FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 18, 19, 20  Następny
  Avatar: Legend of Korra [spoilery]
Wersja do druku
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-06-2012, 18:49   

Om, obiecałem to daję dłuższego posta. W formie polemiki, skoro tyle osób już się rozpisało. ;)

Asthariel napisał/a:
Miałem przeczucie, że debending będzie odwracalny, bo Lin jest zbyt świetna, by ją trwale krzywdzić.

Ja osobiście miałem nadzieję, że będzie na tyle awesome, że nawet odebranie bendingu nie wyeliminuje jej z gry. To co zrobili natomiast niespecjalnie mi się podoba, bo straszliwie deprecjonuje scenę z zeszłotygodniowego odcinka. No ale cóż...

Ysengrinn napisał/a:
Ogólnie zgadzam się, że wszystko byłoby dużo lepsze, gdyby nie tempo. W efekcie napięcie, które rozładowano w finale, nie było wystarczająco duże.

Ano, ano. W całości się pod tym podpisuję.

Irian napisał/a:
Korra w swoje awatarowanie nie wkłada żadnego wysiłku, wszystko dostaje deusami

Deusy są faktem, tyle że one są właściwie częścią bycia Avatarem. Jesteś jedwabista, bo jesteś reinkarnacją poprzedniego Avatara. Twojej zasługi w tym zero.

Natomiast nie zgodzę się z tym, że nie wkłada wysiłku. Widać było, że traktuje swoją rolę poważnie. Widać było z jaką trudnością przychodziło jej nauczenie się airbendingu. Dla porównania: Aang opanował waterbending w stopniu lepszym, niż Katara w kilka minut, a earthbendować, co sprawiało mu największy kłopot, nauczył się w jeden dzień... Właśnie dlatego, że był Avatarem i w zw. z tym był jedwabisty.

Irian napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
miałam nadzieję, że zgłębianie spirit world i odzyskiwanie bendingu będzie tematem całego drugiego sezonu, a tu niespodziewajka, masz w prezencie, bo jesteś taka jedwabista!

Ja wręcz przeciwnie. Co prawda też miałem wrażenie, że tak zrobią, ale miałem nadzieję że nie. Bo ustawiłoby to tak naprawdę kolejne odcinki w taki sam schemat, jaki był w Airbenderze, tzn. jeżdżenia po świecie i uczenia się panowania nad kolejnymi żywiołami. I uważam, że w sumie dobrze, że twórcy nie chcą się tu powtarzać.

Co zaś do prezentu... a niby jak Aang opanował energybending? Bardzo chciał nie zabijać i przypadkiem trafił na żółwiolwa, który ot tak dał mu nowy bending, żeby musiał. Nie bronię tego rozwiązania, bo ono mi się nie podobało i nie podoba. Ale w Airbenderze nie było pod tym względem wcale lepiej (i wadziło mi ono tam w podobnym stopniu – tak jak w Korrze umniejszyło to scenę z Lin, tak w Airbenderze zbagatelizowało to dylematy moralne Aanga).

Irian napisał/a:
potem nie mogłam przestać się śmiać z odrzutowego generała.

Taaaaaaak. Ba, odrzutowość jest chyba rodzinna.

Irian napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
Poza tym ciekawa jestem, jak pociągną wątek nierówności społecznych. Bo scena w łódce była wyjątkowo paskudna i może prowadzić do zamiecenia sprawy z powrotem pod dywan... W końcu wszyscy odzyskali swój bending, Amon poszedł karmić rybki, więc nie ma problemu, prawda? Oby nie.

Może przeżył... To by była dobra trauma, znienawidzony przez społeczeństwo, które chciał bronić, zdradzony przez własnego brata... Muahahaha, ja bym to pociągnęła dalej. Ale chyba nie, twórcy zapowiadali, że Amon będzie jednosezonowym przeciwnikiem. Szkoda.

Mi co prawda nie szkoda, ale mam podobne wrażenie, tylko że widzę to nieco inaczej.


Spoiler: pokaż / ukryj
Zgodzę się, że niepokoje społeczne nie wygasną. I że sprawa zostanie pewnie zamieciona pod dywan. Tyle, że mam nadzieję, że pokażą tego konsekwencje. Bo nie zdyskredytowano przecież całej idei equalizmu, nie zlikwidowano źródła problemu. Skompromitowano tylko Amona osobiście i pokazano jego hipokryzję.

