FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 14-02-2010, 15:29   

Jeżeli jesteś naprawdę zdesperowany, to McCaffrey popełniła kilka 'militarnych' serii SF w świecie FSP... Seria o statkach i trylogia Sassinak konkretnie. Generalnie poziom literacki - powiedzmy - Salvatora (wyłączając pamiętniczek, ofkoz), czyli czytadło na wakacje.

_________________
Every little girl flies.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2010, 16:14   

Przyjrzyj się twórczości C. J. Cherryh, bo widzę że nie ma jej na Twojej liście. Pisze klasyczne space opery, na tyle zaprawione oryginalnością, że wybijają się ponad przeciętność. Pod "militarne sf" z jej powieści podchodzą Ludzie z Gwiazdy Pella i Hellburner. Niestety, w jej najlepszych powieściach (Cyteen i Rimrunners) wojny za wiele nie ma, chociaż przewija się w tle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-02-2010, 17:13   

Irian napisał/a:
Jeżeli jesteś naprawdę zdesperowany, to McCaffrey popełniła kilka 'militarnych' serii SF w świecie FSP... Seria o statkach i trylogia Sassinak konkretnie. Generalnie poziom literacki - powiedzmy - Salvatora (wyłączając pamiętniczek, ofkoz), czyli czytadło na wakacje.


Iri, pozwolę sobie przypomnieć iż McCaffrey pożarłem lata temu. A teraz przegryzam się przez Statek który śpiewał i jest to takie....w Jej stylu == Smoki były lepsze.

Teukros - i jak pamiętam, jej książki są raczej grube. Dziękuję.


ps Seria książek z facetem przeniesionym na marsa i rozbijającego się w tamtejszym społeczeństwie. John jakiśtam z Marsa chyba się to nazywało. Ktokolwiek wie o czym mówię? A jeśli wie czy to jest dobre?

pps a skoro o tym mowa, które tomy Jeźdźców nie oddałem?
Powrót do góry
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2010, 17:27   

To jest cykl Burroughsa, z którego w Polsce wyszła tylko jedna powieść, pierwsza część - Księżniczka Marsa. Ale niespecjalnie polecam; takie sobie czytadło z początku XX wieku, jeżeli już lubisz takie starocie, to chyba Conan będzie lepszym wyborem.
Ale jakbyś chciał zobaczyć co to jest, to widzę że na anglojęzycznych Wikiźródłach mają pierwsze pięć części.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-02-2010, 16:50   

Dziś w księgarni widziałem nową pozycję. Nosi ona tytuł Kroniki Amberu tom 1 i jest niczym innym, jak wznowieniem pierwszych 5 tomów Amberu, klasycznego cyklu fantasy autorstwa Zelaznego. Drugi tom ma być wydany wkrótce. Zawiera książki Dziewięciu Książąt Amberu, Karabiny Awalonu, Znak Jednorożca, Ręka Oberona i Dworce Chaosu. Kosztuje to 50 złotych bez 10 groszy (i kupie sobie jeśli kasy mi starczy). Bardzo się cieszę, że to wydano, bo planowałem kupować to na Allegro.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-02-2010, 17:07   

No to jestem pozytywnie zaskoczony! Niedawno wznowiono Kroniki Czarnej Kompanii, teraz Amber... Szkoda tylko, że okładka niezbyt zachęcająca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-03-2010, 18:06   

Mark Sołonin "Na uśpionych lotniskach"
Genialna książka! Dawno nie czytałem równie udanej pracy historycznej, popularnonaukowej a jednocześnie tak fachowej i ciekawej. Autor zajmuje się lotniczym aspektem ataku Niemiec na ZSRS w 1941. Opisuje dokładnie dzieje sowieckiego lotnictwa, jego strukturę, mentalność i szkolenie kadry. Rozprawia się z mitem powszechnie uznanej przyczyny klęski w 1941 - jakoby większa część ruskich maszyn została zniszczona na lotniskach i dlatego nie walczyła. Prawda jest inna - lotniska były na tyle rozśrodkowane i zamaskowane, że straty w sprzęcie były relatywnie mniejsze niż się ogólnie przyjmuje. Przyczyną klęski, wedle Sołonina, było to, że zaraz po tym, jak zaczął się atak, ruscy piloci i obsługa naziemna rzucili się jak jeden mąż do panicznej ucieczki, nie myśląc nawet o tym, by walczyć, a jeśli już wystartowali, by walczyć, to wracając zastawali swoje lotniska całkowicie opustoszałe. Bardzo ciekawe są porównania stanu i uzbrojenia rosyjskiego lotnictwa z niemieckim - i konstatacja, że na papierze Rosjanie wcale nie stali aż tak niżej od Niemców, zarówno jakościowo jak i ilościowo.
Powrót do góry
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 09-03-2010, 19:24   

