FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Serial Experiments Lain
Wersja do druku
Ataru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2005
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2005, 13:47   Serial Experiments Lain

Anime, które wywarło na mnie naprawdę ogromne wrażenie. Pozycja niezwykle ambitna i trochę kontrowersyjna, dość ciężka w odbiorze, jak i zrozumieniu, ale wydaje mi się, że jest to taki film, obok którego nie mozna przejść obojętnie. Jest to o tyle dziwne anime, że tak naprawdę nie wiadomo w zasadzie w nim nic. Kim jest tytułowa bohaterka? Do tej pory sam się zastanawiam. Pojęcie boga jest tam jakby postawione zupełnie do góry nogami. ciekawe jest też to, ze przez większośc trwania filmu odczuwamy swoisty lęk. Pozycja bardzo ambitna, ale jest to jedna z moich ulubionych, ma w sobie wiele z tego, co ja osobiście tak bardzo kocham w japońskich filmach animowanych. Ciężko to nazwać, po prostu ma to "coś" co przyciąga mnie do siebie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2005, 10:43   

Nie ma to jak zaczynać posty od "A ja i tak wolę DB!"

Ale po prawdzie mogę chyba powiedzieć, że tego autora zdecydowanie wolę Haibane Renmei?

Lain widziałam, co prawda powinnam może obejrzeć jeszcze raz w nieco mniej badziewnej wersji (miałam poobcinane wszystkie openingi i endingi - dopiero niedawno je znalazłam). Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Była to seria świetna, ale... Ale nie potrafiłam jej polubić. Była strasznie zimna, strasznie bezuczuciowa... Dobra, ale nieprzyjemna. Podobała mi się, bezsprzecznie, doceniałam świetne wykonanie, ale nie umiem jej zaliczyć do ulubionych. Miała doskonałą fabułę - bardzo zaplątaną, ale widać, że cała konstrukcja była przemyślana. I nie ugrzęzła na koniec w bełkocie, czego można się było obawiać.

Tylko była całkiem obca... I wiem, (mały offtop), sama się niedawno złapałam na tym, że w samej bieliźnie siedzę na podłodze i rozkręcam komputer. Tyle, że nie było to spowodowane obawą przed elektrycznością statyczną, a przed kurzem, który gęsto zarósł kąty.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-04-2005, 10:50   

Cytat:
Tylko była całkiem obca... I wiem, (mały offtop), sama się niedawno złapałam na tym, że w samej bieliźnie siedzę na podłodze i rozkręcam komputer.


Offtop laika. To chyba w Megatokyo było, nie w Lain...

Czy tam też odchodziły takie wydziwy?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ataru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2005
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2005, 11:07   

Avellana napisał/a:
Nie ma to jak zaczynać posty od "A ja i tak wolę DB!"

Nie bardzo rozumiem, ale no nic. Dla mnie możesz zaczynać post jak Ci się żywnie podoba.
Avellana napisał/a:
Ale po prawdzie mogę chyba powiedzieć, że tego autora zdecydowanie wolę Haibane Renmei?

Nie widziałem, nie oceniam.
Avellana napisał/a:
Lain widziałam, co prawda powinnam może obejrzeć jeszcze raz w nieco mniej badziewnej wersji (miałam poobcinane wszystkie openingi i endingi - dopiero niedawno je znalazłam).

A ja mam suba basaki. Naprawdę świetnie tłumaczy anime. Ani razu nie zawiodłem się na nim.
Avellana napisał/a:
Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Była to seria świetna, ale... Ale nie potrafiłam jej polubić. Była strasznie zimna, strasznie bezuczuciowa... Dobra, ale nieprzyjemna

O gustach się nie dyskutuje. Dla mnie właśnie klimat Lain jest tym, co przyciąga mnie, choć powodów dla których tak cenię sobie tą serię jest wiele więcej.
Avellana napisał/a:
sama się niedawno złapałam na tym, że w samej bieliźnie siedzę na podłodze i rozkręcam komputer. Tyle, że nie było to spowodowane obawą przed elektrycznością statyczną, a przed kurzem, który gęsto zarósł kąty.

Jakbyś miała tyle kabli w pokoju co Lain to jakakolwiek obawa przed elektrycznością doprowadziłaby Cię do choroby psychicznej(co najmniej). Tak swoją drogą to ładnie pokoik Lain ewoluował z czasem ;)
Zegarmistrz napisał/a:
Czy tam też odchodziły takie wydziwy?

Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć. Jeśli podobał Ci się End of Evangelion na ten przykład(zwłaszcza druga część) to obejrzyj Lain.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
madzionyu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2005
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2005, 11:32   

Lain jest anime dobrym. Jednym z moich ulubionych (obok Cowboya Bebopa i Kino no Tabi). Atmosfera w tym serialu jest wprost niesamowita. Zimne i nieprzyjemne - zgadzam się, ale... właśnie za to lubię to anime. O to właśnie chodziło. Nie sądzę, zeby twórcy tego anime chcieli ogrzewać widza komputerowymi wiatraczkami. Nie taki był cel przecież; to nie ma być jakiś "serial familijny".

W kwestii elektryczności i kabli. Kiedy Lain instalowała chip to jej pokój wcale nie był jakoś szczególnie okablowany (to była chyba jej pierwsza przeróbka). W ogóle w tym wszystkim nie chodzi o ilość kabli wokół. Poprostu niektóre komponenty komputerowe są bardzo czułe na nawet niskie napięcia i zwykłe przekazanie ładunku przez człowieka mogłoby być dość niemiłe w skutkach. A człowiek dość łatwo się "elektryzuje". Wystarczy poszurać nóżkami po dywanie i już można kogoś "porazić". O taki przeskok chodziło. Dodać do tego należy iż Lain wtedy jeszcze nie była takim znowu 'computer geek', żeby wiedzieć jak temu zaradzić i dlatego rozwiązała to w dość "przesadny sposób" - siedząc w bieliźnie znaczy się.

A co myślicie o soundtracku z tego anime (original soundtrack, cyberia mix, bootleg)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1823409
Ataru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2005
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2005, 10:58   

madzionyu napisał/a:
Lain jest anime dobrym. Jednym z moich ulubionych (obok Cowboya Bebopa i Kino no Tabi).

Ja również bardzo cenię sobie Lain bardzo, też jest jednym z moich ulubionych, tyle, że obok Evy, Sailorek i jeszcze tam paru.
mandzionyu napisał/a:
to nie ma być jakiś "serial familijny".

Hehe, no z rodzinką napewno nie mam zamiaru tego oglądać.
mandzionyu napisał/a:
Kiedy Lain instalowała chip to jej pokój wcale nie był jakoś szczególnie okablowany (to była chyba jej pierwsza przeróbka). W ogóle w tym wszystkim nie chodzi o ilość kabli wokół. Poprostu niektóre komponenty komputerowe są bardzo czułe na nawet niskie napięcia i zwykłe przekazanie ładunku przez człowieka mogłoby być dość niemiłe w skutkach. A człowiek dość łatwo się "elektryzuje". Wystarczy poszurać nóżkami po dywanie i już można kogoś "porazić". O taki przeskok chodziło. Dodać do tego należy iż Lain wtedy jeszcze nie była takim znowu 'computer geek', żeby wiedzieć jak temu zaradzić i dlatego rozwiązała to w dość "przesadny sposób" - siedząc w bieliźnie znaczy się.

Pokój Lain nie miał kabli wtedy wcale. Gdy instalowała ona psyche u siebie, była zupełnym nowicjuszem, gdy chip ten dostała nie wiedziała nawet co to jest, specjalnie poszła na zwiady do cyberii, ażeby się dowiedzieć co to i z czym się je.
mandzionyu napisał/a:
A co myślicie o soundtracku z tego anime (original soundtrack, cyberia mix, bootleg)?

Samego soundtracku nie słyszałem, nie jest to moja muzyka, lecz jeśli serię cenię sobie bardzo, to i muzyka z niej nie jest mi obojętna, tak jest i w tym wypadku. Popowy opening, do tego po angielsku, ma jednak dość ciekawy tekst i nawet podoba mi się(mam nawet na dysku w postaci Mp3ki) Co do reszty, to utwory zazwyczaj pasowały do filmu, miały swój klimat, a i muzyka w cyberii nie była taka straszna.
Pozdrawiam wszystkich, których Lain wciągnęła, bądź dopiero wciągnie w sidła wired ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
milenek88
Gość
PostWysłany: 22-12-2005, 16:56   

jak dla mnie to jest juz choroba!! cały czas mam Lain w głowie :)
Powrót do góry
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 22-12-2005, 17:10   

nie podolalem temu aniem, znudzilo mnei i nie doszedlem do konca :/ Moze bym obejzal gdyby nie ta dziwaczna kreska ... Sprobuje jeszcze raz obejzec, ale to jak beda mial bardziej smetnawy humor, teraz wole cos dynamicznego:]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-12-2005, 02:29   

Szukałam powodu któy mnie od tego anime odzucił i to chyba właśnie jest chłód. nieprzystepna kreska do której nie moglam się przyzwyczaić, zagmatwana, genialna fabuła na której zrozumienie potrzeba sporo czasu i doświadczenia, wreszcie sama Lain która, trzeba pzyznać, polubic się nie dawała.

Serię obejżałam przelotowo, i chociaż trochę tego żałuje nie mogłam się już do niej przysiąść...

