FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
aliaren Płeć:Kobieta
yadda yadda~


Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2009, 03:16   

'Zew Księżyca' [Moon Called] & 'Więzy Krwi' [Blood Bound] - Patricia Briggs. W kolejce na polskie tłumaczenie czeka ostatnia część trylogii, 'Iron Kissed'. Podaję tytuły angielskie, bo tłumaczenia polskie średnio mi odpowiada. Brzmią jak tani horror, a to całkiem sprawnie napisana urban fantasy z ciekawym spojrzeniem na wszelkiego rodzaju fae, wampiry i wilkołaki [czyli temat, w którym wydawałoby się, że wszystko zostało już powiedziane]. Napisane w pierwszej osobie, narratorką i główną bohaterką jest kobieta. Jakimś cudem autorce udało się uniknąć zrobienia z niej Mary Sue. Dawno nie polubiłam tak żadnej postaci kobiecej :) A co do wampirów i wilkołaków, to te pierwsze są odświeżająco nieludzkie [szczególnie w porównaniu ze 'Zmierzchem' >_>], a drugie nie mają nic wspólnego ze śliniącymi się monstrami w podartych koszulach. Podsumowując, nie jest to nic szczególnie wybitnego - tylko [aż?] kawał inteligentnej rozrywki. Z czystym sumieniem polecam :P

_________________
see without looking
hear without listening
breathe without asking

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5376666
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2009, 14:36   

aliaren napisał/a:
'Zew Księżyca' [Moon Called] & 'Więzy Krwi' [Blood Bound] - Patricia Briggs. W kolejce na polskie tłumaczenie czeka ostatnia część trylogii, 'Iron Kissed'.
W cyklu niedawno wyszła kolejna część - Bone Crossed, koncentrująca się głównie na wampirach.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 02-04-2009, 16:41   

aliaren napisał/a:
Podsumowując, nie jest to nic szczególnie wybitnego - tylko [aż?] kawał inteligentnej rozrywki.

Nie przesadzałabym z tą inteligentną rozrywką. Fakt, książka napisana jest porządnie, ciekawie i ze sporą dawką humoru na niezłym poziomie. Niestety podczas lektury, nie mogłam oprzeć się wrażeniu (podobnie jak w przypadku wypocin Dana Browna), że książka była pisana z myślą o przerobieniu jej na scenariusz. I owszem, serial na jej podstawie powstał. Nie wiem, czy to tylko moje urojenia, ale coraz częściej wydaje mi się, że większość literackich nowości powstaje nie po to żeby je czytać, tylko po to, żeby je nakręcić. Tak, jakby autor pisząc, od razu się zastanawiał: "O, a może tu damy wielki pożar i bohaterów skaczących z helikoptera, bo potem będzie można tu zaszaleć z efektami specjalnymi!". Stąd brak obecnie pełnokrwistych, dobrze skonstruowanych bohaterów z ciekawymi osobowościami, za to od cholery jest ładnych, "inteligentnych" biszów, których w zależności od koloru włosów, można bez trudu dopasować do aktualnie modnej gwiazdki filmowej i jej zaproponować rolę w ekranizacji bestsellera dla niewyżytych nastolatek (sukces kasowy gwarantowany).

Wracając jednak do samych "Więzów", o ile pierwsza część była całkiem fajna i przyjemnie się ją czytało, o tyle druga już średnio. Jakoś tak zaleciało mi zoofilią (nie jestem przewrażliwiona), bądź co bądź w delikatnym wydaniu, ale jednak. Tak jakby autorce zabrakło pomysłu, a termin gonił. Wzięła więc, drugie w kolejności najpopularniejsze istoty po wampirach i wrzuciła z nimi do jednego wora, mocno nim potrząsając. Wyszło kiepskiej jakości czytadło do pociągu, które skutecznie zatarło mi dobre wspomnienia po części pierwszej. "Więzy krwi" są dla mnie pełne schematów i niezbyt wybitnych bohaterów (chociaż pani detektyw faktycznie jest dobra), bardzo fazowe, ale inteligentne jednak nie...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
aliaren Płeć:Kobieta
yadda yadda~


Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2009, 17:21   

Hmmm, mogę się mylić, ale wydaje mi się, że pomieszały Ci się dwie różne książki. Z tego, co wiem, serial 'Więzy krwi' powstał na podstawie powieści autorstwa Tanyi Huff. Ja mówię o zupełnie innym cyklu autorstwa Particii Briggs - tytuł drugiego tomu został przetłumaczony na polski tak samo jak tytuł tamtego serialu.

moshi_moshi napisał/a:
"Więzy krwi" są dla mnie pełne schematów i niezbyt wybitnych bohaterów (chociaż pani detektyw faktycznie jest dobra), bardzo fazowe, ale inteligentne jednak nie...

W cyklu, o który mi chodzi mamy panią mechanik, nie panią detektyw ;D

'Ślad krwi' T. Huff też kupiłam [swoją drogą, właśnie do pociągu], ale nie spodobał mi się na tyle, żeby kupić też drugą część.

moshi_moshi napisał/a:
Nie wiem, czy to tylko moje urojenia, ale coraz częściej wydaje mi się, że większość literackich nowości powstaje nie po to żeby je czytać, tylko po to, żeby je nakręcić.

Z tym się zgodzę. Co z tego, że w księgarniach jest coraz więcej fantastyki, skoro większość jest w najlepszym wypadku średnia, za to wszystkie nachalnie krzyczą z okładek superlatywami. Dopiero co skończyłam "Mojego własnego diabła" i od samego początku miałam wrażenie, że lepszy byłby z tego film, niż książka. Może dlatego, że reklamowany był jako 'nowa powieść twórcy Constantine'a'...

_________________
see without looking
hear without listening
breathe without asking

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5376666
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 02-04-2009, 18:26   

O kfiiiiiiiiiiiik! Czytanie ze zrozumieniem jednak boli.

/Me chyli czoło i gorąco przeprasza! Tak, przyznaję się, bez bicia, że pomyliły mi się książki... Zdarza się, albo i nie... W ramach poprawy wizerunku, mogę tylko obiecać, że w wolnej chwili postaram sie przeczytać wymieniony tytuł.
Cytat:
'Ślad krwi' T. Huff też kupiłam [swoją drogą, właśnie do pociągu], ale nie spodobał mi się na tyle, żeby kupić też drugą część.

Nie kupuj, szkoda kasy i czasu :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-04-2009, 21:09   

Przeczytałem Bolo! Webera. Książka traktuje o inteligentnych-superczołgach i ich niezwykłym związku z człowiekiem - dowódcą. Uczciwie mówiąc spodziewałem się, że książka będzie okropnie głupia. Faktycznie, wielka powieść XIX wieczna to to nie jest... Jednak mega super czołgi fajnie kopią tyłki ludobójczym najemnikom, złym obcym i czemu tam popadnie.

Kolejna książka, która mi się trafiła nosi tytuł Spiżowi Wojownicy i generalnie można by ją streścić jako "Conan Egipcjanin". Głównym bohaterem jest Barka, fenicki najemnik walczący za Faraona. Odkrywa on przypadkiem, że inni najemnicy (Grecy) są badassami i spiskują z Persami celem podboju Egiptu. Generalnie książka jest śmieszna. O dziwo pisał ją ktoś, kto chyba trochę znał się na warsztacie pracy historyka (i z całą pewnością umiał obsługiwać Wikipedię), ale nie staje się przez to ani trochę mądrzejsza. Barka dzieli swój czas między zabijanie wrogów i uwodzenie ich kobiet. Wrogowie nawiasem mówiąc robią podobnie. Autor trochę nie może się zdecydować czy bohater jest "urodzonym mordercą o ciele złowrogiego olbrzyma" czy też płacze nad ciałami pomordowanych dzieci...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
aliaren Płeć:Kobieta
yadda yadda~


Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2009, 15:44   

moshi_moshi napisał/a:
O kfiiiiiiiiiiiik! Czytanie ze zrozumieniem jednak boli.