Amona natomiast już nie mamy... mamy za to jego porucznika-idealistę, który nie wydaje mi się, żeby zginął. No i mamy Hiroshiego Sato, który również dycha. I mam nadzieję, że w tym kierunku to pociągną. :>


Koranona napisał/a:
Z drugiej strony w głębi duszy cały czas wierzyłam, że nie da się avatarowi zabrać bendingu, bo on zawsze ma to gdzieś na dysku twardym zapisane. Ale liczyłam na coś ala to co Irian napisała, na plotpower do kolejnego sezonu.


Ja bym powiedział, że to było nie tyle zabranie, co jakieś blokowanie... Daer gdzieś chyba wspominał o blokowaniu chakr bloodbendingiem. Może w ten sposób to działa? No a jak coś jest zablokowane, to można to odblokować.

Koranona napisał/a:
A Iroh to na razie popłuczyny po Zuko. Bo Zuko może nei był bardzo przebojowy, ale pan generał jak na razie niczym się na zasłużył.

Póki co o nim niewiele wiemy, więc osobiście wstrzymuję się z ocenami. A co do zasług... Zuko też przez długi czas niczym się nie zasłużył. Wot, wygnany książe na beznadziejnej misji. Co nie zmienia faktu, że go lubię.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-06-2012, 19:49   

Abstrahując - Amon i Tarrlok udowodnili, że waterbenderzy są najbardziej jedwabistymi z benderów, nie potrzebują też do tego żadnej komety.

Już kiedyś snuliśmy teorię, że musieli czymś się bardzo narazić pozostałym nacjom, że zostali wygnani na krańce świata. Cóż, jeśli znalazł się jakiś watażka o mocach równych Yakonowi i synalkom, to zapewne potrzeba było Avatara i połączonych sił pozostałych nacji by stawić im czoła.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-06-2012, 22:51   

Amon jest urodzonym kabareciarzem (SPOILERY do finałowego odcinka).

http://i.qkme.me/3pu2ou.jpg
http://i.qkme.me/3ptyhb.jpg
http://i.qkme.me/3pu0ko.jpg

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer z uczelni2002
Gość
PostWysłany: 25-06-2012, 11:12   

Okay, moja opinia w spoilerze.


Spoiler: pokaż / ukryj
To że Amon jest bratem fałszywego Bloodneto i prawdziwym Bloodneto wraz z jego backstory to dobra rzecz. Koh to interesujący gość, ale gdyby to był on to robiłby to tylko dla jaj. Tak wszystkie jego umiejętności zostały wyjaśnione.
Podoba mi się też to, że Amon zabrał Korrze bending, prócz zablokowanego przez jeszcze parę minut Airbendingu.
I dobrze że z Mako jakoś się wybrnęli w miarę dobrze.

Ale teraz co mnie rozczarowało.
Srlsy Amon? Zmywalna farba? W świecie z Waterbenderami?
Jestem rozczarowany że Amon zabił swego przydupasa. Przez całą serie robił niedobre rzeczy, ale można było zawsze mówić że na początku zabrał się tylko za złoczyńców, że odbieranie Bendingu to nie zabijanie i gdzieś tam z tym swym rewolucyjnym ekstremizmem ma jakieś zasady. Ta scena to zniszczyła.
Mam nadzieję że jednak przeżyje on tą eksplozje, tylko że tym razem naprawdę będzie miał oparzone ciało i będzie latał z swym bendingiem. Inaczej byłoby to marnotrawstwo złoczyńcy. Obecnie nawet nie widzę co ma być problemem w sezonie 2.
Ogólnie Amon niczego nie osiągnął. Aang zza grobu nauczył Korry Spiritbendingu i już jest ona z powrotem w pełni Avatarem i wzięła się za przywracanie bendingu. Wolałbym żeby sezon 2 byłby poświęcony Korrze uczącej się Spiritbendingu by odwrócić działanie Amona, bo w końcu bycie Avatarem to nie tylko bending ale i spirytualizm. Ale nie, Spiritbending został znowu wręczony jako rozwiązanie i to nawet nie stało się to za sprawa potęgą miłości, ale za sprawą potęgi angstu.

