FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Star Wars -[Achtung Spoiler!]

Preferowany przeze mnie ustrój panujący dawno temu w odległej galaktyce to
Republika
12%
 12%  [ 1 ]
Imperium
50%
 50%  [ 4 ]
Nie lubię Star Treka
37%
 37%  [ 3 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Wersja do druku
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-02-2016, 13:51   

Lol.

Jest merysułą, tak bardzo jest.

Also, imputowanie innym uprzedzeń odnośnie całej płci może działa jako taktyka dyskutowania na tumblu, ale c'mon. Nie tutaj. Pls.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-02-2016, 14:00   

JJ, czytaj uważnie. Ja nie twierdzę, że Merysułą nie jest. Ja wytykam jaka grupa ma z tym problem. Tego, że istnieje silna zależność nie da się nie zauważyć*. ;p

Moje osobiste uczucia względem dyskusji o merysułowatości Rey mogę podsumować jednym słowem. Whatever.



*Tak, wiem, to generalizacja. Zastrzegam sobie prawo do generalizowania od czasu do czasu.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-02-2016, 14:11   

Taki urok heroic sf.
Mnie bardziej niż marysułowość Jedi z Londynu kłuje w stopy udawana stormtrooperowość Finna, ale to też pewnie można spisać na moją rasową nienawiść do czarnych.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-02-2016, 14:20   

No widzisz, sęk w tym że ja mam z tym problem, nie lubię merysuł :D Ergo, jestem członkiem grupy. Ciekawi mnie więc, co o mojej grupie myślisz i skąd wnioskujesz o zależnościach, które są ponoć tak silne, że nie mogę ich nie zauważyć :D

Cytat:
Mnie bardziej niż marysułowość Jedi z Londynu kłuje w stopy udawana stormtrooperowość Finna, ale to też pewnie można spisać na moją rasową nienawiść do czarnych.


Mnie wkurza Kylo, no ale ja otwarcie przyznaję że to przez żydowski nos.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-02-2016, 14:22   

"Whatever" to niezbyt wartościowy wkład w dyskusję.

Ze stwierdzeniem "Rey jest merysułą" jest taki problem, że jak się okazuje nie ma jasnej definicji merysuły. Ja się poddałem gdy pokazano mi artykuł zaczynający się od "jedyną postacią wobec której wszyscy są zgodni, że jest merysułą, jest Bella Swan", bowiem mi by w życiu nie przyszło do głowy, że Bella jest merysułą. Beznadziejną, nudną postacią, wokół której nie wiadomo czemu obraca się cały świat - owszem, ale na pewno nie merysułą. W tym momencie dowiedziałem się, że moja definicja merysuły jest mniej powszechna niż mi się wydawało.

Co do Rey, to nie tyle ona jest merysułą, co Force Awakens musiało być Bardziej. Stara się w każdym punkcie przeskoczyć starą trylogię - jak skaczemy w nadprzestrzeń, to w atmosferze i ze środka garażu, jak sith ma miecz świetlny, to nie z jednym ostrzem, a z trzema. I jak mamy początkującego Jedi i pilota-teoretyka z wygwizdowa, to musi on już w pierwszym filmie umieć lepiej machać mieczem, pilotować statek kosmiczny i gwałcić ludziom wspomnienia dzieciństwa, niż jego poprzednik pod koniec trzeciej części trylogii. To problem całego filmu, nie tylko jednej postaci.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-02-2016, 14:35   

Okej, to może wyjaśnię. Niestety przez to że mam tumblra, co i rusz widzę dyskusje o Merysułowości Rey i na tym etapie mam po prostu serdecznie dość. Jak zobaczyłam, że już nawet na naszym forum ktoś porusza ten temat, jakby nie było miliona ciekawszych rzeczy w tym filmie o jakich można dyskutować, to szlag mnie trafił. W efekcie mam lekkiego hejta na ludzi hejcacych na merysułowatość Rey, bo jakby ich nie było to dyskusja by zwyczajnie umarła i nie musiałabym jej więcej oglądać.

Poza tym ta dyskusja z definicji nie ma sensu, bo nie ma tak naprawdę uniformowej definicji Merysuły. Każdy ma własną i żadna nie jest tak naprawdę zła, bo nie ma konsensusu co do tego CZYM jest Merysuła. Więc każdy będzie miał własną opinię na ten temat, każda będzie prawdziwa i serio, czy moglibyśmy porozmawiać o czymś ciekawszym?

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-02-2016, 14:44   

Tren napisał/a:
jakby nie było miliona ciekawszych rzeczy w tym filmie o jakich można dyskutować


Tren napisał/a:
czy moglibyśmy porozmawiać o czymś ciekawszym?


Niekoniecznie zgodzę się z pierwszym wyrwanym z kontekstu zdaniem, ale odnośnie drugiego:

Rzuć temat, można gadać.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-02-2016, 14:56   

Tren - sorry, ale co nas obchodzi o czym gadają ludzie gdzieś w internetach? Nie chcesz rozmawiać nie rozmawiasz. To tak jakbym ja wtykał się do dyskusji o Fate i co chwila komentował jak bardzo mnie to nie interesuje i jak bardzo mam tego dość.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-02-2016, 15:15   

Cytat:
To tak jakbym ja wtykał się do dyskusji o Fate i co chwila komentował jak bardzo mnie to nie interesuje i jak bardzo mam tego dość.

