FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-09-2006, 18:22   

Hmmm... a czy oryginały Pratchetta można w Empikach dostać?

Wczoraj kupiłam 'Piątego Elefanta'. Wg tego, co mówi Zeg, trafiłam w dzień premiery! Ha! Raz się udało... Jestem po około 100 stronach i cóż... 'veni, vici, Vetinai'. Niestety Patrycjusz jest tak paskudnie wspaniały, że nie można go nie kochać.
W kolejnych tomach nie został zepsuty, prawda, prawda?

Poza tym wiii! Najpewniej w poniedziałek lecę po wszystkie cztery Dragoncrowny do Empiku! Właśnie maila dostałam, że doszło i wysyłają do Białegostoku. Cztery grube książki do czytania... <mlaska z satysfakcją>

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-09-2006, 18:30   

GoNik napisał/a:
Hmmm... a czy oryginały Pratchetta można w Empikach dostać?

Można. Ale ten był akurat kupiony w Wiedniu. Nie wiem, czy Empik ma tak szybko najnowsze książki, kiedy ostatnio (2, może 3 miesiące temu) sprawdzałem to najnowsze było Monstrous Regiment, mimo, że Going Postal był już jakiś czas na półkach angielskich.
GoNik napisał/a:
W kolejnych tomach nie został zepsuty, prawda, prawda?

Prawda ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
KaLiN
Gość
PostWysłany: 29-09-2006, 15:21   

Polecam qww rzecz jasna Opowieści z Narnii ;) Bardzo ciekawe przygody Łucji Zuzi Edzia i Piotrka Pevensie w krajach Narnii - 7 części - 1 to FILM którzy napewno oglądali nieliczni -- Aslan rządzi :]
Powrót do góry
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2006, 08:52   

Cytat:
Nie wiem, czy Empik ma tak szybko najnowsze książki, kiedy ostatnio (2, może 3 miesiące temu) sprawdzałem to najnowsze było Monstrous Regiment, mimo, że Going Postal był już jakiś czas na półkach angielskich.

Ja u siebie Going postal znalazłam.
Cytat:
Polecam qww rzecz jasna Opowieści z Narnii ;) Bardzo ciekawe przygody Łucji Zuzi Edzia i Piotrka Pevensie w krajach Narnii - 7 części - 1 to FILM którzy napewno oglądali nieliczni -- Aslan rządzi :]

Kiedy miałam lat jedenaście, owszem, ich przygody były dla mnie bardzo fascynujące. Choć wolałam te części bez rodzeństwa, albo z ograniczonymi ich rolami.

Czytam "Sędziego Di i złote morderstwa" - powieść na motywach starych chińskich podań. Niegłupie, z ciekawą zagadką, miło się czyta. O sędzim pokoju, który wyrusza na swoją pierwszą placówkę, by rozwiązać sprawę śmierci swojego poprzednika (miłośnika herbaty, znalezionego otrutym w zamkniętym pomieszczeniu, choć wszystko przyrządał sam, a trucizna znajdowała sie tylko w jego czarce). Naprawdę sympatyczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chise Płeć:Kobieta
tyhmä tyttö


Dołączyła: 05 Gru 2005
Skąd: pimeästä
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2006, 14:02   

Beryl- o Narnii napisał/a:
Kiedy miałam lat jedenaście, owszem, ich przygody były dla mnie bardzo fascynujące. Choć wolałam te części bez rodzeństwa, albo z ograniczonymi ich rolami.

*Nigdy* nie czytałam Opowieści z Narnii jako dziecko... Mam wrażenie, że jest to świetna książka do czytania ponownie, aby przypomnieć sobie tamte czasy- dlatego tak momentami lubiana przez dorosłych. Zastanawiam się,jak jednak odbiorę ją, kiedy nie będzie przywoływać żadnych wspomnień? Warto?

