FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-12-2006, 20:25   

"Mary-Snow"?
<zjechała>
Czy druga do pary jest Dany-Sue?

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
inatheblue Płeć:Kobieta
Błękitna Czarodziejka


Dołączyła: 19 Sie 2006
Skąd: Miasto Magów
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2006, 23:20   

Zegarmistrz napisał/a:
OK! Mam (wreszcie) książkę Iny. Teraz będę się znęcać.


Miło mi /hides very quickly/

_________________
Fear the power of procrastination.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-12-2006, 13:58   

A ja chodziłem kilka dni temu po księgarniach i ani widu ani słychu. Cóż, może jeśli w święta pojawi się jakiś pieniądz, to sobie zafunduję.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-12-2006, 14:20   

Właśnie u mnie też... Od początku grudnia patroluje najważniejsze i dopiero wczoraj natrafiłem na Dom Wschodzącego Słońca w Dużym Empiku w Lublinie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2006, 17:18   

Cytat:
Czytam "Władca Cesarzy", drugi tom "Sarantyńskiej Mozaiki". Równie dobrej książki nie czytałem od baaardzo dawna.

Czytałem. Niezłe, ale nie czuję jakiegoś specjalnego zachwytu. Zwykła powieść historyczna, z niezbyt pasującymi elementami fantastycznymi. Taki współczesny "Faraon" :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-12-2006, 18:59   

Well, nie ubliżając Prusowi, ale "Faraon" był dość nudny, jednowątkowy i straszliwie przewidywalny. Poza tym wierność realiom była... Mierna.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2006, 20:29   

Zegarmistrz napisał/a:
Skończyłem czytać Marketing Andrzeja Wiśniewskiego.


To podrzucam zarządzanie zgodnie z prośbą:
Ricky W. Griffin "Podstawy zarządzania organizacjami"

Moja ostatnia lektura, wrażenia całkiem przyjemne.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2006, 14:43   

Ha! Pierwsza książka nie będąca lekturą, którą przeczytałam po niemalże półrocznej przerwie - "Pachnidło" Suskinda. Właściwie to powieść kupiłam mamie na Gwiazdkę, ale z ciekawości sama do niej zajrzałam. I co się okazuje? Fabuła raczej prosta, główny bohater wyjątkowo nieprzyjemny, a mimo to czyta się to wyśmienicie. Szkoda tylko, że tak krótko... Bo to jedyne 250 stron. Już dawno nic nie pobudziło tak mojej wyobraźni, jak te wszystkie opisy zapachów, cudownych woni, smrodów i odorów. Dwie tylko rzeczy zaprzątają mi myśli: jak pachnie szkło? I dlaczego, do diaska, zapach człowieka można podrobić używając do tego celu kociej kupy, starego sera i octu? Ble.

Może, kiedy nadejdą święta, zaprę się w sobie i odświeżę sobie "Narrenturm" i "Bożych Bojowników". Z przykrością bowiem stwierdzam, że kompletnie tych książek nie pamiętam, a czytanie "Lux perpetui" niemal bez bladego pojęcia, o co w tym wszystkim chodziło, mija się z celem. A szkoda by było odkryć, że kupiłam ją sobie na darmo.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-12-2006, 15:01   

Ja naprawdę nie rozumiem tego zjawiska... Przeczytane książki pamiętam sporo lat po lekturze, co najwyżej jakiś Badouin stanie "tym jurnym buntownikiem z wielkim mieczem, o dziwnym imieniu".

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2006, 16:54   

Błagam, tylko mi nie mów, że pamiętasz WSZYSTKIE szczegóły. Ja nie. Naprawdę, nie sprawia mi przyjemności czytanie dalszego ciągu czegoś, co pamiętam jedynie pobieżnie: zarys głównego konfliktu, parę postaci pierwszoplanowych i garść wyjętych z kontekstu zdarzeń, zupełnie przypadkowych. W innych książkach może by to przeszło, ale akurat Sapkowski pisze tak, że niektóre, wydawałoby się mniej znaczące wątki wychodzą na światło dzienne w najmniej spodziewanych okolicznościach, a czytalnik nagle łapie sie na tym, że nie rozumie części odniesień tam, gdzie powinien, ba: czasami jest to niezbędne do zrozumienia całej fabuły. Zresztą: nie przeszkadza mi bynajmniej czytanie książki po raz n-ty, kiedy mi się napawdę podoba. Zwłaszcza, że wtedy dostrzega się mnóstwo niuansów, które pominęło się podczas pierwszej lektury. W moim wypadku zdarza się tak, że jeżeli książka szczególnie mnie wciągnie, mogę nawet zapominać o jakiś szczegółach i dosłownie pędzić przez stronice - a wtedy ucieka sporo drobiazgów. Gdy sobie odświeżam całość, wręcz delektuję się słowem. Trylogię o Reynevanie czytałam dotyychczas raz. Wydaje mi się, że nie zaszkodzi ponownie przez nią przebrnąć. Zwłaszcza, że nie posiadam pamięci absolutnej.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
coyote Płeć:Kobieta
prof. zombie killer


