FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  WARUSHAWA-NO AKI
Wersja do druku
gadrael Płeć:Mężczyzna
Ukryty we mgle


Dołączył: 23 Lip 2006
Skąd: Meszna
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2006, 10:19   WARUSHAWA-NO AKI

11 listopada TVP mile mnie zaskoczyla, otoz przypadkowo trafiłem na film produkcji japońskiej "WARUSHAWA-NO AKI", polski tytuł "Jesień w Warszawie". Sam w sobie film nie jest jakimś specjalnym arcydziełem, ale zainteresowało mnie tło historyczne, bo film jest oparty na wydarzeniach autentycznych, nie wiedziałem że w 22 roku Japonia pomagała w sciągnięciu polskich sierot z Syberii. Dodatkowo interesujacy obraz Japonii z tamtych lat.
Fragment zapowiedzi:
Cytat:

Film oparty na autentycznych wydarzeniach. W 1922 r. Polski Komitet Ratunkowy organizuje, za zgodą japońskiego rządu, akcję przewiezienia z Syberii do Japonii ponad trzech tysięcy polskich dzieci, sierot po polskich zesłańcach z okresu rewolucji październikowej i wojny domowej w Rosji. W tej sprawie zgłosiła się do prezesa japońskiego Czerwonego Krzyża przewodnicząca tego komitetu, Anna Bielkiewicz. W tym samym czasie na Daleki Wschód, do Władywostoku, zostaje wysłany młody japoński dziennikarz, Takanori, który ma relacjonować przebieg akcji ratunkowej dzieci. W Osace zostawia narzeczoną Yoko, pielęgniarkę szpitala działającego pod auspicjami Czerwonego Krzyża. Takanori ma przebywać we Władywostoku tylko miesiąc. Gdy mija kwartał, a on nadal nie wraca, Yoko zaczyna coraz bardziej niepokoić się o niego. Jego redakcyjny kolega, Okamura, który przyjechał wcześniej do kraju, zapewnia dziewczynę, że wszystko jest w porządku. Z jego relacji Yoko dowiaduje się także, że polskie sieroty mają trafić właśnie do szpitala, w którym ona pracuje. 8 sierpnia 1922 r. do Osaki przybywa pierwsza grupa dzieci: są wycieńczone z głodu i zmęczenia, brudne, cierpią na różne choroby, są w strasznym stanie fizycznym i psychicznym. Szczególną uwagę Yoko zwraca około 10-letni Kamil. Dramatyczne przeżycia sprawiły, że chłopiec nie mówi.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7162418
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2006, 13:10   

Pamiętam, że zauważyłam ten film w programie... i zapomniałam obejrzeć. Leciało to o dziwnej porze po południu. Teraz trochę żałuję, bo historia wydaje się ciekawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-11-2006, 17:08   

A ja nagrałem i obejrzałem.
Raczej niezbyt ciekawe, poziom grania z oper mydlanych ale nie najgorszy, obsada dość zręcznie dobrana bo postaci się NIE mylą widzowi. Sama historia faktycznie mało znana choć po poznaniu oczywista - w końcu w tamtym okresie Japonia, jak członek Ententy w I wojnie światowej, była naszym sojusznikiem a podróż z Syberii przez Chiny lub Japonię i dalej drogą morską do Europy była dużo bezpieczniejsza niż przez porewolucyjną Rosję. Garść spojlerów:

Spoiler: pokaż / ukryj
Tłustawy 8-latek chodzi za tą całą Yoko z cielęcym wzrokiem, jej ukochany ginie tHHHagicznie, ona o małego dba, w końcu mały znów zaczyna mówić i sporo się wyjaśnia - naprawdę nazywa się LEW KACZYŃSKI.
Z tytułowej "jesieni w Wawie" mamy kilka zdjęć miasta na samym końcu, będących wprowadzeniem do brzozowego krzyża na Wojskowych Powązkach ze stosowną tabliczką.
Z ciekawostek - stadko eidentnie słowiańskiej młodzieży w kimonach, i japoński personel uczący się polskiego co mu notabene nieźle wychodzi.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group