FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
radgers Płeć:Mężczyzna
Merill J. Fernando


Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Leszno/Sfery
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2007, 22:06   

Smok Jego Królewskiej Mości Naomi Novak. Książka opowiadająca o Kapitanie okrętu 'HMS Reliant' któremu udaje się przechwycić z francuskiej fregaty jajo rzadkiego smoka. Wskutek zrządzenia losu kapitan zostaje opiekunem stworzenia i nadaje mu na imię Temeraire. Można pomyśleć, że kolejny Eragon ale daleko mu do Smoka.... Taki Jonathan Strange i Pan Norrel w czasach Napoleońskich.

_________________
Duk said (czy coś takiego) - spróbuj i Ty xD
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8123446
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-08-2007, 00:52   

W połowie Września ma ukazać się Złodziej Czasu

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-08-2007, 10:02   

Zegarmistrz napisał/a:
W połowie Września ma ukazać się Złodziej Czasu

Ke?

A przy okazji, skończyłem "Historię Templariuszy" Reada. Średnia książka, dobra dla tych, którzy o temacie nie mają żadnej wiedzy, dla szukajacych bardziej szczegółowych informacji rzecz niezbyt godna uwagi.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-08-2007, 10:17   

No wiesz, kolejny Prathett.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-08-2007, 12:50   

Cytat:
A przy okazji, skończyłem "Historię Templariuszy" Reada. Średnia książka, dobra dla tych, którzy o temacie nie mają żadnej wiedzy, dla szukajacych bardziej szczegółowych informacji rzecz niezbyt godna uwagi.


Powiedziałbym w takim razie, że zupełnie niegodna - na rynku jest całe multum książek o zakonie Świątyni, z czego większość prezentuje taki właśnie poziom.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-08-2007, 13:33   

Ysen, jej niewątpliwą zaletą jest to, że przedstawia zagadnienie bardzo szeroko i przystęnie, napisana jest przyjemnym językiem i nie ma zbyt wielu (chyba, bo nie jestem specjalistą od średniowiecza) błędów - choć na mapie "XII wiecznego chrześcijaństwa nie ma Krakowa, Gniezna czy Kijowa, a kto sie bił pod Legnicą - tego się z książki nie dowiemy.
Plusem jest też to, że opisuje dokładnie i szczegółowo historię ziemi świętej.
Powrót do góry
radgers Płeć:Mężczyzna
Merill J. Fernando


Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Leszno/Sfery
Status: offline
PostWysłany: 24-08-2007, 17:38   

Smoki Zimowej Nocy czyli drugi tom Kronik sagi Dragonlance. W końcu własnoręcznie kupione a nie wypożyczone z biblioteki. :P Poza tym Nauki tajemne w dawnej Polsce autorstwa Romana Bugaja czyli książka o praktykach magicznych w średniowiecznej i jeszcze dawniejszej Polsce. Drugi Rupilius Ślązak ze mnie wyjdzie. :P

_________________
Duk said (czy coś takiego) - spróbuj i Ty xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8123446
cintra Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2007, 23:19   

skończyłam "Ja, Klaudiusz"... najlepszy dowód, że natura ludzka jest niezmienne, polityka to bagno, a do zachowania ciągłości i dobrobytu państwa czasem trzeba poświęcić część jednostek ludzkich (nie to że ja tak sądzę, ale po lekturze ten wniosek sam się nasuwa).
Ale książka świetna, wręcz ją pochłonęłam. Teraz pójdę do biblioteki po "Klaudiusz i Messalina". :)
A propos - czy ktoś nie wie, kiedy ma ukazać się kontynuacja "Pana Lodowego Ogrodu"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-09-2007, 15:14   

Korzystając z wizyty w Lublinie nabyłem dwie, nowe książki. Są to:

Ruda Sfora Maji Lidii Kossakowskiej. Pozycja, która mnie delikatnie zawodzi. Mimo, że utrzymana jest w klimacie szamanistycznym połączonym z ludową baśnią pozycja ta niestety, pod wzgledem fabularnym stanowi typowe fantasy o zbieraniu drużyny i ratowaniu świata.

