FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-07-2006, 17:51   

Zabawne, bo własnie o Sapku wspomnieć chciałem, jako o erotomanie i zboczeńcu, pedofilu na dodatek. Niemniej, jego "scenę w bibliotece" uważam za jedną z najlepszych scen erotycznych w polskiej literaturze.
Bianca, ksiązki Piekary nie czytałem, ale fakt, że do czasów Sapka polska fantastyka w kwestiach erotycznych była siermiężna. Andrew, pisząc o tych sprawach lekko i swawolnie sprawił, że nagle wielu uwierzyło, że tez tak można. Piekarę znam z paru innych rzeczy i nie przypominam sobie, by nadmiernie erotyzował swoje opowiadania (bo znam go z krótkich form).
Andrzej czerwona świnia ? Nie prowokuj Ysen, nic takiego nie napisałem i pisać nie zamierzam, fakt, bywa zarozumialcem i bufonem, czasem też wypije za dużo, ale jego poglądy polityczne są mi obce (tym bardziej, że nie wykorzystuje swojej twóczności do ich przemycania).
Przejdź na dół
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-07-2006, 17:58   

EROTYKA?! problem jest taki ze tam NIE MA erotyki. tam jest pieprzenie (przepraszam, ale nie dalo sie okreslic w sposob cywilizowany, a i tak to co pokazal autor jest troche pod tym poziomem ktore wyraza to slowo) - i to pokazane tak zeby bylo widac brud, gnusnosc i upodlenie ww. i nie chodzi o fakt ze jest - tylko o ilosc ww. i styl jego pokazania, ze szczegolnym uwzglednieniem ilosci (1/3 to juz za duzo, o 1/2 nie wspomne)

natomiast ja chyba czytalam wiekszosc tego co Piekara wydal, i w zadnej z jego ksiazek takiego czegos nie bylo.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-07-2006, 18:09   

Grisz - o nim nie, acz przy różnych ludziach stosujesz takie określenia. A co do przemycania to polimeryzowałbym, choć sam bym nie zwrócił uwagi, gdyby nie śledzenie dyskusji na Wieży Błaznów. Ktoś tam nawet zauważył, że w Bożych Bojownikach nie ma zakonnicy, któraby nie była prostytutką albo wiccanką (inna rzecz, że w trzecim planie by się znalazły).

Bianca - widać stara się twórczo rozwijać. Zresztą w opowiadaniu o inkwizytorze, na które natknąłem się w "Click-Fantasy" (opublikowane zresztą pod pseudonimem), już pokazywał niezdrowe zainteresowanie zboczeniami...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-07-2006, 18:15   

Ysengrinn napisał/a:
Bianca - widać stara się twórczo rozwijać. Zresztą w opowiadaniu o inkwizytorze, na które natknąłem się w "Click-Fantasy" (opublikowane zresztą pod pseudonimem), już pokazywał niezdrowe zainteresowanie zboczeniami...

wiesz - ale tam to do pewnego stopnia uzasadnial swiatem....... a tu po prostu wyglada jakby mu sie podobalo wytykac palcem "o patrzcie co robia, jacy sa gnusni i paskudni", a tu jeszcze, a tam jeszcze troche....
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-07-2006, 18:24   

Cytat:
Zabawne, bo własnie o Sapku wspomnieć chciałem, jako o erotomanie i zboczeńcu, pedofilu na dodatek.


Ciekaw jestem ktory autor według ciebie nie jest erotomanem, zboczeńczem i pedofilem na dodatek, bo po raz ktoryś rzucasz już takimi określeniami (wcześniej chodziło o Pilipiuka jeśli pamiętam).

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-07-2006, 19:04   

Zeggie, owszem, epatowanie erotykę w odniesieniu do osób w wieku wczesnych (w przypadku Pilipiuka chodziło mi o tą wampirzycę, w przypadku Sapka - Ciri) można tak określić, choć proszę pamiętać, że jednak używam tych określeń nieco ironicznie (do Markiza czy Sacher-Masocha obydwu panom jednak trochę brakuje).
Cytat:
Ktoś tam nawet zauważył, że w Bożych Bojownikach nie ma zakonnicy, któraby nie była prostytutką albo wiccanką (inna rzecz, że w trzecim planie by się znalazły).

Bozy Bojownicy są generalnie śmieszni, ta dyskusja o samochodzie który miałby nie zanieczyszczać środowiska...Co by nie mówić, Wiedźmin był jednak lepszy, bo świecie fantasy pewne odniesienia mniej rażą niż w czymś co ma tło historyczne.
Co się tyczy erotyki w polskiej fantastyce - domyślam się już Bianca o czym mówisz, takie przeładowanie faktycznie może razić, cóż, naturalizm nie zawsze musi dobrze współgrać z fantastyką.
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-07-2006, 19:19   

Grisznak napisał/a:
naturalizm nie zawsze musi dobrze współgrać z fantastyką.

obawiam sie ze taki "naturalizm" z niczym dobze nie wspolgra, oprocz moze hentajow kategorii C.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-07-2006, 19:20   

Cytat:
Zeggie, owszem, epatowanie erotykę w odniesieniu do osób w wieku wczesnych (w przypadku Pilipiuka chodziło mi o tą wampirzycę, w przypadku Sapka - Ciri) można tak określić, choć proszę pamiętać, że jednak używam tych określeń nieco ironicznie (do Markiza czy Sacher-Masocha obydwu panom jednak trochę brakuje).


Uważam, że nie masz racji.