Ostateczna ocena sezonu... 7.5/10 do przyszłego zaokrąglenia. Animacja była dobra, oglądało się przyjemnie, było zabawnie, ekscytująco, parę fajnych postaci, zakończenie nieco rozczarowuje. Jeżeli to miało być przygotowanie pod lepszy sezon 2, to będzie 8/10, jeżeli nie to 7/10.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-06-2012, 17:14   

Cytat:
Ogólnie Amon niczego nie osiągnął.


Oj osiągnął, osiągnął. Zasiał w społeczeństwie ferment, którego tak łatwo się nie zneutralizuje. Choćby dlatego, że nic nie wskazuje na to, by nie miał racji. Wcześniej czy później pojawi się jakiś następca, może tym raczej wyłączający bending metodą czysto naukową.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2012, 17:52   

Cytat:
Oj osiągnął, osiągnął. Zasiał w społeczeństwie ferment, którego tak łatwo się nie zneutralizuje. Choćby dlatego, że nic nie wskazuje na to, by nie miał racji. Wcześniej czy później pojawi się jakiś następca, może tym raczej wyłączający bending metodą czysto naukową.

Na razie jest to strefa fanowskiej spekulacji jak Fire Nation nienawidzące Aanga po trzecim sezonie.

@Tren
(tez spoiler)
https://dl.dropbox.com/u/7595764/ava/21321.jpg

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-06-2012, 08:25   

Bohaterowie odkrywają shipping.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-06-2012, 10:17   

Ewwww.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2012, 10:04   

http://insidetv.ew.com/2012/07/11/legend-of-korra-second-season/
Korra będzie miała 52 odcinki.

Good. Mała ilość odcinków wybitnie im nie służy.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-07-2012, 10:08   

W sumie 52. Co oznacza, każdą księgę po ok. 12 odcinków, czyli prawdopodobnie podobnej jakości, co powietrze. Właściwie można się było tego spodziewać, ale i tak, żal.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2012, 10:10   

Powietrze było robione z myślą, że to połowa serii.
Teraz sytuacja będzie inna i będą mogli zwolnić i lepiej to rozplanować.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-07-2012, 10:13   

Zważywszy na fakt, że księga druga jest już w trakcie produkcji? Nie podzielam twojego optymizmu, choć chciałbym się mylić.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-07-2012, 18:24   

Gamer2002 napisał/a:

Powietrze było robione z myślą, że to połowa serii.

Że cała. Drugi sezon dostali później, w trakcie produkcji już... teraz może być podobnie jak z 1... ale za to dwa ostanie cieszą.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-07-2012, 10:49   

http://www.g4tv.com/thefeed/blog/post/726195/legend-of-korra-book-2-spirit-details-revealed-comic-con-2012-panel/

Księga Druga będzie Spirit.
Poznamy początki linii Avatarów.


Może być fajne.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 09-08-2012, 23:04   

AAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRGH!!!!
Tyle mam do powiedzenia w sprawie końcówki.


Spoiler: pokaż / ukryj
I to właśnie końcówki-końcówki.
Dwa ostatnie odcinki mi się podobały. Szalenie. Serio serio. Na czele z łzawą historyjką braci bloodbenderów, bo jak wiadomo Seriki mają dziką słabość do złych panów, których należy pogłaskać po główkach.
ALE dwie sceny absolutnie nie istnieją i pragnę je wymazać z pamięci!
1. Scenę w łódce (z powodów jak wyżej). No ale... ale... to było... Bez sensu? Kompletnie i absolutnie! T_T Stanowczo protestuję! Jeszcze żeby Amon naprawdę był potworem-potworem, ale kurka, on w sumie chyba nawet nikogo nie zabił! Po drugim braciszku (do którego mam dziką słabość) naprawdę spodziewałam się czegoś lepszego- -"
2. Deus ex machina! Główna bohaterka roni całą jedną łezkę, zostaje oświecona i cały dramatyzm, poświęcenia i wszystko diabli biorą. Pstryk i świat znowu jest piękny, bo tak! Jak można AŻ TAK zawalić dobrze zrobioną serię?!
(3. No dobra, jeszcze farba na mordce nie istnieje, ale to już pierdoła)

Gdyby to było absolutnie i kompletnie spieprzone, po prostu bym kręciła nosem. Ale 2-3 sceny mniej i byłoby świetne! Tak niewiele brakowało... A tak zostaję wkurzona i nieco zniesmaczona. Prych.

I chcę obu panów żywych. Koniecznie. FOCH.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group