FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Następny
  Elfen Lied - anime
Wersja do druku
Wilk Stepowy Płeć:Mężczyzna
Naraku no Hana


Dołączył: 29 Lis 2007
Skąd: z wysokości lamperii - tam jest mniej przeszkód
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2008, 14:00   Re: Zastanowcie sie co piszecie bo jestescie smieszni.

Apokalips napisał/a:

Jestescie smieszni i nie rozumiecie nic z psychologi. Wescie pod uwage jak roznia nasze kultury ze dla jednych jest cos norma a drugich taka norma jest szokujaca i niedopuszczalna. Np. obrzezanie, w chinach jedzenie mrowek zamiast popkornu czy japonskie popelnianie samobujstwa nozem harakiri ( nie wiem czy to dobrze napisalem.)


Tak cytat wrzuciłem, jako punkt zaczepienia.

Co do psychologii w EL. Dwa słowa: śmiech na sali. Zachowania postaci są totalnie nierealne nie tylko z punktu widzenia zdrowego rozsądku, ale i właśnie wspomnianej psychologii.
Przecież Nyu jest molestowanym dzieckiem po przejściach. Poczytaj o takich przypadkach, a najlepiej spotkaj takie dzieci. Do niektórych trudno dotrzeć nawet po roku znajomości. A co mamy w EL? Jeden dzień pod dachem i już Nyu radosna, roześmiana i ufna. Ba! nawet ją można kąpać i dotykać!!
Inny bardziej lightowy przykład. Jak ją znaleźli, jak zareagowali? Nijak. Bo co tam, goła dziewczyna z rogami - normalka. Nie ma po co szukać kontaktu z jej opiekunami, zawiadomić policji itp. A jak zjawia się policja to co robimy? Udajemy, że nie znamy szukanej dziewczynki. A dlaczego? W sumie nie wiadomo nawet - chyba po to, by naciągnąć fabułę.
O psycholach w oddziałach specjalnych nawet nie ma co wspominać.

<ironia>Ogólnie to same realne sceny</ironia>

Zachowanie postaci w EL jest bzdurne i nierealne i trzeba właśnie mało wiedzieć i być mało dojrzałym (albo całą swoją wiedzę o życiu czerpać z anime), by się nimi bezkrytycznie zachwycać.

A co do okrucieństwa - jak jest sen je umieszczać to jak najbardziej powinno być one obecne, ale w EL to był po prostu chwyt na ludzi podniecających się fontannami krwi lub latającymi kończynami. I jak tak bardzo chcesz je oglądać to polecam Man behind the sun

_________________
Drobna półprawda jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Chociaż dużo drobnych półprawd naraz to już całkiem niezła ściema ;)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-01-2008, 21:15   

jakbym chciał psychologii w anime, to bym nie oglądał tego typu produkcji. Własciwie, to prawie nie ogladałbym anime. Sam mam po dziurki w nosie normalnych ludzkich zachowań, chcę zobaczyć jak mozna by się zachowywać, ale się nie da. tyle

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tosziro Płeć:Mężczyzna
sry za ortografie itp.


Dołączył: 08 Sty 2008
Skąd: wziac kase ?? XD
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2008, 03:13   

co wy widzicie w tym anime??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-05-2008, 16:05   

Tosziro, gdybyś poczytał chociaż 10% postów w tym temacie nie musiałbyś zadawać swojego pytania. Chyba, że ma ono wydźwięk prześmiewczy, a jeśli tak, to raczej nikt z fanów nie będzie się trudził żeby Ci dać jakąś w miarę sensowną odpowiedź. I tak nie chcesz jej odstać, twoim jedynym celem jest nas wyśmiać wiec daruj sobie.

Co do tematu, nie słyszałem żeby realizm odzwierciedlał wartość anime , wręcz przeciwnie.
EL jest dobre pod jednym względem: Każdy widzi tu to co chce zobaczyć.

PS. Dla Zegarmistrza zostały wprowadzone wszyściutkie polskie znaki.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Norrc dnia 30-12-2008, 14:44, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-05-2008, 00:45   

Norrc napisał/a:
Chyba ze ma ono wydzwiek przesmiewczy, a jesli tak to raczej nikt z fanow nie bedzie sie trudzil zeby Ci dac jakas w miare sensowna odpowiedz.


W tym problem.

Norrc napisał/a:
EL jest dobre pod jednym wzgledem: Kazdy widzi tu to co chce zobaczyc.


Także rzeczy, których w serii nie ma: głębię, sens, spójną fabułę.

