FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-06-2010, 09:54   

Oj tam, po prostu oboje są temperamentni i udają, że miłość jest zua :P Tak naprawdę to przytulaśne beznadziejne romantyki.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-07-2010, 01:26   

Dług Honorowy - jakiś czas temu książka była dość namiętnie i powszechnie reklamowana, więc wrodzona przekora i nieufność do rzeczy popularnych kazały mi jej unikać. Niesłusznie - jest fajnie napisana, a to co opisuje jest absolutnie epickie. Książka opisuje perypetie grupki Amerykanów walczących za polską sprawę w wojnie z bolszewikami. Przy czym sama walka z czerwonymi była tylko częścią ich osiągnięć, tą łatwiejszą. O wiele większy problem stanowiły niedostatki zaopatrzenia - lotnictwo tworzyło się w iście postapokaliptycznych warunkach, kompletowane z tego co znaleziono, zdobyto lub otrzymano od aliantów. Lądowanie w szczerym polu i rajdy konnymi saniami w poszukiwaniu benzyny były na porządku dziennym, abstrahując nawet od faktu, że w zasadzie latano na kompletnym złomie.

Polecam. Czyta się jak dobrą powieść przygodową.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-07-2010, 13:06   

Po roku przerwy od lektury cyklu, dopadłem w bibliotece Troję - Upadek Królów Gemmella, czyli realistyczne przedstawienie historii wojny trojańskiej. Książki są naprawdę godne polecenie i dziwię się, czemu nie zdobyły popularności na jaką zasługują. Głównym bohaterem jest trojański książę Helikaon, zwany tez Eneaszem, a na kartach powieści pojawiają się znani herosi jak Hektor, Achilles, Odyseusz, czy też władcy Praim i Agamennon.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 07-07-2010, 18:06   

Pochłonięta mitologią celtycką trafiłam tym razem na Mgły Avalonu(przepiękny tytuł, nieprawdaż?) M.Z.Bradley, książka liczy gdzieś 800 stron... ale już jestem przy końcu! Fantasy w oparciu o legendy arturiańskie. Jednakże widziane oczami kobiet Avalonu... Ponadto historia opowiada o dziejach Kamelotu, kiedy to dawne pogańskie wierzenia ścierają się z chrześcijaństwem... Natomiast sama opowieść jest jakby zapisem wspomnień z odchodzącego w niepamięć świata... Niezwykłe, muszę przyznać, że działa na wyobraźnię, piękny język... W dodatku dzisiaj przytośtałam ze sobą z biblioteki wiele, wiele książek, zapisałam chyba wszystkich członków rodziny, żeby mogli mi je wypożyczyć... Ale się cieszę;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 07-07-2010, 18:34   

Jeżu, same Mgły to cegła.
Ta kniga ma poważną wadę- na zawsze zmienia sposób patrzenia na mity arturiańskie, choć mnie akurat utwierdził w poglądach. Jak już nie mam siły tłumaczyć, czemu nie lubię Ginewry (Gwenifer?) to odsyłam do tej książki.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-07-2010, 18:45   

Heh, zazdroszczę. Mnie Mgły Avalonu odrzuciły już na pierwszej stronie -we wprowadzeniu dostałem tak silnie skondensowaną propagandę i "punkt widzenia przegranych, którzy nie piszą historii", że zgrzytnąłem zębami i odpuściłem. Nawiedzony wiccanizm w równym stopniu psuje mi przyjemność z czytania co, powiedzmy, nawiedzony katolicyzm Sienkiewicza.

Cytat:
W dodatku dzisiaj przytośtałam


Tego... Śliczne słowo!

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 07-07-2010, 19:11   

Eire napisał/a:
Jak już nie mam siły tłumaczyć, czemu nie lubię Ginewry (Gwenifer?) to odsyłam do tej książki.


Heh nie jesteś jedyna. Jednakże w adaptacji filmowej jest już w ogóle trudna do zniesienia.

Ysengrinn napisał/a:
Nawiedzony wiccanizm w równym stopniu psuje mi przyjemność z czytania co, powiedzmy, nawiedzony katolicyzm Sienkiewicza.


Sienkiewicz w ogóle jest ciężki... Znaczy się mity kompensacyjne i jego powieści ,,ku krzepieniu serc" ... Nie lubię idealizowania historii...

A propos mitologii celtyckiej, poszukuję Mitologii celtów Gąsowskiego, jedna z serii czarnych książeczek, jak ja to nazywam, chodzę, chodzę po antykwariatach i nic... akurat tego tomu nie ma.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-08-2010, 13:30   

Wiesław Majewski "Grochów 1831"
Lubię tą książkę i dość często do niej wracam. Choć wydana jeszcze za czasów junty Jaruzelskiego, napisana jest sprawnie i bez przesadnego obciążenia ideologicznego, które wówczas było wszechobecne w książkach historycznych. A i sama bitwa jest jedną z najciekawszych w naszej historii - przegrana taktycznie, ale zwycięska strategicznie (podczas gdy w historii bojów polskich zazwyczaj bywało na odwrót). Choć Chłopicki wcześniej, jako dyktator powstania, wypadał zdecydowanie in minus, to podczas tej bitwy pokazał się od najjaśniejszej strony. Niektórzy twierdzą, że powstanie listopadowe to ostatnia duża kampania wojenna prowadzona jeszcze wedle częściowo napoleońskich prawideł. Coś w tym jest (później już się raczej nie zdarzało, żeby generałowie sami szli na czele żołnierzy, prowadząc atak).
Powrót do góry
Akai Płeć:Kobieta
Mad world


Dołączyła: 26 Lip 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-08-2010, 00:08   

Frank Herbert "Diuna"
Genialne science fiction z 1963 roku. Polecam tą książkę, jak i jej kontynuacje.

