FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Kto poleci dobre francuskie filmy?
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-06-2012, 20:22   Kto poleci dobre francuskie filmy?

Najlepiej historyczne, wojenne, sensacyjne czy kryminalne. Od niedawna uczę się języka i cierpię na brak kontaktu z mówionym francuskim.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-06-2012, 20:31   

Pierwszy tytuł który przychodzi mi do głowy - Windą na Szafot, o ile jeszcze nie widziałeś, lubisz stare kryminały i dobre jazzowe soundtracki.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-06-2012, 21:23   

Bu, a już chciałam polecić Amelię...

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 05-06-2012, 21:38   

Imperium Wilków (kopiący tyłki Jean Reno) - mi podobał się średnio, ale to dlatego, że sensacyjne mnie często nudzą. Może też Hubert zawodowiec (kopiący tyłki Jean Reno, ale na śmiesznie i w Japonii) i Mania wielkości (komedia historyczna z Louis de Funesem).

Edit: Przypomniałam sobie jeszcze... Vidocq (kryminał z nutą fantastyki) i Aniołowie Apokalipsy (Jean Reno i trup w klasztorze).

Well... dużo tego Jeana Reno, ale co poradzę? Jest dobry i tak przystojnie brzydki.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!



Ostatnio zmieniony przez Sasayaki dnia 06-06-2012, 08:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
KossteK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2012, 22:07   

Salva napisał/a:
Bu, a już chciałam polecić Amelię...

Również polecam i dorzucę film o podobnej konwencji, (aczkolwiek, nieco odbiegający od kryteriów podanych powyżej) a mianowicie Angel-A
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-06-2012, 22:27   

...to znaczy dobre, czy francuskie?

Nie śmieszne? Dang, kiedyś to wszystkich śmieszyło... Przed laty z goła 8, bo około premiery, widziałem 36 Quai des Orfèvres. Choć nie pamiętam akcji filmu, to wiem, że wywarł wtedy na mnie spore wrażenie, a jeden motyw fabularny, który był jednym z najpaskudniejszych przejawów przemocy mentalnej jaką miałem okazję zobaczyć na ekranie telewizyjnym, pamiętam idealnie nadal, pomimo totalnego zatarcia reszty... Tak czy inaczej ogółem chodzi o czarną stronę życia policjanta, z sporym zaakcentowaniem kruchości granicy pomiędzy ściganymi i ścigającymi. Czyli pod wymienione w pierwszym poście kryteria podchodzi całkiem zgrabnie.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 06-06-2012, 13:31   

To i ja dorzucę kilka tytułów - na początek polecam dwa stare kryminały - Borsalino (plus kontynuacja) z Jean-Paulem Belmondo i Alainem Delonem i Samuraj, z tym drugim. Poza tym Królowa Margot oczywiście, jeżeli jeszcze, jakimś cudem nie widziałeś. Z nowszych Ukryte i Na ostrzu szpady, acz ten drugi to taki ukłon w stronę filmów spod znaku płaszcza i szpady, przyjemne patrzydło. :)

Jakby co, jest jeszcze niezły miniserial kryminalny z Delonem - Komisarz Montale i takoż serial, Hrabia Monte Christo z Depardieu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Geohound Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-06-2012, 14:29   

Jeśli uczysz się francuskiego i szukasz filmów, żeby ćwiczyć język to od razu odrzuć taki pomysł.

To nie jest angielski. Francuski na zajęciach i francuski wśród młodzieży i w filmach to dwa różne języki. Szkoła uczy formalnego, honoryfikatywnego języka. Zobaczysz, że oprócz kilku słówek nie zrozumiesz niczego (budowy zdań już kompletnie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 06-06-2012, 15:57   

Geohound napisał/a:
To nie jest angielski. Francuski na zajęciach i francuski wśród młodzieży i w filmach to dwa różne języki. Szkoła uczy formalnego, honoryfikatywnego języka.

O, to mi przypomniało o bardzo fajnym filmie. Co prawda nie spełnia wymagań, ale i tak polecę - Spadek z problemem, opowiada o pielgrzymce do Santiago de Compostella, lub jak sądzi jeden z uczestników - Santiago de Mekka.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 06-06-2012, 21:55   

Geohound napisał/a:
To nie jest angielski. Francuski na zajęciach i francuski wśród młodzieży i w filmach to dwa różne języki. Szkoła uczy formalnego, honoryfikatywnego języka. Zobaczysz, że oprócz kilku słówek nie zrozumiesz niczego (budowy zdań już kompletnie).

Zawsze można zacząć od oglądania z napisami po francusku w ramach podpórki (jeśli wyszło się już poza poziom języka z kreskówek, a trochę brakuje do rozumienia tego z filmów fabularnych).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 06-06-2012, 23:12   

Cytat:
Zobaczysz, że oprócz kilku słówek nie zrozumiesz niczego (budowy zdań już kompletnie).


... Well, gdybym rozumiał to nie miałbym się po co uczyć, więc nie bardzo widzę gdzie w tym problem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
melanek Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Cze 2012
Skąd: Takie tam koło Warszawy
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2012, 20:17   

Geohound napisał/a:
Jeśli uczysz się francuskiego i szukasz filmów, żeby ćwiczyć język to od razu odrzuć taki pomysł.

To nie jest angielski. Francuski na zajęciach i francuski wśród młodzieży i w filmach to dwa różne języki. Szkoła uczy formalnego, honoryfikatywnego języka. Zobaczysz, że oprócz kilku słówek nie zrozumiesz niczego (budowy zdań już kompletnie).


O ile się nie mylę to nie każdy uczy się języków w szkole, poza tym co jest złego w poznaniu potocznego francuskiego? Nas facet w liceum uczył hiszpańskiego nie tak jak się uczy w większości szkół, tylko tak, żebyśmy umieli się dogadać jak pojedziemy do Hiszpanii.

Co do tematu polecam oczywiście Purpurowe rzeki i film, który może niekoniecznie odpowiada gustom założyciela tematu: Piękna [Belle Personne]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-07-2012, 04:52   

Obejrzałem dzisiaj jeden francuskojęzyczny film. Nie za bardzo spełnia wymagania, ale jeśli pasują ci dość ciężkie dramaty, to możesz rzucić okiem - Nie martw się o mnie

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2012, 14:25   

The Intouchables. Jeszcze nie oglądałem, ale znajomy gorąco polecał, zresztą, skubaniec wbił się na 3 miejsce na filmwebie (oczywiście, jeśli jest to dla kogokolwiek wyznacznik wartości). Fakt, nie wpasowuje w wymagania, ale może być warty uwagi.

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
Muchozol Płeć:Kobieta
---


Dołączyła: 06 Lip 2012
Skąd: Szczochowice Jabolskie
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2012, 15:13   

A ja polecę "Delicatessen" :P. Wprawdzie gatunek inny niż te co wymieniłeś, ale to jeden z moich ulubionych filmów, więc grzech nie polecić :P.

_________________
"Miłość jest jak gówno. Czasem wychodzi samo, ale czasami trzeba mu nadać fajne, śliskie pchnięcie." Eric Cartman
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group