FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Dragon Ball
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2005, 18:19   

Takie plotki pojawiały się, pojawiają i będą pojawiać. Należą do nich wszelkie wiadomości o drugiej serii Hellsinga, drugiej serii Berserka, czwartym sezonie Slayers (zdaje się "Slayers AGAIN"), a także właśnie DB AF. Należy je odstawić na jedną półkę z doniesianiami o pojawieniach się yeti oraz wizytach kosmitów.

DragonBall, jak by go nie oceniać, wypalił się jako pomysł i ostatnia jego seria, czyli DB GT, była robiona bez udziału Toriyamy. Oczywiście, serie "nawalankowe" jako gatunek wcale nie wymarły, powstało od tamtych czasów kilka dosyć znanych. Do tej formuły należą choćby YuYu Hakusho, czy też emitowany obecnie Bleach (przy czym przynajmniej ten ostatni dysponuje na razie lepszym scenariuszem). Mam wrażenie, że każda tego typu seria przechodzi taką samą ewolucję: bohaterowie "upgradują" się i tłuką coraz silniejszych wrogów, aż w końcu walka zaczyna przenosić się na całkiem absurdalne grunta wszechmocy. Od inteligencji twórców zależy, czy uda im się serię skończyć, zanim zacznie się obrażanie inteligencji widza.

Natomiast klipy wideo pochodzą prawdopodobnie z jednej z kilkunastu kinówek do DBZ.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-04-2005, 18:30   

Cytat:
DragonBall, jak by go nie oceniać, wypalił się jako pomysł


Owszem. W momencie, gdy skończyła się walka Songa z Piccolo Juniorem:]. Dalszy ciąg był zbędny.
A właśnie, mam dylemat: jakim cudem Songo zdołał wtedy wygrać? Skończyło się na tym, że leżał zmasakrowany, a tu nagle spadł z nieba. Cois przespałem?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Totalizator Płeć:Mężczyzna
I Think I Can


Dołączył: 01 Maj 2005
Skąd: Kielecczyzna
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2005, 00:15   

Druga seria Hellsinga MA powstać (info z bratniego (?) serwisu Anime Sheen).


Co do DB to od niego właśnie zacząłem interesować się M&A. Jako że zaczynałem oglądać nie od pierwszej serii tylko od Z to znudziło mi się dopiero na początku GT hehe.

_________________
Podążaj za białym kurwikiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aliens Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 28 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2005, 22:48   

Bo najlepsza seria to DB Z. Jeżeli nawet, wypalił pomysł o dalszym kontynuowaniu DB od walki Goku z Piccolo juniorem, to według mnie to był świetny pomysł.
Wszyscy fani DB, bez zająknięcia się, powiedzą, że ulubioną ich serią było DB Z.
Właśnie wtedy zaczyanją, sie według mnie najciekawsze przygody bohaterów, a walki są piękne, zażarte i okrutne :)
Co do DB AF, no to faktycznie, niektórzy fani DB robią sobie żarty i sami tworzą takie reklamy, filmiki czy komiksy o AF. Akira T. postanowił sobie odpocząc ( :) luuuz) i
odradził sobie pomysł o AF. Wszytko co jest związane aktualnie z DB AF, to żywe kłamstwa fanów DB, liczących na niezłą kasę.

Ot co. Dragon Ball Z rządzi :D


Ostatnio zmieniony przez Aliens dnia 12-05-2005, 16:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-05-2005, 23:08   

Akira Toriyama to facet...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Aliens Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 28 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2005, 13:55   

:) Skatujcie mnie, pisałem jak ciota. Wiedziałem, że Akira to facet, ale czemu pisałem w liczbie żeńskiej ?
O to nie pytajcie, poprostu wstyd :)
Pomyłka podczas pisania, zagapiłem się i napisałem tak a nie inaczej :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2005, 16:39   

W liczbie żeńskiej? Oooo...

To jeszcze się o tych AeFach mówi? Matko ^^''

A ja wiem, że ludzie dziwnie się na mnie patrzą, ale z Dragon Balli najbardziej zawsze GT lubiłam. Jakby wywalić nawalanki zostałaby przynajmniej jakaś przygodowa fabuła, nie kręcąca się wokół sposobu na osiągnięcie stadium 678... Oglądanie Zetki niezjadliwe, no chyba, że odcinki pomiędzy nawalankami... A pierwsza seria jakieś takie wyjątkowo głupie te gagi miała...

Co oczywiście nie znaczy, że te 5 lat temu nie oglądałam. Jasne, że oglądałam, ale mała i głupia byłam XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Totalizator Płeć:Mężczyzna
I Think I Can


Dołączył: 01 Maj 2005
Skąd: Kielecczyzna
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2005, 17:42   

Tja, zetką kiedyś się fascynowałem niesamowicie i od niej zacząłem moją przygodę z DB. GT IMO powielało wszystkie najgorsze cechy dwóch poprzednich serii (właśnie to "wchodzenie na poziom 638" + kiepski humor + nizebyt przekonujący wrogowie). Później, jak RTL7 pusciło całą serię od nowa obejrzałem jeszcze sporo pierwszego DB ale już bez większych emocji, jako że do dragon balla przyciągnęły mnie walki to i pierwsze DB mi niezbyt przypasowało. Seria (zwłaszcza zetka) powinna dostać jakąś nagrodę za połączenie anime ze stylistyką i sposobem prowadzenia akcji rodem z telenowel.

_________________
Podążaj za białym kurwikiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-05-2005, 18:00   

Cytat:
A pierwsza seria jakieś takie wyjątkowo głupie te gagi miała...

