FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
  Lub Czasopisma i inne roś... media
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-07-2012, 17:30   Lub Czasopisma i inne roś... media

... czyli temat o wydawnictwach periodycznych.

Uważam Rze Historia, nr 4
- miesięcznik robi się coraz fajniejszy. W tym numerze skupiają się na Kresach Wschodnich, które niemalże wynoszą pod niebiosa (niemalże widzę ten mentalny środkowy palec w kierunku "czerwonego prostokąta"), ale jest też świetny artykuł o żydowskich faszystach. Owe ugrupowanie syjonistów propagowało ćwiczenia i wojskowy dryl, nosiło brunatne koszule (wpadli na ten pomysł przed Hitlerem, toteż można powiedzieć, że malarzyna ich splagiatował), z wielkim uznaniem mówiło o Mussolinim, a za wielki wzór do naśladowania traktowała Piłsudskiego. Niektórzy nawet chcieli współpracy z nazistami, argumentując, że III Rzesza i syjoniści mają zbieżne interesy - jedni i drudzy chcą się pozbyć Żydów z Europy (nie wiedzieli jeszcze, że hitlerowcy zamierzają to zrobić bardziej permanentnie.)

Na ironię zakrawa, że choć Izraelem przez dziesięciolecia rządziła lewica, to dziś to państwo jest nawet bardziej "endeckie" niż pragnęli tego owi przedwojenni prawicowi radykałowie...

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 21-05-2013, 17:41, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2012, 20:04   

Ysengrinn napisał/a:
Owe ugrupowanie syjonistów propagowało ćwiczenia i wojskowy dryl, nosiło brunatne koszule (wpadli na ten pomysł przed Hitlerem, toteż można powiedzieć, że malarzyna ich splagiatował), z wielkim uznaniem mówiło o Mussolinim, a za wielki wzór do naśladowania traktowała Piłsudskiego

http://www.youtube.com/watch?v=5Krs4A8GYLE - tutaj jest niezły dokument o tymże ugrupowaniu (o ile to o Betar chodzi).

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-01-2013, 15:18   

Kupiłem na próbę jeden numer "W Sieci", zresztą dumnie ogłaszający, że pismo przechodzi na cykl tygodnikowy i w kilku miejscach wybuchające świętym oburzeniem na niedolę redakcji Uważam Rze, skazanej na wygnanie przez zuego Hajdara. A więc...

O. Mój. Boże. WS do tego stopnia zrzyna z URze, że kopiuje całe rubryki, korzysta z tych felietonistów i rysowników - jeżeli to wyglądało tak przed wywaleniem z URze Lisickiego to zupełnie się nie dziwię na wściekłość Hajdarowicza. W zasadzie jedyne czym oba pisma się różnią, to poziom tekstów, który w URze był przeciętny, a w WS jest nawet nie żenujący, ale kompromitujący oraz fakt, że gazeta Lisickiego sympatyzowała z prawicą, a pismo Karnowskich jest po prostu kolejnym organem PiSu.

Rozczulił mnie artykuł przekładający świat Tolkiena na polskie realia - wynika z niego, że prawie wszyscy moi znajomi są orkami, poza Grisznakiem, który jest bodaj hobbitem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2013, 17:00   

Cytat:
ozczulił mnie artykuł przekładający świat Tolkiena na polskie realia - wynika z niego, że prawie wszyscy moi znajomi są orkami, poza Grisznakiem, który jest bodaj hobbitem.

...dobre tyle, że przynajmniej nie elfem.
A skąd ten wniosek?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-01-2013, 18:48   

Bo orkowie to, oszywiście, młodzi wykształceni z wielkich miast. Hobbici to ludek wiejski i małomiasteczkowy, o konserwatywnych poglądach, a Bilbo to niewątpliwie Kaczor (nie jestem pewien kim są Frodo i Sam, ale stawiam na Ziobrę i Kurskiego).

Elfów nima, widać nie pasowali do tezy. Są za to rycerze Gondoru i Rohanu w moherowych beretach (mental image...).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Cepelia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 03 Mar 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2013, 20:21   

A jak ktoś z ludku wiejskiego się przeniósł do miasta w celu kształcenia, to jest hobbicim agentem udającym orka? Czy tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-01-2013, 21:59   

Nope, to po prostu ork siedzący jeszcze w masie gnijącej plechy. Nie martw się, jak się wyklujesz, będzie z Ciebie wykapany ork.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-01-2013, 06:11   

Zaiste, artykuł był tak jednoznaczny, że nie dopuszczał w ogóle istnienia żadnych odchyleń. Szanowny autor zresztą pewnie też.

Swoją drogą zapomniałem wspomnieć o absolutnie rozczulającym podtytule - "Odważny tygodnik Młodej Polski (sic!) - 100 stron do czytania - sprawdź nas!" (sprawdziłem - po odjęciu reklam, krzyżówek i całostronicowych zdjęć wychodzi sporo mniej).

Podsumowując - nie jest dla mnie nowością, że Karnowscy to cyniczne faryzeusze, co to jedną ręką błogosławią braci w prawicowej wierze, a drugą wbijają nóż w plecy biznesowej konkurencji i zupełnie się nie przejmują, że to jedni i ci sami ludzie. Teraz wiem dodatkowo, że praktykują żałosną tandetę.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2013, 13:10   

Cytat:
Bo orkowie to, oszywiście, młodzi wykształceni z wielkich miast. Hobbici to ludek wiejski i małomiasteczkowy, o konserwatywnych poglądach, a Bilbo to niewątpliwie Kaczor (nie jestem pewien kim są Frodo i Sam, ale stawiam na Ziobrę i Kurskiego).

