FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-10-2006, 12:43   

W dalszym ciągu "Czterej Pancerni..." (biblioteka UMCS jest user unfriendly i odcina mnie od zasobów, wrrr). Ale byłoby z tego fajne anime! Kawaii panienki w kawaii mundurach! Meido z handgranatami! Mechy (nie do końca, ale jakie to ma znaczenie dla fabuły?)! Strzelaniny! Patos! Poświęcenie! Młody oficer-bisz szukający siostry i wściekły na nazistów! Maskotka (która już i tak nazywa się Szarik, więc zrobienie z niego skaczącej kulki byłoby fabularnie uzasadnione)!

Poza tym pojawia się Magneto, który jak się okazuje w obozie koncentracyjnym nie siedział, a go wyzwalał, wcześniej zaś walczył w powstaniu warszawskim (a w ogóle to był jeszcze młodym gniewnym biszem na motorze i szukał siostry).

A tak w ogóle, to książka na szczęście okazała się dokładnie tak grafomańska jak myślałem, więc nie jest najgorzej. Fabuła wciąga, bohaterowie sympatyczni i nie życzy im się śmierci przy każdym starciu, nawet młodemu Czereśniakowi, którego wyobrażałem sobie z twarzą Gourriego. Dobijają nieco gęsto stosowane rozwiązania deus ex machina, typu "Niemiec wziął go na muszkę i wystrzelił, ale trafił na niewypał/spadł na niego meteoryt/kula zawróciła w locie i zabiła esesmana", zwłaszcza zaś dobija inteligencja postaci. Od najgłupszych do najmądrzejszych wygląda to tak:

- niemieccy żołnierze;
- polne kamienie;
- szeregowy Tomek Czereśniak;
- czołg "Rudy"
- polscy i radzieccy wojacy;
- sierżant Janek Kos;
- wyżsi oficerowie;
- generalicja;
- Szarik;

Wierności historii jest jaka jest, czytelnik sam wybierze, czy się śmiać czy płakać. Na pewno jednak jako czysta przygodówka techno fantasy dorównuje przynajmniej Connanowi.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2006, 13:54   

A ja skończyłam "Spisek w Królestwie Czarów" Diane Wynne Jones - moja biblioteka najwyraźniej kolekcjonuje fantastykę młodziezową autorek z nazwiskiem na "J". Fabułka raczej wątła, tytułowy spisek nie jest specjalnie zagmatwany i kiedy bohaterowie w końcu zbieraja się do kupy załatwiają tych złych w dziesięć kartek - uroczy jest za to świat i postacie: mamy więc Anglię alternatywną, w której działa magia i aby tę magię porządkować, król musi cały czas podróżować, nie zatrzymując sie nigdzie na dłużej: wozi więc cały swój dwór autobusami i ciężarówkami dookoła kraju. Nie jest to oczywiście świat jedyny, jeden z bohaterów podróżuje między światami i każdy jest interesujący i oryginalny. Sami bohaterowie też ciekawi, choć nieco obcy - wyraźnie widać, że mają ten dodatkowy zmysł jakim jest magia i ich niezrozumiałe zachowania zwykle wyjaśniają sie dopiero później.
Ogólnie dobre czytadło - dużo lepsze niż "Ruchomy zamek Howla" czy "Zamek w chmurach" - choć z pewnością nie tak zabawne jak to drugie. Cały czas zresztą oczekiwałam, że spotkają gdzieś maga Jenkins.^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-10-2006, 12:25   

Aktualnie na tapecie "Gwiezdny Pył" Neila Gaimana. Podobno niezłe, jestem tak w 1/4 i faktycznie, przyjemny klimat ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-10-2006, 01:23   

Jak teraz nie spytam, to potem zapomnę...

