FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Następny
  Avatar: Legend of Korra [spoilery]
Wersja do druku
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-04-2012, 17:10   

Sasayaki napisał/a:
spodziewam się, że wkrótce wykręci jakiś podły numer.

Mam nadzieję, że nie... to zbyt oczywiste, a poza tym to jedna z tych klisz, których nie lubię.

Easnadh napisał/a:
Wiecie co, ja nie rozumiem całego tego RRRRRRRRRRRRRAGE'u odnośnie Asami. Serio, nie sposób teraz wejść na tumblr, żeby się na niego nie natknąć.

Przyznam, że Asami może wywinąć jakiś numer. Ale równie dobrze numer może wywinąć ktokolwiek w tym serialu, nawet Meelo. Be the leaf~

Wszyscy tak się dziwią, że Masami rozwinęło się w tempie błyskawicznym - a przepraszam bardzo, jak było w pierwszym sezonie z Yuei i Sokką?
- Umm, hiiiiii.
- Hi!
- We're so in loooooooove~!!

Signed.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 28-04-2012, 18:17   

Pomijając fakt, że jak na razie Asami wydaje mi się zwyczajnie nudna, to scena zakochania była urocza. Zwłaszcza mina Mako.

I w sumie... jestem rozdarta, bo wolałę jak moje przeczucia, zwłaszcza te co do oklepanych motywów, nie sprawdzają się. Jednak wolałabym chyba zobaczyć Asami w (z braku lepszego określenia) "złej" wersji.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-04-2012, 21:20   

Jak już pisałem, na razie mamy klasyczny numer "nagle pojawia się Miss Perfect, żeby nabruździć w homansie". Znając twórców spodziewam się rychło jakiejś przewrotki, bo ciężko mi uwierzyć żeby poszli w coś tak oklepanego.

O samej Asami można powiedzieć tylko, że ma wszystko czego Korze brakuje (przynajmniej z punktu widzenia atrakcyjności) i... tyle? Zarówno rozwinięcie w kierunku zimnej manipulantki, jak i marzenia każdego faceta byłoby arcysztampowe, a Mike i Brian znani są z tego, że sztampy przełamują. Tak naprawdę więc nie wiemy nic i najlepiej po prostu zrobić kilka spokojnych oddechów, zaparzyć herbatki i czekać.

Cytat:
Wiecie co, ja nie rozumiem całego tego RRRRRRRRRRRRRAGE'u odnośnie Asami. Serio, nie sposób teraz wejść na tumblr, żeby się na niego nie natknąć.


Fani przeginają pałę. Ilość teorii wynikłych z kilku screenów i paru obrazków przeraża, zwłaszcza, że ludzie najwyraźniej biorą je całkowicie na serio i traktują nie jako możliwości, a oczywistości.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-04-2012, 21:26   

Ysengrinn napisał/a:
Ilość teorii wynikłych z kilku screenów i paru obrazków przeraża
Mnie chyba najbardziej rozwaliła teoria, że Asami jest jedną z tych equalistów na motorze, bo... też ma motor? W podobny sposób hamowała?

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-04-2012, 21:45   

... Powiem tak - jeszcze jedna mamusia zabita przez firebendera i weźmie mnie cholera.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-04-2012, 22:20   

Ależ o była jedna i ta sama matka zabita przez tego samego firebendera, bo na koniec wszyscy okazują się jedną, wielką, patologiczną rodziną ^^ Przecież to oczywiste.

edit.
No to nadrobiłem zaległości. Jinora utrzymała się na pierwszym miejscu w kategorii "most awesome character", choć muszę przyznać, że nieśmiała zapowiedź retrospekcji z udziałem Lin poważnie zagraża jej pozycji ^^
Wygląda na to, że, jak na razie, panowie pozostają zdecydowanie z cieniu pań. Legend of Korra nie pokazało jak na razie zbyt interesujących męskich postaci (może poza Tenzenem).

