FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-09-2005, 11:26   

Cytat:
Jest od niedawna, już czytałam. Książka bardzo dobra, ale moim zdaniem trochę nie w twoim stylu, Zeg.


Znaczy się - książka jest gotyckim horrorem o wampirach lub zwykłym, zamaskowanym wykładem o New Age, popisem grafomanii lub powieścią eksperymelntalną? Jeśli tak, to rzeczywiście dziękuję, postoje.

Co nie zmienia faktu, że w Lubelskim empiku jej nie widziałem.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2005, 11:41   

Zeg, ja przypominam, jak się różnimy np. w ocenie Ostatniego Jednorożca. Po prostu powyżej pewnego poziomu "baśniowości" Tobie lektura zaczyna się podobać trochę mniej, a mnie trochę bardziej. A to jest bardzo silnie baśniowe.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2005, 14:28   

Kurczę, jak tak zachwalacie, trzeba przeczytać. Trochę mnie odstraszyła recenzja koleżanki, która stwierdziła, że nie taka fajna jak film. No i nazwisko autorki - "Zaczarowane życie" było bardzo takie sobie.

Ja ostatnio przeczytałam "Diabła na wieży" Ani Kańtoch - zbiór opowiadań kryminalnych z tym, że dziejących się w świecie, gdzie działają święci, żyją elfy i upiory. Fajny jest główny bohater, sprawy ciekawe, a całość czyta się znakomicie - zdecydowanie lepiej niż "Miasto w zieleni i błękicie".
Poza tym jestem w trakcie "2586 kroków" Pilipiuka - też zbiór krótszych i dłuższych, poważniejszych i zabawniejszych opowiadań. Są świetne, zwłaszcza tytułowe opowiadanie. No i podoba mi się, z jaką ironią autor podchodzi do swoich bohaterów. Narrator "Vlany" robi z siebie kretyna z takim wdziękiem, że można tylko płakać ze śmiechu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-09-2005, 12:03   

Cytat:
Zeg, ja przypominam, jak się różnimy np. w ocenie Ostatniego Jednorożca. Po prostu powyżej pewnego poziomu "baśniowości" Tobie lektura zaczyna się podobać trochę mniej, a mnie trochę bardziej. A to jest bardzo silnie baśniowe.


Mylisz się... Akurat baśniowość mi się w Jednorożcu podobała. Nie byłem w stanie jednak strawić sposobu, w jaki została napisana książka i nią się dobrze bawić, a fabułę miałem niestety zbyt dobrze zaspoilerowaną, by w niej znaleźć rekompensate. Jej humor, konstrukcje słowne itd. zwyczajnie były zbyt wyrafinowane jak na mnie.

Nie zmienia to faktu, że książkę uważam za dobrą. Jakieś 7p. w "naszej" skali.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-09-2005, 13:23   

"Wrota Światów: Zła Piosenka" Pacyńskiego, trzeci tom trylogii. Wstyd się przyznać, jest w dalszym ciągu Mrocznie i Gotycko(TM), postaci są Targane Wiatrami Przeznaczenia(R) i Przeżywają Dylematy(C), jednocześnie ani na chwilę nie zapominając o Bezcelowości Swych Działań(R) i Tragicznej Przeszłości(TM). Mimo to czyta się nieźle;>.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-09-2005, 10:33   

Ja sobie kupiłem Hobbita. To tyle jeśli chodzi o bajkowość, baśniowosć i ksiazki dla dzieci.

Bardzo lubie Hobbita, cenie go chyba awet wyżej niż Władce Pierścieni.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-09-2005, 10:55   

Hobbit to jedyna książka fantasy jaką wmusiłem w moją mamę. Na pewno się lepiej czyta od "Władcy...", ze względu na mniejszą objętość. W przypadku Tolkiena oznacza to mniejszą różnicę stylu na początku i na końcu, bo z tego co czytałem, a czytanie potwierdziło, pisał zupełnie bez planu i z marszu:].

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-09-2005, 18:43   

Ysengrinn napisał/a:
"Wrota Światów: Zła Piosenka" Pacyńskiego (...) Mimo to czyta się nieźle;>.

No nie? Przyznam, że w pewnym momencie nagromadzenie Osobistych Tragedii(TM), Mroku, Grozy Itp.(TM) doprowadziło mnie na skraj zwątpienia, ale nie poddałam się. Warto było, szkoda tylko, że końca nie zobaczymy.

Tolkien wielkim poetą był... tfu, nie tak... Tolkien lubowal się również w długich, nikomu niepotrzebnych Opisach Przyrody, byl w tym prawie tak dobry jak King [tego to nie pobije chyba nikt, nie ma to jak uwielbienie dla swojego pisarskiego kunsztu...].

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-10-2005, 11:43   

King! King! King!
Widzieliście "TO"? Albo "Bastion" Albo tę siedmiotomową coś co każda książka gruba jak jasna cholewa?

King! King! King!
Jak się kiedyś podczas lektury "TO" walłam książką w głowę z rozpaczy to zabolało! A oprawa była miękka!

