FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 01-07-2007, 14:33   

Cytat:
Caladan, polecam Ci gorąco autora Takashi'ego Matsuoka'e i jego dwie dotychczas wydane książki: Chmara Wróbli i Honor Samuraja. Ja jestem nimi wręcz zachwycona.

Niedawno włoczyłem sie po ksiegarniach i zauwazłem tą książkę i po pierwszych stronach spodobało mi sie. Mam nadzieje że w bibliotece sie znajdzie u mnie. Zresztą wcześniejsze twoje notki, tym bardziej mnie rozgrzały do przeczytania.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-07-2007, 11:12   

Skończyłem "Jeźdźców Smoków" McCaffrey. Znośne czytadło na wakacje. Zeg twierdził, że to SF, ja bym jednak był bliższy stwierdzenia, że to fantasy z pewnymi odniesieniami do SF. Fabuła znośna, bez zaskoczeń ale i bez wpadek.
Problemem jest jednak to iż nie jest to osobna kniga, jak miałem nadzieję, ale pierwszy tom kilkunastomowego cyklu, co mnie od razu odstrasza (casus świata czarownic Norton).
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 09-07-2007, 11:31   

"Jeżdźców" da się czytać do góra drugiego tomu. Potem to są nie dość że flaki z olejem, to odgrzewane flaki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arashino Shiro Płeć:Kobieta
władająca czasem...


Dołączyła: 28 Mar 2006
Skąd: Poznań
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 09-07-2007, 13:30   

przeczytałam " Grzesznika" Tess Gerritsen. Sympatyczny thriller medyczny, mimo że brakuje "tego czegoś", nie umywa się do R. Cook'a. Fabuła próbuje być skomplikowana choć ja zaczęłam kojarzyć fakty po jednym ważnym zdaniu, które na pozór było błahe.
Spoiler: pokaż / ukryj
wszystkie osoby miały coś wspólnego z Indiami.

Książka lekka i przyjemna, wymagająca tylko odrobinę zastanowienia i dedukcji.

Druga przeczytana pozycja to " Skazani na Shawshank" Stephena Kinga.
Lektura ciekawa, choć momentami musiałam wrócić do poprzedniego rozdziału by skojarzyć fakty. Rozwiązanie pozornie banalne jest wręcz genialne w swojej prostocie. Jednak czytałam dużo ciekawsze książki niż Shawshank więc w sumie nie rozumiem dlaczego akurat film na podstawie tej książki otrzymał siedem nominacji do Oscara.
Teraz zabieram się za drugą opowieść Kinga: "Zdolny Uczeń".

_________________
Żyj póki możesz, bo każdy twój dzień może być twoim ostatnim...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
następne+pytanie...
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-07-2007, 13:35   

Biografia Kopernika by Stanisław Grzybowski. Ciekawym był człowiekiem - humanista, któremu przez wieeele lat nie chciało się przeprowadzać matematycznego dowodu na swe tezy, astronom-pasjonat, zdolny medyk, portrecista i tłumacz z greki, który przez bodaj dziewięć lat studiów prawa nie nauczył się praktycznie nic, pionier ekonomii i świetny administrator, sprawny polityk i zakochany na starość kanonik, który nigdy nie otrzymał wyższych święceń kapłańskich. Rzadko spotykany w historii bohater niemal wyłącznie pozytywny, nawet jeśli niedydaktyczny.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2007, 19:48   

dziś listonosz przyniósł mi 'Raj Utracony' Miltona i 'Opowieści niesamowite' Poe'go :) ajajaj świetnie ^^

jutro zaczynam, więc jeśli ktoś ma jakies propozycje to może podpowiedzieć którą najpierw ruszyć

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-07-2007, 19:59   

Na wakacje lepszy Poe. Paradaise Lost jest ciężki, ja przebiłem się przez to w oryginale, więc może jestem ciut uprzedzony, niemniej jednak opowiadania są lżejsze od poematu.
Powrót do góry
longerowa Płeć:Kobieta
bogini w koronie


