, szkoda, że tak tego mało...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 23 z 29 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 27, 28, 29  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group