PS. To forum obsługuje polskie fonty, wiesz?
PS2. Elof +1

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 14-05-2008, 11:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Elof Płeć:Mężczyzna
Kowal


Dołączył: 12 Paź 2007
Skąd: Chmmm... dobre pytanie...
Status: offline
PostWysłany: 14-05-2008, 09:41   

Znowu dyskusja o "Elfen Lied", która do niczego nie prowadzi. Każdy będzie odbijał piłeczkę przekonany o swojej świętej racji i tak w kółko. No ludzie... dajcie wreszcie spokój...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rodriquez Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 16 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2008, 23:41   

Ja napisze tylko jedno Elfen (Elven?) Lied jest bardzo dobrym anime.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-05-2008, 20:56   

Zeg, nigdy nie twierdziłem że EL ma "spójną fabułę" albo hoho wielkie słowa "oddaje realia tego świata" o co była wojna kilka postów wyżej.

Pewnie gdybym obejrzał to anime teraz nie ceniłbym go, ale że widziałem je jakiś czas temu, kiedy zaczynałem swoja przygodę z Anime, wywarło na mnie spore wrażenie. Teraz mam w sercu taki obraz EL jaki miałem oglądając je pierwszy raz. Dziś nie dojechałbym pewnie do końca serii. Myślę że jakieś tam przesłanie twórcy chcieli wpleść ale nie do końca im to wyszło.

Co do polskich fontów, nie jestem przyzwyczajony ale postaram się w miarę możliwości to zmienić.

PS. Nie jestem fanem EL, z tego anime najbardziej podoba mi się mój avatar i opening, reszta to tylko sentyment.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Norrc dnia 30-12-2008, 14:43, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-05-2008, 22:05   

Zegarmistrz napisał/a:
Także rzeczy, których w serii nie ma: głębię, sens, spójną fabułę.

połowa anime tego nie posiada, a mimo to ma swoich fanów, czasem sa to nawet dobre i jeszcze lepsze serie (Rozen maiden chociażby, a w lucky star fabuły nie dostrzegłem).
Ja przy ogladaniu EL nie zwracałem uwagi na głebię. fajna jatka, wciagające, naprawde ciekawie sie ją oglądało, jakas tam refleksja wystąpiła, anime w minimalnym stopniu wpłynęło na mój sposób postrzegania świata. Jakbych chciał coś z sensem, to bym wziął do ręki jakąś dobrą książkę.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 19-05-2008, 16:13   

Slova, masz u mnie piwo(albo soczek, jeśliś nieletni:))

Chyba jako pierwszy przyznałeś się, że w EL podobała Ci sie krew i flaki, nie dorabiając do tego ideologii. Na poprzednich 4 stronach fani EL udowadniali, że EL niesie ze sobą PRZESŁANIE(tm), które czyni je MHROCZNYM I GŁEBHOKIM. Gdy zadasz pytanie o "ambitne, niesztampowe anime z morałem" 1/3 osób poleci Ci EL. Nad samym anime można przejść do porządku dziennego, naprawdę wkurzający są grzebiący w nim fanatycy, gotowi bronic go jak niepodległości.

Dla mnie EL można uznać za udane pod jednym względem- jest znany.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-05-2008, 17:14   

Eire napisał/a:
Dla mnie EL można uznać za udane pod jednym względem- jest znany.

i jeszcze jest pełen akcji, wciągający, po jego obejrzeniu miałem ochote kogoś zabić, ale się powstrzymałem, ostro porypane, chwilowo wpływa na psychę, mindfuck itd itp. Ideologii z abardzo nie ma, można się zastanawiac nad tym, dla czego ludzie nie są tak ludzcy, za jakich się mają, ale odpowiedź jest jedna: taką mamy naturę i my okreslamy, co jest ludzkie.

Koniec. EL jest dobre bo jest brutalne, krew się leje i kompletnie wszystko, co najlepsze by się odmóżdżyć po kilku godzinach nauki.

Nieletni jestem, ale piwa nie chcę, wolę flaszkę. Byle by bylo z kim pić (no co, 18 w listopadzie ;P)


Moderacja nad wyraz uprzejmie przypomina, że szpanowanie tego typu używkami jest niemile widziane na Forum. Proszę zapamiętać na przyszłość.

