FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 18, 19, 20  Następny
  Avatar: Legend of Korra [spoilery]
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-09-2013, 18:06   

Pierwszy odcinek straszy bardzo parszywą grafiką, na szczęście w drugim już mamy porządny avatarowy poziom.

Fabularnie - Korra tak jakby zrównywała poziom do braciszków, co niepokoi, natomiast jej bliższa i dalsza rodzinka wypada nienajgorzej. Zanosi się co prawda na dość sztampowe zagranie z wujkiem, ale umówmy się - w Avatarze wiele rzeczy się zanosiło i ostatecznie domysły fanów okazywały się o dupę potłucz. Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Fajnie, że Jinora ma swoje pięć minut, mała ma potencjał.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 17-09-2013, 10:13   

Jak dla mnie to się w ogóle kupy nie trzymało - wychodzi na to, że Korra ma IQ na poziomie kamienia przy drodze, związek z Mako działa na nią ogłupiająco. Cały odcinek, i w sumie poprzedni też, non stop truje jej się, że tu chodzi o duchowy świat, na dodatek przypominana jest jej możliwość połączenia się z innymi avatarami i poproszenia o pomoc, ale nie, ona musi spróbować otworzyć portal za pomocą jak najbardziej fizycznej siły. Całe szczęście, że Jinora dostanie większą rolę, ten serial zdecydowanie potrzebuje jakiegoś sensownego głównego bohatera.

Ale niezmiernie śmieszy mnie to, że Bolin wpadł jak śliwka w kompot. Zwłaszcza że biedaczek nie wiedział, w co się pakuje.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-09-2013, 11:37   

Czepiacie się biednej Korry... Nie każdy musi mieć zdrowy rozsądek, umiejętność logicznego myślenia i choćby śladowy instynkt samozachowawczy. Niektórzy zwyczajnie wydają wszystkie pdki na combat skille i nic nie zostaje na resztę. Taki urok głównej bohaterki, że jest zwyczajnie tempa.

Duchom dzięki za wsparcie Jinory i rodzeństwa Tarloka, bo ileż można się załamywać nad avatarą i jej lubym?

Aha, scena z negocjacjami biznesowymi - bezcenna.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2013, 11:55   

Cytat:
wychodzi na to, że Korra ma IQ na poziomie kamienia przy drodze

Nie załapałaś tego podczas sezonu 1? :P

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2013, 20:22   

Narrator powinien umrzeć. Ten głos mnie dobija.

Mam nieodparte wrażenie, ze scenarzyści żałują, że zdecydowali się na starszych bohaterów niż w jedynce, bo postanowili im nie zwiększać IQ wraz wiekiem. Oby ze scenariuszem nie zawalili.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 21-09-2013, 10:40   

Odcinek 03

- MAKOOooOO, pomóż mi, już nie daję rady, co mam zrobiiiiić?!
- Jeśli jesteś aż tak nieszczęśliwy, po prostu z nią zerwij.
- Zerwać? Można tak zrobić?
- No ta, faceci tak robią przez cały czas.

*Eaś pluje poranną kawą*
- WAIT, WUT?!

Och, Mako, z każdym odcinkiem mnie zaskakujesz, kiedy już sądzę, że nie mogę cię już bardziej znielubić, okazuje się, że pokłady twojego debilizmu i małostkowości oraz płytkości są jeszcze większe, niż myślałam...

Plus chyba naprawdę wolałam rodziców Korry z poprzedniego sezonu - kiedy właściwie nic o nich nie wiedzieliśmy i byli zwykłą, trochę ciapowatą, ale bardzo sympatyczną parą ludzi. Jakoś bardziej mi pasowało, że główna bohaterka jest jakimś totalnie przypadkowym randomem z Bieguna Południowego niż księżniczką - właśnie sobie uświadomiłam, że gdyby jej ojca nie wygnano, miałaby identyczny status społeczny jak Yue, ugh.

A jak już tak marudzę, to pociągnę to dalej: chciałabym w końcu zobaczyć jakiś poważny bending. Nie wymagam od razu czegoś na poziomie agni kai Azuli i Zuko, ale... schodki z ziemi? Zabawy ze sznurkiem, podczas gdy ma się pod kontrolą wszystkie żywioły? Seriously?

Za to bardzo podoba mi się wątek Tenzina i jego rodzeństwa. Jak dla mnie mogliby na to poświęcić cały odcinek.

Aha, i jeszcze to. Ómarłam xD

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-09-2013, 14:27   

Mako i Bolin robią za typowe laski bohaterów - nie mają żadnych własnych wątków i póki co żaden ich dialog między sobą nie dotyczył tematów innych niż dziewczyny. Gdyby ich i Korrę zgenderbendować drugi sezon oblałby Bechdel Test >.> ...

Cytat:
Jakoś bardziej mi pasowało, że główna bohaterka jest jakimś totalnie przypadkowym randomem z Bieguna Południowego niż księżniczką


Tru tru. Nadmiar księżniczek zawsze szkodzi.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 29-09-2013, 11:45   

Obejrzałam wczoraj wszystkie dotychczasowe odcinki drugiego sezonu i...

Dołączam się do płaczu nad rodziną Korry. Kiedy była po prostu córką pary jakiś wieśniaków z bieguna, było doskonale. A tu nagle dostajemy córkę chyba-lidera wioski, brata szefunia północy, która teraz łazi sobie naburmuszona bo tatuś starał się jej zapewnić stabilne i szczęśliwe dzieciństwo.