A fanowskie domysły uważam za równie przyjemne i pożyteczne, co szukanie funkcji pierwotnej rozkładu Gaussa lub też (if you're not into math stuff) zjeżdżanie bez spodni po nieheblowanej desce. Co ma być to będzie, a ja mam zamiar rozkoszować się w tym czasie muzyką, a nie rozważać czy Yakone to Amon lub inne bzdurne teorie.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Saga Płeć:Kobieta
Półdiablę


Dołączyła: 01 Lut 2007
Skąd: Poznań, zasadniczo
Status: offline
PostWysłany: 29-04-2012, 16:28   

Biedna Korra, właśnie dostała kopa w ego zarówno na froncie "służbowym" jak i prywatnym.
Zastanawia mnie jedna rzecz: Tenzin powiedział Korrze, że najtrudniejszy do opanowania jest dla każdego avatara ten żywioł, który był podstawowy u poprzednika, a tymczasem Aang największe problemy miał z opanowaniem ziemi - wyjaśnieniem było, że to żywioł przeciwstawny powietrzu.

_________________
Ci, którzy śnią za dnia widzą wiele rzeczy niedostępnych tym, co śnią nocą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-04-2012, 18:35   

Saga napisał/a:
Zastanawia mnie jedna rzecz: Tenzin powiedział Korrze, że najtrudniejszy do opanowania jest dla każdego avatara ten żywioł, który był podstawowy u poprzednika, a tymczasem Aang największe problemy miał z opanowaniem ziemi - wyjaśnieniem było, że to żywioł przeciwstawny powietrzu.
Nie. Avatar ma problemy z opanowaniem tego żywiołu, który jest przeciwstawny jego naturze - a powietrze to żywioł spokoju i medytacji. Patrząc na charakter Korry, jakoś mnie to nie dziwi, tak samo jak nie dziwi mnie to, że w walce najchętniej używa żywiołu ognia, który jest przeciwstawny jej żywiołwi, ale zgodny z jej osobowością.

Co do Aanga i ziemi, to ten żywioł wymaga trochę brutalności, więc Aang, który generalnie miał bardzo pokojową naturę i unikał przemocy, jeśli to możliwe, miał problemy.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-04-2012, 18:55   

Easnadh napisał/a:
Co do Aanga i ziemi, to ten żywioł wymaga trochę brutalności, więc Aang, który generalnie miał bardzo pokojową naturę i unikał przemocy, jeśli to możliwe, miał problemy.

Wydaje mi się, że chodziło raczej o stabilność - utrzymanie postawy tudzież zwyczajnie ustanie w miejscu. Aangowi brakowało umiejętności zatrzymania się (to, co innego niż pozostawanie w bezruchu podczas medytacji), kluczowej w eatrhbengingu, który jest bardzo statyczny.

Tak czy inaczej prawdą jest, że najtrudniej jest opanować ten element który stoi w sprzeczności z naturą bendera (a, że Aang był klasycznym airbenderem to był to dlań również element przeciwstawny jego żywiołowi).

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-05-2012, 21:33   

Odcinek 5

AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAaaaaaaaaaaaaaaAAaAaaaaaaa!!!

A po polsku: bałam się trochę tego odcinka, zwłaszcza patrząc na te teasery od nickelodeon. Tym niemniej zaskoczyli mnie, bo wątek melodramatyczno-romantyczny został całkiem zgrabnie spleciony z mistrzostwami pro-bendingu, które były po prostu ŁAAAAAAAAAA. Korra, wymiatasz.

