FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-06-2006, 16:21   

Cytat:
me ją dzisiaj musi skończyć, żeby zobaczyć co jeszcze wpakowali - ale jak dla mnie Eragon to leci nisko lotem koszącym


A co chcesz od książki napisanej przez 14 latka wydanej dzięki zabiegom jego rodziców?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 19-06-2006, 16:41   

chce się dowiedzieć, czemu to ma byc "międzynarodowy sukces" i "następca pottera" czy jakoś tak ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-06-2006, 17:26   

Ja własnie czytam kupiony na PierniConie SE zbiorek poezji Kaneko Misuzu pt "Ptaszek, dzwonek i ja".
Przyznaję, nie lubię poezji współczesnej, całej tej matematyki i przesadnej zabawy metaforą oraz przintelektualizowania. Tu zaś mamy coś lżejszego, czegoś do czego idealnie pasuje słowo "urocze". Poezja Kaneko Misuzu jest na swój sposób naiwna, ale ma dużo wdzięku, a przy tym ma w sobie bardzo japońskiego ducha. Autorka, oczami dziecka obserwuje świat, zachodzące w nim zjawiska i procesy, łączące człowieka z jego otoczeniem i przyrodą.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-06-2006, 17:31   

@IKa - kiedy obejrzałem tył Eragona, to mnie po prostu zatkało. Peany biły bowiem czasopisma "Bravo", "Poradnik domowy", "Popcorn" i "Newsweek". Peanem w przypadku Newsweeka było stwierdzenie, że dziecko autora artykułu przeczytało czytało ową książkę.
To wiele tłumaczy ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-06-2006, 17:44   

IKa napisał/a:
chce się dowiedzieć, czemu to ma byc "międzynarodowy sukces" i "następca pottera" czy jakoś tak ;P

IKus.... ja trafilam na ktoryms rosyjskim portalu na "czarokrazce" Baniewicza jako nastepce Sapkowskiego i fantaste nr1 w Polsce (komentarze szly along the lines of "jesli to jest nr1 w Polsce to wspolczuje Polakom)

czy to cos tlumaczy?
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-06-2006, 19:10   

Bianca napisał/a:
IKus.... ja trafilam na ktoryms rosyjskim portalu na "czarokrazce" Baniewicza jako nastepce Sapkowskiego i fantaste nr1 w Polsce (komentarze szly along the lines of "jesli to jest nr1 w Polsce to wspolczuje Polakom)


Kto to jest Baniewicz?

Fabryka Słów niejakiego Zambocha reklamowała jako Sapkowskiego z Czech. Kupiłem nawet tą książkę... Cóż, nawet mi się podobała (podczas jazdy autobusem każda książka się podoba) nie mniej jednak... No cóż. Sapokowski powinien się obrazić za takie porównania.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-06-2006, 19:19   

Zegarmistrz, nie chesz wiedziec, uwierz mi.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-06-2006, 19:08   

Ja takie porównania nawet w Polsce słyszałem...
Cóż, Sapek to marka pod którą łatwo się podpiąć. Ziemkiewicz w "Ciele Obcym" ładnie podsumował takie porównania. Mianowicie, gdy krytyk w recenzji napisał o czyjejś książce "Shakespeare to to nie jest" to na książce znalazła się informacja "znany krytyk XY porównał autora z Szekspirem".
Powrót do góry
Sarty Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 14 Cze 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2006, 20:34   

Małe wtrącenie "baj de łej".
Strasznie nachalnie się niektórzy autorzy reklamują. Wydawnictwa dopełniają tego dzieła. Nie wiem jak wy na to patrzycie, ale ja lubię gdy na tylnej okładce jest fragment tekstu lub jest ona pusta. Dziesiątki komentarzy, cytatów z portali internetowych które obchodzą mnie tyle co nic oraz zapewnień o wspaniałości książki odrazu nasuwają myśl, że musi ona być na niezbyt wygórowanym poziomie. Skoro kierowana jest do ludzi nimi się sugerujących... To samo tyczy się nazwiska autora wydrukowanego 3 razy większą czcionką niż tytuł. Szkoda tylko, ze nieraz postępowanie tego sortu jest wobec dzieła krzywdzące.
Dziesiatki mało kompetentnych portali robią straszny bałagan, niedługo nawet na okłądce "Mistrza i Małgorzaty" przeczytam, że portal wp gorąco poleca.
Brrrr.

_________________
Jedyne, co może uratować śmiertelnie rannego kota - odezwał się kot - to maleńki łyczek benzyny - i, wykorzystując zamieszanie, przypiął się do okrągłego otworu w prymusie i napił się benzyny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-06-2006, 15:30   

Robert Kiyosaki, Sharon Lechter Bogaty ojciec, Biedny ojciec Czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i czego nie wiedzą biedni i średnia klasa.