/Me chyli czoło i gorąco przeprasza! Tak, przyznaję się, bez bicia, że pomyliły mi się książki... Zdarza się, albo i nie... W ramach poprawy wizerunku, mogę tylko obiecać, że w wolnej chwili postaram sie przeczytać wymieniony tytuł.

Nic nie szkodzi, to wydawcy nakombinowali z tą krwią w tytułach xD Sama się pogubiłam - pierwszy tom cyklu Huff to zdaje się Cena Krwi, a ja napisałam o 'Śladach'.

Życzę miłej lektury ;D Książka przetestowana już na mamie i dwóch koleżankach, wszystkim trzem się podobało, mimo że za fantasy nie przepadają. Tak jak pisałam - nic wybitnego, ale czyta się o wiele lepiej niż tamtą drugą wariację na temat wampirów.

_________________
see without looking
hear without listening
breathe without asking

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5376666
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-04-2009, 18:59   

Póki co męczę się z ,,Wiekami światła'' macLeoda. Rzecz jest o Anglii, w której zamiast rewolucji przemysłowej doszło do magicznej - eterowej.
Nie mój typ książki - praktycznie brak akcji, zero humoru, niewiele dialogów, tylko budowanie klimatu przez opisy świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 03-05-2009, 13:25   

A ja postanowiłam wrócić do czytania póki mam zapał i szczere chęci. I to do ściśle określonego gatunku: fantasy. Wybrałam więc tak drogą troche losową książke R. Hobb "Uczeń Skrytobójcy", tak jakoś intuicja mi mówiła, że nie powinno być to złym wyborem. Zwłaszcza, że książka ma kilka tomów (a dla mnie dobra książka fantasy musi być lekko przydługa i mieć mapki) i po pierwszym tomie jestem po prostu oczarowana. Fakt, nie ma tu elfów, ale jest za to Moc! Cały świat poznajemy za pomocą głównego bohatera Bastarda, który jest bękartem następcy tronu. Może brakuje mi tu czasami takiego wielkiego rozmachu jaki czułam np. w "Grze o tron", że jest wiele postaci, dzieje się przedużo itd. - ale ta powieść też ma potencjał. Ma fajnie poukładany spójny świat, ma świetnie ułożone elementy układanki i tajemnicy np. sama Moc i czy Rozumienie, czy też sama choroba kuźnica. Wiem, że to okrutne - ciekawi mnie choroba, ale jak to się dzieje, że porywani zwykli ludzie wracają pozbawieni jakichkolwiek uczuć? I chyba nie na marne w ksiązce pojawiają się hasła o Najstarszych - oj bije mi tu wielką epicką powieścią, a to jest właśnie to coś co lubie najbardziej. Czytanie poszło mi na tyle sprawnie, że jestem już na 2 tomie i z niecierpliwością czekam na dramtyczny rozwój wydarzeń. Bo chyba w końcu Bastard przestanie się krięcić po zamku i rozmawiać na zmianę: to ze Szczerym, królem, błaznem itp.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-05-2009, 11:12   

"Wybór Celów" czyli drugi tom trylogii "Oś Czasu". Japonia dokonuje inwazji na Australię, Stalin, poznawszy prawdę o upadku komunizmu, wycofuje się w koalicji antyhitlerowskiej, zaś Hitler, po przerzedzeniu kadry generalskiej, przygotowuje się do inwazji na Wielką Brytanię. Do tego pojawienie się przybyszów z przyszłości wywołuje spory chaos w życiu codziennym, zwłaszcza w USA, gdzie agenci biegają na młodziutkim jeszcze Elvisem, aby podpisać z nim kontrakt, a Marylin Monroe...

