FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Telenowele...

Oglądasz telenowele?
no jasne, opera mydlana nie zaszkodzi...
5%
 5%  [ 1 ]
od czasu do czasu...
26%
 26%  [ 5 ]
nigdy, nie lubię tych brazyliskich tasiemców...
68%
 68%  [ 13 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2006, 10:46   

Akurat z kreowaniem popytu na cokolwiek mamy do czynienia właściwie wszędzie, więc wytykanie tego tylko producentom telenowel byłoby pewną niesprawiedliwością :P. Nie mówiąc już o tym, że oni się jakoś szczególnie ostro (o ile w ogóle) nie wpychają na rynek z reklamami, czego nie można powiedzieć np. o Hollywood.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sugi Płeć:Mężczyzna
przygnieciony śniegiem


Dołączył: 17 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2006, 13:54   

Większosć rodzimych telenowel robiona jest pod zamówienie danej telewizji (o ile się nie myle) wiec obwiniam oczywiscie nasze telewizje,słowo nowela w polskim znaczeniu oczywiście tutaj nie pasuje bo po prostu ciągnie się to jak .... . Kłamstwo powtarzane tysiące razy staje się prawdą ,muzykyka ktra nam się z początku nie podoba ,wysłuchana przez nas setki razy stać się może naszą ulubioną . Telenowele na które telewizje skazują same siebie i swoich widzów też z czasem zaczynają nam się podobać i co gorsza wciągać .Umysł ludzki jest niezwykle elastyczny i potrafi w prosty sposób dopasowywać się do zaistniałej sytuacji . Często nawet nie zdajemy sobie sprawy w jak którtkim czasie można diametralnie odmienić swoje gusta !
Zalezność między popytem a podażą działa w obydwu kierunkach ,więc nie dojdziemy tutaj do logicznego rozwiązania ponieważ dojdziemy do analogii "co było pierwsze jajko czy kura?" . No niestety masz rację wszedzie tak jest , najpierw muszą nam powiedzieć że to smaczne a my w to uwiezyć ,żeby potem mogli nas tym nakarmić.
Moim skronym zdaniem jest tych telenowel po prostu za dużo ,a ich wartość artystyczna znikoma czy wręcz zerowa ,jest to bardzo "tania" rozrywka nie wymagająca "wysiłku" po prostu się patrzysz i oglądasz jak zaczarowany :D .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pink.stranger Płeć:Kobieta

Dołączyła: 05 Sie 2005
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2006, 14:10   

Polskie seriale są beznadziejne, jak nie mam niczego do roboty to zazwyczaj włączam mtv (a jeśli nie ma akurat moich ulubionych programów tj Date my mum, Made, My Sweet Sixteen, My own...) to przełączam na brazylijskie albo meksykańskie (ja tam tego nie rozróżniam) tasiemce, z których nieźle można sobie się pośmiać zwłaszcza w tragicznych scenach gdy widzowie dowiadują sie o prawdziwych relacjach (często bardzo zawiłych) jakie istnieją między bohaterami (wczoraj siostra oglądała Gorzką Zemstę i przez ścianę słyszałam jak porywacz jakiegoś dziecka krzyczał: "Twój ojciec nie żyje! Jak więc może przyjść po ciebie?"
A że mały się upierał to w końcu porywacz poszedł po rozum do głowy i wywnioskował:
"A więc to taaaaaak.....teraz już rozumiem.....Pako żyje i przez cały czas udawał Apolla!!!......Normalnie, jak to uslyszałam to się skręcałam ze śmiechu).

Dziekuję za uwagę :-)

PS Zaczęłam sie zastanawiać czemu w serialach grają tylko ładne laski (no chyba że występują sprzątaczki albo starsze opiekunki) Przecież to takie ...nieżyciowe. Az człowiekowi czasem nie chce sie oglądać żeby sie nie zakompleksić do konca :-)

_________________
I can resist anything but temptation....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2006, 14:20   

sugi napisał/a:
Kłamstwo powtarzane tysiące razy staje się prawdą ,muzykyka ktra nam się z początku nie podoba ,wysłuchana przez nas setki razy stać się może naszą ulubioną .