Pomine fakt, że obydwie panie miały ukończone 16 lat i ani z punktu widzenia polskiego prawa, ani zdrowego rozsądku (zdarzają się 16 latki prowadzące życie seksualne intensywniejsze, niż całe forum Tanuki razem wzięte) nie można tu mówić o pedofilii.

Nazwanie kogoś pedofilem jest bardzo poważnym zarzutem, stawiającym w niezwykle złym świetle oskarżoną osobę. Zwłaszcza, że w tym wypadku mamy do czynienia z fikcją literacką, a nie opisem realnego zdarzenia.

Równie dobrze możnaby mówić, że obaj autorzy są zwyrodniałymi mordercami - recywidystami bowiem w książkach ich obydwu bohaterowie popełnili liczne zabójstwa. Zwłaszcza Sapkowski musi lubieć szlachtować ludzi mieczem, bo każdy wie, co robił Wiedźmin... Pilipiuk za to zamroczony własnej produkcji alkocholem strzela do ludzi z broni palnej i podkłada bomby. Nie mówiąc już o tym, że udało mu się uzyskać kamień filozoficzny.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-07-2006, 20:27   

Panom się nudzi widzę...

A co do śląskiej trylogii to fakt, acz nie wydaje mi się, by była to tylko wina umiejscowienia w "prawdziwej" historii. Na wspomnianej już Wieży Błaznów porównywane były dwie scenki: z niziołkiem Franklinem w Czasie Pogardy i z kotem Lutrem w Narrenturmie. O ile pierwsza była faktycznie śmieszna, to przy drugiej niemal było słychać, dobywający się z książki, nagrany śmiech. Niestety nie był to jedyny taki moment, w książce jest sporo żabich łypnięć, które w założeniu miały być puszczeniem oka.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-07-2006, 10:19   

Daleki jestem od stwierdzenia, że Sapek się wypalił, bo mimo tych wszytskich spraw obie książki czytało się w sumie przyjemnie. Problemem jest, moim zdaniem, brak tak wyrazistych postaci jak Geralt, Jaskier, Cahir, Ciri czy Regis. Wątek Nikoletty został rozegrany koszmarnie, Miodek to klasyczny deus ex machina, jedynie Szarlej jakoś się broni. O głównym bohaterze trudno coś powiedzieć, bo raczej jest dodatkiem do wydarzeń niż ich kreatorem. No i kwestia zasadnicza - jak on wygląda ??? Niech no ja dorwę Sapka to wydrę to z niego, nawet z bebechami, jeśli trzeba będzie...
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-07-2006, 16:05   

Krystyna Niepomucka "Florida Story".

Mijam się z celem... Zamiast recenzji trzeba było pisać ksiązki o emigrantach w USA. Mniej roboty.

Książka jest dość potworna, głównie dlatego, że w narracji brakuje rytmu, brakuje sensu i spójności. Autorka uparła się opisywać wszystko, co się dało, atakując jednocześnie szczegółowością i odwołując się do wszystkich możliwych zmysłów. Dowiadujemy się więc, jaki był smak, zapach, dotyk, wygląd i dźwięki wydawane przez każdy, nawet najmniej istotny szczegół. Opisom nie pomaga też fakt, że używanych przez autorkę wyrazów często próżno szukać w słowniku (i nie mówie tu o wulgaryzmach, którymi sypie całkiem bez wyobraźni). Dialogi są drętwe, przerywane co jakiś czas długimi na pół strony opisami czegoś zupełnie nieistotnego (typu "minął nas samochód, był taki i taki... Jego kierowca (dokładny rysopis) palił papierosa (podana marka i dokładny wygląd) którego dym był koloru...), co także im nie pomaga. Niezwykły jest sposób, w jaki autorka komponuje zdania: długie kolumbryny tak wspaniale skonstruowane, że rzadko kiedy na końcu pamięta się to, co było na początku.

Generalnie: fantastyka (nawet ta kiepska, pisana na kilogramy) ma zwykle jakąś kontrolę jakości, a autorzy najczęściej mają jakiś warsztat (choćby i w garażu). Jak widać są osoby, które świetnie sobie radzą bez tego.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-07-2006, 22:02   

Jestem już po przeczytaniu nowej części cyklu o Rapsodii & co i powiem jedynie - słabo.
Albo wręcz - słabo i nieciekawie. Niby jakieś nowe wątki są etc. ale to już nie to samo, co trylogia. Coraz bardziej żałuję, że nie skończyłem na niej swojej przygody z książkami pani Elizabeth H.
Następne w kolejce są "Wody głębokie jak niebo", zobaczymy, czy mi podejdą :P

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kropla Płeć:Mężczyzna
Mykoidalny tentakl


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Suchedniów city
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2006, 13:55   

Jerome K. Jerome, "Trzech panów w łódce, nie licząc psa"
Ta niegruba książeczka opowiada o (jak sama nazwa wskazuje) trzech panach, którzy postanowili wybrać się na wycieczkę łódką po Tamizie. Dla mnie idealna książka, jeśli o humor chodzi - czytam zawsze, kiedy jestem w złym nastroju.
Ale chyba trzeba lubić angielski humor:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1148869
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-07-2006, 17:18   

...a potem jeszcze można sięgnąć po "Trzech Panów Na Rowerach" :3

Otwieranie puszki w "...łódce" zawsze mnie doprowadza do śmiechu...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 18-07-2006, 17:23   

Albo po "Nie licząc psa" Connie Willis, prześlicznie do "Trzech panów..." nawiązującej. Polecam, strasznie fajna rzecz.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 22 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group