"Wyższe Racje" Janusza Zajdla, czyli przekonujemy się do Science Fiction...
Muszę przyznać, że o ile wcześniej nawet kijem nie tykałam SF, tak teraz chyba się przekonałam. Złotym środkiem oczywiście okazał się być Zajdel i takie opowiadania jak "Feniks", "Ferma" czy "Awaria". Podoba mi się w końcu jego styl pisania. Co prawda mam czasem wrażenie, że te opowiadania zostały żywcem wyrwane spomiędzy takich dzieł jak "Psie Serce" i "Fatalne Jaja". Możliwe, że błędnie kojarzę te utwory (zważywszy na czas pisania i okoliczności powstania), niemniej jednak kwalifikuję je do jednego działu. Ciekawe.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 12-03-2010, 17:39   

Przed mną są opowieści Mahabharata, czyli hinduskie mitologiczne opowieści z rodem Sci-fiction. Poprostu cud miód. Podobno najdłuższy poemat epicki w historii świata.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-03-2010, 18:13   

A ja jestem po 200 stronach Innych Pieśni Jacka Dukaja, czyli opowieści o świecie, gdzie ludzie o silnym duchu bezpośrednio wpływają na tych o słabszym (w dużym uproszczeniu). To nie jest typowe fantasy. Czyta się bardzo dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-03-2010, 18:14   

Czekaj, czekaj, cosik mi to mówi... zielona kniga, fazowe rysunki... czyżby to? Po nitce do kłębka... nie, to była Ramajana- ostatnio szukałam tego na oślep, nie wiedząc co takiego właściwie przeczytałam chorując na ospę lat temu naście. Niestety, większość książek z tamtych lat poszła do biblioteki. Szkoda, bo wydanie było śliczne i dostarczyło świetnych scenariuszy do podwórkowych zabaw.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 12-03-2010, 18:37   

Na Ramajamę też się szukuje, ale w tej obecnie czytanej przez ze mnie księdze są takie smaczki jak:
Zjedzenie byczego kału dla zdobycia nieśmiertelności, czy dmuchnięcie konia z tyłu w celu przestraszenia węży, aby ci dali ukradzione kolczyki. Nie dziwię się czemu teraz te przypowieści stały się podstawą dla Gwiezdnych wojen i innych.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-03-2010, 19:48   

Lian Hearn "Po słowiczej podłodze" - kupiłem tę książkę, co by mieć co czytać podczas podróży, ale niebacznie sięgnąłem po nią wieczorem i przeczytałem jednym tchem. Bardzo miłe czytadło. Wydawca reklamuje to jako coś a'la Wiedźmin. Nie, powiedziałbym raczej, że to takie Naruto na serio. Bohaterem też jest młodziutki, zemowany ninja, którym pomiatają inni. Dobrze napisany dramacik wojenno - miłosny w realiach fikcyjnej krainy wzorowanej na feudalnej Japonii. Zaczyna się od typowego ZSMW (znowu spalili mi wioskę), ale dalej jest już lepiej, zaś zakończenie jest baaardzo mangowe.
Powrót do góry
Meliana Płeć:Kobieta
desert rose


Dołączyła: 22 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2010, 14:41   

Mam za sobą lekturę trylogii Stiega Larssona "Millenium" w skład której wchodzą: "Mężczyźni, ktorzy nienawidzą kobiet", "Dziewczyna, która igrała z ogniem" oraz "Zamek z piasku, który runął".