Nie powiem, książka ciekawa i zdaje się nie głupia. Mam jednak wrażenie, że nie szczególnie pasuje do Polskich realiów. Nie chodzi mi o to, że nie zgadzam się z poglądami autora. Przeciwnie - skoro jest bogaty, jak sam twierdzi, to pewnie wie, co mówi. Rzecz w tym, że nie sądze, by w Polsce było wiele osób tak schwytanych w półapkę konsumpcji, jak opisuje autor.

Tzn. Mam zarobki, więc kupuje na kredyt mieszkanie, zaczynam spłacać kredyt, więc pracuje ciężej, moje zarobki rosną, więc mogę wydać więcej i robię to biorąc następny kredyt, więc kupuje więcej...

Mam wrażenie, że u nas sytuacja jest raczej odwrotna... Ale to tyle zastrzeżeń do książki.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-06-2006, 15:34   

Zegarmistrz napisał/a:
Tzn. Mam zarobki, więc kupuje na kredyt mieszkanie, zaczynam spłacać kredyt, więc pracuje ciężej, moje zarobki rosną, więc mogę wydać więcej i robię to biorąc następny kredyt, więc kupuje więcej...

to jest amerykanski model, oni zaczynaja od kredytu na nauke. w Polsce jest spore post-socjalistyczne uprzedzenie do kredytow ktore znika bardzo powoli
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-07-2006, 15:54   

Chiva Mieville - Dworzec Perdido i Blizna - calkiem niezle, a przynajmniej sie pozytywnie wyroznia wsrod tego co ostatnio zalalo rynek. duzy plus - w okolicach 1/3 nie bylo wiadomo czym sie skonczy, plus calkiem oryginaly i rozbudowany swiat. gatunkowo - mieszanka fantasy i sf.

Jacek Piekara - Rzeczpospolita Przenajswietsza - chyba wystarczy za komentarz jak powiem ze ten pan moglby zrobic kariere przy pisaniu 3-rzednych hentai?

Steven D. Levitt, Stephen J. Dubner - Freakonomia - naprawde niezle, chociaz za taka cene mogloby miec troche wiecej tresci. autorzy wyjasniaja z punktu widzenia ekonomii i statystyki pewne zjawiska (w tym, lapowkarstwo wsrod zawodnikow sumo, tudez wplyw legalizacji aborcji w USA na poziom przestepczosci) - jesli ktos ma dostep z biblioteki to polecam, moge tez przywiezc na zjazd.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-07-2006, 16:06   

Bianca napisał/a:
Jacek Piekara - Rzeczpospolita Przenajswietsza - chyba wystarczy za komentarz jak powiem ze ten pan moglby zrobic kariere przy pisaniu 3-rzednych hentai?

A ja bym prosił o kilka słow wyjaśnienia, bo przymierzałem się do tej książki...
Waldemar Łysiak - Milczące Psy
Całkiem fajna powieść awanturniczo - historyczna w realiach Warszawy czasów "króla Stasia", trzeba przyznać, że z książki na książkę coraz bardziej lubię Łysiaka, bo facet ma lekkie pióro tudzież przyjemny styl. No i mrowie pomysłów, gdybym grał jeszcze w rpgi to pewnie czerpałbym z niego pełnymi garściami.
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-07-2006, 16:25   

ona jest wtorna az do bolu i jeszcze ciut. "wezmy duzo seksu + alkohol = libacje, no i jeszcze troche scen seksu jako takiego - to na pewno ktos sie na to kupi". w pierwszych paru rozdzialach nasycenie duzo przekracza to w przecietnym hentaju (na pewno ponad 1/3 calosci, jak nie ponad 1/2) i w zasadzie budzi we mnie pytanie czy sens istnienia tych scen to naprawde pokazanie jakie te elity be czy moze sposob uczynieni ksiazki troche dluzsza.

do tego dodajmy "pokazmy jaki to kraj jest be, politycy sprzedajni, wszystko wyprzedane, gnusne, oblesne, paskudne, itepe"

to WSZYSTKO juz bylo - albo u Orwella, albo u Wolskiego, albo u Ziemkiewicza, albo u Webera albo u Gogola albo jeszcze gdzie indziej. pokazanie upodlenia tez klasykowi (i to nie jednemu) wychodzilo duzo lepej.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-07-2006, 16:40   

Widzę, że polska literatura fantastyczna została nieodwracalnie spaczona przez Sapkowskiego, który osiągnął sukces książką ze znaczną ilością sex&violence. Niestety ktoś nie zauważa, że niekoniecznie dlatego osiągnął sukces, że opisywał seks, krew i flaki.

I tak, Grisz, wiem, Sapkowski czerwoną szmatą jest. Co nie zmienia faktu, że pisze (przynajmniej pisał) dobrze.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 21 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group