FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Komiks amerykański
Wersja do druku
Chudi X Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2012, 14:55   

Na DC się nie znam, jakoś nigdy za nim nie przepadałem, zawsze wolałem Marvela, jego superbohaterowie jacyś bardziej ciekawi i sympatyczni mi się wydawali. Dlatego też mam jedno pytanie, co to jest to całe New 52? Jakiś nowy komiks ze wszystkimi superbohaterami DC, czy nowe, zrestartowane universum, w którym historia każdego z herosów zaczyna się od nowa? Bo jeśli to drugie, to istnieje duża szansa, że sobie Batmana, Green Lanterna, Wonder Woman i Flasha czytał. Do tej pory nie miałem okazji bo zdobycie pierwszych zeszytów graniczyłoby z cudem.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
5883209
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-03-2012, 15:33   

Bliżej tego drugiego, ale niektóre historie startują nie całkiem od samego początku. Tym niemniej, można wszystko śmiało czytać od pierwszych wydań z The New 52 bez zapoznawania się z niczym wcześniejszym.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2012, 21:27   

Gejowski ślub w X-Men. Chyba się cieszę, że przestałem od kilku lat śledzić ten komiks.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-05-2012, 21:55   

Wikipedia twierdzi, że Northstar okazał się gejem w 1992 r. (ostatnio po prostu wziął ślub, bo już można). Flądra.pl jak zwykle na czasie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-05-2012, 22:11   

Mmm. Ta informacja jest zawarta w artykule ^^

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2012, 22:58   

Urawa napisał/a:
Gejowski ślub w X-Men. Chyba się cieszę, że przestałem od kilku lat śledzić ten komiks.

Postanowiłeś spróbować przestać być mutantem? ;)

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2012, 08:05   

Gamer2002 napisał/a:
Urawa napisał/a:
Gejowski ślub w X-Men. Chyba się cieszę, że przestałem od kilku lat śledzić ten komiks.

Postanowiłeś spróbować przestać być mutantem? ;)

W zasadzie regularnie X-Men czytałem w czasach, gdy wychodziło w Polsce. Wdzięczny powinienem być TM-Semic, że w wydanych przez to wydawnictwo seriach nie było nawet tej postaci (a kilka całkiem sensownych hetero związków, w rodzaju Storm/Forge - owszem). Potem już okazjonalnie, a z biegiem czasu straciłem zainteresowanie. Faktem pozostaje, że o tej postaci dowiedziałem się dopiero i teraz - i żałuję. Dobrze, że Beast miał swoją ukochaną, bo inaczej pewnie byłby następny w kolejce do zgejowienia, co by fanów furry yaoi przyciągnąć.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2012, 13:30   

Okay, podbiję temat polecając run który przeczytałem.

Journey into Mystery by Kieron Gillen (#622-#645)
To jest chyba najlepszy run Marvela jaki wyszedł ostatnimi laty. Łącznie z crossoverami podzielony na 31 zeszytów przygoda fantasy z świetnym humorem, ale także mocnymi poważnymi momentami. W świecie Marvela odbywa się ona w okręgach Boga Piorunów Thora, ale to nie Thor jest bohaterem serii. Jest nim Bóg Kłamstw Loki, a dokładnie jego reinkarnacja w formie trzynastolatka.
Żeby wyjaśnić co trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do runu, ostatnimi czasy Asgard przeniósł się na Ziemie, jednak przez machinacje Lokiego został on zaatakowany przez skorumpowanych rządowych bohaterów. Jednakże Asgard został uratowany, zaś losy bitwy odwróciło... Bohaterskie samo-poświęcenie Lokiego. Jednakże okazało się, że Bóg Kłamstw miał przygotowane zabezpieczenie przez które odrodził się pod postacią chłopca bez pamięci. Thor odnalazł młodego Lokiego i przygarnął go licząc, że wychowa swego brata na dobrego boga.
Ale czemu Loki to zrobił?

