FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Następny
  Kreskówki NIE pochodzące z Japonii
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-12-2012, 23:20   

Wolverine & the X-Men - powiem tak, mi się podobało. Pierwsza seria animowana jest już dziś archaiczna, a za Evolution nigdy nie przepadałem przez jej nachalną nastoletniość. W&XM jest natomiast całkiem niezłą adaptacją i ładnie prowadzi większość postaci. Trochę śmieszy, że znakiem czasu jest wymiana lidera zespołu - Cyclopsa zastąpił (o wiele popularniejszy wśród fanów) tytułowy mięśniak, który sprawdza się jako przedszkolanka wcale nieźle.

Fabuła jest... Największą wadą. Sam główny wątek może niespecjalnie odkrywczy, ale potrafi wciągnąć, niestety okraszono go olbrzymią dozą historyjek pobocznych, często totalnie niezwiązanych (Hulk? ninjo-samurajo-yakuza? Srsly?). Dobija też ilość mutant ex machina.

Graficznie porównywalne z Avatarem. Niestety nie można tego powiedzieć o "trudnych tematach", bo unika ich jak ognia - mimo olbrzymiej ilości walk praktycznie do końca pozostaje "kid friendly", przynajmniej wedle hipokrytycznych zasad amerykańskiej telewizji.

Końcowa ocena - 7/10. 8+ dla fanów Wolverina.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-03-2013, 21:13   

Cytat:
Cyclopsa zastąpił (o wiele popularniejszy wśród fanów) tytułowy mięśniak

Snikbub to jest postać pod entry level widownie.
Prawdziwy fan X-men jest fanem Cyclopsa

Young Justice, obydwa sezony
Fajna seria, bardziej mi przypada do gustu niż animowane Teen Titans. Poza innymi kwestiami, wolę YJ gdzie czuć i widać szerokość uniwersum DC a nie TT gdzie bawiono się w brak istnienia reszty uniwersum. No i walki są lepsze.
Były lepsze i gorsze odcinki, ale w najgorszym wypadku seria była jedynie średnia, a nieraz była świetna. Przekombinowali jednak sezon 2, twórcy chcieli użyć zbyt wielu bohaterów i pogubili się w mnogości wątków. Zwłaszcza to widać w ostatnim odcinku, ja myślałem że to AGE miało rushed zakończenie ;P (a AGE przynajmniej ma usprawiedliwienie na ostatnią chwilę tracąc jeden odcinek). No i oczywiście odkrywamy złoczyńce na którego gotowaliśmy się od zawsze, a przecież wiadomo, że trzeci sezon na 99% nie powstanie.
Czy jest to lepsze od Justice League Unlimited? Już od dawna nie oglądałem JLU, ale bardziej podobał mi się Luthor w YJ - on jest taki jaki powinien być w JLU cały czas.
7/10.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-03-2013, 23:42   

Gamer2002 napisał/a:

Prawdziwy fan X-men jest fanem Cyclopsa

Nie jestem do końca pewien czemu przejście od goody two shoes to emo dark antihero należy uważać za duży postęp i powód do lubienia. Jest równie twardogłowy, nadęty i przekonany o swojej racji jak zawsze, tyle że odbiło mu w drugą stronę.
Nawiasem mówiąc, nie jestem też wielkim fanem Wolverina, więc ciekawi mnie jak mnie zakwalifikujesz :>

Gamer2002 napisał/a:
Już od dawna nie oglądałem JLU, ale bardziej podobał mi się Luthor w YJ - on jest taki jaki powinien być w JLU cały czas.

Weisman jest dobry w pisaniu takich postaci ;D


Gamer2002 napisał/a:
No i oczywiście odkrywamy złoczyńce na którego gotowaliśmy się od zawsze, a przecież wiadomo, że trzeci sezon na 99% nie powstanie.

To niestety bolączka u Weismana. Powinien chyba jednak zacząć planować serie na dwa sezony ;/

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-03-2013, 16:55   

Cytat:
emo dark antihero

Bzdura.

Umówmy się, że Cyclops jest tylko jedno z postaci, którą Marvel umrocznił żeby wprowdzić konflikt wewnętrzny między bohaterami. Tylko że Scott akurat im w tym wyszedł.

Różnie jest z tym jak obecnie pisze go Bendis, ale w AvX: Consequences Gillena Scott był świetny. W pełni akceptował, że Logan został Mścicielem i prowadzi szkołę, stając się lepszym człowiekiem. Ale jest świadom, że mutantów będzie niesprawiedliwie traktował rząd USA i inne grupy z którym Avenger nie może walczyć, ale renegat taki jak on tak. I kontynuuje robić to co zawsze robił jako X-man: ratuje świat który się go obawia i nienawidzi.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 17-03-2013, 17:55   

Cytat:
Prawdziwy fan X-men jest fanem Cyclopsa

A ja zawsze byłem fanem Storm. Chlip, nie jestem tru.
...ale to Storm (i to bez mocy) skopała Cyclopsowi zadek i zabrała mu szefowanie X-Men. Poza tym, jako jedyna chyba na tym stanowisku nie obnosiła się z tym tak ostentacyjne jak Cyke czy Wolverine.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Bluestream Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2013, 10:48   Kreskówki pochodzące z Polski

Podobno "pod latarnią jest najciemniej" i "cudze chwalicie swego nie znacie" itp.
Czy istnieje jakaś kreskówka/animacja pochodzącą z Polski, która mogłaby
pojawić się w tym temacie?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2013, 20:35   

S5 of pure gold is coming!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-04-2013, 22:55   

Cytat:
Czy istnieje jakaś kreskówka/animacja pochodzącą z Polski, która mogłaby
pojawić się w tym temacie?


