FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Serial Experiments Lain
Wersja do druku
anfan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 08:27   

Właśnie obejrzałem "Lain" i muszę powiedzieć że jest to wspaniałe anime.
Wcześniej oglądałem "Evangeliona" lecz są to całkowicie dwie różne pozycje więc porównywać jest bez sensu.

Tak się zastawiam czy to anime kończy się Happy Endem , ale
Cytat:
chyba tak bo przecież Lain była tylko programem obdarzonym ciałem stworzonym przez Boga w Wired która poprzez sieć mogła kontrolować cały świat.
Chyba dobrze rozumuję co nie ?

Była Lain w białej i zielonej koszulce ta w białej to ta nieśmiała Lain a w zielonej to ta wesoła Lain lecz to była ta sama osoba. Lecz jedna była w Wired a druga w świecie rzeczywistym czy jak to było?


Czy ja nie wspominałam już kiedyś o maskowaniu spoilerów?
Jeśli chcesz omawiać SZCZEGÓŁOWO jakąś pozycję to proszę ukryć informacje, które nie sa dostępne dla osób, które nie oglądały, lub dopiero zaczęły oglądać, by nie psuć im przyjemnośći z oglądania. Tutorial jest przyklejony w tym dziale.

Miłego dnia
IKa
Cytat:
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros
Gość
PostWysłany: 29-03-2006, 18:18   

Znakomita czołówka z "Laina" sprawiła, że poszukałem czy aby zespół BOA nie nagrał czegoś jeszcze. I faktycznie, znalazło się ! Nie jest jakieś nadzwyczajne, ale w albumie jest kilka wpadających w ucho kawałków.
Powrót do góry
anfan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 21:12   

Może ktoś chce pogadać trochę o fabule tego anime?
Na białym tle jest parę pytań których nie jestem pewien.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AmpeZ
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-04-2006, 22:26   

Ta seria mnie powaliła...Pamiętam, że dowiedziałem się o niej ze śp.Kawaii i strasznie chciałem ją obejrzeć.No i w końcu ją obejrzałem...
Po pierwszym odcinku czułem nawet lekki niesmak...Klimat wydawał mi się zbyt ciężki ,a fabuła zupełnie niezrozumiała. Dałem jej jednak szansę i udało jej się mnie zaciekawić. A gdy się już udało nie było ratunku...
Lain uważam teraz za jedną z najlepszych serii jakie obejrzałem...Niesamowity klimat, tajemnicza główna bohaterka (^o^) i wspaniała fabuła...Po prostu wszystko co potrzebne jest wybitnemu dziełu!
Powrót do góry
nemezis Płeć:Kobieta
Drawning in the dark...


Dołączyła: 12 Paź 2005
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2006, 09:32   

To pocieszę wszytskich, bo od 2 dni Lain leci na Hyperze.

_________________
Śmierć spojrzał na nich z ukosa, co było chytrą sztuczką, jakoże siedzieli wprost przed nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anfan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2006, 10:30   

Z lektorem czy z napisami?
A i tak nie mam hypera?
Na szczęście są (polityka antypiracka).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SG Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2006, 22:03   

Lain... hmm... Oglądałam tą serię już jakiś czas temu...

Zacznijmy może od wrażeń wizualnych. Jednym słowem: majstersztyk. Przesadny minimalizm i intrygujące obrazy (m. in. droga do szkoły, czy linie wysokiego napięcia) idealnie wkomponowują się w klimat SEL i w przekaz tego anime.

Oprawa dźwiękowa OK, bo muzyki to tam za wiele nie ma. Ale jesli już mam oceniać utworki... opening i ending nie przypadły mi do gustu, zupełnie nie pasują do atmosfery. Zanim zaczęłam oglądać, spodziewałam się czegoś z górnej półki, jakiejś dobrej elektroniki - ambientu, industrialu, albo nawet noise'u (chociaż to w zasadzie byłaby przesada), a tu lipa: zwykły pop i jakieś beaty w Cyberii. Za to buczenie było rewelacyjne.

Teraz możemy przejść do najważniejszego - do fabuły. Volume 1 (NAVI) jest genialnym wprowadzeniem. Po tych 4 Layerach nie wiedziałam, co ze sobą zrobić, zważywszy na to, że dalszych odcinków nie miałam skąd załatwić. Po kilku miesięcznej przerwie dopadłam wreszcie kolejne odcinki. Jeszcze bardziej zawile i chłodno niż na początku, ale patrząc na Lain przez pryzmat natury filozoficznej pomysły okazały się nie być tak oryginalnymi, jak wcześniej się wydawało, ale to wcale fabule nie ujmuje. Jedynie końcówka mnie trochę zawiodła, bo spodziewałam się jakiegoś głębszego rozwiązania, mimo to nie można powiedzieć, że była zła.
Postać głównej bohaterki jest świetna. Pełna skrajności, jednocześnie ludzka i bliska, a z drugiej strony tak introwertyczna, że momentami przerażająca. Dziecinna, ale jednak nie można jej mierzyć tą samą miarą, co innych.