Run ma świetnego bohatera, Loki jest sprytnym psotnikiem, który dokonuje heroicznych czynów poprzez kłamstwa i manipulacje. Pierwsza historia runu jest nawiązana do dużego wydarzenia w Marvelu Fear Itself, gdzie zły bóg Serpent chciał władać Ziemią przy pomocy samego strachu. Fear Itself samo w sobie było marne, ale JiM na jego bazie stworzyło świetną historię poboczną, która jest w sumie nawet najlepszą w runie.
Później sama seria miała jeszcze dwie historie wspólne z inną serią. Pierwsza była Exiled i była ona zabawna, choć dużym minusem jest to, że jest ona wspólna z serią New Mutants, której bohaterowie raczej nie są znani jeżeli nie jest się hardcorowym znawcą X-men. Druga jest Everything Burns z Mighty Thorem, gdzie wadą jest, że scenarzysta MT jest, krótko mówiąc, kiepski. Mimo to, Everything Burns było całkiem fajne, zwłaszcza w części pisanej przez lepszego scenarzystę.

Fani dali wytyczne jak czytać komiks, osobiście mogę od siebie dodać, że wersja dla leniwych powinna mieć Sige: Loki na początku a Fear Itself wystarczy tylko czytać do 3 numeru i można olać tą marną historię, jedyne co jest istotne dla JiM jest pokryte w JiM.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
LooQ Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2010
Skąd: Marynino
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2013, 16:56   

Mimo tego, że nie jest to manga to chciałbym tutaj napisać coś o Injustice: Gods Among Us, świetnej serii o superbohaterach uniwersum DC. A więc, jest to seria komiksów przedstawiająca prolog do gry o tym samym tytule, która 19 kwietnia trafia do sklepów. Do tej pory wyszło 8 komiksów, każdy po trochę ponad 20 stron. Bardzo mi się w tej serii podoba inny niż zwykle rozwój Supermana. Z głębi serca polecam tę serię i jeżeli ktoś zna jakieś inne serie komiksów przedstawiające Supermana w trochę innych barwach, to poprosiłbym o tytuły.

Przeklejono do bardziej pasującego tematu. Przypominam, że nasze forum ma też inne działy niż Manga i Anime.

Tren
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10310615
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-03-2013, 21:21   

LooQ napisał/a:
Mimo tego, że nie jest to manga to chciałbym tutaj napisać coś o Injustice: Gods Among Us, świetnej serii o superbohaterach uniwersum DC. A więc, jest to seria komiksów przedstawiająca prolog do gry o tym samym tytule, która 19 kwietnia trafia do sklepów. Do tej pory wyszło 8 komiksów, każdy po trochę ponad 20 stron. Bardzo mi się w tej serii podoba inny niż zwykle rozwój Supermana. Z głębi serca polecam tę serię i jeżeli ktoś zna jakieś inne serie komiksów przedstawiające Supermana w trochę innych barwach, to poprosiłbym o tytuły.

Przeklejono do bardziej pasującego tematu. Przypominam, że nasze forum ma też inne działy niż Manga i Anime.

Tren


Lex Luthor: Man of Steel - Superman widziany z perspektywy Luthora. bardzo ciekawe spojrzenie - wielki S robi to, co zawsze, ale widziany oczyma Luthora zdaje się bezdusznym, złowieszczym stworem.
Dark Knight Returns - Superman pojawia się w tej historii...jako narzędzie w rękach bezdusznego rządu, co koniec końców do prowadza do jego konfrontacji z Batmanem.
Ale na litość Kryptonu, unikaj sequela, Dark Knight Strikes Again, gdzie Superman uprawia sex z Wonder Woman w powietrzu i to jakoś zmienia klimat na świecie. Prequela, All-Star Batman & Robin The Boy Wonder, gdzie superman kradnie samochody z pasażerami w środku, też unikaj
Superman Red Son - alternatywna rzeczywistość, w której Superman wylądował w ZSRR i został adoptowany przez Stalina.
Kingdom Come - kolejna bad future, tym razem USperman powraca z emerytury by poprowadzić armię superbohaterów przeciwko nowemu, bardziej egoistycznemu pokoleniu superludzi. Superman jest tu przedstawiany w szarych barwach, z jednej strony ma rację, z drugiej posuwa się za daleko w swojej krucjacie.

