FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Następny
  Kreskówki NIE pochodzące z Japonii
Wersja do druku
Rurokesusu Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Kwi 2003
Skąd: Spod spódnicy Chaosu
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2003, 21:05   

ale po drodze ze szkoły to i tak nie jest...

[edit=Serika] Duży wdech i....
A CO TO, U LICHA, ZA OFF-TOPIKI?!
O ile dobrze pamiętam, temacik nie był o Empikach :>

_________________
Niech Lady of Nightmares błogosławi na zawsze te Forum!

Under the ice you will belive
Under the ice you will be free
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2322077
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2004, 20:29   

amerykańskie kreskówki są kul (komiksy nie japońskie też). Po 1 lubię te wszyskie kreskówki z marwela na fox kids (oprócz hulka) i kleszcza ^^. X-meni, spiderman , Iron man czy silver surfer są spox. Chociaż te wszystkie nowe ( x meny evolutiony , liga sprawiedliwych, batmam future (wiem te dwa ostadnie to nie marvel)) nie podobają mi się pod względem graficzny , kreska jest zbyt kanciasta i strasznie uproszcona.
Lubię dextera, johny brovo, samuraja - jacka, atomoofki ale reszta z tej kliki jakoś do mnie nie trawia. Lubię jeszcze głowę rodziny.
a z kinówek fajne były
Transformers the movie
folwark zwierzęcy (choć jak miałem pięć lat trochę mi się nie podobał)
heavy metal - oglądał ktoś?

a offtopic:
Cytat:
Podczas moich trzydniowych zjazdów na uczelnię pierwsze co robiłem po zajęciach to rura do Empiku na rynku (inna sprawa, że odkryłem taki sposób spędzania wolnego czasu dopiero w maju, a wcześniej nudziłem się u kuzynki, ale to szczegół :P) poczytać sobie komiksy (wiecie, jestem biedny student, a za pięć lat jeszcze biedniejszy nauczyciel, więc na kupno mnie nie stać :P). Manga, Garfield, Tytus... czytałem dopóty dopóki empiku nie zamykali ^^'. Na drugim roku będę to praktykował od początku :P (wiem, mam korbę i nic na to nie poradzę ^^'''').

sorry, ale uważam że żle żle robisz , nie lubię wszystkich empikowych czytaczy: 1.przez takich przestali wydawać kindaichiego , ludzie czytają komiksy jak w bibliotece zamiast kupić , a potem dziwią się że sprzedaż spata i wydawanie komisków staje się nie opłacalne
2. komiscy się niszczą, tylko mi nie mów że byłeś ostrożny (pencety chyba nie uważywałes), albo że sam jeden komiksu nie zniszczysz (bo takich czytaczy o jest wiele za dużo) :(

Ostatnie zdanie dodane by zwrócić na siebie dodatkową uwagę, choc niby całkowicie temu zaprzeczające usunięte. - dop. Ka_tka

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2004, 17:18   

Toonki są fajniutkie!!!!
Z siorą czasami oglądam atomówki ale Looney Tunes lubimy chyba najbardziej.
*Chrup, chrup...*
-Eeee....co jest doktorku???^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Aori Takera Płeć:Kobieta
Shonenai maniac^^


Dołączyła: 06 Paź 2004
Skąd: Z samego serca chaosu- czyli Warszawy..
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2005, 17:38   

*Chimi! T_T powiedz że to nei marchew! T_T"*

Ja lubię czasami pooglądać te amerykanskie.. kreskówki X3 Najchętniej to Laboratorium dextera, Atomówki X3, Mroczni i źli/ ZWŁASZCZA mroczni XD/.. A i X-men evolucja.. Normalnych X-menów też lubiłam X3.

_________________
Nigdy nie poddawaj się przeznaczeniu,
nawet wśród płaczu i złości
jest cos tak potężnego, że nie zdołasz sie oprzeć.
Takie jest prawo miłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3010037
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-06-2009, 11:11   Ulubione kreskówki nie-anime

Tak wiadomo, wszyscy na tym fourm raczej lubią anime i mają swoje ulubione tytyły. Jednak seriale animowane wyprodukowane gdzie indziej niż w Japoni też są warte uwagi. Nie wiedziałam za bardzo gdzie umieścić ten temat, ale to chyba najodpowiedniejsze miejsce. Wypiszcie tu swoje ulubione bajki (ale nie filmy animowane, na to powinien być osobny temat) i uzasadnijcie swój wybór. Ja zacznę na rozgrzewkę.