_________________
Pamiętaj: Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to? - Kłapouchy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9005871
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-08-2010, 23:28   

"Westerplatte 4.48: Dokumenty Kriegsmarine"
Kto by się spodziewał, że książkę, będącą w dużej mierze zbiorem dokumentów, przeczytam w jeden wieczór, w zasadzie nie wstając od niej. A jednak. Autorowi udała się rzecz niezwykła. A może to zasługa samego materiału, do tej pory w Polsce niechętnie pokazywanego? Książka zawiera bowiem dokumenty niemieckich jednostek atakujących Westerplatte - dziennik pokładowy "Schleswiga - Holsteina", raporty kompanii szturmowej, która atakowała Westerplatte 1 września i inne tego rodzaju materiały. O dziwo, dało się z tego złożyć rzecz zdatną do zwyczajnej lektury, a nie tylko do wykorzystywania w pracach naukowych. Sporo tu treści ciekawych - jak choćby kwestie wywieszenia przez obrońców białej flagi już na początku walk, prawdopodobnego rozstrzelania przez obrońców żołnierza, który to zrobił (choć działał na rozkaz Sucharskiego) i tym podobnych. Do tego opisy świadczące o tym, jak marne Niemcy mieli rozeznanie o przeciwniku (informacje o bunkrach a'la Linia Maginota, z całym systemem tuneli podziemnych). Poza tym zasygnalizowane (bo wszystko wszak pisane językiem dokumentów) tarcia na linii polityków i wojskowych - ci pierwsi życzyli sobie jak najszybszego zdobycia Westerplatte, ci drudzy - woleli metodycznie i powoli zmiękczać polską obronę. Ciekawe, choć chyba najsmutniejsze są informacje dodatkowe o tym, jak to po wojnie władze komunistyczne, jeszcze w latach 80 utrudniały kontakty kombatantów z obu stron.
Duży jest rozdźwięk, gdy trzeba by dokonać porównania z polskimi opracowaniami popularnymi na temat Westerplatte, które wychodziły jeszcze w latach 80 i 90 - sam takie czytałem młodszym będąc. Pamiętam, że wynikało z nich, iż do szturmów dochodziło niemal codziennie. Tymczasem jedynie pierwszego września miało miejsce sensu stricte natarcie, po którym Niemcy cofnęli się z solidnie skopanym zadkiem. Do drugiego natarcie nie doszło, bo 7 września Westerplatte skapitulowało. Tak samo pisano wówczas, że obrona ta wiązała potężne siły Niemieckie. Cóż, gdyby takie tam były, to Westerplatte byłoby niemieckie już 1 albo 2 września.
Generalnie - rzecz świetna i było bardzo dobrze, gdyby wydano w Polsce podobne publikacje poświęcone innym wrześniowym bitwom. Obrona Modlina, Warszawy, Lwowa, bitwa nad Bzurą czy obrona Mławy zasługują na to. A że przyjdzie czasem obalić kilka mitów? No cóż, minęło 70 lat, czas na to najwyższy...
Powrót do góry
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-08-2010, 12:05   

Nie czytałem zbyt wiele książek historycznych, głównie fantasy i kryminały - ostatnio jednak kusi mnie Europa Normana Daviesa, a teraz mam okazję za 80zł kupić twardookładkowe wydania Powstania 44 i Europa Walczy - jak myślicie, przypadłoby mi do gustu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-08-2010, 12:16   

Davies to literatura popularnonaukowa, czyli taka do czytania bardziej niż do studiowania. Mówiąc po ludzku - warto.
Powrót do góry
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-09-2010, 17:43   

Dziś przyszła do mnie paczuszka z Merlina:
D-Day. Bitwa o Normandię , Antony Beevor
Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo , Norman Davies
Powstanie ´44 , Norman Davies
Stalingrad , Anthony Beevor
Księgi Południa , Glen Cook
Wszystkie poza ostatnią w twardych okładkach. 3500 stron za 180zł. A wkrótce ma do mnie jeszcze przyjść wznowiona niedawno Gra o Tron...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-09-2010, 04:57   

<FACEPALM>

Tak, właśnie skończyłem Metro 2033 Dmitry Glukhovsky'ego. Bardzo fajne czytadło o niedobitkach ludzkości, które po atomowym kataklizmie znalazły schronienie w moskiewskim metrze i starają się przeżyć w straszliwym, pełnym niebezpieczeństw świecie podziemi. Mutanty, wielkie szczury, zbuntowana broń biologiczna, neonaziści, komuniści, specnaz... W książce jest wszystko, łącznie z szalonymi staruszkami, którzy z biegiem czasu okazują się mniej szaleni niż się wydawało, co wcale nie poprawia samopoczucia...

Nie zmienia to faktu, że zakończenie jest...

<FACEPALM>

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-09-2010, 07:33   

Nie tego się spodziewałeś, ech?
Ciekawe jak growa adaptacja z tego wybrnęła..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 68 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group