Czytam 6t "Malazańskiej księgi poległych" Eriksona ("Łowcy kości"), który w zasadzie miałam już dawno, ale wolałam przypomnieć sobie przed czytaniem 5 poprzednich. Trzyma poziom. Wciąga. Momentami niesamowicie irytuje ("dlaczego TEN bohater??") a momentami fascynuje z porównywalną siłą. Nadal utrzymuję się przy stanowisku, że to najlepsze z fantastyki, co zdarzyło mi się czytać. :)

_________________
can't believe how strange is to be anything - at all
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2006, 21:25   

Cytat:
Zastanawiam się,jak jednak odbiorę ją, kiedy nie będzie przywoływać żadnych wspomnień? Warto?

Nie wiem. Mnie rozczarowała - teksty, które olśniewały mnie jako dziecko, teraz wydały się nieco puste, we wspomnieniach były wspanialsze. Poglądy autora nieco mnie irytowały nachalnością. No i pamiętałam je dużo dłuższe i żywsze, okazłąo się, że nie ma ani tylu przygód, ani tylu opisów, wyobraźnia i pamięć spłatały mi figla. Ale to tak wszystko - Nesbit, którą jako dzieciak uwiebiałam, odnaleziona po latach też była taka sobie. I "Przygody Euzebiusza" też.^^

Ale za to dowiedziałam się paru rzeczy, których jako dzieciak nie dostrzegałam - nie zauważyłam wtedy na przykład, że niańka-olbrzymka w "Srebrnym krześle" pomogła bohaterom uciec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-10-2006, 11:35   

Przyszedł pierwszy, przyszły pieniążki i przyprowadziły Piątego Elefanta. W trakcie lektury...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 04-10-2006, 12:12   

Czytal ktos jakac czesc Kuby Wedrowycza ?? swietna polska literatura... troche ciezka ale bardzo wesola... trzyma w napieciu do ostatniej Butelki... ( znaczy strony... )

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-10-2006, 13:28   

Czytałem chyba pierwszy zbiór opowiadań o Wędrowyczu i powiem szczerze, że ten typ humoru jakoś mnie nie bawi.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-10-2006, 20:43   

Mnie bawi jak najbardziej. Owszem, jest to rymitywne jak diabli, a Pilipiuk strasznie nierówno pisze... Nie mniej jednak studiuje całkiem niedaleko Wojsławic i znam sytuacje na tutejszy (i w Bieszczadzkich) wsiach. Ta książka to niesamowity obraz Polski B, a sytuacje w niej opisane zdarzają się naprawdę.

Skończyłem czytać Wybór Broni autorstwa Johna Bitminghama. Tom pierwszy trylogi Oś Czasu.

Jak już mówiłem fabuła zaczyna się w zaawansowanym XXI wieku, gdy międzynarodowa flota wojenna zakotwiczona u wybrzeża Indonezji przygotowuje się do stawienia czoło tamtejszym bojownikom Jihadu. Pech chce, że wśród okrętów wojennych jest jednostka badawcza testująca nową broń, opierającą swe zasady działania na teleportacji.

Pech chce, że dochodzi do bardzo nieodpowiedzialnego eksperymentu.

Pech chce, że statki znikają by pojawić się ponownie pod Midway w roku 1942, pomiędzy flotami USA i Japonii.

Pech chce, że pierwszym okrętem, jaki zauważają Amerykanie jest okręt japoński...

Pech chce, że największym wrogiem dla wielonarodowej załogi (zawierającej Amerykanów, Anglików, Australijczyków, Indonezyjczyków, Niemców, Japończyków, Włochów i Rosjan), złożonej z kobiet, mężczyzn, kolorowych i gejów bynajmniej nie będą rządy Hitlera i Tojo...[/i]

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2006, 16:27   

Skończyłam "Thud!", zaraz skończę "Niesamowitego Maurycego". Grozi mi głód pratchettowski. Pocieszam się, że oprócz Świata dysku jest jeszcze trylogia o Johnnym i o nomach i Dywan i cośtam jeszcze...
A kiedyś, jak będę miała nadmiar kasy, to kupię "Where's my cow?". Kto widział, ten wie :D
Do zaopatrywania się w Pratchetta w oryginale to polecam American Bookstore. W Wawie trochę ich jest, jeden w Arkadii (dobrze zaopatrzony, często sprawdzam XD). I mają taką fajną promocję, kupujesz 3 książki - czwartą masz za 1 grosz.