Dołączyła: 22 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 18:58   

Irving Stone "Pasja życia" - POLECAM! Niby jakaś tam biografia Vincenta van Gogha, o którym się słyszało, że obciął ucho, więc szalony i ble ble ble. Niby długa, bo prawie 600 stron. Mimo to wzrusza! Wciąga tak, że człowiek wpada w wir życia tegoż malarza. Nie chcesz odchodzić, więc czytasz. Denerwujesz się razem z nim, zachwycasz kolejnymi pejzażami, cierpisz.. A potem ze smutkiem stwierdzasz, że to koniec, a ty chciałbyś jeszcze! Idealne na te pochmurne wakacje, bo "Pasja życia" jest niezwykle słoneczna:)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 19:36   

Arthur Golden - Wyznania Gejszy
Niesamowita! Ale po kolei. Książkę czyta się świetnie. Nie ma monentów lepszych i gorszych, każdy rozdział, każde zdanie utrzymane jest na odpowiednim poziomie. Narratorem jest główna bohaterka, która opisuje swoje przeżycia. Wszystko jest bardzo zręcznie skonstuowane do tego stopnia, że śmiejesz się do utraty tchu, a za chwilę kręci Ci się łezka w oku ze wzruszenia. Na pochwałę zasługuje również duża szczegółowośc opisów. 'Wyznania...' skłoniły mnie do reflekcji, książka niesie ze sobą przesłanie (za pewne dla każdego nieco inne ;] ). Gorącą ją polecam każdemu.

Opis z biblionetka.pl:
Młoda japońska dziewczyna zostaje sławną gejszą i przeżywa wielką miłość. Jej niezwykła opowieść, pełna humoru, patosu i niezapomnianych charakterów, to głośny literacki debiut amerykańskiego pisarza, bogaty wiedzą historyczną i obyczajową.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-07-2007, 18:03   

"Galeria Złamanych Piór" Feliksa W. Kresa, nareszcie damnit. Wciągająca lektura, choć niestety forma (zbiór dwóch cykli felietonów z Feniksa i Science Fiction) powoduje, że sporo w niej powtórzeń. Jako wannabe-pisarz niewiele się dowiedziałem nowego, głównie, że autor podziela większość moich poglądów na pisanie (zwłaszcza pisanie fantasy), co mnie niezmiernie cieszy, bo nie muszę bawić się w żadne rewolucje. Książka opisuje praktycznie same podstawy podstaw i wyraźnie skierowana jest do nastolatków, którzy przygodę z piórem dopiero zaczynają. Niewątpliwie też skierowana jest do czytelników Galerii Osobliwości (nie wiem, czy jeszcze się to ciągnie), by nie musieli grzebać się w numerach archiwalnych.

Nie rozumiem jednego - większość komentarzy, jakie do mnie docierały i docierają, prezentuje autora jako straszliwego i brutalnego kanibala, bezlitośnie niszczącego istoty nieumiejące pisać. Tymczasem Kres wręcz zadziwia cierpliwością i zrozumieniem, nawet gdy musi powiedzieć komuś, że nic z jego pisaniny nie będzie i nie ma sensu łudzić się i marnować czas. Poza tym dobija dysonans między tym co on pisze, a tym, co rozumieją autorzy listów, z którymi dyskutuje - nie tylko ci na wpół niepiśmienni.
Cytat:

Arthur Golden - Wyznania Gejszy
Niesamowita![...]


Mam nadzieję, że lepsza od tego dziadowskiego filmu na podstawie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-07-2007, 20:28   

Zakończyłem w tej chwili ostatni tom z cyklu Trylogia Mrocznego Elfa Pana Salvatore. Niektóre fragmenty były naprawde mocno naciągane
Spoiler: pokaż / ukryj
ze czerwonym smokiem
, ale porównaniu z poprzedniczkami lepiej sie czytało, mimo że była mniej ciekaw z punktu fabularnego. W pewien sposób rozsterki Drizzta nad dobrem i złęm mnie nieco irytowały. Bardziej pasował mi on na filozofa niż wojownika.Gdy patrze na inne ksiązki związane w pewien sposób z Forgooten Realms. Trylogie można spokojnie dać złoty medal. Szczerze powiedziawszy rozczarowałem sie. Na forach fantasy bardzo chwalą tą serię, ale moim zdaniem jest ona dobra, lecz nie wyśmienita.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 15-07-2007, 21:52   

Ysengrinn napisał/a:
Mam nadzieję, że lepsza od tego dziadowskiego filmu na podstawie.