Ogólnie trudno mi ocenić odcinek jako całość, moje wrażenia bardziej odnosiły sie do konkretnych osób, więc tak będzie łatwiej.
Korra - była taka urocza w tym odcinku! Jej randka z Bolinem była boska, naśmiewałam się przez cały czas. Pojedynek na bekanie ftw!
Mako - jesteś dupkiem. Zdecyduj się, koleś.
Asami - nie to miejsce, nie ten czas. I trochę nie chce mi się wierzyć, że nie robi tego specjalnie, jest postacią tak kobiecą, że idealnie pasuje do niej przysłowiowa kobieca intuicja, więc logiczne wydaje się, że dostrzegła niezdecydowanie Mako albo te w sumie bardzo niedojrzałe oznaki zainteresowania ze strony Korry.
Bolin - pozwól mi się przytuliiiiiiiiiiiiiiiiić ;A; <huuuuuuuuuuuuug> Nie załamuj się, jesteś BOSKI.
Tahno - wprowadził do Avatara coś, czego wcześniej nigdy nie było - sexual tension. To było niezłe. Ogólnie jako postać bezczelnego nadętego egocentryka sprawdza się całkiem dobrze. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę jego umiejętności w pro-bendingu. Mam nadzieję, że pokażą to zanim Amon zablokuje mu bending. Aha - ma świetny głos.
Spoiler: pokaż / ukryj
Swoją drogą - ta tumblrze chodzą ploty, że szybkie zwycięstwa Tahno w meczach zawdzięcza opanowaniu bloodbendingu. To by było ciekawe, ale z drugiej strony przecież sędziowie musieliby się skapnąć, że coś jest nie tak. Pomijam fakt, że bloodbending działa właściwie tylko podczas pełni, no chyba że coś w tym zakresie się zmieniło, podobnie jak w przypadku błyskawic. W sumie i tak popularniejszym tematem jest: dlaczego Tahno ma taka jasną skórę, chociaż jest waterbenderem?! Tumblrowi fani Avatara są czasem dziwni...


Dlaczego przyszła sobota jest dopiero za tydzień w sobotę? ;___________;

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-05-2012, 03:03   

Mhm. Taki naprawdę miły i sympatyczny ten odcinek. Trochę konfundujących wyznań (gdzie Korrowe wygrało wszechświat - pozostanę nim oczarowany jeszcze długo długo...). Trochę probendingu. I parę naprawdę autentycznych postaw, wśród których nie może jednak znaleźć się Asami. Easnadh przyznam zupełną rację w braku wiary w błogą nieświadomość tej niegłupiej, zdawałoby się, młodej osoby.

Plus dla Pabu za scenę z kąpielą i ogólne "wpieranie" swojego opiekuna w tak trudnych chwilach ^^

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-05-2012, 06:56   

Easnadh napisał/a:
dlaczego Tahno ma taka jasną skórę, chociaż jest waterbenderem

A czy przypadkiem nie było tak, że wszystkie pro-bendingowe drużyny są "jednokolorowe"?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 06-05-2012, 09:32   

Keii napisał/a:
Easnadh napisał/a:
dlaczego Tahno ma taka jasną skórę, chociaż jest waterbenderem

A czy przypadkiem nie było tak, że wszystkie pro-bendingowe drużyny są "jednokolorowe"?
Może to dlatego, że przed chwilą wstałam, ale jak to: jednokolorowe?

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 06-05-2012, 11:56   

Zaiste, Mako jest dupkiem, nie da się tego ująć inaczej. To chyba część firebenderskiego uroku (poza zabijaniem mamusi każdemu kto się nawinie).

Keii napisał/a:
A czy przypadkiem nie było tak, że wszystkie pro-bendingowe drużyny są "jednokolorowe"?


Obie wodne fretki (znaczy Korra i jej mrukowaty poprzednik) miały ciemną karnację, więc nie.

Bending dalej jest sprawą "narodową", choć w kulturowym tyglu jakim jest Republic City na pewno łatwiej o skundlenie. Tahno ma takie trochę ognionacjowe (czyt. japońskawe) imię, więc pewnie jest z mieszanego małżeństwa.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-05-2012, 12:09   

Mhm. Co jest takiego dupkowateko w Mako (poza skłonnością do przemocy wobec cudzych matek), że nawet takie kulturalne i powściągliwe osoby jest wy go punktujecie (o fanospołeczności wesołych flamerów wspominał nie będę, bo oni tak mają i już)? To chyba nie jest decyzja którą można podjąć w przeciągu jednego odcinka?

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group