Porównanie mocno nie trafione, bo Star Warsy z tym jednym wyjątkiem bardzo mnie interesują, ale okej. Rozumiem, nie będę się odzywać w tej kwestii, dyskutujcie na zdrowie.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-02-2016, 15:39   

Tren napisał/a:
Okej, to może wyjaśnię. Niestety przez to że mam tumblra, co i rusz widzę dyskusje o Merysułowości Rey i na tym etapie mam po prostu serdecznie dość. Jak zobaczyłam, że już nawet na naszym forum ktoś porusza ten temat, jakby nie było miliona ciekawszych rzeczy w tym filmie o jakich można dyskutować, to szlag mnie trafił. W efekcie mam lekkiego hejta na ludzi hejcacych na merysułowatość Rey, bo jakby ich nie było to dyskusja by zwyczajnie umarła i nie musiałabym jej więcej oglądać.


Och, domyśliłem się. Ja dokładnie do tego piłem w pierwszym poście. Portale a'la Tumblr, jak wspaniałą platformą do oglądania gifów z kotkami by nie były, mają paskudny styl "dyskusji". Takiej, w którym nie rozmawiasz z drugim człowiekiem, a z jakimś kompletnie abstrakcyjnym wyobrażeniem kolektywu "przeciwników" (np. ludzi hejcacych na merysułowatość Rey) i to optymistyczna wersja, bo jest jeszcze opcja mówienia wyłącznie z tymi, którzy grzecznie potwierdzają twoje zdanie. IMO w przypadku tumbla to konsekwencja specyficznej konstrukcji sieci społecznościowej, ale to akurat nieistotne. Istotne jest to, że rzucając randomowymi stwierdzeniami o randomowych hejterach i tym, z czym oni mają problemy przenosisz ten styl tutaj. A ja go nie lubię, więc nie będę się powstrzymywał przed wytykaniem tego :)

Ysengrinn napisał/a:
Co do Rey, to nie tyle ona jest merysułą, co Force Awakens musiało być Bardziej. Stara się w każdym punkcie przeskoczyć starą trylogię - jak skaczemy w nadprzestrzeń, to w atmosferze i ze środka garażu, jak sith ma miecz świetlny, to nie z jednym ostrzem, a z trzema. I jak mamy początkującego Jedi i pilota-teoretyka z wygwizdowa, to musi on już w pierwszym filmie umieć lepiej machać mieczem, pilotować statek kosmiczny i gwałcić ludziom wspomnienia dzieciństwa, niż jego poprzednik pod koniec trzeciej części trylogii. To problem całego filmu, nie tylko jednej postaci.


...dopóki nie porównasz jej z innymi postaciami w tym samym filmie. Ona nie jest tylko bardziej od starych postaci, jest tez bardziej od innych nowych postaci, jest z miejsca lubiana przez wszystkich pozytywnych bohaterów, etc. Mary Sue to tylko skrót myślowy, w praktyce ma to konkretne konsekwencje dla scenariusza. To nie kwestia klasyfikacji, ale też np. tego, że jak w starych SW mieliśmy trójkę postaci uczącą się polegać na sobie nawzajem, tak tutaj mamy postaci uczące się polegać na Rey. Albo tego, że w końcu widzę blastery jako faktyczne zagrożenie dla bohaterów, że można ich postrzelić i zranić, co automatycznie skutkuje większym wkręcaniem się w akcję (więcej ryzyka, więcej zabawy)... A potem odnotowuję, że jednak nie, bo scenarzysta dosłownie boi się dotknąć Rey.

Jej poziom bullshitu jest blisko Niepokalanie Poczętego z Midichlorianów Anakina (odrobinę niżej tylko ze względu na fakt, że Anakin poderwał niezłą dziewczynę na gadkę o tym, jak to piasek mu włazi) i... Well, wiesz że jest źle, jeśli możesz się porównywać do prequeli.

Cytat:
Porównanie mocno nie trafione, bo Star Warsy z tym jednym wyjątkiem bardzo mnie interesują, ale okej.


Nom, trafiłeś jak kulą w płot Ysen :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-02-2016, 19:50   

JJ napisał/a:
...dopóki nie porównasz jej z innymi postaciami w tym samym filmie.


Nie bardzo jest z kim porównywać - Poe ma zbyt małą rolę, a Finn nie ma odpowiednika w starej trylogii, nie było tam takiej postaci. Rey z kolei zajęła miejsce Luke'a, Leii i po trosze Hana, dlatego "musi" przebić całą trójkę.

Wróć, jeszcze jedna nowa postać również jest Bardziej - Kylo Ren. Mianowicie jest bardziej żałosną, beznadziejną i egocentryczną łajzą niż Anakin ze środkowej trylogii.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2016, 20:13   

Nie wiedzieć czemu ale mnie ostatecznie dobił cudowny come-back Poe Damerona. Tak, ten "as" rebelii, który powinien zginąć po tym jak rozbił TIE fighter na Jakku. Swoją drogą czy nie być on zastępstwem dla Hana Solo jako etatowa postać awanturnika.


Z drugiej strony jeżeli gdzieś w odległym internecie krążyła teoria że celem Kylo Rena jest dokończenie dzieła Vadera którym było..... zniszczenie Sithów (tu pod postacią Snoka). Pomimo iż zabicie Hana było wykonane pod publikę to w końcu wykazał się znaczną niekompetencją w walce z Finnem i Rey.

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
Gość
PostWysłany: 02-02-2016, 20:01   

shugohakke napisał/a:
Rzuć temat, można gadać.


To może ja spróbuje zarzucić:

Czy Rey jest Skywalkerem? Czy jest bardziej córką Luka, czy Lei?
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-02-2016, 20:50   

Moim zdaniem tak, albowiem:

- logika serii wymaga, by głównym bohaterem był kolejny Skywalker;
- logika Disneya wymaga, by główna bohaterka była księżniczką.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 02-02-2016, 21:45   

...I nagle pojawia się kolejna paralela między Luckiem a Jamiem Lannisterem...?

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group