FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Mononoke Hime
Wersja do druku
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 13-05-2009, 14:51   

Świetny film. Doskonała kreska i animacja. Bardzo sugestywne postaci. Bardzo dobra historia. Sceny zapierające dech w piersiach.
Mi osobiście najbardziej zapadła scena szarży dzików. Taka szarża lekkiej brygady w dziczej wersji. Jakby były tam polskie dziki to by była Samosierra a tak wyszło jak wyszło.
Lubię się czepiać, ale w przypadku tego filmu nie mam do czego. Tegoż samego autora bardziej podobała mi się Nausicca z doliny Wiatru ze względu na bohaterkę. Kreska starsza, ale fabuła i postaci porównywalne jak nie lepsze.
Oba filmy gorąco polecam.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
tattwa Płeć:Kobieta


Dołączyła: 14 Sie 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2009, 20:51   

Hmm. To ja się chyba wyłamię - Księżniczkę Mononoke oglądałam pierwszy raz baaardzo dawno temu, chyba nawet nie po polsku; od tego czasu widziałam film jeszcze 2 lub 3 razy i muszę powiedzieć, że nie powalił mnie na kolana.

Jest dobry, nawet bardzo dobry, ale w moim odczuciu studio Ghibli ma lepsze produkcje - moim faworytem jest Spirited Away teraz, zawsze i po wsze czasy. :)

W sumie nie ma nic, co mogłabym zarzucić "Księżniczce". Po prostu jakoś do mnie nie przemawia...Czy jest w ogóle wersja dubbingowana? "Księżniczkę" widziałam raz po angielsku a potem z napisami polskimi - a np. Hauru czy Spirited Away są dubbingowane (w moim odczuciu te dubbingi są naprawdę ok).

_________________


Ostatnio zmieniony przez tattwa dnia 14-08-2009, 21:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2009, 20:53   

Bardzo proszę o stosowanie wielkich liter na początku zdań, jak również o większą dbałość o zasady interpunkcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hawk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-08-2009, 06:37   

Mononoke Hime, to (obok Kurenai no Buta) jeden z najciekawszych filmów Miyazakiego, nie powiem, że najlepszy (moim mistrzem na zawsze pozostanie Totoro chyba jednak) ale z pewnością nietypowy, pod względem mniej czarno-białych, niż ma to zwykle miejsce u mistrza, postaci.
Choć musze przynzać, że jeśli chodzi o pomysł i koncepce pro-ekologiczną, przegrywa z Nausicą (Ponyo niestety jeszcze nie widziałem)

_________________
"Between the good and bad is where you'll find me, Reaching for heaven"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2009, 03:38   

Dla mnie Nausica też lepsza. A konwencję proekologiczną da się całkowicie zignorować w obu anime i po prostu cieszyć się z oglądania. Chała Bogu za to.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
Hawk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2009, 22:31   

Veto!

W obu seriach proekologiczność jest nie do zignorowania i cieszy fakt, że jest pokazana w sposób sensowny, a nie w stylu "grinpisowskiego" lewackiego tałatajstwa!

_________________
"Between the good and bad is where you'll find me, Reaching for heaven"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2009, 01:05   

To veto nie przejdzie.
Veto veta!
A tak na serio. Te filmy są dobre bo maja dobrą historie postaci fabułę i dialogi. Motywy ekologiczne można zignorować i oglądać po prostu dobrą animowaną opowieść i się przy niej dobrze bawić. Skupić się na postaciach a nie na mitycznym przesłaniu.
Zawsze mnie bawiło* dociekanie co poeta chciał przekazać. A przesłania to mam głęboko i w sumie nie obchodzi mnie co kto chciał przekazać(w filmie) tylko jak ja to odebrałem i czy mi się to podobało, czy zrobiło wrażenie.
Więc veto.
Co do przesłań to zawsze mnie bawią* ludzie którzy doszukują się ich wszędzie i dorabiają do tego jakąś filozofię. Zwłaszcza jeśli starają się swoje wizje narzucić innym.
Jeśli nawet są tam jakieś przesłania(a są) to ja im pokazuję środkowy palec. Pamiętajcie bracia:
Ten nie zobaczy kto nie chce zobaczyć a ja nie chcę widzieć.
Wystarczy mi dobra opowieść przesłania w tym czasie mogą iść na ryby.
Pozdrawiam.

*drobne wyjaśnienie:
bawią i doprowadzają do zimnej wściekłości
"Burn them burn them with fire!"

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
Akasha Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2010, 23:37   

Strasznie lubię Miyazakiego i muszę przyznać, że Mononoke jest świetna. Spirited Away lepsze według mnie, ale rzecz gustu oczywiście. Ale wiecie co najbardziej kocham? I to od lat dziecięcych już? Totoro ^^
Sądzę, że część z Was mam szansę spotkać na zbliżającym się przeglądzie filmów anime, bo jednego dnia 4 perełki Ghibli będą :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group