Dołączyła: 16 Kwi 2003
Skąd: the milky way
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 19-12-2006, 01:03   

A ja też dorwałam książkę koleżanki Iny, ha~! Ale jeszcze nie zaczęłam,zrobię to już wkróce x3

_________________
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1918937
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-12-2006, 12:42   

Yumegari napisał/a:
Błagam, tylko mi nie mów, że pamiętasz WSZYSTKIE szczegóły.

Ja potwierdzę, spamiętać można. Poszczególne tomy trylogii czytałem gdy wychodziły i nie miałem problemów ze spamiętaniem wszystkiego. Niemniej pamięć zawsze miałem niezłą.
Powrót do góry
chise Płeć:Kobieta
tyhmä tyttö


Dołączyła: 05 Gru 2005
Skąd: pimeästä
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2006, 14:15   

Ysen napisał/a:
Ja naprawdę nie rozumiem tego zjawiska... Przeczytane książki pamiętam sporo lat po lekturze

Jak wynika z mojego doświadczenia, wiele zależy od książki... Z większości pamiętam ogólny zarys fabuły, najciekawsze postacie i część szczegółów, jakkolwiek nie rozpracowałam jeszcze algorytmu jakiego używa moja pamięć w selekcji szczegółów do zapamiętania ;P Pamięć bywa szalenie subiektywna.
SĄ książki, z których zapamiętałam tylko ogólne wrażenie i SĄ też takie, z których została mi w pamięci jedna przykładowo wyrwana z kontekstu scena i może tytuł.

Aktualnie jestem na etapie czytania Czarnej Kompanii. Świetnie mi jako przykład do powyższych rozważań, gdyż jakoś się dziwnie złożyło, że w przypadku czterech przeczytanych dotychczas tomów (ostatnio "Gry cienia") nigdy nie czytałam więcej niż jeden na raz. Odstępy pomiędzy czytaniem wynosiły huh, dobre kilka miesięcy i mnóstwo książek czytanych pomiędzy.
I to *jest* problem, bo pozapominałam mnóstwo. Hardkorowo przypominać sobie akcję poprzednich części za pomocą przypadkowych wzmianek gdzieś w treści ^^
Z czytaniem "Narrenturm" i "Bożych Bojowników" miałam podobnie, długa przerwa pomiędzy i już plątały się szczegóły, zwłaszcza imiona bohaterów.

Spokojnie można tak czytać, po kilkunastu (dziesięciu?) stronach nie robi to problemu, tylko nieporównywalnie lepiej, przynajmniej mi, odbiera się kolejny tom *bezpośrednio* po wcześniejszym. Już nawet nie o czas chodzi, ale o brak rozmaitych "odskoczni fabularnych" pomiędzy.

Dlatego ja na przykład nie rozumiem idei czytania kilku książek jednocześnie, czy oglądania kilku serii anime równolegle czy whatever. Wszystko odbiera się wtedy połowicznie.

_________________
can't believe how strange is to be anything - at all
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-12-2006, 23:03   

Ina: skończyłem. Generalnie książka mi się podoba widać, że pisał ją ktoś, kto siedzi w anime (oraz, że są planowane dalsze tomy), ale ma dla mnie jedną wadę: postacie i otoczenie są strasznie anonimowe. Właściwie do końca nie wiadomo, kim są... Kurcze... Jak ja lubie mieć autorów pod ręką... Można ich zadręczać pytaniami...

1) Grałaś / prowadziłaś Maga: Wstąpienie?
2) Co to jest ta cała "Mroczna Wojna" o której co chwile wspominają postacie? Był to konflikt lokalny, ograniczający się tylko do miasta, czy globalny? Jakie były jego przyczyny, przebieg i główne stronnictwa?
3) Kim jest wzmiankowany Czternasty (ten, którego imię zostało na wieki wyklęte)? Smokiem z Ogrodu? Jakie były związki magów ze Smokiem / na jakiej płaszczyźnie się wcześniej spotkali?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 20-12-2006, 23:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-12-2006, 23:05   

Zakupiłem dziś Carpe Jungulum (postanowiłem dopłacić 6 zł i wziąć w Empiku wersje angielską), kiedy je przeczytam, zostanie mi już tylko 5 książek Pratchetta do przeczytania XD

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 31 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group