W dodtaku mamy Tarloka ver2, który również wie co dla avatara najlepsze, w przeciwieństwie do Tenzina >.> Ta seria ma chyba motyw przewodni: "waterbending jest badass" oraz " na biegunie posiadanie brata ssie".

Assami mignęła kilka razy. Dziewczyna ewidentnie ma problemy, które nie są tajemnicą, a jej optymizm jest ewidentnie udawany, więc może któryś z jej przyjaciów okazałby odrobinę wsparcia? Pomógł jej się odstresować? Porozmawiał? Nope... lepiej przecież pośmiać się z Bolina uciekającego przed wściekłą, wcale nie przypominającą Mai, królewną.

Z fajnych rzeczy: rodzina Tenzina wymiata! Biznesmen też wymiata!

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-09-2013, 13:30   

Doprawdy, jeszcze jeden taki odcinek, a zacznę przewijać sceny na biegunie... Nudne, głupie i schematyczne do bólu. Na szczęście jest jeszcze Southern Air Temple.
Czy tylko ja odnoszę takie wrażenie czy w LoK postaci są za bardzo przerysowane i określa je zwykle tylko jedna, ekstremalnie wyeksponowana cecha?
W każdym razie poziom leci w dół nawet względem pierwszego sezonu (o wyżynach Last Airbender'a nie wspominając).


vries napisał/a:

Mam nieodparte wrażenie, ze scenarzyści żałują, że zdecydowali się na starszych bohaterów niż w jedynce, bo postanowili im nie zwiększać IQ wraz wiekiem.

Żeby tylko nie zwiększyli IQ to wszystko byłoby w porządku. Bohaterowie Last Airbender'a byli przecież w większości rozsądni, mądrzy i jacyś tacy... bardziej życiowi. No ewentualnie byli diabolo szczwanymi szaleńcami. Ale stawianie ich w jednym rzędzie z tymi papierowymi kukiełkami z Korry brzmi jak obelga.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-09-2013, 15:48   

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARGH!!!

Jeśli wcześnie była równia pochyła to teraz mamy pikowanie. Pod praktycznie każdym względem, może poza grafiką. Korra w jednej chwili dowiaduje się Całej Straszliwej Prawdy


Spoiler: pokaż / ukryj
ohnoes, it was Unalok all along! Zaczęło się od tego, że zapłacił barbarzyńcom by napadli miasto i skryli się w świętym gaju, wiedząc, że jego braciszek ich tam zaatakuje.

... Sorry, to przecież wcale nie zmienia faktu, że ojciec Korry zniszczył sanktuarium i ściągnął na Północne Plemię gniew duchów. Owszem, teraz nie jeden, a obaj bracia mają coś za uszami.


Cytat dnia:


Spoiler: pokaż / ukryj
Bolin: Dziękuję, że wszczęłaś wojnę, teraz nie muszę się martwić zaręczynami ze swoją szaloną dziewczyną!


Jeśli twórcy mają jeszcze w planach pairingowanie tego antypatycznego idioty z Asami to... Nie wiem co im wyżarło mózgi.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2013, 17:47   

Co wy gadacie, odcinek 10/10.
Varrick skradł serię.


Spoiler: pokaż / ukryj
Obstawiam że jest on zły.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-09-2013, 23:26   

Ysengrinn napisał/a:
Jeśli wcześnie była równia pochyła to teraz mamy pikowanie. Pod praktycznie każdym względem, może poza grafiką.
A co ty! Grafika też leży. Może tła dają radę, ale już postaci... Obejrzyj sobie 1 odcinek 1 sezonu, a potem jakikolwiek z 2 sezonu. Dno i metr mułu.

Swoją drogą odkryłam, co miało znaczyć to, że ta księga nazywa się "Spirits". Otóż nie chodziło o walkę z zagniewanymi spirytami natury (tak jak sądziła większość fanów i tak jak ja miałam nadzieję, bo to by w końcu doprowadziło do rozwinięcia akurat tej części osobowości Korry, co do której dziewczyna leży i kwiczy, czyli jej duchowości - na bogów, jeśli rola avatara miałaby sprowadzać się tylko i wyłącznie do robienia rozpierdzielu za pomocą muskułów, w tej roli sprawdziłby się równie dobrze Bolin), tylko o Spirits of the Past. Czyli co i komu nie gra w rodzinie.

Fascynujące.

Dzięki, o twórcy. Marzyłam o tym.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-09-2013, 18:43   

Cytat:
Swoją drogą odkryłam, co miało znaczyć to, że ta księga nazywa się "Spirits". Otóż nie chodziło o walkę z zagniewanymi spirytami natury (...), tylko o Spirits of the Past


... Mamy się bać, że z konopii jednak wyskoczy firebender-mamusiobójca?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 30-09-2013, 19:12   

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
Swoją drogą odkryłam, co miało znaczyć to, że ta księga nazywa się "Spirits". Otóż nie chodziło o walkę z zagniewanymi spirytami natury (...), tylko o Spirits of the Past


... Mamy się bać, że z konopii jednak wyskoczy firebender-mamusiobójca?


O zgrozo... ja już to nawet widzę. Mako pragnący zemsty, wykorzystujący fakt, że avatar to jego panna, powtórka z końcówki ATLA z dylematem: "zabijać, czy nie"... brr.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2013, 09:05   

Mako nie jest dzieckiem-mnichem tylko dorosłym policjantem.
Wystarczy że pod sąd go odda.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group