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asayama Płeć:Mężczyzna
Św. Mikołaj


Dołączył: 21 Maj 2008
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-05-2008, 09:49   

Heh... Niestety dla nastolatków krew i nagość to najważniejsze by zobrazować brutalność świata. Dla mnie to anime nie jest ani straszne, ani nie dramatyczne. Po prostu jest śmieszne i w dodatku nielogiczne. Nie przeraża mnie, bo po pierwsze nieprawdopodobne. Jeśli ma być straszne i niech przynajmniej opiera się trochę na faktach (patrz: Higurashi no naku koro ni), a nie sobie wymyślać diclo-coś-tam. Postacie to tragedia. Już sama Sakura z Naruto (tak! z tego badziewa) jest 100 razy straszniejsza. Gdy widziałem różowe lolitki w stroju Ewy to poczułem się zażenowany. Niestety nasze społeczeństwo jest dziwne. Ludzie, którzy lubią EL to są osoby zaczynające poznawać świat anime. Morału to nawet nie ma...

Spoiler: pokaż / ukryj
Jakiś chłopcy zatłukli jej psa wazonem (o, lol!) i przez to Lucy zaczęła mordować.

Szkoda, że zmarnowano pomysł, bo był nawet niezły. Gdyby usunąć ten cały wątek miłosny, "drugą stronę Nyuu" (bo to było żałosne) i poprawić głównego bohatera i... byłoby OK i dostałby ode mnie 5/10, ale tak... otrzymuje 2/10 (Armageddon ma już 1 zarezwowane). Przez nie straciłem 299 minut mojego zycia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Elof Płeć:Mężczyzna
Kowal


Dołączył: 12 Paź 2007
Skąd: Chmmm... dobre pytanie...
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2008, 11:26   

Postanowiłem jednak napisać co sądzę o tym anime.
Seria bardzo mi się podobała. Dobra kreska, znakomita muzyka i fenomenalny opening. Jedyne elementy, które mnie szczególnie raziły to poziom brutalności i fanserwis. Nie przepadam za epatowaniem przemocą i nagością. Nie zepsuło mi to jednak odbioru całości. Do dzisiaj uważam to anime za jedno najbardziej poruszających jakie kiedykolwiek widziałem (pod tym względem dorównać mu jedynie mogą rewelacyjne "Now and Then, Here and There" oraz "Air"). Seria dała mi dość sporego "kopa" i jestem jej za to bardzo wdzięczny.
To moja opinia i nie trzeba sie z nią zgadzać ;) 9/10.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-05-2008, 11:41   

Asayama napisał/a:
Ludzie, którzy lubią EL to są osoby zaczynające poznawać świat anime. Morału to nawet nie ma...

Chętnie bym zaczał poznawać od początku, ale po 5 latach trochę ciężko tego dokonac ;)


Asayama napisał/a:
Niestety dla nastolatków krew i nagość to najważniejsze by zobrazować brutalność świata.

jakoś dziwnie poczułem, że jest to do mnie skierowane, więc odpowiem: Nie musze ogladać anime, żeby zobaczyć jaki świat jest brutalny. Wystarczy, że mój brat choruje na autyzm, a użędasy nie chcą mojej rodzinie pomóc - to jest dopiero brutalność.


Asayama napisał/a:
Szkoda, że zmarnowano pomysł, bo był nawet niezły.

POmysł nie jest zmarnowany. Miała być zeź: była. Miał być negliż: był. Wszytsko, nie ma co tutaj wiecej nad tym rozprawiać.


Elof napisał/a:
Dobra kreska, znakomita muzyka i fenomenalny opening.

też tak uważam. "Lilium" wykorzystałem juz przy tworzeniu slideshow o warhammerze 40000, planuje jeszcze kilka zrobić i dac własne te piosenke jako motyw główny. IMO łacina to przepiękny język.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-05-2008, 13:56   

Trzy komentarze:

Asayama napisał/a:
Niestety nasze społeczeństwo jest dziwne.


Elfen Lied jest płodem społeczeństwa japońskiego, nie Polskiego. To nie nasze społeczeństwo jest dziwne...

Asayama napisał/a:
Morału to nawet nie ma...


Jak to niema? "Nie wolno znęcać się nad upośledzonymi dziećmi i poddawać ich okrutnym eksperymentom medycznym, bo je też to boli" oraz "nie wolno znęcać się nad zwierzętami".

Slova napisał/a:
POmysł nie jest zmarnowany. Miała być zeź: była. Miał być negliż: był. Wszytsko, nie ma co tutaj wiecej nad tym rozprawiać.


Slova: nawet nie wiesz, jak trudno mi się nie zgodzić z twoimi słowami. Myślę, że dokładnie z tego powodu seria odniosła sukces. Myślę, że nie byłoby problemu, gdyby była podawana jako przykład "najlepszego splatter ecchi". Niestety podawana jest jako przykład anime mądrego, przekazującego wielkie prawdy o świecie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group