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to Świat według Ludwiczka. Uwiebiałam Ludwiczka, a jeszcze bardziej jego ojca. Taki niski nieco cyniczny grubasek, był swego rodzaju nowością, pośród tych wszystkich pięknych bohaterów w innych bajkach. A Andy to już w ogóle mistrzostwo, razem z synem tworzyli wspanialy duet. Dziś bawi mnie jeszcze bardziej niż kiedyś;P

Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster. Zdecydowanie trafiony serial. Mamy kolejnego "niepokornego" bohatera (Blue), a tacy się z reguły podobają, a przy nim rozsądnego Maxa. Każdy odcinek mnie niesamowicie śmieszy i to własnie humor uważam za największą siłę tej bajki. Generalnie sam pomysł jest dobry, bo stworzenie domu dla zmyślnych przyjaciół? Świat gdzie wymyśleni przyjaciele są na porządku dziennym jesy dość fascynujący.

Nowa szkoła króla, gdzie głównym bohaterem jest zarozumiały i samolubny cesarz Kuzco. Charakter może i ma paskudny, ale mimo wszystko budzi nieodpartą sympatię. Kolejny serial, który sprawia, że leżę na ziemi tarzając się ze śmiechu. Najnowsze produkcje disneya jesli chodzi o seriale animowane nie za bardzo mi się podobają, ale to jest wyjątek.

Więcej grzechów nie pamiętam, może później jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy to dopiszę.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2009, 11:38   

Scalono do odpowiedniego tematu (przy okazji odprawiając rytuał nekromancji dla zaawansowanych). Wprawdzie nie wspomniałaś, że chodzi Ci tylko o amerykańskie kreskówki, ale ponieważ wymienione przez Ciebie się do nich zaliczają, wypada chyba wrzucić to właśnie tutaj.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2009, 11:57   

Nigdy nie powstały The Amazing Screw-on Head - Biuro do spraw paranormalnych i obrony za czasów Lincolna. Doskonała parodia nie tylko Hellboya ale i konwencji speampunkowych (choć zdaje mi się, że konwencja steampunkowa mimo iż istnieje, to nie jest nigdy używana...) ociekający stylem Mike'a Mignoli. Powstał tylko odcinek pilotażowy, prawdopodobnie dlatego że serial przeznaczony był bardziej dla miłośników komiksów niż dla dzieci/nastolatków.
Kreskówkowego Hellboya nie dotykałem, nie rozumiem bowiem po jaką cholerę, cytując Sayonara... "zamiast oryginalnej kreski wciska się nam moe-gówno"

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-06-2009, 12:23   

Jakbym zaczęła wymieniać do czego mam sentyment z czasów dzieciństwa to by czasu i serwera nie starczyło. Teraz zerkam na:
Clone Wars, The Clone Wars- ogląda raczej rodzeństwo, ale ja zerkam-serie różnią się bardzo, ale łączy je bardzo dobry polski dubbing

Bliźniaki Cramp -za to, ze daje po tyłku zarówno złemu i dobremu dzieciaczkowi

6 w pracy- żadna japońska komedia tak mnie nie śmieszy- żarty o nas i dla nas, sympatyczni bohaterowie.

Z ostatniej wyciszko do czech przywiozłam sobie Trójcę Disneyowską czyli
Król Lew, Pocahontas, Dzwonnik z Notre Dame- jako dziecko na każdy szłam tyle razy ile to było możliwe, dzisiaj na podstawie Dzwonnika uczyłam klasę śpiewać Dies Irae- daleko nam do tego wspaniałego chóru, ale zawsze coś.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-06-2009, 12:57   

To może zmienić nazwę tematu na "zachodnie kreskówki"? Żeby nie trzeba było zakładać osobnego dla kreskówek francuskich, z którymi tak wielu ludzi nie miało do czynienia.

Skoro już tu jestem - oszywiście Kim Possible. Serial o czirliderce ratującej świat przed szaleńcami, głównie przed dr Drakkenem. Świetne postaci rozbijające swoje schematy, interesująca grafika ze świetną animacją i urocza subtelna niepoprawność polityczna. Jedyną (acz sporą) wadą jest epizodyczność fabuły, a co za tym idzie brak rozwoju postaci.