Bo Toriyama zdecydowanie dla facetów pisał, dla płci nadobnej jego humor jest niezjadliwy:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-05-2005, 08:38   

Zjadliwy, mnie akurat ta pierwsza seria najbardziej podeszła - choć oczywiście wolę ją w wersji mangowej, bo co innego uczciwy "ścisk-pysk", a co innego "Upieczesz mi ciasto?" - faktycznie nieśmieszne.
Ale możliwe, że jestem ewenementem, bo koleżanki mają dziwne miny, jak się na Slumpie chichram.
Zetka mogłaby być dobra, gdyby nie nadmierme przedłużanie. Zostawić samą esencję walk, a nie "załatwię cię - cios - chmura dymu - załatwiłem cię - chmura opada - o, nie załatwiłem cię" przynajmniej raz w odcinku. Poza tym powinno się dać jej nagrodę za najdłuższe pięć sekund w historii anime. Była podczas walki z Freezerem gadka, że za pięć sekund ( czy jakoś tak) planeta wybuchnie, a czekać na to trzeba było jeszcze z tydzień, po dwa odcinki dziennie.

Jedna rzecz mnie ciekawi do tej pory - z początku było w tym świecie masę zwierząt mówiących i zachowujących się jak ludzie - nawet król czy przeor. A im dalej w las, tym ich mniej się robiło, aż w końcu zostali chyba tylko Purr i Ulong. Czystki na tle rasowym przeszły w międzyczasie czy jak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 13-05-2005, 09:33   

Ciekawa uwaga. Zapewne autorom się koncepcja zmieniła - jeśli idziemy w walki, walki i jeszcze raz walki, to po co w ogóle zastanawiać się i kombinować, jak świat ubarwić? Zresztą o ile dobrze pamiętam (a mogę źle pamiętać, to było dawno, a za bardzo się tym nie zachwycałam) im dalej w las, tym mniej bohaterów dalszoplanowych (to znaczy tych, którzy pojawiają się raz czy dwa - jest za to masa "starych znajomych") - tym też można by to było tłumaczyć. Jeśli jakaś postać ma do odegrania jakąś rolę, można z niej zrobić człokokształtnego zwierzaka dla urozmaicenia, anonimowy tłum chyba jednak wygodniej jest rysować ludzki.

Ja zaczęłam oglądać od końca zetki (czyli od sławetnej walki z Buu - serię odkryła siostra z tatą, zaśmiewali się z tego co miał na głowie do upadłego). I prawdę mówiąc chyba najbardziej podeszło mi GT. Ja wiem, że słabe, fabuła nie ta, wszystko nie to - ale przynajmniej nie było tak koszmarnie brzydkie. Seria pierwsza nieszczególnie mnie bawiła, zetka na początku rzeczywiście dawała się oglądać - ale im dalej, tym więcej dłużyzn i tym była nudniejsza.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Rukia Płeć:Kobieta
słodka i wredna xD


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: z miasta xD
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-05-2005, 15:42   

nie podoba mi się DB jest za bardzo przesadzony.Jeśli chodzi o te moce i wogule to
ocena 5/10

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2927518
Aliens Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 28 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 25-05-2005, 15:52   

Nie jesteś pierwsza ani ostatnia, osobą, która tak sądzi. Jeżeli tak nie lubisz DB i cię to wkurza, trzebyło ignorować ten topic.
Tylko prawdziwi fani będą cenić DB. Dragon Ball jest świetnym anime, z ładną muzyką i dynamiczną akcją. Nie wszyscy muszą to podziwiać. Wystarczy wyłączyć telewizor :D ( i tak już DB nigdzie nie leci).

DB Z jest świetne . Moja ocena : 9/10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 25-05-2005, 16:19   

Ale też nie wszyscy muszą się nim zachwycać. Bo ja na przykład za żadne skarby nie mogę tam dostrzec dynamicznej akcji - jeśli walka trwająca kilka(naście?) odcinków jest dynamiczna, to naprawdę nie wiem, jak wygląda rozwleczona.

I w pełni zgadzam się z Rukią, że jest przesadzony potwornie. Ja wiem, że w masie anime mamy bohaterów, którzy z odcinka na odcinek stają się coraz silniejsi, ale jeśli na początku drugiej serii mamy przeciwnika, który jednym palcem rozwala planetę (tak, Vegeta), a potem poziom mocy tylko rośnie, to coś tu jest nie halo. tym bardziej, ze na miejscu tych wszystkich złych zamiast bawić się w pojedynki rozwaliłabym Ziemię w drobny mak i tyle, jesli chodzi o walkę. Logika, logika... Zresztą jeśli można wszystko - to jest po prostu nudno.

Ja obejrzałam całość, ale pod koniec zetki to już z siostrą zakłady robilam, za ile odcinków ten Goku wreszcie wygra... I jak przed każdym klejnym odcinkiem słyszałam wygłaszane prze narratora dramatyczne pytanie "czy Songo w końcu zwycieży XYZ?", to po prostu padałam ze śmiechu... :)

(Wybaczcie, nie mogłam się powstzrymać.. Ale to nie pierwsze i nie ostatnie anime, na którym nie pozostawiam suchej nitki. Poza tym w pełni zdaję sobie sprawę, że jestem dla DB najmniej odpowiednim "targetem").

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Rukia Płeć:Kobieta
słodka i wredna xD


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: z miasta xD
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-05-2005, 16:31   

dzięki za poparcie Serika ^_^
DB to nudne anime =='


Ostatnio zmieniony przez Rukia dnia 13-04-2006, 08:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2927518
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group