Jeśli zamiast Supermana może być "postać podobna do Supermana" to jest jeszcze parę wartych uwagi:
Miracleman - prawdopodobnie jedna z pierwszych dekonstrukcji superbohaterów, do tego wciąż bardzo interesująca w wielu miejscach.
Miracleman, stworzony jako podróbka podróbki Supermana, odkrywa złowieszcze fakty o swojej historii.
The Authority - drużyna superludzi, którzy nie boją się przekroczyć granic, które ustawiają sobie standardowi superbohaterowie - zabijają superzłoczyńców, obalają dyktatorów. jednym z nich jest Apollo - nieco słabsza wersja Supermana, w gejowskim związku z lokalną wersją Batmana, Midnighterem.
Supreme Power - Marvel i scenarzysta Babylon 5 biorą się za postacie z DC i pokazują, jak te by wyglądały, gdyby zostały stworzone we współczesnym świecie.
Irredeemable - Co gdyby Superman, albo jego tutejszy odpowiednik, Plutonian, nie wytrzymał i wkroczył na drogę zbrodni?
Blac Summer i Supergod - nie do końca o tym, chociaż są widoczne elementy Supermana w niektórych postaciach. Oba to dekonstrukcje superbohaterów. Blac Summer jest o tym, jak największy i najsławniejszy z superbohaterów zamordował prezydenta USA, a Supergod o wyścigu zbrojeń z użyciem superludzi.
Invincible - Zaczyna się standrdowo - dzieciak jest synem lokalnego odpowiednika Supermana, Omni-Mana (Superman z wąsem). Potem się okazuje, że

Spoiler: pokaż / ukryj
Jego stary jest agentem rasy kosmitów, wysłanym aby podbić Ziemię.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chudi X Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 14-05-2013, 13:10   

Przyszedł czas, aby przynajmniej częściowo nadrobić zaległości od zakończenia konfliktu Avengers vs. X-Men i niestety, zawiodłem się srodze na najnowszym crossoverze od Marvela.

Idea samego Age of Ultron nie jest dla mnie zła. Niech zły robot sobie przyleci i niszczy Ziemię, jemu też wolno się zabawić. Zdenerwowało i zirytowało mnie kilka innych elementów. Zacznijmy od masowego zabijania super-bohaterów. Po jaką cholerę pytam? Żeby nadać serii dramatyzmu, (którego i tak w niej nie ma)? Czy żeby później wskrzesić ich podczas wielkiego finału? Samo myślenie o drugim rozwiązaniu strasznie mnie irytuje. Nienawidzę, gdy w filmach/anime/mangach/komiksach połowa obsady jest wybijana, a później cudownie wracają do życia. O ile sprawdzało się to dobrze, gdy oglądałem Czarodziejkę z Księżyca mając 6-7 lat, to teraz jest inaczej.

Kolejny problem - nowe universum. Przenieśliśmy się do przeszłości zabiliśmy Hanka Pyma, Ultron nie miał prawa powstać, wracamy do "naszych czasów" i mamy niespodziankę. Zamiast pokoju i miłości dostajemy zupełnie inny świat, w którym nie ma naszych starych znajomych tylko osoby wyglądające jak oni. Śmierdzi wielkim pomieszaniem z poplątaniem i obawiam się, że aby to odkręcić scenarzyści od Marvela wpadną na równie "wspaniały" pomysł jak doprowadzenie do OMD w Spider-Manie.

Na koniec jedna spekulacja. Sugerując się wyglądem okładki jednego z ostatnich zeszytów, twierdzę, że Hank Pym albo jest Ultronem, który zrobił najazd na oryginalne Earth-616 albo współpracują razem.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
5883209
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 06-02-2014, 08:50   

Islam wkracza do superbohaterskich serii, czyli zapowiedź Ms. Marvel. Co ciekawe, komiks rysowany przez kobietę - co widać zresztą po stroju.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 08-02-2014, 00:30   

http://marvel.wikia.com/Sooraya_Qadir_%28Earth-616%29 - Wkroczył już dawno.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-02-2014, 09:56   

Cytat:
Dust has the ability to convert herself into a destructive sand blast by simultaneously transforming the substance of her body into loose silicon particles and creating an explosive release at her center, expelling her sandy mass at high velocity in all directions

Wiem, old news, ale opcja że marvel zrobił superbohaterkę arabkę, której mocą jest dosłownie wysadzanie się....

:D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-03-2014, 16:50   

Urawa napisał/a:
Islam wkracza do superbohaterskich serii, czyli zapowiedź Ms. Marvel. Co ciekawe, komiks rysowany przez kobietę - co widać zresztą po stroju.


Adrian Alphona jest mężczyzną. G. Willow Wilson jest scenarzystką.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group