Jak się nie wie, czego się chce, i jest się poddawanym takim naciskom, to niewątpliwie masz rację. Wniosek - ludzie idealnie nadają się do Matrixa.

Co do stacji telewizyjnych to im to jest po prostu na rękę - nie muszą się wysilać nad czymś nowym, bo po co? Ludzie (większość) wezmą taki produkt, jaki im się da. A reszta i tak jest w mniejszości, to kto by się nimi przejmował?

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-08-2006, 14:22   

Po pierwsze to ludzie tak naprawdę nie chcą nowości. Wolą dostawać to co znają, co widzieli już setki razy i co można bez żadnego strachu żuć oczyma.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-08-2006, 15:40   

Pamiętam jakoś tam następujące tytuły:
W Kamiennym Kręgu
Swawolnica Dinozaura
W Rytmie Disco
Dynastia
Przyznam bez bicia, że o ile tu po kilka odcinków każdego widziałem, natomiast tych nowych, polskich, które leciały ostatnimi laty, nie widziałęm ani jednego.
Powrót do góry
Martita Płeć:Kobieta
uparta ślicznotka


Dołączyła: 26 Cze 2006
Skąd: z nicości?
Status: offline
PostWysłany: 27-08-2006, 17:38   

ech... przed chwilą(?) obejrzałam kawałeczek serialu Magda.M
*pada*
tytułowa bohaterka mazgai się jak nie wiem co, bo kolega zrobił dziecko jakiejś dziewczyniue_-_
ja naprawdę nie mogę.
czy życie codzienne, jak niektórzy tutaj podkreślili, musi krecić się wokół durnych, sercowych spraw?! Xl
chciałabym zobaczyć serial polski, który jest obyczajowy a nie jeste romansidłem....

_________________
be a fan...
...love
...and kiss...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-08-2006, 17:47   

Magda M. to serial na zachodniej licencji. Od czegoś takiego można oczekiwać tylko jednego w zasadzie - że będzie tak żałosne, iż zejdzie z ramówki po pierwszym sezonie i zwolni czas antenowy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-08-2006, 18:02   

<khem khem>
Wiecie co... Dobijacie mnie. Tak po prostu.
Po pierwsze - akurat Magda M. jest w porządku :P
Po drugie - Martita, jakby ci to powiedzieć... Nie jesteś grupą docelową? I nie, grupa docelowa to NIE JEST "samotna,nadwrazliwa,totalnie zakompleksiona , nie umiejaca znalezc sobie faceta i wzruszajaca sie byle czym laska,ktora hurtowo lyka takie szity ;))" jak to ujęła LookOut. Akurat ja telewizji nie oglądam, ale książki w typie "Magdy M" łykam od czasu do czasu, a niech mi ktoś spróbuje powiedzieć, że jestem z typu istot opisanych przez Lookie...

Przede wszystkim: Martita - masz 16 lat. Nie pracujesz, nie studiujesz, nie martwisz się tym co do garnka włożyć, nie budzą się w tobie instynkty macierzyńskie, nie czujesz się samotna. W związku z tym - JAK może cię interesować serial o kobietach pracujących w wieku od 20 do 30kilku lat, które mają problemy rozmaite, MIĘDZY INNYMI szukają sobie faceta? Serial obyczajowy, nie mający wątków miłosnych? Error, coś takiego omijałoby cholernie istotną gałąź życia ludzkiego.

A przy okazji: Ludzie, na bogów! Jakże mnie denerwuje podejście "jeżeli ktoś robi coś, czego ja bym nie robił/a, to na pewno jest zakompleksionym idiotą!". Zdajcie sobie wreszcie sprawę, że ludzie po pierwsze są różnorodni, po drugie świat nie jest czarno-biały, po trzecie romanse, podobnie jak fantasy, to NIE JEST jakiś gorszy podgatunek literatury i filmu, który powinien zostać skazany na potępienie wieczne, a z czytania/oglądania tego powinno się spowiadać i ukrywać ten fakt przed światem!