Czy ktoś mógłby mi zalecić jakieś dobre wydanie legend lub romansów arturiańskich? Nie pogardziłbym też Parzivalem i Eschenbacha i czymkolwiek z "okolicy". Za szukanie wezmę się już sam, tylko przydałoby mi sie troche danych;).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-10-2006, 09:27   

Pominąwszy babskie opracowania Sigrid Undset i zżynającą z niej Marion Zimmer Bradley, w Polsce wyszło swego czasu dość dobre i wierne całości opracowanie autorstwa Rogera Lancelyna Greena.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-10-2006, 10:01   

Terry Pratchet "Na glinianych nogach". Chyba jeden z lepszych Pratchettów, jakie do tej pory ukazały się w Polsce.

"Kuchnia chińska" dołączona do czegoś udającego gazetę za 8 złotych. Przepisy są nawet niezłe, w większości wykonalne (widać, że to pisał polak dla polaków) ale sama lektura momentami rozbraja.

Wolfgang Sofsky "Traktat o przemocy". Nie powiem. Isnpirująca lektura.

"Hiostoria wojskowości" Razina, 2 książki o Iwanie Groźnym, jedna o Wielkiej Smucie - magisterka uber alles.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-11-2006, 10:23   

Zgodnie z życiową zasadą mówiącą, że wszystkiego można się można nauczyć z książek kupiłem sobie takie coś Lynn Williams "Rozmowy Kwalifikacyjne bez tajemnic". Na pierwszy rzut oka widać, że to nie zostało napisane dla polaków i uwzględnia raczej realia krajów, gdzie rynek pracy jest bardziej rozwinięty oraz łatwiej o atrakcyjne oferty.

Nie mniej jednak lektura wygląda na przynajmniej pouczającą. Wielu rzeczy sam bym się nie domyślił.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2006, 18:44   

Zgodnie z ideą czytania czegoś ambitniejszego i godzenia tego z naturalnymi upodobaniami, przeczytałam "Welin" Hala Duncana i jeśli kogoś nie przeraża powieść, jakby autor napisał pięć jej wersji, a potem porozrzucał notatki i poskładał na chybił-trafił, to mogę tylko polecić. Wspaniała rzecz. I są aniołki. I demonki. I nanowirusy. I sumeryjscy bogowie. I świat od czasu do czasu postapokaliptyczny.^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
inatheblue Płeć:Kobieta
Błękitna Czarodziejka


Dołączyła: 19 Sie 2006
Skąd: Miasto Magów
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2006, 20:10   

A ja mam już okładkę ^^

http://www.runa.pl/zapowiedzi/47-DOM-WSCHODZACEGO-SLONCA.html

_________________
Fear the power of procrastination.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-11-2006, 20:18   

Rozwiń myśl, bo nie rozumiem? I jaki ma to związek z Miejscem Pochodzenia wpisanym w profilu?

Czyżbyśmy mieli na forum autorkę?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
inatheblue Płeć:Kobieta
Błękitna Czarodziejka


Dołączyła: 19 Sie 2006
Skąd: Miasto Magów
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2006, 20:22   

Jak najzupełniej :D Przecież ściągnęła mnie tu Mai-chan :)

_________________
Fear the power of procrastination.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 06-11-2006, 20:26   

Łiiii! Ina, kiedy będzie coś wiadomo na temat daty wydania? :D

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-11-2006, 20:31   

Gratulacje publikacji. Już czekam, a potem będę sempił o autograf.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
inatheblue Płeć:Kobieta
Błękitna Czarodziejka


Dołączyła: 19 Sie 2006
Skąd: Miasto Magów
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2006, 20:40   

Mai_chan napisał/a:
Łiiii! Ina, kiedy będzie coś wiadomo na temat daty wydania? :D


Zerknij na niusy, będzie pod koniec listopada :) Na Gwiazdkę można sobie kupić :D

_________________
Fear the power of procrastination.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 06-11-2006, 22:26   

Ale fajnie psychodeliczna... Podoba mi się! Sesese, trzeba będzie nabyć i obadać, jak wyjdzie :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 29 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group