Tradycje kulinarne Japonii Magdalena Tomaszeska-Bolałek. Książkę tą przyuważyłem przypadkiem w Empiku i natychmiast kupiłem. Prawdę mówiąc jest to coś, czego szukałem od bardzo dawna. Książka - o ile mogę wydawać opinie - dość rzetelnie opowiada o japońskiej sztuce kulinarnej, jej historii i związanych z nią zwyczajach. Mogłaby być w prawdzie trochę obszerniejsza, ale i tak trafia w całkowicie pustą nisze. Dzięki tej lekturze wiele rzeczy stało się jasnych. Polecam.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-09-2007, 15:29   

"Przejście" - czyli zbiór opowiadań polskich pisarzy, których wspólnym motywem są związki (bliższe lub dalsze) z mitami Cthulu. Jest różnie, ale generalnie nieźle. Najlepiej prezentuje się Lewandowski z udanym opowiadaniem grozy "Żywa Woda", które na dobrą sprawę mogłoby ukazać się gdziekolwiek, gdyż Cthulu tam niewiele. Oracz podobnie, choć opowiadanie "Leśny Pamiętnik" mogłoby się mieć 2/3 swojej objętości bez starty na fabule. Dębski napisał średni "Bursztynowy Naszyjnik", który nieco zbyt pachnie typowymi, dzisiejszymi bajeczkami o Aniołach (God's Army anyone?). Króciutka, za to sympatyczna i autoparodystyczna jest "Nocna Wizyta" Lipskiego. Najbliżej klimatu H.Pl są Piskorski i "Eksperyment" oraz całkiem zacny, choć może bliższy Poemu niż H.P., Majewski ze "Starym Kościółkiem Na Wzgórzu". Pogoda wykpił się słabym "Przejściem".

Ogólnie miła rzecz dla fanów. Zawsze preferowałem opowiadania, więc ciesyz mnie ta książeczka.
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-09-2007, 16:13   

Zegarmistrz, to jest ksiazka wydawnictwa Hanami, oni beda tego typu pozycji wydawac wiecej.

Ja postaram sie najpozniej w weekend zrobic recenzje 1 tomu Suppli (pirwsza wydana przez nich manga), juz mamy umowiona wspolprace na mangi. Jak Xen skonczy przerobki na czytelni, bedziemy tez gadac o ksiazkach
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-09-2007, 16:17   

O, miło wiedzieć. Ja będę pisał pewnie reckę do Otaku. Manga zapowiada się sympatycznie, z gatunku takich, które orki lubią.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-09-2007, 11:31   

Obecne lektury:

Księga Spaczenia: Młotek. Nie liczy się jako książka.

Złodziej Czasy Terry Pratchet. Ten tom natomiast mi się bardzo podoba, w odróżnieniu od kilku ostatnich. Zawdzięcza to postaci Lu Tse i licznym nawiązaniom do mądrości wschodu i buddyzmu. Dla kogoś, kto zagrywał się w Legendę 5 Kręgów jest obowiązkowy.

Inwestycyjny poradnik bogatego ojca Kiyosaki. Tom trzeci. Drugiego nieudało mi się narazie zdobyć. Skupia się na tym, jak inwestować, rozwija i prostuje niektóre myśli z jedynki. Wygląda na to, że da się czytać bez dwójki (gorzej z brakiem jedynki). Dalej mamy to, co wcześniej: chałupnicze Zen, domorosła filozofia, trochę mądrości ludowych i powierzchowna wiedza ekonomiczna łączą się w coś, co niektórym być może da podstawy wiedzy. Mimo, że rady z książki w wielu momentach są dość... oczywiste (np. "Przygotuj plan inwestycyjny", "Idź z tym planem do doradcy finansowego i skonfrontuj się z jego wiedzą", "Zanim podejmiesz decyzje inwestycyjną naucz się trochę o temacie" etc.) wydaje mi się, że jest to lektura dość ważna.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-09-2007, 14:24   

"Justyna czyli Niedole Cnoty" Markiza de Sade. Czyta się to jak wyjątkowo pomysłowy, tudzież perwersyjny hentai fanfik napisany przez jakiegoś Nezumiego czy innego "Mrocznego i Złego". Tzn. bohaterka jest sukcesywnie bita i gwałcona, gwałcona i bita, bita i gwałcona, przy czym gwałcona na wiele różnych i pomysłowych sposobów. Warto jednak zaznaczyć, że każdy z jej oprawców czuje się zobowiązany do wygłoszenia (przed, po lub w trakcie) parafilozoficznej tyrady, będącej najczęściej libertyńsko - hedonistycznym bełkotem.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-10-2007, 17:46   

Włodzimierz Kowalewski - "Excentrycy" - o tym, że nawet w głębokim PRLu możliwe było "Ranczo". O tym, co tak naprawdę trzymało nas na zachodzie, nawet jeżeli byliśmy głęboko na wschodzie. I o jazzie. I jeszcze o Ciechocinku. Znakomita książka.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 41 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group