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 27-08-2006, 19:42   

Mai_chan napisał/a:
Martita, jakby ci to powiedzieć... Nie jesteś grupą docelową?

To ze ktos jest grupa docelowa "czegos"nie znaczy od razu,ze musi mu sie to podobac...Racja,wiekszosc nastolatek fascynuja losy Mostowiakow,Lubiczow,czy innych Nowakow i ich szare (r)zycie,ale istnieja nieliczne,ale jednak, wyjatki(takie jak ja czy Martita;)
Mnie takie polskie tasiemcowate obyczajowki po prostu nudza i nic nie poradze :/

Martita napisał/a:
czy życie codzienne, jak niektórzy tutaj podkreślili, musi krecić się wokół durnych, sercowych spraw?! Xl
chciałabym zobaczyć serial polski, który jest obyczajowy a nie jeste romansidłem....

Oj,tu troche popolemizuje...Polskie serialiki nie kreca sie jeno wokol romansidel,lecz wspolnych obiadkow,sniadan ,kolacji itp.XD Powaznie mowiac-wokol codziennych problemow(nudnych)

Mai_chan napisał/a:
grupa docelowa to NIE JEST "samotna,nadwrazliwa,totalnie zakompleksiona , nie umiejaca znalezc sobie faceta i wzruszajaca sie byle czym laska,ktora hurtowo lyka takie szity ;))" jak to ujęła LookOut

Ten opis to ja mocno przejaskrawilam i nie mozna,ofkoz traktowac powaznie;)

pink.stranger napisał/a:
Zaczęłam sie zastanawiać czemu w serialach grają tylko ładne laski

A nie,w takiej "Brzyduli"glowna bohaterka nie byla Miss pieknosci:)) Ale pod koniec i z niej zrobiono laske(i bez operacji plastycznej);//

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-08-2006, 20:18   

Cytat:
PS Zaczęłam sie zastanawiać czemu w serialach grają tylko ładne laski


Bo istnieje grupa docelowa która chce je oglądać? Wbrew pozorom nie tylko kobiety ogladają telenowele. W wielu domach telewizor żyje wręcz własnym życiem, ludzie jedzą, rozmawiają, sprzątają, a on sobie szumi w tle. Większości jest absolutnie wszystko jedno co tam leci.

Cytat:
I nie, grupa docelowa to NIE JEST "samotna,nadwrazliwa,totalnie zakompleksiona , nie umiejaca znalezc sobie faceta i wzruszajaca sie byle czym laska,ktora hurtowo lyka takie szity ;))"


OK, zagalopowałem siem. Magda M. jest na licencji Ally mcBeal, która była fajna (do czasu, gdy twórcom zabrakło inwencji, co jest naturalną konsekwencją ciągnięcia bez końca czegokolwiek), nie wykluczam więc, że nie jest złe. Choć sam fakt wykupienia licencji mnie nieco załamuje...

Cytat:
Mnie takie polskie tasiemcowate obyczajowki po prostu nudza i nic nie poradze :/


Jeśli coś Cię nudzi, to nie jesteś grupą docelową, proste. A skoro nie jesteś, to nie zawracaj sobie głowy.
Martita napisał/a:

Czy życie codzienne, jak niektórzy tutaj podkreślili, musi krecić się wokół durnych, sercowych spraw?! Xl


Szczerze? Jak najbardziej. Wybacz, ale twoje podejście do pewnych spraw jest wręcz manichej... Klasztorne.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 28-08-2006, 12:22   

