FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
  Full Metal Panic

Która część Full Metal Panic jest najlepsza?
Full Metal Panic
25%
 25%  [ 22 ]
Fummofu?!
51%
 51%  [ 45 ]
The Second Raid
23%
 23%  [ 21 ]
Głosowań: 88
Wszystkich Głosów: 88

Wersja do druku
Enkidu Płeć:Mężczyzna
I'll show you the Sky


Dołączył: 09 Kwi 2007
Skąd: Newport/Rzeszów
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 12-04-2007, 11:56   

Nie znam japonskiego ale ogladajac tez wszystkie sezony FMP tez mam pewien niedosyt uwazam ze seria bankowo bedzie miala kontynuacje jak nie nowa serie to przynajmniej OVki jakies przeciez tyle rzeczy sie nie wyjasnilo kto jest przywudca Amalgam co brat Tessy planuje co to za fajnych bodygardow mial hehe jak nie zakoncza tego filmowo to w mandze ale to nie moze byc koniec.
Ale najwiekszy niedosyt odczulem po ost odcinku ostatniego seznonu nie dlatego ze byl niepelny (nie wytlumaczyl wszystkiego) ale dlatego ze byl poprostu mistrzowski zadko takie fajne zkonczenia Anime sie widuje poprostu rox :D

_________________
Hoping for the best but expecting the worst

Do the Kirby dance! <("<) <( " )> (>")>
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5401878
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2007, 16:24   

FMP na pewno będzie miał kontynuację, chyba, że im kasy nie starczy.
Ja mam tylko nadzieję, że nie zrobią z tego jakiegoś tasiemca (innymi słowy mam nadzieję, że ta 4ta seria, jeśli wyjdzie, to będzie ostatnią).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 12-04-2007, 18:01   

jako że pytanie o PULLMETAL PANIC jednak dotyczy FMP, tematy scalam.
krad88 napisał/a:
A konkretnie chodzi mi o to,że znalazłem coś takiego ^^ ...
Jak głosi podtytuł "総合web同人誌企画 since2003/9/16" znalazłeś site poświęconego światu FMP webzinu. Faktycznie, znakomite źródło fików i artów. Ale oczywiście nieoficjalne.

ByTheWay napisał/a:
(innymi słowy mam nadzieję, że ta 4ta seria, jeśli wyjdzie, to będzie ostatnią).
Pisałem już o tym ROK TEMU w komentarzach do TSR, więc prosto i do rzeczy - twoje nadzieje są płonne, i wiadomo o tym od grubo ponad 14 miesięcy.

Pro publico bono przypominam:

1) Pierwsze FMP to ekranizacja 7, a TSR - 1 (dwutomowej, każdy tom po około 200 stron) powieści cyklu pod zbiorczym tytułem "FMP". Pierwsze 8, które zamknęły się w 2 seriach anime FMP i FMP:TSR, stanowi zaledwie pierwszą część całej historii - tak "stan zaawansowania" opisał w posłowiu do 9 powieści autor:
Shouji Gatou w posłowiu do 9 tomu napisał/a:
Seria obecnie wchodzi w drugą połowę. Na dziś, widzę trzy albo cztery długie powieści zanim przyjdzie koniec, ale to tylko szacunkowa ocena i zobaczymy co się okaże. Od dawna myślę o takich rzeczach jak przyśpieszenie tempa, co powinienem zrobić by to osiągnąć (ale zawsze o tym myślę...) Wydaje mi się że to ostatni raz gdy jakaś historia zamyka się w jednej książce. (...) A zatem, do następnego razu, gdy pójdziemy za Sousukem prosto do piekła.

Shouji Gatou
Luty 2003
[Tłumaczenie: wa-totem]

2) FMP:Fumoffu to ekranizacja większości (nie wszystkich) opowiadań nie związanych niczym (poza postaciami) z fabułą 'głównego nurtu' powieści.

3) Dziewiątka (ODORU very mery christmas) jest jeszcze niesfilmowana; stanowi materiał na OVA/Kinówkę bo to osobna, w zasadzie samodzielna przygoda/historia.

4) W ostatnim roku wyszła kolejna, dziesiąta powieść - "Continuing on my own", kończąca się KOSZMARNYM cliffhangerem zgodnie z wyżej cytowaną zapowiedzią autora; fani szaleją więc odradzam czytanie.

Warto też pamiętać że prawa do ekranizacji wykupiło Kyoto Animation.

A oni na dzień dzisiejszy robią Lucky Star, i już ogłosili Clannad TV. Zaś obok FMP w "kolejce" czeka też kolejna seria o Haruhi....

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
krad88 Płeć:Mężczyzna
Agemo Krad


Dołączył: 11 Kwi 2007
Skąd: Midgar na Śląsku ^_^
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2007, 18:50   

OMG @__@ ' ...