Młody chyba jeszcze jestem, wykształcony takoż, Włocławek ma te 120 000... owszem, konserwatystą jestem, ale Ty też. Ergo, jakoś mało hobbicki ze mnie hobbit. Może jestem z Tuków?
Cytat:
zapomniałem wspomnieć o absolutnie rozczulającym podtytule - "Odważny tygodnik Młodej Polski (sic!)

Stanisław Przybyszewski, menda barowa, narkoman, autor "Synagogi Szatana" a zarazem jeden z czołowych przedstawicieli Młodej Polski, byłby zapewne zachwycony.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2013, 21:43   

Cepelia napisał/a:
A jak ktoś z ludku wiejskiego się przeniósł do miasta w celu kształcenia, to jest hobbicim agentem udającym orka? Czy tak?
ktoś taki to najprawdopodobniej Gollum.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-01-2013, 14:52   

Ysengrinn napisał/a:
wynika z niego, że prawie wszyscy moi znajomi są orkami, poza Grisznakiem, który jest bodaj hobbitem.

Wait, WAT?
...ja się mam za jaskiniowego trolla...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-01-2013, 00:47   

Temat coraz bardziej prosi się o podtytuł "prawicowe", ale co tam...

Pierwszy numer "Do Rzeczy" i muszę przyznać, że afera wyszła redakcji na dobre, nie tylko PRowo. Poziom artykułów i układ graficzny lepszy od starego URze, nie wspominając o żałosnym "wSieci" (swoją drogą widać, że nie darzą Karnowskich wiele większą sympatią niż ludzi Hajdarowicza). Tu i ówdzie przebija zbytni narcyzm tego czy owego dziennikarza, ale na razie nie jakoś straszliwie.

Jak dotąd nie kupowałem regularnie żadnego czasopisma opiniotwórczego i raczej nie planuję tego zmieniać, ale zobaczymy. Na razie Lisiecki et consortes są chyyybaaa na dobrej drodze.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2013, 09:50   

Zgodzę się, z tej chwili są na tym rynku najlepsi, choć mi w ostatnim numerze podpadł nieco Ziemkiewicz (o dziwo, bo faceta zawsze bardzo ceniłem) durnym porównaniem afrykańskiego bandziora z Owsiakiem. Ale mając od wyboru "Uważam Rze" (ponoć sprzedaż im faktycznie poleciała, mimo że próbują być bardziej prawicowi niż Sakiewicz), "Gazetę Polską", "W Sieci" i "Do Rzeczy" wybrałbym to ostatnie.

Przy okazji, wyszedł ostatni numer "Uważam Rze: Historia", tym razem poświęcony w większości powstaniu styczniowego. Jak zwykle ciekawy, tym bardziej, że tu faktycznie zaprezentowano argumenty za i przeciw (zwraca uwagę momentami niemal hagiograficzny, choć nie pozbawiony nutki krytycyzmu, tekst Zychowicza o Wielopolskim). Niestety, to ostatni numer zrobiony przez ten zespół i wiele wskazuje na to, że ostatni generalnie.
Cytat:

Temat coraz bardziej prosi się o podtytuł "prawicowe", ale co tam...

Bo kto te lewackie "Przekroje" i "Polityki", tudzież "Newsweeki" czyta? Czasami nawet dochodzę do wniosku, że brak nam trochę na forum jakichś takich prawdziwych lewaków, wychowanych na "Krytyce Politycznej" i "Faktach i Mitach".

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-01-2013, 12:25   

Notabene w "Do Rzeczy" na stronie dziesiątej jest króciutki wywiad "Macierzyństwo zmienia buntowniczki w konserwatystki". Wbrew tytułowi tekst mocno problematyczny dla prawicowej retoryki, bo przyznający, że celebrytki, nie tylko polskie, coraz częściej nie tylko łączą karierę z wychowywaniem dzieci, ale też stawiają na rodziny wielodzietne.

Halo, halo, czy dobrze przeczytałem? Celebrytki propagują tradycyjny model rodziny? Pieszczoszki salonu wcale nie próbują być forpocztą rewolucji obyczajowej? Cywilizacja śmierci wysyła sprzeczne sygnały? Czy może raczej to prawicowe media niechcący przyznają się do naginania obrazu rzeczywistości?

Cytat:
(zwraca uwagę momentami niemal hagiograficzny, choć nie pozbawiony nutki krytycyzmu, tekst Zychowicza o Wielopolskim)


Zychowicz generalnie jest mocno egzaltowany, gdy pisze o tym co go pasjonuje. Może dlatego tak lubię jego teksty.

Cytat:
Bo kto te lewackie "Przekroje" i "Polityki", tudzież "Newsweeki" czyta? Czasami nawet dochodzę do wniosku, że brak nam trochę na forum jakichś takich prawdziwych lewaków, wychowanych na "Krytyce Politycznej" i "Faktach i Mitach".


"Politykę" czyta całkiem sporo osób z forum, tylko co o niej można powiedzieć? Jest, ma się względnie dobrze (czy raczej względnie źle, jak większość prasy), trzyma równy poziom i nie szmaci jak Newsweek. Nie to co z mediami prawicowymi, gdzie co miesiąc jakaś rewolucja...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-01-2013, 12:53   

Ysen, podrzucisz mi ten artykuł o celebrytkach? Bo tak bez czytania mogę ci powiedzieć, że jak najbardziej celebrytki w wywiadach dość często propagują "tradycyjny model rodziny". I tak, mnie też to trochę rozbraja, kiedy taka Anna Mucha w ogólnopolskiej telewizji mówi, że jest antyfeministką, a Marta Grycan mówi, że miejsce kobiety jest w domu. Tak, ja też tego nie ogarniam.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 17 Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group