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
chise Płeć:Kobieta
tyhmä tyttö


Dołączyła: 05 Gru 2005
Skąd: pimeästä
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2006, 18:14   

Czytam sagę o skrytobójcy Robin Hobb, gorąco mi polecaną, zresztą od dłuższego czasu, przez dobrego znajomego. Jedno jest pewne- te książki wciągają, akcja jest na tyle wartka, że strasznie chce się poznać, cóż może zdarzyć się dalej- tym bardziej, że większości wydarzeń zwyczajnie nie sposób przewidzieć. Główna intryga, tajemnica ataków Zawyspiarzy na Królestwo Sześciu Księstw, wprowadza element napięcia i niepewności, podobno wyjaśnia się pod sam koniec, a i wówczas nie do końca... Zobaczymy. Jak w większości przypadków, póki co najbardziej podoba mi się tom pierwszy... jakoś większą sympatią zawsze darzyłam początki niż zakończenia.

Zegarmistrz (o Kubie Wędrowyczu) napisał/a:
Ta książka to niesamowity obraz Polski B, a sytuacje w niej opisane zdarzają się naprawdę.

Zdarzyło mi się przeczytać jeden z tomów, i muszę przyznać, że niniejszy obraz Polski bardzo mnie zaniepokoił, a główny bohater o duzych możliwościach i mocno ograniczonych zainteresowaniach zwyczajnie mnie zirytował.
Może jeśli przeczytam keidyś pod kątem tego obrazu własnie będzie mnie to bawić bardziej.

Doreen napisał/a:
Pocieszam się, że oprócz Świata dysku jest jeszcze trylogia o Johnnym i o nomach i Dywan i cośtam jeszcze...

Zawsze można czytać Świat Dysku od nowa... zanim dojdzie się do końca spokojnie zdąży się zapomnieć, o czym traktowały początowe tomy;) Do niektórych zresztą wraca się całkiem miło. Są ludzie, którzy czytają Diunę czy Wiedźmina jak Bilbię i nigdy im nie dosyć... więc tak tez można ;)

_________________
can't believe how strange is to be anything - at all
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-10-2006, 18:22   

U babci natrafiłem na klasykę polskiej fantasy - "Czterej pancerni i pies" Janusza Przymianowskiego. Zapowiada się na lekką i fazową lekturę. Niestety tylko dwie części drugiego tomu i jedna trzeciego:(.

Przy okazji trafiłem na "Konstytucję PRL". Dzieło fazowe tylko dla studentów prawa:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-10-2006, 18:51   

Ysen, nic to, ja mam na półce biografię Bieruta wydaną w 1951, to jest dopiero cacko...
Którą wersję konstytucji? Ta pierwotną czy po poprawkach?
Powrót do góry
mizu111 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: wrocław
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2006, 20:59   

a możę czytał ktoś Murakami np. norwegian wood? Polecam, poczatek wciaga i czytasz jednym tchem, potem zaczyna czegoś brakować, za bardzo rozwleka, ale końcówka niezła. A taka to sobie historia japońskiego studenta-świetna postać, jest aż do bólu zwyczajny i to w nim lubię najbardziej, jak bedziecie mieli czas to sięgnijcie. Ostatnio przeczytałam tez Smak świeżych malin Sowy, dla kogoś kto spędzał godziny przed telewizorem w poszukiwaniu sensu życia pozycja obowiązkowa, co mnie razi w tej książce to tylko to,że po jej przeczytaniu wydaje ci sie jakby całe życie opierało sie tylko na miłości, tylko ona może wypełnić pustkę. Smutna prawda czy może lekka przesada? Sami zdecydujcie. Teraz jestem na etapie Murakami i Kronika ptaka nakręcacza, krytycy byli nią zachwyceni, ja jeszcze nie wiem, przeczytam i napisze co myśle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 27 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group