Ogółem, anime bardzo mi się spodobało i jest jednym z moich ulubionych. Wg. mnie seria może zostać wpisana na listę wybitnych, bo nieczęstro trafia się na dzieło podobnego kalibru.

I tak notabene to witam, bo to mój pierwszy post na tym forum ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5670230
Cocco
Gość
PostWysłany: 13-04-2006, 20:45   

Niestety, na Hyperze załapałam się na 2-3 ostatnie odcinki. Szkoda, bo Lain mi się spodobała, mimo tego że co się w Serial Experiments Lain działo, dowiedziałam się tylko ze stron internetowych. No trudno, się mówi (i płynie się dalej ;))
Powrót do góry
SG Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2006, 20:55   

Cocco napisał/a:
Niestety, na Hyperze załapałam się na 2-3 ostatnie odcinki. Szkoda, bo Lain mi się spodobała, mimo tego że co się w Serial Experiments Lain działo, dowiedziałam się tylko ze stron internetowych. No trudno, się mówi (i płynie się dalej ;))


Szkoda, bo wg. mnie 4 pierwsze są najciekawsze. Załatw sobie skądś koniecznie, bo nie wypada nie zobaczyć, szczególnie jeśli Ci się spodobały końcowe odcinki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5670230
Lenox
Gość
PostWysłany: 14-04-2006, 11:04   

a czy ktoś z was zna moze przypadkiem jakis link z ktorego mozna sciagnac muzyke z cyberii ? ????? albo po prostu soundtrack z laina ?

Takich informacji nikt ci na tym forum nie poda - prosze się zapoznać z regulaminem. I uzywać google...

Miłego dnia
IKa
Powrót do góry
tenma Płeć:Kobieta


Dołączyła: 07 Maj 2006
Skąd: wired
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2006, 21:32   

Uwielbiam Lain.za niesamowity klimat, za to że trzeba uzyć przy jej oglądaniu troche muzgu.cała serie oglądałam juz kilka razy i na tym sie nie skończy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-05-2006, 08:04   

nemezis napisał/a:
To pocieszę wszytskich, bo od 2 dni Lain leci na Hyperze.

To ma mnie pocieszyć?
P********* AsterCity zdjęła Hypera już z rok temu... oby ich prąd popieścił :(

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Erii Płeć:Kobieta


Dołączyła: 24 Cze 2006
Skąd: Mysłowice
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2006, 20:10   

Lain.... jedno z moich ulubionych anime.... nie powiem, klimat jak ze snu paranoika... kreska oszczędna... i znakomite teksty... nigdy nie zapomne psychodelicznego buczenia przewodów elektrycznych.
fabuła była pokręcona i lekko mnie schizowało, kiedy to oglądałam... nie wszystko kumałam,ale to własnie mi się podobało...zero oczywistości... szczególnie pamiętam wątek z Kami-samą. świetne.

...na dźwięk słowa "cyberpunk" jakoś mi sie robi niemiło, także gdyby nie to,że zakochałam się w Haibane Renmei od pierwszego wejrzenia,pewnie nigdy nie sięgłabym po ta serię...a warto było^^ mam jedno pytanie... i licze że ktoś kompetentny mi odpowie -> a mianowice..... w którym odcinku i w jakim momencie padaja słowa"Close the world... open the nexT"?? doprawdy, nie wiem jak mogłam to przeoczyć,ale nie pamiętam w ogóle takiego motywu = =' aaa i jeszcze jedno : nie rozumiem sceny z ostatniego odcinka, kiedy lain stoi na moście i spotyka Arisu...kim jet ta "lain"? i skad się wzięła w realnym(?) świecie? byłabym ciekawa Waszej interpretacji^^

_________________

Kości twoje zbieleją na prerii, tatuś i mamusia będą płakać, aż utoną we łzach, a z ciebie nie zostanie nic, w ogóle nic, może tylko tyle, żeby kojoty miały nad czym wyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7185747
Bundz
Gość
PostWysłany: 18-09-2006, 18:47   

Fakt faktem przyznam się, iż większość uważa, że Lain polubić się nie da. U mnie wręcz przeciwnie, w Lain widziałem samego siebie ^^ Grał w ktoś w grę na PSX"a ? :P
Powrót do góry
Grawius Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 24-09-2006, 11:47   

nie wiem dlaczego ale okreslenie cyberpunk tez mi do tego anime nie pasuje ogladalem to anime juz dobrych pare miesiecy temu ale do tej pory je pamietam i bardzo dobrze wspominam moze wlasnie dlatego ze mam bardzo unikalna atmosfere nie ktorzy nazwali to anime ambitnym i zgadzam sie bo w nie wielu nowych produkcjach mozna znalezc cos z jakimis glebokimi przemysleniami a szczegulnie o ludziach podobnych do mnie ktorzy spedzaja zycie przed komputerem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group