FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  "Angielskie" kryminały:
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-06-2006, 20:28   "Angielskie" kryminały:

Ostatnimi czasy obejrzałem dwa niezłe kryminały osadzone w angielskich klimatach. Były to Porachunki (nie pamiętam oryginalnego tytułu) i Przekręt (Sneatch). Oba charakteryzowały się podobnym, zakręconym, stawiającym na przypadek scenariuszem, który jednak łatwo zgubić, sporym poczuciem humoru, wymyślnymi postaciami i tym, nieuchwytnym czymś, co niektórzy nazywają klimatem.

Generalnie to dwa najlepsze kryminały, jakie ostatnio widziałem.

Czy ktoś oprócz mnie to oglądał?
Czy ktoś zna podobne tytuły?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mariko Płeć:Kobieta
wanna-be seiyuu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2006, 15:21   

Truth and Dare - Nie ma tam humoru natomiast swswietny. Kobieta prawnik spotyka po wielu latach przyjaciol ze studiow ktorzy zwalaja sie jej na chate. I zaczyna sie robic ciekawie:) Nie ma tam humoru za to jest naprawde skomplikowana akcja i powoli zaczyna sie ukladac w calosc. Studium psychologiczne bardzo ladne;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-06-2006, 01:25   

Jasne że "Przekręt" widziałem, co do drugiego tytułu to nie przypominam sobie ale bardzo możliwe, że tak. Szukasz podobnego filmu? Trubno znaleźć podobny a nie wiem co do tej pory widziałeś i co lubisz. Dam ci pare propozycji...
1 Leon Zawodowiec<-klasyka i w miare lekkie,
2 Podejrzani<-taka zakręcona historia o tym co się stanie jak paru niewłaściwych ludzi spotka się w jednej celi... też w miare lekkie,
3 Running Scared<-to jest nowy film (chyba w kinach jeszcze nie grali), też masz zakręconą historię o losach pewnej broni (jak trafiała z rąk do rąk i do czego to prowadzi), poziom brutalności jak dla mnie lekki, choć kumpel z akademika który mi to dał stwierdził, że to jest ostre (scena na lodowisku),
4 Wściekłe psy<- nie wiem czy to widziałeś, (pierwszy film Quentin Tarantino z tego co dobrze pamiętam) Powiedzmy, że jest to opowieść o napadzie na bank z małymi komplikacjami... Pare mocnych scen, wiec jeśli nie lubisz na coś takiego patrzeć to odradzam.
5 Urodzeni mordercy<- no tak, proponuje zobaczyć i ocenić bo już różne zdania o tym słyszałem. Ciężkie, "nie owija w bawełne" tu nie ma litości. Historia pary morderców-kochanków którzy podróżują autostradą 666 (a co:D) i zabijają wszystkich którzy sie nawiną. Dużo powalonych akcji...
Zeg powiedz czy któryś z tych filmów widziałeś i co o tych propozycjach myślisz, jakby co mam jeszcze pare innych w zapasie...

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2006, 17:38   

Kielon możemy pogadać o tych filmach bo wg. mnie są świetne, tylko one nie pasują do tematu "angielskich kryminałów".

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-06-2006, 02:33   

Ja chętnie porozmawiam, możemy w temacie o Fight Club bo tamten umarł, nie wiedzieć czemu. Nie widze sensu nowego zakładać, chyba że czujesz taką potrzebe.

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-06-2006, 09:07   

Cytat:
Ja chętnie porozmawiam, możemy w temacie o Fight Club bo tamten umarł, nie wiedzieć czemu.


Bo skończyły się wątki... A temat lepiej założy nowy. Łatwiej się potem szuka na forum.

Leon Zawodowiec i Urodzeni Mordercy. To pierwsze dawno temu, to drugie nie całe (musiałem wyjść na ćwiczenia, a jak wróciłem dranie oddały już kasetę). Wiesz, generalnie swego czasu troche kryminałów obejrzałem... Teraz jakoś odpadłem, bo gapie się głównie na wielkookie potworki z Japonii.

Niestety interesują mnie w tej chwili jedynie pozycje w konwencji Przekrętu / Lock, Stock and Two Smoking Barrels (co przetłumaczono u nas na Porachunki, Bóg jeden wie dlaczego)...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group