Dobra... Poczekamy na 4sezon , oj poczekamy...
A jeśli zostanie wypuszczony film kinowy konczący tą serię ,to na wszystkie demony i cuda nieczyste, niech nie skonczy się to tak jak zakonczyli filmem kinowym NADESICO ...

Oczywiście sam film był wręcz doskonały tylko jakoś nie pasujący do całej serii , noi to zakonczenie(a może bardziej jego brak @_@ ? ) ...

Kto oglądał ten wie ^^

A wracając do OAVek FPM to o ile mi wiadomo powstała jedna osadzona po 2nd raid , jest to jeden dzień z życia zakłopotanej pani kapiatan - jeśli ktoś jeszcze tego nie widział to serdecznie polecam, ale tylko po zapoznaniu sie w jakikolwiek sposób z serią .

[ Szkoda,że nie znam japońskiego <chlip> ... ]

_________________
Gdy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w Ciebie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8757912
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2007, 18:52   

Heh wa-totem jak przeczytałem twojego posta to faktycznie przypomniało mi się, że coś o tym słyszałem jak oglądałem FMP, ale moja pamięć bywa często krótkotrwała^^

No ale w takim razie zobaczymy. Chociaż jakoś czarno to widzę, żeby autorowi starczyło pomysłu i humoru do końca, ale mam nadzieję, że przynajmniej część z tego co ma wyjść będzie trzymała poziom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Enkidu Płeć:Mężczyzna
I'll show you the Sky


Dołączył: 09 Kwi 2007
Skąd: Newport/Rzeszów
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 12-04-2007, 20:40   

Ta ovka jest dosc komiczna mi na mysl po jej obejzeniu przychodzi FMP fummofu z tym ze tu jest ten komizm bardziej racjonalny a raczej nie przesadzony ale jak by nie patrzec nic nie wnosi do fabuly wiec czekam na 3 sezon czy jak kto woli 4 zalezy od punktu widzenia FMP rox

_________________
Hoping for the best but expecting the worst

Do the Kirby dance! <("<) <( " )> (>")>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5401878
krad88 Płeć:Mężczyzna
Agemo Krad


Dołączył: 11 Kwi 2007
Skąd: Midgar na Śląsku ^_^
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2007, 20:46   

FMP! ogólnie jest świetne , powinno być więcej takich produkcji .
A może jest tylko jeszcze nie znalazłem ... Pożyjemy zobaczymy ^^
Ciekawe czy jest jeszce coś oprócz tej oavki , jakieś odcinki specjalne na przykład ... Pewnie nie ... Ale pomarzyc można ^^

_________________
Gdy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w Ciebie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8757912
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2007, 21:49   

Jest trailer TSR'a :p
W sumie jest to 5min krótkiego story, ale zawsze coś.

Aha no i Fumoffu miało 2 odcinki specjalne z tego co wiem.
Jak jesteś zainteresowany to mogę podać ich tytuły, ale możliwe, że je widziałeś nie wiedząc, że to specjalne były.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
krad88 Płeć:Mężczyzna
Agemo Krad


Dołączył: 11 Kwi 2007
Skąd: Midgar na Śląsku ^_^
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2007, 22:03   

Możliwe ,że widziałem ^^ ale napisać mozesz .

A trailer TSR rozlozył mnie na łopatki ^^ ... I jak tu sie nie zachwycać tak wspaniałą produkcją kiedy nawet "zwykły" trailer wbija w podłoże ?

Hmm... Chyba troszkę sie uzależniłem od tego FPM ... Troszkę za bardzo... Ale i tak jest to najciekawsza seria jaką jak narazie zdążyłem zobaczyć ^^

_________________
Gdy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w Ciebie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8757912
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2007, 22:11   

Ok:

Special 1 --> The Hostage Of A Meaningless Compromise

Special 2 --> Hostility That Crossed Paths
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
krad88 Płeć:Mężczyzna
Agemo Krad


Dołączył: 11 Kwi 2007
Skąd: Midgar na Śląsku ^_^
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2007, 22:37   

A to widziałem ... Niestety , albo stety ^^

Tylko pod troszke innymi tytułami .