Powiem Ci szczerze, z ręką na sercu, że TAK! Najpierw obejrzałam film. Wydawał mi się fajny. Potem po jakimś dłuższym czasie zabrałam się za książkę. Pochłonęła mnie totalnie. Pomyślałam, że znowu obejrzę sobie film, bo praktycznie już go nie pamiętałam. Świtały mi jedynie sylwetki bohaterów (to śmieszne, że w głównych rolach obsadzili Chińczyków, nie tylko oczywiście, ale khurde, i ten angielski, dżizas). No cóż, moja reakcja była zaskakująco inna niż poprzednia: 'WTF?!'. Ja rozumiem, kiedy na potrzeby filmu omija się pewne wątki, ale żeby je zmieniac?! To już jest karygodne! Zupełnie zmienili przesłanie filmu, jeden moment, w którym
Spoiler: pokaż / ukryj
główna bohaterka wyrzuca husteczkę
w moich oczach przekreślił wszystko. Niby nic, ale jednak tek wątek był dla mnie bardzo istotny.
Książka jest znacznie bogatsza, bardzo szczegółowa, mówi o rzeczach, których film nie byłby w stanie ogarnąc.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-07-2007, 22:26   

Pfff. Film w ogóle nie starał się ogarnąć. Po prostu zrobił z książki dekoracje do Standardowej Fabuły Holywoodzkiej. W czasie seansu trafiał mnie szlag, bo "historia życia głównej bohaterki" dziwnie pokrywała się z historią setki innych bohaterów, dzieliła się na te same etapy. Wystarczyło tylko trochę wysilić wzrok by pod orientalnymi ozdóbkami dojrzeć produkowaną masowo kaszanę.


Spoiler: pokaż / ukryj
I ta cholerna Scena Bójki W Czasie Pożaru! Do diaska, czemu mnie W OGÓLE nie zdziwiło, że scena nie było z książki, lecz wymyślili ją geniusze ze studia?!

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2007, 17:38   

Ysengrinn napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
I ta cholerna Scena Bójki W Czasie Pożaru! Do diaska, czemu mnie W OGÓLE nie zdziwiło, że scena nie było z książki, lecz wymyślili ją geniusze ze studia?!


Spoiler: pokaż / ukryj
Racja. Pożar owszem wybuchł, ale z zupełnie innego powodu. Awantura była, ale wcale nie poszło o głupią husteczkę. Hatsumomo odeszła, ale w książce było co nieco wspomniane o jej dalszych losach.

Moja opinia jest taka, że jeśli ktoś chce obejrzec sobie film, to lepiej niech nie czyta najpierw książki, bo się bardzo zawiedzie. Najlepiej w ogóle go nie oglądac ;] Nic nie jest w stanie oddac treści i niezwykłości dzieła pana Goldena.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cintra Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2007, 09:16   

Czekolada Joanne Harris - piękna książka, mądra i pełna ciepła. W delikatny i dowcipny sposób zmusza do przemyślenia co jest dla nas ważne w życiu. Nie jest długa (w moim wydaniu uchyba 300 parę stron, ale to był bardzo mały format), napisana dobrym stylem, naprawdę szybko sie ją czyta.
Jest tylko jeden problem... nie powinno się jej czytać gdy jest się na diecie. Opisy słodkości zwalają z nóg i zmuszają do wizyty w cukierni. ;P

Został również nakręcony film, który oglądałam przed przeczytaniem książki. Jeśli go oglądaliście i myslicie, że możecie nie czytać powieści, mylicie się! Wiele wątków jest potraktowanych zupełnie inaczej, nawet końcówka jest inna. Za to moim zdaniem jest świetnie oddany klimat, dlatego mimo tych różnic, film broni się jako ekranizacja powieści.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 39 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group