FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Następny
  Harry Potter V -> wrażenia [możliwe spoilery]

Co sądzisz o książce "HP i Zakon Feniksa"?
KUUUUL...!!! [Katolicki Uniwersytet Lubelski] Najlepsza ze wszystkich!
35%
 35%  [ 16 ]
Fajna, autorka trzyma równy poziom
26%
 26%  [ 12 ]
Niezła, ale nieco gorsza od poprzednich
11%
 11%  [ 5 ]
Beznadziejna! Wcześniejsze były 1000 razy lepsze!
4%
 4%  [ 2 ]
W ogóle nie lubię Harry'ego Pottera, więc mi się nie podoba tak czy siak
2%
 2%  [ 1 ]
Nie znam poprzednich, więc nie mogę porównywać
0%
 0%  [ 0 ]
Jeszcze nie przeczytałem, zobaczymy...
11%
 11%  [ 5 ]
Nie zamierzam nawet brać tego CZEGOŚ do ręki, założę się o wszystko, że to chała
8%
 8%  [ 4 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 45

Wersja do druku
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2004, 22:49   

czytałaś HP w oryginale?

_________________
przepraszam wszystkich
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2004, 16:36   

Xellas ma trochę racji, ale te różnice są bardzo małe. Często niezauważalne... Tak jest z tłumaczeniami prawie wszystkich ksiązek. Wszelkie wytłumaczenia autora, również w tej sprawie, są przeważnie z tyłu, w słowniczku.

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2004, 16:56   

vel, tak myślę, tylko xellas zaczał pisać coś wstylu że przez cenzurę wycieli z HP jakieś brutalne sceny mające świadzeć o dorosłości tego tytułu.

_________________
przepraszam wszystkich


Ostatnio zmieniony przez Ragnarok_666 dnia 26-02-2004, 17:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2004, 17:05   

Niemożliwe. W HP mamy coraz więcej scen brutalnych, a cała książka robi się mroczna i na pewno nie dla młodszych odbiorców. Nawet, jeśli taki 10-latek nie popłacze się nad książką ze strachu/smutku, to i tak już niewiele zrozumie... A jeśli ta cenzura rzeczywiście działa, to niech wypowie się ktoś, kto czytał wersje angielskie i polskie (i udało mu się zapamiętać, że "czegoś tu brakuje") Powinno rozwiać to wszelkie wątpliwości...

A jak dalej ma działać taka cenzura, uważająca, że książka ma być dla dzieci... cóż, wątpię, by kolejne tomy w ogóle WYDANO. ;P

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-02-2004, 21:36   

Jestem już w połowiem książki i nie zauważyłem jakiś znaczących różnic, może poza jednym słowem które rzuciło mi się w oczy (jest trochę nielogiczne), ale w końcu ciężko jest tłumaczyć gry słowne z innego języka.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2004, 22:29   

5 część Harry'ego była bardzo interesująca!!! Ogromnie mi żal tylko Blacka bo to był mój ulubiony >chliiiiiiip!!!!! Zel!!! Melatonina!!!!!<
Parę razy się załamywałam nad tekstami głównego bohatera, totalny ignorant jeśli chodzi o podejście do dziewczyn, jak w kawiarence z Cho.. to było tragiczne... No ale teraz już J.K Rowling pokazuje ciemniejsze strony naszego Harry'ego >co widać powyżej^^<. Również to jak jego ojciec traktował Snape'a. Jakoś mam do tego nauczyciela ogromny sentyment!!!^_^ Okazuje się, że Harry już nie jest tylko biedną ofiarą, której wiele rzeczy się udało, przy pomocy duuużego szczęścia. W sumie to on spowodował śmierć mojego Blacka >chliiiiiip!!!!!< i się obwinia. jego ojciec tez nie okazał się taki szlachetny jak go sobie biedak wyobrażał.
Strasznie szybko pożrłam tę książkę i mozliwe, że ominęłam ten fragment, ale się zapytam: czy było pod koniec napisane ile on, Ron, Hermiona i inni dostali sumów??? A może będzie to na początku szóstej częśći???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Mazoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Lut 2003
Skąd: znienacka ;)
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2004, 23:37   

Jeśli mnie pamięć nie myli (wyleczy go ktoś z używania tego zdania ==" - dop. Nefeh) to wyniki sumów miały być im przesłane w czasie wakacji... Czyli w części 6.

Aczkolwiek po tym, w jaki sposób Harry podchodzi do obowiązków szkolnych to wątpię by dostał chociaż jednego ;P (no... może poza obroną przed czarną magią) Ale autorka ma pewnie inne zdanie na ten temat...