_________________
Gdy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w Ciebie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8757912
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 13-04-2007, 12:30   

ByTheWay napisał/a:
Chociaż jakoś czarno to widzę, żeby autorowi starczyło pomysłu i humoru do końca, ale mam nadzieję, że przynajmniej część z tego co ma wyjść będzie trzymała poziom.
To źłe widzisz. Gatou od samego początku jasno mówił, że całą koncepcję od początku do końca ma gotową, jak Rawling z Potterem. Tyle że nie ma aż tak ściśle określonych ram czasowych - więc wiedząc jaki będzie koniec, może sobie czasem 'odpuścić' i eksplorować poboczne wątki; stąd opowiadania które stały się scenariuszem do Fumoffu.

krad88 napisał/a:
A wracając do OAVek FPM to o ile mi wiadomo powstała jedna osadzona po 2nd raid
Osławione "Tessa OVA", a właściwie bonus do DVD bo to nie była samodzielna produkcja. Czyli czysty fanserwis. IIRC to oryginalnie było kolejne opowiadanko z tych które użyto do Fumoffu, które Gatou machnął jak mu fani kwękali że w 8 tomie za mało jej było :)

ByTheWay napisał/a:
Aha no i Fumoffu miało 2 odcinki specjalne z tego co wiem.
Nieprawda.
Poprostu real skrzyżował się z fikcją.
Dosłownie tuż przed emisją odcinka z porwaniem (który oryginalnie był drugą połową pierwszego odcinka) niemal dokładnie identyczne zdarzenie miało miejsce w Japonii. Twórcy i stacje TV uznały, że w takim kontekście emisja odcinka traktującego o porwaniu wiadomo-kogo byłaby ostrym nietaktem, a że w bloku szły dwa, musiało polecieć coś jeszcze 'do pary'. Oba niewyemitowane w TV połówki odcinka pojawiły się jednak w wydaniu DVD jako odcinek specjalny.
Aby odtworzyć oryginalnie zamierzony porządek serii, trzeba oglądać:
1) pierwszą połowę pierwszego odcinka
2) pierwszą połowę specjalnego
3) drugą połowę pierwszego odcinka
4) drugą połowę specjalnego.

Tak swoją drogą, jest jeszcze trochę rozmaitych opowiadań (tylko w oryginale obecnie), mniej lub bardziej sensownych, z których *mógłby* kiedyś wyjść dalszy ciąg Fumoffu, o ile nie zostaną zużyte kiedyś przy produkcji trzeciej serii głównej fabuły FMP. "ODORU Very Merry Xmas" to raczej zamknięta historia, i podpadałaby bardziej pod nastrój Fumoffu gdyby nie jedna poważna scena na końcu OSTRZEGAM! -->
Spoiler: pokaż / ukryj
w której Sagara w rzadkiej chwili dojrzałego zachowania wybiera między Tessą i Chidori, i daje jednej z nich dość jednoznaczną odpowiedź...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2007, 18:06   

O.o wa-totem jesteś fanem FMP chyba?:D
Prawdziwa kopalnia wiedzy z ciebie^^

Cytat:
To źłe widzisz. Gatou od samego początku jasno mówił, że całą koncepcję od początku do końca ma gotową, jak Rawling z Potterem. Tyle że nie ma aż tak ściśle określonych ram czasowych - więc wiedząc jaki będzie koniec, może sobie czasem 'odpuścić' i eksplorować poboczne wątki; stąd opowiadania które stały się scenariuszem do Fumoffu.


Nie o to mi chodziło. Wiesz sprawa posiadania gotowej koncepcji nie gwarantuje tego, że to co powstanie będzie dobre czy śmieszne. Koncepcja jeśli jest sensowna może gwarantować wciągającą fabułę, ale tu w czasie wykonania trzeba się jeszcze postarać i dopracować wszystko odpowiednio. Nie raz widziałem skopane projekty, nawet niekoniecznie anime, gdzie pomysł i ogólna koncepcja były sensowne, ale ostatecznie to co powstało było kiepskie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 13-04-2007, 18:41   

ByTheWay napisał/a:
Nie o to mi chodziło.
A, teraz rozumiem.
No fakt, zresztą sam Potter "świadkiem".
COMO (10 tom) mam, ale nie miałem odwagi zacząć wiedząc o cliffhangerze, poczekam aż ukaże się kolejny.
Co do wykonania... cóż, też zobaczymy. Biorąc pod uwagę stan prac przy powieści, i to że KyoAni ma co robić, wydaje mi się że na razie i tak poczekamy conajmniej do 2008. Jeśli zdecydują się na ekranizację 9 tomu (OVMC) to pewnie jako OVA albo kinówkę, a że tom jest dobry i stanowi właściwą mieszankę komedii z akcją, to i produkcja pewnie będzie dobra. Co dalej... powiem jak poczytam następne tomy powieści.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Lord Ilpalazzo
Gość
PostWysłany: 05-07-2007, 22:51   

Totem - ważne, pilne i ogólnie bardzo bardzo istotne pytanie do Ciebie -> W jakiej formie masz opowiadania FMP lub czy wiesz skąd można sprowadzić lub załatwić w inny sposób. Bo aż mnie skręca żeby sobie przeczytać :) Byłbym dozgonnie wdzięczny za pomoc w tej kwestii.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group