FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 16, 17, 18  Następny
  Jaką książkę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-07-2010, 08:18   

Kaltresos napisał/a:
Pozdrawiam Tanukowych czytelników i zwracam się z prośbą o polecenie książki/książek. Interesują mnie w chwili obecnej dobre tytuły z zakresu fantastyki osadzonej we współczesnym świecie, coś jak np. "Tajemnicza historia Moskwy", "Harry Potter" albo opowiadania A. Pilipiuka o Wędrowyczu tyle, że coś bardziej realistycznego (tak, teoretycznie te dwie rzeczy się wykluczają ale chodzi o realność dialogów, zachowań bohaterów itp.). Akcja nie musi toczyć się dzisiaj, ale najbardziej ceniłbym coś, co rozgrywa się po II WŚ.


Z rozrywkowych fajne jest jeszcze "Bolo" Webera i Laumera. Ot, rozwałka z inteligentnymi czołgami w roli głównej. Ponoć niezły jest też cykl Honor Harington tego pierwszego pisarza, choć sam go nie czytałem. Jednak w Bolo gość ma świetny, lekki styl, więc mogło mu coś fajnego wyjść.

Sagę o Wiedźminie pewnie już czytałeś, Pieśń Lodu i Ognia też. Wiele osób się tymi książkami wprost zachłysnęło. Warto zwrócić też uwagę na Amber Zelaznego i w ogóle na jego twórczość. Ostatnimi czasy mamy też erę wznowień, na rynku znowu pojawili się Naznaczeni Błękitem Ewy Białołęckiej. Z polskich autorów warto czytać też Kossakowską, choć moim zdaniem z tomu na tom jest u niej tylko gorzej.

Z komediowego fantasy polecałbym zwłaszcza Pratchetta (choć imho najlepiej zacząć lekturę od Straż! Straż! i ewentualnie potem wrócić do wcześniejszych tomów, bo sporo odstają jakością od reszty) i Mike Resnicka. Z tego ostatniego dobre jest zwłaszcza Na Tropach Jednorożca. Fabryka wydała też jego cykl space opery, nie miałem go w rękach, ale może być niezły.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2010, 15:52   

Ja zaś proszę o książki samurajskie, fabularne. Mogą być najnowsze pozycje w księgarniach, albo starsze. Byle by był główny bohater, samurajowie, fabuła i dobry poziom tytułu. Dzięks z góy :)

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 28-07-2010, 16:04   

W takim razie koniecznie przczytaj Sagę rodu Otori, Lian Hearn. I klasyka - Shogun, Jamesa Clavella.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-07-2010, 17:47   

Liam Hearn to nie Japonia tylko wymyślony kraj, wzorowany na feudalnej Japonii. No i biegają tam, poza normalnymi postaciami, kosmiczni ninja o mocach rodem z Naruto czy innego anime. Ale uczciwie trzeba przyznać - fajne czytdało.
Powrót do góry
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2010, 21:46   

Szukam jakiejś książki z bohaterem, który posiada wiedzę sporo większą niż inni z jego otoczenia i potrafi ją wykorzystać żeby coś osiągnąć. Konkretniej to widzę ten moty w zestawieniu np. z podróżą w czasie - jak na przykład seria Oko Jelenia Pilipiuka gdzie współcześni bohaterowie lądują nagle w chyba XVI wieku (chociaż tu zupełnie nie posiadają i nie potrafią wykorzystać żadnych użytecznych informacji, motyw tego że są z przyszłości sprowadza się bardziej do komentowania tamtej rzeczywistości z naszego punktu widzenia ale cóż...), z długowiecznością (Nieśmiertelny Traci L. Slatton, fragmentami Hyperion, chodzi o to żeby z pierwszej ręki wiedzieć o przeszłości, o której reszta nie ma pojęcia itp.), albo z wszelkiego typu wizjami przyszłości (coś jak w późniejszych tomach Diuny). Ogólnie chodzi mi o bohatera który wie co robi, wie co się dzieje w większym stopniu niż reszta. Mam dość czytania jak nieświadomy bohater jest w coś wplątywany, szukam czegoś gdzie widzimy świat z perspektywy kogoś kto co najwyżej innych może w coś wplątywać - trochę chaotycznie to wyszło ale mam nadzieje że ktoś zrozumie i będzie w stanie coś polecić :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 03-08-2010, 11:04   

Virgil, do głowy przychodzi mi "Grimpow" Rafael'a Abalos'a. Choć może nie do końca spełnia warunki...