Powiem tak: Wow! Co za historia! Ostatnio patrzę z wielką nieufnością na książki odnoszące komercyjne sukcesy. Ogromna popularność autorów typu: Stephenie Meyer, czy Trudi Canvan podburzyła moją wiarę w dobry gust literacki ogólnoświatowej populacji. Stieg Larsson to wprawdzie nie fantastyka, tylko thriller polityczny, ale ilość sprzedanych egzemplarzy mogłaby spokojnie konkurować ze spiskami Dana Browna. Bałam się zresztą, że to może być drugi Dan Brown, czyli super_hiper_tajemnicza historia z miałką i płytką konstrukcją fabularną. Na szczęście moje obawy okazały się bezzasadne!

Może zacznę od tego, że autor ma świetny warsztat! Bardzo starannie dobiera słowa, co daje wrażenie dokładnego przemyślenia struktury fabularnej i roli jaką mają w niej do odegrania główni bohaterowie. Z dziennikarską pieczołowitością wprowadza nas w świat politycznych spisków, medialnych intryg i degeneracji państwa szwedzkiego począwszy od sfery społecznej, a skończywszy na elitach władzy. Taka postawa może dziwić, bo Szwecja słynie przecież z doskonałej organizacji każdej struktury państwowej i przez wielu uważana jest za przysłowiowy "raj na ziemi". Tymczasem welfare state, które w krajach Skandynawskich osiągnęło modelowy wręcz poziom, okazuje się tylko pozorem, a może nawet klatką, w której zamyka się osoby uznane za nieprzystosowane do życia w modelowej demokracji szwedzkiej.
Kolejną ważną kwestia, jaka pojawia się na kartach "Millenium" jest problem szwedzkiego neofaszyzmu, który to zdaje się frapować nie tylko Larssona, ale równiez jego kolegę "po fachu" Henninga Mankella. Obaj dowodzą, że Zło w postaci faszyzmu zatacza coraz szersze kręgi i znowu staje się popularne i społecznie pożądane w krajach Skandynawskich. Rodzi się przez to wiele patologii, ale największą według nich jest hipokryzja społeczeństwa, które przymyka oko, albo wręcz tuszuje skandale ze swastyką w tle.

Larssonowi udało się stworzyć świetne, nietuzinkowe postacie. Duet: Mikael Blomkvist - Lisbeth Salander to połączenie bez precedensu w historii literatury. On - znany i szanowany dziennikarz opiniotwórczego miesięcznika "Millenium". Inteligent, bezwględnie tropiący wszystkie odchylenia systemu, lekkoduch żyjący w wolnych związkach. Ona - kobieta z przeszłością, ubezwłasnowolniona, po licznych latach spędzonych w szpitalu psychiatrycznym. Jej wygląd to absolutny hard-metal z czarnym makijażem, tatuażami, kolczykami, ćwiekami, skórami i ciężkimi buciorami. Aspołeczna. W rzeczywstości genialna reasercherka i hakerka skrywająca mroczną przeszłość.

Już bardziej niedopasowanych charakterowo ludzi nie można było znaleźć. A jednak połączą ich wspólne losy, intrygi i zagadki. Żal tylko, że Larsson zmarł nie doczekawszy sukcesu swoich książek. Szkoda, bo szykował dalsze części, a ostatnia ma otwarte zakończenie. Będzie mi brakowało przygód Mikaela i Lisbeth. Po zakończeniu trylogii mam poczucie, jakby mi odebrano fajną, intrygującą zabawkę. Poczucie straty jest tym większe, że autora nie ma już wśród żywych i nie będzie mógł kontynuować tej historii. Pierwszą część oceniam (w skali 10-punktowej) na 9, drugą na 8 i trzecią też na 8. Zdecydowanie warto.
Pozdrawiam!

_________________
"Niebo tego świata. Odtąd każdy rok jest wygraną." Issa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-03-2010, 19:06   

Ja Millenium tez czytałem, ale zachwytu nie było, takie 7+,8 / 10, miejscami przegadane straszliwie.

Teraz skończyłem Lalkę Prusa, i zaskakująco miło się czytało. Może zapoluję nawet na Faraona... Ale w kolejce już czeka Potop, i wypada wreszcie przeczytać kroniki Czarnej Kompanii, które stoją nieruszone na półce od 2 miesięcy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 66 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group