_________________
You should never challenge mazoku for battle. There's nothing more reckless than trying to beat one ^-^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5003069
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2004, 09:40   

Nie, on nie zda chyba tylko z astronomii, wróżbiarstwa i historii. Z reszty powinien zdać (a Snape'a trzeba będzie błagać, zeby go przyjął do swojej klasy... bo wybitnego z eliksirów nie dostanie na pewno==")

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2004, 16:31   

Ta???? Ja myslałam ,że właśnie z eliksirów nie zda >tak jak ja z chemii =="""<. Ale teraz będzie miał smutne wakacje i powrót. Też słyszałam, że pogłoski o przeniesieniu go do Ślizgonów. Ciekawa jestem czy plotka o tym, że Harry i Draco zostaną przyjaciółmi się sprawidzi. A jakie pary obstawiacie?
Harry i Hermiona????
Harry i Cho???
Ron i Hermiona???
Ron i Cho??????
eeeeee..... ja stawiam na ..... niech będzie..... Taaa....RON I HERMIONA!!!!!!!
A teraz uzasadnienie: Harry i Cho się raczej nie pogodzą. Sorry, ale Harry wyszedł przy Cho gorzej niż na idiotę. Ron i Cho??? Raczej Cho nim gardzi. No i tu był mój dylemat: a może Harry i Hermiona??? Dwie opcje. Możliwe, że autorka będzie chciała ich na siłę połączyć, ale na razie Harry traktuje Hermionę jako bliską przyjaciółkę. Ale to może być klasyczna para romansowa. Ale Ron i Hermiona.... Her. pocałowała Rona >w policzek, bo w policzek, ale jednak!!!! <!!!! To chyba o czymś świadczy. Możliwe, że było to na zasadzie podtrzymania na duchu ale kto wie???? Ciekawe też czy Harry wróci do ligii. Jeśli tak trzeba będzie wykopsać Ginny, więc prawdopodobnie heroiczny>mogła wyjść ironia ale nie o to mi chodziło< Harry na to nie pozwoli czyli wracamy do opcji #2:nie wraca, ale wtedy i my dużo tracimy.
/-Dobraaaaaa!!!!!!! Kończ tę głupią gadkę!!!! Miałaś mi pomóc wieszać skarpety!!!Xellos wyjątkowo swoje uświnił!!-dop. Zel/
Yyyyy...=="""...więc kończę...tia..../Zelll!!!! Natychmiast do mnie!!!!/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Mazoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Lut 2003
Skąd: znienacka ;)
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2004, 23:01   

Zwykle tego nie robię, ale nie mogę się powstrzymać: Harry i Luna ^^ Obaj są tego... Nie do końca normalni ;P

_________________
You should never challenge mazoku for battle. There's nothing more reckless than trying to beat one ^-^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5003069
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2004, 08:45   

Mazoku!!! Tak trzymać!!! Luna jest absolutnie fantastyczna i uważam, że w późniejszych tomach coś może między nimi zaiskrzyć. Ginny też zrobiła się w piątce świetna, ale ona mi pasuje do... Neville'a. Ron niech już zostanie sobie z Hermioną, przecież nikt nie moze negować, że do siebie świetnie pasują^^ Na razie trzymajmy kciuki za Harry'ego i Lunę. Myślę, że ponieważ Potter nie jest w niej teraz zakochany, nie zrobi z siebgie przed nią durnia i ten związek będzie miał jakieś szanse... Poza tym - czy Rowlingowa wprowadziłaby ją do fabuły, gdyby nie miała co do niej jakiś ukrytych zamierzeń?

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2004, 10:44   

Luna i Harry? w życiu! oni mogą zostać jedynie przyjaciółmi, doskonale sie wspierają do tego Luna widziała śmierc matki a on śmierć Syriusza. Moze z tego związku zakwitnąć wspaniala przyjaźń.
Harry i Ginny. Ginny mi sie zawsze kojarzyła z Lili a Harry z Jeamsem. Powtórka z rozgrywki? :>

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 29-02-2004, 19:31   

Powracam do dyskusji!!!Hermiona z Ronem bezdyskusyjnie!!!! a Harry nie wiem z Luną raczej nie, z Cho też ona była nim zainteresowana ze względu na Cedrika zresztą tak jakoś nie pasuje do Harrego, ale może pojawi się ktoś nowy w następnych tomach;).

Ragnarok_666 już prostuje:czytałam tylko fragmęty oryginału (nie mam cierpliwości do angielskiego), ale moja znajoma czytała którąś z części i twierdziła że jak potem czytała po polsku to nie była pewna czy naprawde czyta HP. Z tym wycinaniem scen podałam jako przykład nie fakt bo o ile mi wiadomo tłumacze tyćko złagodzili książke ale nie daje za to głowy!

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 29-02-2004, 19:37   

I dobrze, że głowy nie dajesz, bo jakoś nie chce mi się wierzyć ^^' Z resztą jak na razie Crack potwierdza. Pan Polkowski tłumaczy naprawdę porządnie, wątpię, by cokolwiek zmieniał. Gorzej z cenzurą, ale oni również książki nie powinni "wygładzać"- bo ta i tak już powoli przestaje być dla najmłodszych czytelników...

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 29-02-2004, 20:11   

Zgadzam się bezdyskusyjnie. Wygładzanie niszczy treść którą autor chce przekazać.

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group