Cytat:
(choć zdaje mi się, że konwencja steampunkowa mimo iż istnieje, to nie jest nigdy używana...)

Zaiste, wszystkie przypadki użycia policzyć można na palcach jednej ręki - najbardziej znane to bodaj durny Wild Wild West i niezła Liga Niezwykłych Dżentelmenów. A szkoda, bo to naprawdę sympatyczna stylistyka.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-06-2009, 13:24   

The Tick jest jednym z najlepszych animowanych seriali produkcji USA.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Akira1980 Płeć:Mężczyzna
Kolekcjoner.


Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Neverwhere
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2009, 13:51   

Avatar The LAst Airbender - świetne bajka, jedna z tych którą można porównać do anime - w sensie fabuły, można się i pośmiać i po dramatyzować - jeśli łapiecie o co mi chodzi.

_________________
"Życie to sen wariata, a jak się przyprawi, to zmienia się w kolorowy telewizor."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-06-2009, 21:16   

Doug - leciał w dobrych czasach, gdy Minimax pokazywał jeszcze coś innego, niż polskie bajki dla najmłodszych. Jedna z lepszych serii kreskówkowych z rodzaju "slice of life". Z innych zaliczyłbym tu także wspomnianego Ludwiczka i Hej Arnold.

Teen Titans - w oryginalnej wersji językowej zwłaszcza. Gorąco polecam, naprawdę przyjemna rzecz do oglądania. No i ma Raven (jedna z najlepszych ról Tary Strong).

Kim Possible, wspomniana przez Ysena.

Klasyczne kreskówki Disneya - w zasadzie prawie wszystkie - stary Donald, Kacze Opowieści, Brygada RR, Gumisie...

I wreszcie, najlepsza seria z najlepszych, niezapomniana po dziś dzień: Tom i Jerry! Czy jest ktoś, kto nie zna ;D?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2009, 21:33   

Moje ulubione zachodnie kreskówi to:

The Simpsons, Family Guy, South Park - Trzy ulubione seriale animowane ;). Typ humoru obecny w każdym z tytułów całkowicie mi odpowiada, a same kreskówki celnie szydzą z wszelkich absurdów świata zachodniego. No i mnie osobiście bawi niesamowicie.

Persepolis - Pełnometrażowy film animowany, momentami zabawny, czasem mocno dramatyczny. Naprawdę świetna pozycja.

_________________
Knights Who Say Ni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2009, 22:21   

No to teraz ja. :)

Batman TAS + dalsze serie, a także Batman Beyond. Kreskówka legenda (TAS). Jedna z niewielu amerykańskich animowanych produkcji pokazujących, że "bajka" nie musi być dla dzieci. Rzecz pokazująca niemal od każdej strony mroczne zakamarki ludzkiej natury. I jeszcze ten soundtrack (ponoć to pierwsza kreskówka, do której muzykę nagrała w pełnym składzie orkiestra symfoniczna)... Jedyne, co mnie miejscami denrwowało, to Joker, który zachowywał się raczej jak żartowniś, który przy okazji chce terroryzować Gotham, aniżeli psychopacidło mające "jobla" na punkcie Batamana (a raczej zabicia go).

Animaniacy, Animki, Traszka Neda, Owca w Wielkim Mieście, Pinky i Mózg, Hrabia Kaczula - przy tych seriach baaaardzo lubiłem suszyć gardziołko.

Kacze Opowieści. Bajka mojego dzieciństwa. Puszczano mi ją na kasetach VHS. Często lubię ją obecnie oglądać na MiniMini razem z moim małoletnim kuzynem. :) A wersja pełnometranżowa bije na głowę przeróżne wymysły wielkiego(wielkiej? :P ) D, typu Pocahontas, Mała Syrenka, Król Lew, itp.

I jeszcze parę innych.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-06-2009, 19:46   

X-Men : Evolution - nie rewelacyjne, ale miło się oglądało
6 w pracy - po prostu bardzo fajna stylistyka grafiki, i sympatyczni bohaterowie
Avatar - już zabieram się do oglądania, trailery nastrajają bardzo optymistycznie, i już wiem, że Toph będzie moją ulubioną postacią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group