[Ma ktos wersję Duvet z tym wariackim rechotem na początku?! Miałam na to odiazd swego czasu naprawdę znaczący...]

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
nemezis Płeć:Kobieta
Drawning in the dark...


Dołączyła: 12 Paź 2005
Status: offline
PostWysłany: 25-12-2005, 18:22   

Co do mnie to nie obejżałam jeszcze całej serii, jestem przy bodaj 6 odcinku, ale bardzo spodobało mi się to anime. Klimat jest świetny, chociaż nie powiem, trochę mnie odrzuca to zimno. Fabuła jest genialna, zaplątana momętami aż za bardzo jak na moje możliwości, ale dzielnie grzeje zwoje, żeby zrozumieć ile się da. Bardzo mi się podoba muzyka szczególnie ,,Duvet" z openingu jest bardzo fajny. Kreska jest ładna, choćby niezbyt dokładna. Nie ma tak jak w niektórych produkcjach widocznych nawet najmniejszych zmarszczek na bluzce głównej bohaterki, jednak mnie to nie przeszkadza. Podsumowując jak tylko udaje mi się sciągnąć odcinek, natychmiast siadam przed komputerem i oglądam obgryzając paznokcie. Polecam wszystkim.

_________________
Śmierć spojrzał na nich z ukosa, co było chytrą sztuczką, jakoże siedzieli wprost przed nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miyuna Płeć:Kobieta


Dołączyła: 24 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2006, 10:28   

IT. napisał/a:
Szukałam powodu któy mnie od tego anime odzucił i to chyba właśnie jest chłód. nieprzystepna kreska do której nie moglam się przyzwyczaić, zagmatwana, genialna fabuła na której zrozumienie potrzeba sporo czasu i doświadczenia, wreszcie sama Lain która, trzeba pzyznać, polubic się nie dawała.


A mnie właśnie dlatego ta seria się podobała. Oglądałam ja dość dawno ale sięgne po nią poraz drugi :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 27-01-2006, 10:44   

Mnie to wszystko wydało się ostro przesadzone.
Może dlatego że jako racjonalista niechętnie biorę cokolwiek na wiarę i cała 'podkładka' w Lain budzi we mnie raczej rozbawienie niż czołobitną cześć...
Dobre anime, z pomysłem, ale... <krzywi się> no właśnie. Ale...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Pejt3r Płeć:Mężczyzna
001001001101011


Dołączył: 19 Sty 2006
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2006, 03:24   

Ataru napisał/a:
Pozdrawiam wszystkich, których Lain wciągnęła, bądź dopiero wciągnie w sidła wired ;)

Ja Ciebie też pozdrawiam, w końcu wszyscy jesteśmy wired ^.^

IT. napisał/a:
wreszcie sama Lain która, trzeba pzyznać, polubic się nie dawała.

Czemu ? Mi się Lain podobała. Zawsze kiedy pojawi się jakaś postać 'obserwator' jako główny bohater pojawiają się również opinie 'nie da się polubić'. W tym anime nie postać jest ważna tylko pomysł, cała ta tajemnica i jej odkrycie. Było kiedyś o tym w ogólniaku ... posiastka filozoficzna chyba na to mówili ^_^

Ataru napisał/a:
Jest to o tyle dziwne anime, że tak naprawdę nie wiadomo w zasadzie w nim nic.

Hymm... jak dlamnie pomysł jest dość prosty . Jest to kolejny pomysł z serii 'zabawa w Boga' (coś podobnego było w Scrapped Princess), także nic nowego. Natomiast sposób jego realizacji ... majstersztyk, tym bardziej, że informatykiem jestem ^_^.
Czy OST dobrze komponował się z animacją ... nie pamięta ale oddzielnie to się tego nie da słuchać (przynajmniej ja nie moge ;) )

miyuna napisał/a:
A mnie właśnie dlatego ta seria się podobała. Oglądałam ja dość dawno ale sięgne po nią poraz drugi

I bardzo dobrze, ja też ostatnio oglądnołem ją poraz drugi ^.^

_________________
sagashimono wa nan desu ka
mitsukenikui mono desu ka
KABAN no naka mo tsukue no naka mo
sagashita keredo mitsukaranai no ni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5692332
Nosferatu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Sty 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 31-01-2006, 18:07   

swietna seria.. a jak prawdzia... ludzie co my tu robimy? lmao

_________________
eee sigi za male... a mam taki ladny :( haha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
djkYo Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Sty 2006
Skąd: Zanarkand
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2006, 20:11   

a ja jak zrobiwe wymanke za ta pozycje to sie wypowiem ale wasze wypowiedzi zaciekawily mnie zeby zrobic wymianke za ten tytuł :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4443523
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group