Nieźle się to czyta, podobnie jak tom pierwszy, choć zastanawia mnie, czy autor nie stworzył zbyt wielu wątków, które będzie musiał pozamykać w ostatnim tomie i czy w związku z tym nie wykręci się jakimś deus ex machina.
Powrót do góry
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2009, 12:47   

Aktualnie kończę czytać "Brisingr" Paoliniego. Cóż... strasznie nie lubię gdy okazuje się, że bohaterowie książkowi rozwijają się wolniej od czytelnika ;). O ile dwie poprzednie części sagi były dla nie świetną rozrywką (a czytałem je jeszcze wtedy, gdy nikt nie myślał o filmie kinowym, a co! ;)), to trzecią zakwalfikowałbym już jako "czytadło". Wydaje mi się też, że jest napisana nieco słabiej od części drugiej, lecz lepiej od pierwszej części.

Z innych pozycji... cóż, niedawno skończyłem czytać "Lód" Dukaja i nie powiem, książka awansowała z miejsca na pierwsze miejsce w liście ulubionych książek nie związanych w żadną sagę czy coś w ten deseń ;). Mimo że czytałem ją całe pół roku (nie non-stop oczywiście, po prostu zostawiłem ją podczas wakacji u rodziny w innej części polski i musiałem czekajć na okazje by ją odzyskać ;)).

Z książek które aktualnie rozgryzam, najbardziej wyróżnia siś "Europa Walczy 1939-1945" Normana Daviesa. Bardzo interesująca książka zwłaszcza dla ludzi zainteresowanych historią (choć prawdziwy maniak II WŚ, którym na szczęście nie jestem, pewnie nie znajdzie w niej zbyt wiele faktów, o których nie miałby pojęcia).

_________________
Knights Who Say Ni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-05-2009, 13:38   

Człowiek bez ojczyzny Kurta Vonneguta, ciekawa lektura, choć tylko na jeden wieczór. Dużo jeżdżenia po Bushu i, ogólniej, Ameryce, odrobina irytującej ekologii i paplania o tym, jak to niszczymy naszą planetę. Ale nawet mimo to, mimo że momentami czuje się, jakby się wysłuchiwało przemówienia na wiecu wyborczym, czyta się to fajnie. No i wreszcie dowiedziałem się, co jest najważniejsze w pisaniu:

"Pierwsza zasada: nie używaj średników. Są to hermafrodytyczni transwestyci, którzy absolutnie nic sobą nie reprezentują. Jedynie pokazują, że skończyłeś studia"

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2009, 22:59   

Przeczytałem Bibułę, zbiór felietonów Józefa Piłsudskiego, poświęconych trudnej sztuce produkcji i rozprowadzania nielegalnych wydawnictw. Piłsudski pisze znakomicie; czytając Bibułę nie mogłem się opędzić od myśli, że kto wie, czy nie straciliśmy dla polityki znakomitego pisarza. Pierwszy to chyba przypadek, aby ktoś pisał o carskiej Rosji z humorem, a o działalności narodowowyzwoleńczej i konspiracji z dystansem. I jedna tylko uwaga - utwór powstał w czasie, gdy Piłsudski był aktywnym członkiem PPS, Bibuła pełna jest nawiązań do sytuacji politycznej w zaborze rosyjskim, i dla pełnej satysfakcji z lektury wskazana by była chociaż minimalna wiedza historyczna na temat ziem polskich na przełomie XIX i XX wieku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Akira1980 Płeć:Mężczyzna
Kolekcjoner.


Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Neverwhere
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2009, 14:52   

Zabieram się za Mistrza i Małgorzatę ponieważ zaciekawił mnie film/serial. Mam nadzieję że warto przeczytać i nie stracę przez nią czasu.

_________________
"Życie to sen wariata, a jak się przyprawi, to zmienia się w kolorowy telewizor."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kusoku Płeć:Mężczyzna
Zaatakowany pierunem!


Dołączył: 14 Kwi 2007
Skąd: z zaskoczenia
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2009, 13:36   

Mogę cię zapewnić, że książka ciekawa i warta przeczytania.
Miesiąc temu ją przeczytałem (w gonitwie maturalnej ograniczyłem czytanie książki do 2 dni - a możliwe było to tylko dlatego, że książka nie nudziła)

_________________
If you want to know the truth,
you got to have the courage to accept it.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11500019
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 58 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group