King! King! King!
Jak zabiera się za opisy to albo przewracać od razu rozdziały albo żucać książkę. Kto niby ma czas czytać [to rekord skrajny z bastionu] 163 kartki z jednym [1] dialogiem?


Dorwałam nareszcie trzeci tom Recluce! Wątpię czy komukolwiek z obecnych książka się podobała, nawet jesli dał radę doczytać do końca ale mnie taki wspaniały kontrast stron spodobał się nieprzytomnie. BielxCzerń, ChaosxŁad, OgieńxWiatr. Takie ksiażki może nie biją rekordów popularności ale na pewno każdy podczas lektury się uśmiechnie a to sporo warte pośrud tej ostatniej Mrhocznej i Thragicznej tendencji w fantasy.
Według mnie.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-11-2005, 14:20   

Kupiłem sobie Naznaczonych Błękitem i dałem się zrobić jak nie powiem kto...

Dużym spoilerem nie będzie, jeśli powiem, że książka to niestety Tkacz Iluzji wzbogacony o 2 nowe opowiadania (o Białym Rogu i Nocnym Śpiewaku). Opowiadania dobre, lecz niestety troche szkoda mi wydanych pieniędzy.

To, że książkę wydawano 2 lata wynika zapewne z tzw. kwestii pozamerytorycznych, prawdopodobnie poszło o prawa do części opowiadań, ktore miało wydawnictwo Super Nowa.

Generalnie - jak ktoś chce po raz pierwszy wejść w świat Tkacza Iluzji - to dobrze zacząć od tego tytułu... Dla tych, którzy już czytali jednak odradzam.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-11-2005, 14:52   

zeg - o ile wiem ten kolejny tom ona nadal pisze......... wiec moze byc tak ze ten wydano poniewaz tamten utknal na dobre...........

ale w porownaniu z "tkaczem" ktorego mam.... czy on jeszcze nie zostal jakos sporo odchudzony? czy to po prostu kwestia jakosci papieru?
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-11-2005, 20:40   

Tak na oko wydaje mi się, że brakuje w nim jednego opowiadania... Ale mogę się mylić (tkacza od dwuch lat nie miałem w rękach)... Zapewne będzie w następnym tomie... Pewnie tam będą też opowiadania o reszcie naszych herosów...

Tom wydaje mi się wizualnie grubszy.

Swoją drogą troche denerwuje mnie schemat kaleki dzieciak przeklęty talentem + nędzni pedagogowie nie zdający sobie sprawy z jego mocy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-11-2005, 10:00   

coz.......... mnie bardziej denerwuje schemat "najpierw nie moga sie porozumiec, potem sa razem, potem ratuja swiat w trakcie czego jedno umiera, a potem to drugie teskni" - akurat trafilan na naprawde niezla i nietrywialna ksiazke ktora miala tak wlasnie skopane zakonczenie

natomiast te opowiadania sa pisane "juz po", czyli sa w zasadzie tendencyjnie skieowane na to zeby pokazac jaki to ten krag jest be i jak to tam nie lubia wyrzutkow.
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 04-11-2005, 17:08   

Dorwałam ostatnio w łapy taką dziwną książkę pod tytułem "Czarownice". Autorka - Erica Jong, ilustracje - Joseph Smith.

Bogato ilustrowany podręcznik dla wiccanek? Kolejny wytwór New Age i pochodnych? Powiem wam, że nie mam pewności... Nie ma co ukrywać, że wiele z opisywanych tam elementów bardzo spodobałyby się Magrat (vide - srebrne księżyce na czole i zanurzanie sztylety w winie), inne z kolei zyskałyby aprobatę Niani Ogg (jakie to elementy pozwolę sobie pominąć, z racji obecności nieletnich), a tak na oko babcia Whatervax obraziłaby się śmiertelnie za powiązanie z elementami opisanymi w 90% książki. Ale cóż, to nie Pratchett tylko kobieta wyglądająca na feministkę i wiccankę. Z reguły nie jest to dobre połączenie, a na dodatek coś się tam podejrzanie dużo Freuda znalazło...

Generalnie książkę można spokojnie potraktować jako podręcznik dla neopogan... Ewentualnie jako ciekawostkę przyrodniczą. Ja najpierw się oburzyłam za "pominięcie" drobnego elemntu, że Joanna d'Arc jest katolicką świętą (rozdział "Czarownice w historii") i uznanie, że na pewno była wyznawczynią "Starej Religii"... a potem książkę wykorzystałam jako inspirację, co oznacza, że możecie zaczać się bać _^_

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-11-2005, 13:52   

Skończylem czytać moje wyautografowane "Kroki" Pilipuka. Książka byłaby lepsza, gdyby wywalić połowę opowiadań, bowiem niektóre są dobre, inne słabe - co jest dla tego faceta typowe. Z dobtych jest opowiadanie tytułowe, Samolot do Dalekiego Kraju, Kontynuacja Tytułowego, Atomowa Ruletka (o Polsce, po tym, jak wygralismy II wojnę światową) i jeszcze chyba z jedno czy dwa... Reszta jest niespecjalna...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group