Naści.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bluestream Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2013, 12:36   

http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/mis-uszatek-pingwin-pik-pok-i-trzy-misie-promuja-przekazanie-1-proc-na-polska-animacje

"A budżet jednej serii to kilka milionów złotych. Sprawia to, że nawet dofinansowane instytucje nie są w stanie znaleźć wkładu własnego na rozpoczęcie produkcji"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2013, 19:13   

Daer, miałeś rację, Gargulce są świetne;) Tylko, kurde mać, bardziej rozwlekłego wstępniaka nie mogli dać. XD Po dwóch odcinkach nadal nie wiem, kim jest brunetka, która pojawia się w pierwszej scenie. :P
Ale zapowiada się na prawdę fajna seria;)

Mam nadzieję, że obczaisz chociaż jeden epek Spawna. :P

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-06-2013, 10:47   

Amerykanie pozazdrościli Japończykom "Kampfera" i "Kore wa Zombie..."? Emisja tego u nas mogłaby niezłą chryję wywołać, gdyby się ktoś zorientował...
EDIT: Poprawka, w Ameryce już chryję zrobiło. Aż mnie korci, co by się przełamać i jednak zobaczyć, czy to coś wesołego, w stylu "Kleszcza", czy raczej bajeczka a'la "Kim Possible".

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-06-2013, 12:52   

Powiedział bym motyw Ranmy tylko bez zmiany płci zmiksowany z nastoletnim Spidermanem :P Odcinki po 12 minut i raczej chałowi przeciwnicy. Do tego raczej średnia flashowa animacja i paskudne oczy :] Ale po pierwszym odcinku niewiele można powiedzieć. Testowanie umiejętności i wprowadzenie postaci zajęły ponad pół odcinka.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-06-2013, 14:18   

Oglądamy to samo? Odcinki mają po 24 minuty...

Przełamałem się i obejrzałem 3 odcinki. Owszem, kreska brzydka, ale amerykanie inaczej nie potrafią, nie pamiętam, czy kiedykolwiek widziałem amerykańską kreskówkę z kreską, którą nazwałbym ładną.
Humoru jest sporo (bo to w sumie komedia), choć nie jest on tak uroczy jak ten z "Kleszcza". Odniesień i nawiązań trochę jest, fabuły - cóż, tradycyjnie w amerykańskich bajkach mamy epizodyczność, acz pojawiają się przeciwnicy, którzy będą występować chyba dalej.
Największym plusem tej serii brak seksualizowania postaci i tematu. Gdyby zrobili to Japończycy, to miałoby to pewnie o niebo lepszą grafikę, fabułę, ale jednocześnie bohater by co chwila świecił majtkami, a jego sidekick robiłby do niego maślane oczy. Owszem, głupi amerykanie już się kłócą, czy ta kreskówka promuje transseksualizm czy "tylko" transwestytyzm. Szkoda będzie, jeśli ten tytuł wezmą na swoje sztandary ekstremiści z LGTB, acz w sumie się nie zdziwię.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-06-2013, 17:24   

Youtubowy pilot miał 12 minut a że Hasbro lubi na Hubie 12 minutowe programy to wywnioskowałem, że jeśli pilot ma 12 minut to i serial będzie mieć. Rzeczywiście odcinki w sieci są w bloczkach po 2 opowieści. Więc można nazwać epizod 12 minutowym, jeśli odcinek 24 minutowy składa się z dwóch równo 12 minutowych opowieści. (ale to szczegół)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-06-2013, 18:10   

Faktycznie. Ja dobiłem do pięciu odcinków (tzn. 10, jeśli liczymy podwójnie) i póki co jest dobrze, tzn. autorzy nie zrobili żadnego kroku w niestosowną stronę, przez co daje się to oglądać. Osobiście wątpię, aby zdobyło popularność Kim Possible, Avatara czy kuców - zbyt dziwnie i niezdefiniowane. Wyraźnie robione pod młodszego widza (stąd brak fanserwisu - w Japonii bohater biegałby pewnie w kusej kiecce i shimpanie, a nie w stroju zabudowanym od stóp do głów), ale od czasu do czasu wrzucają akcenty robione raczej pod widza starszego (choćby cytacik z Aerosmith w pierwszym odcinku). Niektórzy jednak w sieci wyraźnie zauważają, że to jest seria, która jakoś naturalnie powinna była powstać w Japonii, a nie na zachodzie.
Poza tym, brakuje jednak przeciwnika z prawdziwego zdarzenia. Być może to się zmieni, bo pojawiali się już tacy z potencjałem, co do których były sugestie, że coś z nich będzie, ale póki co nic nie wiadomo.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group