Jeśli chodzi o seriale obyczajowe, to jedną naprawdę dobrą rzecz w Polsce zrobili - Kasia i Tomek (ta, to też jest na licencji. So what) - ale to też kwestia grupy docelowej. Oglądałam jakieś pojedyncze odcinki ze dwa lata temu i wydawało mi się kompletnie bez sensu. Dorwałam kawałek pierwszej serii na DVD całkiem niedawno, obejrzałam z nudów - i obśmiałam się nieprzeciętnie. O mamusiu, jakie to jest prawdziwe! Aż boli... Niestety, można to docenić dopiero po roku mieszkania z facetem. :>

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martita Płeć:Kobieta
uparta ślicznotka


Dołączyła: 26 Cze 2006
Skąd: z nicości?
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2006, 20:43   

hm,. hm, czas na mnie...
Mai- chan, nie irytuj się! nbie musisz się denerwować!
Po pierwsze: ta cała Magda M nie musiła się mazgaić jak nie wiem co, mogła przecież zadzownił do tego całego dziecioroba, i nakrzyczeć mu co o nim sądzi! zrozumiałabym, jakby beczała po tej rozmowie, nie mogąc się powstrzymać ale...
grupa docelowa? podejście klasztorne?
no wiecie. ja w każdej telenoweli widzę tylko jeden wątek: <kochaj mnie!!!!jeden, jeden>
ech... wiem, bierzecie mnie za jakąs zdechłą flądrę, ale...
ja osobiście też lubię wątki romantyczne, no co! Tylko musiałby być to wątek poboczny, albo... naprawdę ładnie pokazany, jak ... w Quo Vadis;)
jeżeli twórcy chcą odzwierciedlać życie codzienne, to mają pole do popisu- tyle rzeczy się dzieje! życie nie kręci się wokół romansów- to jest moje zdanie. Ostanio spodobał mi się serial "chirurdzy"- kto oglądał, ten wie o czym jest- o romansik jest, tylko w niewielkich ilościach-i to mi się podoba(ale nie oglądałam wszystkich odcinków;D)
a więc nie mylście, że jestem super flądrą XD
no i Mai, nie irytuj się- przyjdzie czas na prawdziwe irytacje, a nie o takie bzdety:D

_________________
be a fan...
...love
...and kiss...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martita Płeć:Kobieta
uparta ślicznotka


Dołączyła: 26 Cze 2006
Skąd: z nicości?
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2006, 16:12   

i jeszcze jedno chciałabym dodać... najbardziej wkurza mnie to, że połowa telenowel/romansideł/obyczajówek/wstaw dowolny gatunek jest wzorowana na amerykańskich/brazyliskich/wstaw odpowiednią narodowość serialach. TVN ma taką koncepcję: "po co się mordować, jeśli możemy kupić licencję, odgapić? I po sprawie..." - jestem wielką przeciwniczką wszelkich kopii. "superniania" - jest wzorowana na amerykańskim dokumencie, o tej samej tematyce. Hela w Opałach też jest wzorowana na jakimś tam serialu.
Możecie na mnie narzekać, ale zdania nie zmienię _^_

_________________
be a fan...
...love
...and kiss...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 14-10-2006, 13:56   

Martita napisał/a:
jeszcze jedno chciałabym dodać... najbardziej wkurza mnie to, że połowa telenowel/romansideł/obyczajówek/wstaw dowolny gatunek jest wzorowana na amerykańskich/brazyliskich/wstaw odpowiednią narodowość serialach. TVN ma taką koncepcję: "po co się mordować, jeśli możemy kupić licencję, odgapić? I po sprawie..." - jestem wielką przeciwniczką wszelkich kopii. "superniania" - jest wzorowana na amerykańskim dokumencie, o tej samej tematyce. Hela w Opałach też jest wzorowana na jakimś tam serialu.
Możecie na mnie narzekać, ale zdania nie zmienię _^_

Niestety,taki jest problem polskiej TV(prywatnej ale i publicznej)-odtworczosc i zapasc intelektualna.Jesli juz cos wlasnego zrobia-to jest do luftu(moze nie zawsze ,ale...:/)

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group