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-08-2010, 11:11   

Virgil napisał/a:
Szukam jakiejś książki z bohaterem, który posiada wiedzę sporo większą niż inni z jego otoczenia i potrafi ją wykorzystać żeby coś osiągnąć. Konkretniej to widzę ten moty w zestawieniu np. z podróżą w czasie - jak na przykład seria Oko Jelenia Pilipiuka gdzie współcześni bohaterowie lądują nagle w chyba XVI wieku (chociaż tu zupełnie nie posiadają i nie potrafią wykorzystać żadnych użytecznych informacji, motyw tego że są z przyszłości sprowadza się bardziej do komentowania tamtej rzeczywistości z naszego punktu widzenia ale cóż...), z długowiecznością (Nieśmiertelny Traci L. Slatton, fragmentami Hyperion, chodzi o to żeby z pierwszej ręki wiedzieć o przeszłości, o której reszta nie ma pojęcia itp.), albo z wszelkiego typu wizjami przyszłości (coś jak w późniejszych tomach Diuny). Ogólnie chodzi mi o bohatera który wie co robi, wie co się dzieje w większym stopniu niż reszta. Mam dość czytania jak nieświadomy bohater jest w coś wplątywany, szukam czegoś gdzie widzimy świat z perspektywy kogoś kto co najwyżej innych może w coś wplątywać - trochę chaotycznie to wyszło ale mam nadzieje że ktoś zrozumie i będzie w stanie coś polecić :)

Podobnie jak gdzieś powyżej - trylogia "Oś Czasu" Birminghama albo "www.1939.com.pl" Ciszewskiego.
Powrót do góry
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-08-2010, 20:21   

Dzięki za sugestie, po opisach "Oś czasu" i "www.1939.com.pl" wydają się tym o co mi chodziło. Niestety w żadnej z bibliotek w mojej okolicy tego nie było... Jak pech to pech :) "Grimpow" po kilku stronach faktycznie wydaje się trochę z innej bajki niż szukałem, ale że wypożyczyłem to przeczytam do końca, też może być ciekawe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-08-2010, 17:03   

Zna ktoś jakieś dobre fantasy rozgrywające się w naszym, współczesnym świecie, z logicznym wyjaśnieniem, czemu nikt nie wie o magii itd.? Harry Potter, albo Nocna Straż Łukanienki przeczytane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-08-2010, 07:55   

- "Wojna o Dąb" Emmy Bul
- "Trzeci Świat" Macieja Guzka
- "Na tropach jednorożca" Mike Resnick

Ponoć dobre są też te dwa tomy Dresden Files, które ukazały się w Polsce. Jednak oba wydał Amber, a ten wydawca znany jest z wyjątkowo parszywych tłumaczeń.

Dwie ostatnie nie są do końca osadzone w naszym świecie. Jednak zdefiniuj "dobre fantasy". Żadna z tych książek to nie Malaziańska Księga Poległych.

Tak swoją drogą: zawsze zastanawiało mnie, dlaczego o magii nikt nie ma wiedzieć. Przecież patrząc na logikę: współczesne media pełne są doniesień o duchach, kosmitach i uzdrowicielach, pełno jest też praktykujących magów, a wszyscy mają to głęboko w poważaniu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
MK-chan Płeć:Kobieta


Dołączyła: 15 Lip 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2010, 16:10   Czasopisma o mandze lub/i anime

Szukam czasopisma o mandze i anime, ale które nadal jest wydawane i można zbierać dalsze numery. Czy może znacie takie? Oczywiście chodzi o polskie gazety.

Lub może znacie jakieś polskie czasopisma wyłącznie o japońskiej tematyce? To również mnie interesuje.

_________________
" It's like these silver eyes woke up my sleeping heart. " Yuki

~ URAGIRI WA BOKU NO NAMAE WO SHITTEIRU ~
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-08-2010, 16:27   

Istnieją Otaku, Arigato i Kyaa.

I usunięto identyczny post w temacie z webmangami. Nie musiszy wklejać pytania do kilku tematów, by zostać zauważonym. Zwłaszcza, że temat o webmangach służy do czegoś innego.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 30-08-2010, 16:27   

Jest kilka pism o tej tematyce: Otaku, Kyaa! i Magazyn Arigato. Szerzej o Japoni pisze Torii.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2010, 23:48   

Po ambitnych SF autorstwa Dicka i Lema, a także cyberpunku Williama Gibsona mam ochotę na książki SF typu akcja, space opera albo wojna, najlepiej z dużą dozą militarystyki, lotów między gwiezdnych, technologii itd. Jako przykłady (i min. przeczytane pozycje) podam: Cykl Nieustraszony, Gra Endera, Wieczna Wojna, Hyperion, Honor Harrington czy Stalowy Szczur. Było tego więcej, ale to tylko przykłady.

Zależy mi na akcji, dużej dawce militarnych technologii i zabawek i najlepiej jak bohaterem lub bohaterami byliby wojskowi lub inne robaczki co potrafią robić zamieszanie w kosmosie. Mistyka mile widziana również. Mam na razie dość filozoficznych i psychodelicznych SF. Szukam Mass Effecta na papierze :D. Gdzie jest Shepard?

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-09-2010, 00:28   

Jeśli nie czytałeś Henleina, to bierz się za niego w pierwszej kolejności. Do tego można dorzucić polską ciekawostkę, czyli "Zemstę Aniołów" Mazurkiewicza. Co jeszcze? Co lepsze rzeczy już wymieniłeś. W zasadzie najlepszą taką rzeczą jaką znam pozostaje "Legend of Galactic Heroes", ale to anime, nie książka (znaczy się powieść, na bazie której to nakręcono wyszła po japońsku, jest gdzieś na sieci kilka rozdziałów przetłumaczonych na angielski).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group